www.niepelnosprawni.plStrona główna forum
forum.niepelnosprawni.pl - Nie jesteś zalogowany
Strona główna forum Regulamin i pomoc Szukaj Rejestracja Logowanie
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / BARIERY architektoniczne i nie tylko / Dofinansowania PFRON (3905 - wyświetleń)
- Autor vviollet Dodany 2008-07-18 20:28
Witam. Chciałabym uzyskać poradę odnośnie uzyskania dofinansowania na likwidację barier. Otóż byłam dziś w M.O.P.S w Łodzi i przedstawiłam swoją sprawę. Owszem Pani odpowiedziała mi, że mam szansę otrzymania takiego dofinansowania z tym, że wniosek kazała złożyć mi dopiero w styczniu!!! (Chodzi mi o dofinansowanie na założenie centralnego ogrzewania). Dlatego w styczniu ponieważ Pani powiedziała mi, że jest to fizycznie niemożliwe żeby zdążyć w tym roku przed okresem grzewczym wszystko załatwić. A warunki mieszkaniowe jeśli chodzi o ogrzewanie wyglądają nie ciekawie ponieważ mam dwa małe piece kaflowe które nadają się do generalnego remontu na który mnie również nie stać. Moje pytanie to: Jak wygląda ta cała procedura do otrzymania dofinansowania?? Jak długo to trwa? miesiąc? dwa? trzy? Skoro mnie urządza założenie centralnego chodzby i w grudniu bo w innym przypadku zostanę bez ogrzewania tej zimy. Co powinnam zrobić???
Nadrzędny Autor dobrosia Dodany 2008-07-18 21:11
Skladaj wniosek i juz,nie czekaj na styczen.W razie czego zlozysz w styczniu  drugi raz,ale teraz tez probuj.
Nadrzędny - Autor Zygmunt Dodany 2008-07-19 07:20 Zmieniony 2008-07-19 07:25
Witam
Szanowna Pani. Jak Pani wie, wszystkie sprawy związane z refundacją posiadają własne terminy składania dokumentów. Moim zdaniem oprócz MOPS - u trzeba udać się do PCPR - u w pani miejscu zamieszkania. Oni posiadają z racji prawa polskiego obowiązek zrefundowania wszelkich prac związanych z usuwaniem barier architektonicznych w miejscu zamieszkania i nie tylko, jesli chodzi o osobe niepełnosprawną.
W MOPS jeśli mają takie możliwości, to proszę konkretnie żądać informacji, czy może Pani teraz złożyć dokumenty w tej sprawie. Bzdurne gadanie jest, że urzędniczka przewiduje długotrwałość trwania prac. To akurat nie powinno ją obchodzić a jesli stwierdza o długotrwałości prac, to świadczy to tylko o opieszałości urzędów do tego powołanych. U mnie bariery architektoniczne związane z instalacją wodną były wykonywane w czasie listopad - grudzień, więc nie ma to najmniejszego znaczenia, kiedy będą wykonane. Jeśli Pani nie robi to różnicy, czy to jest czas wiosenno - letni, czy też jesienno - zimowy to urzędniczka nie ma prawa zabronić Pani złożenia stosownych dokumentów, aby rozpocząć tok sprawy.
Jednakże proponował bym zorientować się w wysokości refundacji w MOPS i w PCPR, czyli w Powiatowym Centrum Pomocy Rodzinie. PCPR refunduje 80% całkowitych kosztów zadania, a MOPS nie mam pojęcia ile oni refundują? Chyba że MOPS powiązany jest w tym zadaniu z PCPR - em.
Reasumując doradzam energiczne działanie. Czym prędzej Pani złoży dokumenty, tym prędzej sprawa będzie załatwiona.
Pozdrawiam życząc powodzenia.
Nadrzędny Autor vviollet Dodany 2008-07-20 11:39
Bardzo dziękuję za odpowiedz i poradę. Też miałam wątpliwości co do tej Pani. Tak zrobię złoże ten wniosek i zobaczymy co dalej. Pozdrawiam
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / BARIERY architektoniczne i nie tylko / Dofinansowania PFRON (3905 - wyświetleń)

Powered by mwForum 2.16.0 © 1999--2008 Markus Wichitill