www.niepelnosprawni.plStrona główna forum
forum.niepelnosprawni.pl - Nie jesteś zalogowany
Strona główna forum Regulamin i pomoc Szukaj Rejestracja Logowanie
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / BARIERY architektoniczne i nie tylko / Nowe ale czy lepsze Krakowskie Przedmieście? (5521 - wyświetleń)
- Autor cecylia Dodany 2008-07-16 11:17
Ciekawa jestem co myślicie o nowym Krakowskim Przedmieściu biorąc pod uwagę wasze potrzeby związane z różnymi rodzajami niepełnosprawności. Z mojej perspektywy osoby słabowidzącej wygląda to nieciekawie, brak kontrastu bardzo utrudnia bezpieczne poruszanie się. Dziwie się, że tak doświadczony architekt jak pan Krzysztof Domaradzki nie potrafił połączyć w swoim projekcie walorów estetycznych z funkcjonalnością. Tym bardziej, że miał możliwość dokładnych konsultacji  ze specjalistami podobnie zresztą jak Naczelny Architekt Miasda. Do inwestora zostały również dostarczone wytyczne  co do wymagań osób słabowidzących. Wielokrotnie były zgłaszane postulaty  co do kontrastu między elementami otoczenia, a także prośby, by nie montować elementów przezroczystych np. takich budek telefonicznych jakie teraz stoją na K.P. Uważam, to za skandal.Wydaje się, że wszelkie konsultacje są  organizowane tylko po to by zachować pozory dobrej woli ze strony decydentów. Bardzo proszę o wasze opinie na ten temat.
Nadrzędny - Autor amalian Dodany 2008-07-16 13:02
Daleko mi do tego Przedmieścia,ale wyczytalem że jest pieknie odrestaurowane . Szkoda,że nie kopatybilne z nami -osobami niepełnosprawnymi . Jestem tym zaszokowany . Nie wiem czy tłumaczyć to małą szkodliwością ...bo osoby ,którym to przeszkadza nie bedą tam chodziły same . Czy może małą wyobraźnią ,ale ,to zapewne nie ...tworząc tak piękne Przedmieście trudno by nie mieć wyobraźni . Zawiążemy wam oczy i zobaczycie jak nasi bracia i siostry muszą dawać sobie radę z WASZĄ BEZMYŚLNOŚCIĄ . Zobaczycie ,a raczej poczujecie jak to się ma w praktyce . Pozdrawiam wszystkich myślących :-) .
ps Zastanawiamy się z żoną nad jednodniową wycieczkę do Warszawy na to przemieście ... i do Wrocławia,ale...Bo to by sie tam dostać musimy skorzystać z usług PKP . To też temat bez wyobraźni :-( .
Nadrzędny - Autor amalian Dodany 2008-07-16 14:20
A może by przeprowadzić akcję wysyłanie meilów do decydentów,by zareagowali .. Tyle czytam na temat integracji naszego środowiska . Pewnie akcja taka by miała dobry wpływ na to ,że nie tylko wymagamy od innych ,siebie również potrafimy dać . Cooooo ???? Potrzebne by były nam adery meilowe : pani prezydent ,pana Krzysztofa Domaradzkiego ,głównego architekta Krakowskiego Przedmieścia - wszystkich decydentów od tego przedmieścia ...;-) . Pozdrawiam :-) .
Nadrzędny - Autor maltabar Dodany 2008-07-16 14:37
mysle ,ze warto sprobowac ale jak sie zdobywa takie "cenne" adresy mailowe, przeciez nie sa powszechnie dostepne, chyba,?
Nadrzędny Autor Boginka Dodany 2008-07-17 16:58
Ależ są. :-) O, na przykład te:
Prezydent Miasta
Przewodnicząca Rady Miasta
Wiceprzewodniczący
Radni
Radni Dzielnicy Śródmieście

Oczywiście za to, czy ktokolwiek tam na cokolwiek odpowiada to ja już ręczyć nie mogę. Ale wygrzebane z Biuletynu Informacji Publicznej, więc powinny być przynajmniej aktualne.
Nadrzędny - Autor Boginka Dodany 2008-07-17 14:51
Bywam tam od czasu do czasu... i pewne rzeczy mogłyby wyglądać inaczej (mnie np. nieco irytuje stosunkowo niebezpieczne przejście dla pieszych w okolicach Uniwersytetu - zamiast naprzeciwko bram dwóch najpopularniejszych w tamtej części budynków czyli UW i ASP, gdzie mnóstwo ludzi przebiega na skróty, jest zaraz przy skrzyżowaniu czyli przy zakręcie i bez świateł - kiedy jestem na przejściu zastanawiam się, czy tym razem też nadjeżdżające zza zakrętu samochody wyhamują, czy jednak nie). Problem polega jednak na tym, że różne osoby niepełnosprawne mają bardzo różne potrzeby, a w związku z tym zebranie tego w jakąś rozsądną całość wymagałoby sporo dobrych chęci. Jakoś mnie nie dziwi, że wyszło jak wyszło tzn. tak, że remont jest, ale w jakimś sensie świetną okazję na dostosowanie kolejnej części Warszawy szlag trafił.
Nadrzędny - Autor cecylia Dodany 2008-07-19 17:18
Amalian, to świetny pomysł. Apelujemy do wszystkich, aby swoje sugestie i żale przesyłali do odpowiednich urzędów, bo tylko masowa akcja może na przyszłość zapobiec tworzeniu kolejnych barier. Postaram się dorzucić jeszcze parę adresów w najbliższym czasie.
Nadrzędny - Autor cecylia Dodany 2008-07-19 18:56
Oto co zdobyłam. Pod te adresy trzeba pisać!

Biuro Architektury i Planowania Przestrzennego    
E-mail www.bnam@um.warszawa.pl
Kierownictwo:
p.o. dyrektora Marek Mikos
e-mail: mmikos@um.warszawa.pl
zastępca dyrektora Jolanta Latała
e-mail: jlatala@um.warszawa.pl

Komisja Polityki Społecznej i Przeciwdziałania Patologiom
e-mail biura: gwitt@um.warszawa.pl
Przewodniczący Golimont Andrzej
agolimont@warszawa.um.gov.pl

Przewodnicząca Rady Miasta St. Warszawy - Ewa Malinowska-Grupińska
emal:inowska@warszawa.um.gov.pl
Wiceprzewodnicząca Rady - Krajewska Ligia
lkrajewska@warszawa.um.gov.pl 
Wiceprzewodnicząca Rady - Johann Olga 
ojohann@warszawa.um.gov.pl
Wiceprzewodniczący Rady - Rojszyk Marek
mrojszyk@warszawa.um.gov.pl

Nadrzędny Autor cecylia Dodany 2008-07-19 19:22
I jeszcze to:
Społeczna Rada ds. Osób Niepełnosprawnych w m.st. Warszawa
Adres do korespondencji:

Biuro Polityki Społecznej
Urząd m.st. Warszawy
ul. Niecała 2
00-098 Warszawa
tel. (0-22) 595-33-95
adres e-mail: społecznarada@um.warszawa.pl
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / BARIERY architektoniczne i nie tylko / Nowe ale czy lepsze Krakowskie Przedmieście? (5521 - wyświetleń)

Powered by mwForum 2.16.0 © 1999--2008 Markus Wichitill