www.niepelnosprawni.plStrona główna forum
forum.niepelnosprawni.pl - Nie jesteś zalogowany
Strona główna forum Regulamin i pomoc Szukaj Rejestracja Logowanie
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Sprzęt i rehabilitacja / Port- implant (9258 - wyświetleń)
- Autor Aniah87 Dodany 2008-07-07 19:39
Czy ktos z Was posiada taki port- implant (do podowania leków, poboru krwi) firmy ChemoSite ??
Czy jesteście z niego zadowoleni ?
Nadrzędny - Autor Aniah87 Dodany 2008-07-12 13:35
lub innej firmy :-)
Nadrzędny - Autor Bogusia853 Dodany 2008-10-03 07:23
pwenie Cie to juz nie interesuje,mam port juz3lata,jestem zadowolona bo mnie "z reguły nie kłują",telko trzeba pamiętac o przapłukaniu.
Nadrzędny - Autor Aniah87 Dodany 2008-10-08 15:48
Interesuje ,interesuje :-)

A to masz go juz 3 lata... mi zalozyli -poczatek lipca 2008 :-)
Wlasnie z tym przeplukiwaniem heparyną, jedni mowia ,ze co 3-4 tyg ale nie czesciej,
a ostatnio uslyszalam od pielegniarki, ze do 6 tyg. zeby przeplukac.
A Ty co ile tyg.przeplukujesz?
i czy przeplukuja Ci w zwyklym szpitalu ??
Bo u mnie w miejscowosci to nawet nie wiedza co to jest haha .
Nadrzędny - Autor Bogusia853 Dodany 2008-10-14 14:28 Zmieniony 2008-10-14 14:32
przepraszam ze zaraz nie odpisałam,ale... ja staram sie zeby to było raz w miesiącu,ale powinno być co 3-4tyg,i tez miałam problem,wiesz jak to jest w powiatowych szpitalach. Na poczatku starałam sie byc w tym czasie w Poznaniu-tam gdzie mi to założyli a poznuiej sie wkurzylam i poszlam na OIOM u siebie ze mzja mi to zrobic i juz,zrobił to anestezjolog:) a teraz przychodzi do mnie do domu pielegniarka-bo je w koncu szpital przeszkolil.Nie mam żył po chemii i dla mnie port to zbawienie,pozdrawiam,aha,chyba wiesz,ze krew tez mozna przez to podawac i pobierac.NIE podaje sie tylko kontrastu np przy scyntygrafii bo sie to robi pod cisnieniem i rozsadziło by port.Narka.
Nadrzędny - Autor Aniah87 Dodany 2008-10-17 13:23
Tak wiem,ze sie krew podaje i ze sie cofa-ale z tym nie zawsze tak jest- chyba zalezy od ulozenia portu.
Dobrze,ze mi powiedzialas,ze na OIOM-ie moga przeplukac...a ile trzeba za to zaplacic ?
czy moze rowniez lekarz rodzinny wypisac skierowanie?

Zawsze wypada mi termin w Poznaniu tak ,ze akurat trzeba przeplukac,
wiec za wczasu sie orientuje gdzie w innych placowkach moga tez to zrobic
bo przeciez nie bede jezdzic po 140km tylko na przeplukanie :-)

A ten port to masz widoczny z pod skóry?
Bo niektorym sie on dosc widocznie odznacza,
...u mnie naszczescie tak nie ma :-)
Nadrzędny - Autor Bogusia853 Dodany 2008-10-17 14:05
hej, u mnie go prawie wcale nie widac,tylko taki malutki wzgórek ale łatwiej-w moim przypadku-przypłukac go na siedząco gdy odciągne ramie do tyłu,chociaż techniki sa różne.Nie sądze zeby rodzinny dał skierowanie na OIOM,ale możesz próbowac-to bedzie podstawa i konieczność,mój sie kwasił.Jak bedziesz teraz w Poznzniu kup kilka igieł do przepłukiwania portu,jedna kosztuje ok 5zł,ja kupuje w aptece przy szpitalu na Długiej bo nigdzie więcej ich nie spotkałam a tam wiedza o co biega.Moga u Ciebie w szpitalu powiedziec ze nie przepłucza bo nie maja odpowiednich igieł-przerobiłam już to:).to'usługa" darmowa.
Nadrzędny - Autor Aniah87 Dodany 2008-10-19 12:01
Dziekuje ,ze mi powiedzialas z tymi igłami.
Chodzilo mi o to,zeby rodzinny dal skierowanie nie na OIOM tylko do najblizszego szpitala gdzie maja
chem-dzienna- podobno tez tam mozna przeplukac.

A jak myslisz...igly do portu są jednakowej długości ?
Bo w Poznaniu to juz wiedza jaki mam port itd. a w innym szpitalu moga sie pytac czy mam go gleboko
czy płytko. Mi jak wsadza igle to ona zawsze wystaje do tego motylka :-)
Nadrzędny - Autor Bogusia853 Dodany 2008-10-19 16:48
tak,tez tam mozna przepłukac nie wiem czy sa różne długości igieł ja zawsze prosze o igły do portu i nie zdarzyło sie jeszcze żeby nie pasowała. Jaki ten świat mały:)),pozdrawiam.
Nadrzędny - Autor Aniah87 Dodany 2008-10-19 17:58
O TAK :-))
Nadrzędny - Autor Aniah87 Dodany 2008-11-07 18:49
Bogusiu chcialam sie jeszcze Ciebie zapytac...bo te przepisy ciagle sie
zmieniają... jak sie leczyłas to co ile dni zmieniali Ci igłę w porcie?
Bo teraz niby co 3 dni .

Orientowałam sie również w tej aptece na Długiej w sprawie igieł i pani
farmaceutka powiedziala ,ze maja dwa rodzaje:
1. do przeplukiwania -koszt ok. 5 zł
2. do podawania leków- koszt ok. 22 zł
Powyzsze igły maja po 22 mm.

Moze mi powiesz czy one sa identyczne, czy moze to chwyt marek- producentow ktorzy teraz
przescigaja sie w nowosciach ?
Nadrzędny - Autor Bogusia853 Dodany 2008-11-07 22:52
Aniu,ja brałam chemie 5-6dniowa,wiesz jak,i od pierwszego dnia do ostatniegotzn szóstego miałam ta sama igłe tylko zabezpieczona przed wysunieciem.
Co zas tyczy sie zakupu igieł kup ta za 5zł-ja je kupuje,ona jest potrzebna tylko przez chwile do heparyny a pózniej tak ja trzeba wyrzucic,po co wydawac tyle kasy.

     Trzymaj sie cieplutko.
Nadrzędny - Autor Aniah87 Dodany 2008-11-08 18:43
dobrze dziekuje.
Bo teraz firmy przekrzykuja sie w nowosciach.
Wyszly nawet igly do portu ze specjanym opatrunkiem- takim jakby z gumy daszkiem.
Pozdrawiam!
Nadrzędny Autor Bogusia853 Dodany 2008-11-08 21:07
:-)
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Sprzęt i rehabilitacja / Port- implant (9258 - wyświetleń)

Powered by mwForum 2.16.0 © 1999--2008 Markus Wichitill