www.niepelnosprawni.plStrona główna forum
forum.niepelnosprawni.pl - Nie jesteś zalogowany
Strona główna forum Regulamin i pomoc Szukaj Rejestracja Logowanie
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Kawiarenka / medycyna niekonwencjonalna (16819 - wyświetleń)
- Autor dobrosia Dodany 2008-07-05 19:59
Kazdy z nas chce poprawic swoj stan zdrowia,nie mowiac juz o calkowitym wyleczeniu.Czasami medycyna jest bezradna.Czy probowaliscie innych sposobow leczenia,metod niekonwencjonalnych,wizyt u bioenergoterapeutow,zielarzy?
Nadrzędny - Autor renatawanke Dodany 2008-07-05 20:06
Witaj  dobrosiu  !  niekonwencjonalna  --- ja powiem  tak  w to  trzeba  w jakimś stopniu   wierzyc  ale  jak  wiem  wypicie  ziół  również może byc  szkodliwe ale   masaż  czemu nie  bardzo chętnie
Nadrzędny - Autor dobrosia Dodany 2008-07-05 20:16
niewlasciwie dobrane ziola moga szkodzic,bo jedne moga zle wspolgrac z drugimi,ale sa zestawy gotowe,nie raz korzystalam,niestety bez efektu,moze dlatego,ze chcialam od razu,a na pozytywny efekt dzialania ziol podobno trzeba poczekac
Nadrzędny - Autor renatawanke Dodany 2008-07-05 20:29
No  widzisz  , dlatego   wolę konwencjonalną    MNIE  stawia  na nogi  kiedy tego  potrzebuję .
Nadrzędny - Autor Barbara Mycko Dodany 2008-07-05 21:11
raz byłam u bioenergoterapeuty czy 2 jako dziecko ale nie pochwalam tego ponieważ nie sztuka sobie zaszkodzić szkoda wyzdrowieć a skoro zwykłe leki i zabiegi fizykotrapia masaże czy zwykłe ćwiczenia nie pomagają oraz dobre nasawienie to już raczej nie pomoże nic
Nadrzędny - Autor Malwa Dodany 2008-07-07 02:05
A ja sie panicznie boję bioenergoterapeutów/już język se na tym można połamać,co mówic o reszcie/,--byłam onegaj u HARISA,przyjeżdzał do Polski jakiś czas--------- brrrrrrrrrrr...,był w   TV  Kaszpirowski--adin,dwa,tri,czietyrii---oooo-zęby dziadkowi wyrosły....,   Pan Zb.Nowak i butelki z wodą naergetyzowaną.........................,w każdym razie ogólnie-negatywne odczucia.
Wole jednak zioła choć wolno działają-czytam i dobieram sama.A leczenie farmakologiczne i rechabiliyacja swoją drogą.
Nadrzędny - Autor szczerbaty Dodany 2008-07-07 08:13
JEZELI BIOENERGOTERAPEUTA PANUJE NA  SWOJA MOCA I NIE JEST NACIAGACZEM TO TO SAMO CO ROBIA INDIANIE Z POZYTYWNYM SKUTKIEM.
Nadrzędny - Autor amalian Dodany 2008-07-07 10:22
Byłem kilkanaście razy u niejakiego pana Tadeusza Ceglińskiego . Było to z początku jego bytności na tym rynku bioenergoterapeutów ,więc mogłem sobie pozwolić na kilka wizyt -bilety były o niebo tańsze od tych aktualnych . Podobno teraz przekraczają kilakset złotych . piszę podobno ,bo sam tego nie sprawdziłem . Od lat nie byłem już u pana Tadeusza...pewnie dlatego,że wizyty u tego pana nie pomagały mi . Kilkakrotnie byłem również u pana Bąka ,również z miernym skutkiem :-( . Tam chociaż ceny za wstęp na seans nie były wygórowane :-) . Wim ,że zmienił miejsce w którym przyjmował chorych na Śląsku . Z Pszczyny przebniósł się do Goczałkowic ... Chodziłem na akupunkturę ,ale skutki były takie sobie a raczej mierne . Ale czasmi już samo to ,że idziesz - pomaga . Tylko by  dudków startczyło ;-) .Pozdrawiam :-) .
Nadrzędny - Autor amalian Dodany 2008-07-07 10:28
Apropo ziół . Słyszałem ,że zioła działają najlepiej na rodzinną ludność (tubylców ) w której rosną . Wg. tej teori powinniśmy pić zioła jakie rosną w Europie . Mają wiekszą moc leczniczą ,ale czy to jest prawda?? Pozdrawiam :-)
Nadrzędny - Autor Malwa Dodany 2008-07-07 10:55
Tak - i ja o tym czytałam,dotyczy to równiez owoców i innych produktow,ktore spożywamy.
Pamietam smak i zapach polskiej kawy zbożowej - nie przetworzonej -instant- to na pewno było zdrowe.
Tak już jest,że powinniśmy na codzień żywić się płodami ziemi ,na której wyroślismy-tak twierdzą lekarze naturaliści i zielarze
Polecam lekture -Wróćmy do ziół,Oo.Klimuszko - nie tylko o ziołach tam mowa.
Nadrzędny Autor szczerbaty Dodany 2008-07-09 09:23
A TEN ZNOWU ODSYLA DO KSIEDZA .
Nadrzędny - Autor szczerbaty Dodany 2008-07-09 09:22
A SKAD WIESZ SKAD BYLI TWOI PRA PRZODKOWIE. WSZYSTKO TO MA WPLYW NA LECZENIE ZIOLAMI. MOZE ONI ZULI LISCIE KOKI??
Nadrzędny - Autor Malwa Dodany 2008-07-09 12:05
Poczytaj,dopiero wysnujesz wnioski,to że ma OO-PRZED NAZWISKIEM o niczym jeszcze nie świadczy,poza jednym może, że zakonnicy bardzo sie zasłużyli w leczeniu ziołami.Nie tak dawno Cejrowski opowiadał o spotkaniu z polskim zakonnikiem w Peru/?/- b.ciekawa postać.
Koki raczej w Polsce nie mieliśmy ,za to maryśkę -ile chcesz.
A  tak daleko wstecz jak piszesz,chyba nie ma sensu cofać- internetu tez niedawno jeszcze nie było - a może i dobrze...........................
Nadrzędny - Autor Barbara Mycko Dodany 2008-07-09 15:02
wszystko ma swe dobre i złe strony
Nadrzędny - Autor szczerbaty Dodany 2008-07-10 08:04
JEZELI WSZYSTKO MA ZLE I DOBRE STRONY TO MOZE NAPISZESZ JAKIE DOBRO WIDZISZ W WYBUCHU BOMBY ATOMOWEJ W CENTRUM MIASTA. AMEN
Nadrzędny Autor Barbara Mycko Dodany 2008-07-10 19:00
CHOCIAŻBY TO ŻE CIEBIE NIE TRAFIŁA
Nadrzędny - Autor szczerbaty Dodany 2008-07-10 08:01
NIE PISZ MI O CEJROWSKIM .OGLADALEM JEGO PROGRAMY DOPUKI NA WIZJI NIE OBRZUCIL WYZWISKAMI ROZMOWCOW I TO BYLO NIEDAWNO NIE ZA KOMUNY .KOLEJNY PIENIACZ KTORY DOBRZE SIE MASKUJE I OPOWIADA JAK BYTO BYLO DOBRZE JAKBY W POLSCE BYL MEKSYK. AMEN
Nadrzędny Autor Malwa Dodany 2008-07-10 11:50
Miałam na myśli nie Cejrowskiego,lecz O.Żelazka-jesli pamięć mnie nie myli.
Nadrzędny Autor Hedwignig Dodany 2016-11-29 16:00
Nadrzędny - Autor 62norbi Dodany 2008-07-10 11:34
Dobrosia, ja byłem u wielu, wielu "BIOENERGIOTERAPETÓW", zielarzy i co, i nic, po za stratą pieniędzy, nic nie zyskałem, a choroba jak była, tak jest.... To oszuści i naciągacze pieniędzy od naiwnych i chorych, nic więcej... Byłem raz z matką u jednego zielarza, który kazał mamie odłożyć insulinę..... Mama ma cukrzycę... O mały włos mama marłaby przez tego pseudo zielarza....
Nadrzędny - Autor szczerbaty Dodany 2008-07-11 09:11
UWAGA NA ZAKONNICE ONE TEZ UMIEJA WYLECZYC Z PIENIEDZY.
Nadrzędny Autor maltabar Dodany 2008-07-11 09:33
ja gdzies tam w dalekiej rodzinie mam bioenergoterapeute podobno nawet znany , no ma uprawnienia nie bral odemnie pieniedzy chyba nie wypadalo ale wniczym mi nie pomogl bolala mnie okropnie glowa od kilku tygodni po nastepnych kilku tygodniach bylam juz po udarze ,nie ja osobiscie dziekuje,nie
Nadrzędny Autor 62norbi Dodany 2008-07-12 20:24

>UWAGA NA ZAKONNICE ONE TEZ UMIEJA WYLECZYC Z PIENIEDZY>


Oooo, Szczerbaty, tu masz 100% racji:)
Nadrzędny - Autor wielokropek Dodany 2016-11-29 22:50
Niektórzy próbują "soku" nawet z żaby
by sobie poprawić "śmiech ? gupie" baby
i kończy się to tragicznie
a uśmiechy diabolicznie
Nadrzędny - Autor Kropek Dodany 2018-04-17 15:37
Niedawno pisałem o "soku z brzozy"
Sam jeszcze nie próbowałem i nawet nie wiem jak to smakuje. Mój kolega niedawno zrobił sobie taką kurację, Wczoraj dzwonił do mnie i opowiadał , ze jak go zakonserwował spirytusem to wytrąciła się w tym soku zawiesina. Może nie należy tego konserwować w taki sposób a wystarczy przechowywać w lodówce?
Nadrzędny - Autor adamadaś Dodany 2018-12-10 14:07
Świeży sok możesz trzymać w lodówce tylko jakieś 2-4 dni, ale taki jest najlepszy i najzdrowszy. Te dostępne do kupna są pasteryzowane i tracą przez to dużo wartości, np. witaminę C, któej w soku z brzozy i tak jest niewiele. Najlepszy sok uzyskasz robiąc małą rynienkę wiosną, wtedy drzewo budzi się do życia po zimie i soki bardziej płyną, no i są słodsze. Później robią się troche gorzkie. Dodatek spirytusu to dobry pomysł, byle soku nie podgrzewać. Tylko jak dodasz trochę spirytusu, to pamiętaj żeby w szklanej butelce trzymać. Ja czasem sok też zamrażam. U mnie sprawdził się jako środek oczyszczający organizm. Robię sok na bazie jabłek i soku z brzozy, oczyszcza i ma dużo błonnika, pomaga na hemoroidy. Często łącze go z innymi ziołami, np: https://hemoroidy.blog/jakie-ziola-pic/ i naprawdę lepiej się czuję, albo sobie wmawiam :-) Ogólnie widzę, że mam lepsze trawienie, więcej energii...
Nadrzędny - Autor Kropek Dodany 2018-12-10 15:18
Adaś ę   to w ogóle pić?
Nadrzędny Autor lidian Dodany 2018-12-10 15:38
Wypić spirytus, a sok zamrozić, tak jak mówił. :-)
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Kawiarenka / medycyna niekonwencjonalna (16819 - wyświetleń)

Powered by mwForum 2.16.0 © 1999--2008 Markus Wichitill