www.niepelnosprawni.plStrona główna forum
forum.niepelnosprawni.pl - Nie jesteś zalogowany
Strona główna forum Regulamin i pomoc Szukaj Rejestracja Logowanie
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Kawiarenka / Wpływ Kościoła Katolickiego na życie wszystkich obywateli. (Strona 2) (1281277 - wyświetleń)
1 2 3 4 5 6 7 8 ... 82 Poprzednia strona Następna strona  
Nadrzędny Autor godunow Dodany 2008-08-18 06:13

>>>>Przepraszam, jeśli zbyt dosadnie odpowiadam na Twoje wypowiedzi.... ale ja jako zwykły prosty chrześcijanin nie mogę zostawać obojętny wobec słów, które obrażają Jezusa Chrystusa i Jego Kościół....<<


Czy słowa prawdy obrażą KRK..????
Kropla  goryczy psuje  cały antał wina..  warto o tym pamiętać..!!!
CZy nie mogę mieć d co do tego wątpliwości że KRK nie jest tym jedynym kościołem chrystusowym..??
Uważam że moge..
Nadrzędny - Autor Malwa Dodany 2008-08-18 06:49
Witaj Ela!Wiadomości,choćby z najpoważniejszego żródła Nachbara nie interesują,no chyba ,że pokrywają się z tym co on sam sobie ubzdurał i co drąży już miesiącami.Proponowałam mu analizę  również innych grup społecznych,ale nie jest zainteresowany.

Żadnego celu tym swoim mąceniem nie osiągnie,a już na pewno nie posieje zwątpienia wśród dorosłych ludzi,wprost przeciwnie.
Dzięki tym jego napaściom moja wiara pogłębiła się i utrwaliła,częściej sięgam po książki.
Nadrzędny - Autor godunow Dodany 2008-08-18 14:20

>>>>Dzięki tym jego napaściom moja wiara pogłębiła się i utrwaliła,częściej sięgam po książki. <<<


Zachęcam do częstego Czytania Biblii  Bo to jest jedyne źródło prawdziwe  naszej wiary..w  Jezusa Chrystusa..
Nadrzędny Autor dominikb Dodany 2008-08-18 14:42
No właśnie.... nie wstydźmy się zabierać Pisma Św. do sanatorium... do parku.... a może i do pracy...
Nadrzędny Autor Ella Dodany 2008-08-18 19:34
Dzięki Ci Malwa za naprowadzenie
Nadrzędny - Autor Nachbar Dodany 2008-08-18 22:24
Malwa, to, co nazywasz "najpoważniejszym źródłem" zapewne jest źródłem kościelnym, a więc pozbawionym obiektywizmu. Chyba nie uważasz, że KK swoją historię przedstawi zgodnie z prawdą. Jest ona zbyt niewygodna. Niestety, faktów nie da się zmienić, co najwyżej wybielić lub odwrócić "kota ogonem". Wierni i tak uwierzą w każdą bzdurę, którą przedstawi im osoba duchowna.
Piszesz, że częściej sięgasz po książki. Czy tylko te do  nabożeństwa? Proponuję więc, abyś sięgnęła po  niezależne opracowania na temat KK.  Na podobnej zasadzie, chcąc poznać świat, nie będziemy wyglądać przez okno, bo widok ograniczy nam horyzont. Trzeba pójść dalej. Jak na razie, jakakolwiek dyskusja z Tobą na temat wpływu KK nie jest możliwa, gdyż Ty, będąc w środku  domu,  nie dostrzegasz tego, co inni, będący na zewnątrz, widzą jak na dłoni. Nawet nie dostrzegłaś, że przytoczyłem dość obszerne fragmenty &#8222;Biblii&#8221;.
Uważam, że jeżeli się wierzy, to należy wiedzieć w co i dlaczego.
Zakładając wątek o wpływie KK na nasze życie nie było moim zamiarem wszczęcia dyskusji o samej wierze. To jest indywidualna sprawa każdego z nas.
Ja chciałem zwrócić uwagę na coś innego, a mianowicie na brak rozdziału Kościoła od państwa wbrew aktom prawnym. Wiąże się to z ceną, jaką wszyscy płacimy od chwili zawarcia konkordatu. O tym nie mówi się głośno, a nawet gdy się mówi, to bardzo oględnie.
Etaty kapelanów obciążają budżet jednostek, w których kapelani są zatrudnieni. Katecheci również są opłacani z pieniędzy państwowych. Państwo dopłaca do szkolnictwa katolickiego. Nadal dokonuje się grabieży majątki narodowego zwracając mienie o  niewspółmiernie większej wartości. Przykład podałem w  SPÓR O GRUNTY WARTE MILIONY.
Biskupi mieszkają w pałacach biskupich (tak się to nazywa), pełnych przepychu, gdy ludzie biedni nie mają gdzie mieszkać i znany jest problem z mieszkaniami.
KK jest największym posiadaczem ziemskim mając około 180 tysięcy hektarów. Watykan ma TYLKO 44 hektary.
A przecież Kościół Katolicki w Polsce to nie tylko hierarchowie, ale głownie rzesze wiernych. Dlaczego posiadaczami tego ogromnego majątku nie są wierni, ale tylko i wyłącznie wysłannicy Watykanu?  Dlaczego część terytorium Polski znalazła się pod władaniem obcego państwa?  Dlaczego księża dysponują majątkiem jak swoją własnością, przyjmują za bezcen, a sprzedają za grube miliony? W końcu kto i dla kogo jest sługą? Ksiądz dla wiernych, czy wierni dla księdza?

Założyłem ten wątek, bo nie mogę się pogodzić z  hipokryzją kleru. Ślubuje  WIERNOŚĆ BOGU, CZYSTOŚĆ i UBÓSTWO,  a pławi się w przepychu i niemoralnie prowadzi.
Nie mogę się pogodzić, że państwo przeznacza środki finansowe z budżetu na KK, a jednocześnie ON mają tak wielkie problemy.
I sprawa z ostatniej chwili. W okolicach Częstochowy trąba powietrzna zrujnowała masę domów. Z pomocą pośpieszyli ludzie, tylko jakoś nie słyszałem, aby Polski Czerwony Krzyż zarządził zbiórkę na ten cel. Wygląda na to, że ta organizacja już nie istnieje, odkąd KK zaczął panoszyć się w każdej dziedzinie życia politycznego i gospodarczego.  
Mamy Caritas, podał już konto, na które należy wpłacać, ale czy społeczeństwo otrzyma finansowe rozliczenie tej zbiórki? Wątpię. Jak dotąd, z tak zebranych pieniędzy, nigdy się  nie rozliczał.
Malwa, powtarzam, nie o wiarę tu chodzi, ale pieniądze. Państwo nie może wspierać KK środkami z budżetu i rozdawać majątku narodowego, bo nie daje tego WIERNYM, ale obcemy państwu.  Godunow ujął to w skrócie i treściwie. Chyba nie trudno zrozumieć, o co chodzi w tym wątku. 
Pozdrawiam. 
Nadrzędny - Autor amalian Dodany 2008-08-18 23:52
Byle co zjesz i byle co nakłamiesz . Wszystkie twoje wypociny na temat kościoła katolckiego nie zawierają nutki obiektywizmu . Niedopowiedzeniea i kłamstwa to dla ciebie codzienność  . 
Nadrzędny - Autor Nachbar Dodany 2008-09-04 17:23
A co powiesz na to? To nie moje wypociny.
http://www.ksiezapedofile.info/bbcfilm1.html
Nadrzędny Autor maltabar Dodany 2008-09-08 11:43
czy ty nigdy nie masz dosyc?
Nadrzędny - Autor Barbara Mycko Dodany 2008-10-27 15:04
jeśli masz takie  bzdury na tym forum wypisywać to na nie nie wchodź i nie obrażaj ludzi dla których jp II BYŁ I POZOSTANIE WZOREM DO NAŚLADOWANIA
Nadrzędny - Autor Ella Dodany 2008-10-27 18:22
Basiu weszłaś w środek wątków już dość starych.....sprawdź daty
Nadrzędny Autor Barbara Mycko Dodany 2008-10-27 20:13
pisałam na samym dole nie moja wina że wątki skaczą jak małpy na sznurkach
Nadrzędny - Autor Ella Dodany 2008-10-27 20:25
Wątki nie skaczą same nie patrzysz na strony...tu Cie znalazłam bo jak ktoś w środku napisze to mi sie otwiera strona czynna czyli ta.....zanim napiszesz zobacz na jakiej stronie jesteś
Nadrzędny Autor Barbara Mycko Dodany 2008-10-27 20:27
jak mi się otwiera strona na tej pisze nie pasi ci coś twój problem
Nadrzędny - Autor Ella Dodany 2008-10-27 20:34
Twój problem ale mów po polsku bo co to pasi to nie znam i słownik nie posiada
Nadrzędny Autor Barbara Mycko Dodany 2008-10-28 15:40
dla mnie to żaden problem a pasi to pasuje lub nie :-)
Nadrzędny - Autor Boginka Dodany 2008-08-18 21:53
Ellu, sikhizm to taka mieszanka hinduizmu i islamu przy czym znacznie więcej jest w tym hinduizmu, tak na moje, niefachowe oko.

Przy okazji różne linki luźno związane z dyskusją (niekoniecznie dla Ciebie Ellu, ot tak):
Katechizm Kościoła Katolickiego (fragment).
Źródło innej klasy, ale też ciekawe - "Ikona w życiu, w wierze i w teologii Kościoła" - klika pierwszych rozdziałów książki
Spór o Niedzielę
Nadrzędny - Autor Ella Dodany 2008-08-19 15:24
Boginka ja nie analizuję wiary jak Nachbar. Lubię wiedzieć po szczypcie wszystkiego. A to co zacytowałam to faktycznie poczytałam sobie tylko i wyłącznie do własnej wiadomości. natopmiast cytat wkleiłam aby ten co lubi ciut więcej mieć ciekawych informacji poczytał sobie sam.
Miło mi Cię tu widzieć.Dziękuję że mi odpisałaś.Dziękuję za linki. Ciepluśko Cię pozdrawiam. :-))))))))
Nadrzędny - Autor Boginka Dodany 2008-08-19 15:41
Również miło mi Cię "widzieć" i mam nadzieję, że wypoczęłaś na wakacjach.
Pozdrawiam ciepło :-)
Nadrzędny Autor Ella Dodany 2008-08-19 17:29
O tak było wspaniale i tylko czasem brak mi było kontaktu z Wami.
Milutko Cię pozdrawiam :-))))
Nadrzędny - Autor Boginka Dodany 2008-08-18 22:59
Ponieważ nie mogę już edytować swojego postu, a link skierowany jest do wszystkich zainteresowanych, idzie do głównej gałęzi wątku:

Link dla osób, które chciałyby udzielić pomocy poszkodowanym przez "tornado" (powiat strzelecki) za pośrednictwem Polskiego Czerwonego Krzyża

Pozdrawiam
Nadrzędny - Autor dominikb Dodany 2008-08-19 06:35
Punkt widzenia Nachbara przypomina mi aparatczyków komunistycznych... im też bardzo przeszkadzał kościół katolicki... Nie potrafili zrozumieć dlaczego KK przeszkadza im w głoszeniu utopijnych komunistycznych idei... Nawet dzisiaj komuniści nie dopuszczają do świadomości, że ich komunistyczny ustrój opóźnił Polskę w rozwoju o przynajmniej kilkadziesiąt lat..... a ich bezwzględne metody postępowania pozbawiły życia wielu ludzi.
Zabić, zastraszyć, zniewolić... w tym komuniści byli i są perfekcyjni.... nawet Ci, którzy obecnie Tworzą "polską lewicę".
Nachbar... sądziłem, że choć trochę będziesz obiektywny i delikatny ale widać, że nienawiść to Twoje motto życiowe... cóż... różnimy się bardzo... bo chrześcijaństwo to religia miłości i pokoju i nawet Twoje bezsensowne niczym nie poparte wywody tego nie zmienią.
Czy Ty myślałaś/łeś... że kościół katolicki to tylko osoby, które 24/h się modlą? Zbytnio idealizujesz...
Na koniec proszę Cię... zmień ton swoich wypowiedzi... a jeśli nie chcesz tego zrobić to myślę, że dla swoich niezaspokojonych ambicji najlepsze będzie forum gdzie poglądy komunistyczne i antychrześcijańskie są akceptowane. Tutaj nikt nie będzie ze spokojem czytał Twoich wyciągniętych z kontekstu dziwnych "artykułów".
Pozwól, że zapytam jeszcze raz: " Ty na prawdę sądziłaś, że my katolicy to tacy ludzie z aureolkami świetlistymi wokół głowy??? " ;-)
Zapraszam do lektury Pisma Św! Szczególnie Nowego Testamentu.
Nadrzędny - Autor Nachbar Dodany 2008-08-19 19:12

>Nawet dzisiaj komuniści nie dopuszczają do świadomości, że ich komunistyczny ustrój opóźnił Polskę w rozwoju o przynajmniej kilkadziesiąt lat..... a ich bezwzględne metody postępowania pozbawiły życia wielu ludzi.>
>Zabić, zastraszyć, zniewolić... w tym komuniści byli i są perfekcyjni.... nawet Ci, którzy obecnie Tworzą "polską lewicę">


Dominiku, poczytaj sobie, chciażby w Wikipedii, o inkwizycji. Może rozjaśni się Tobie w głowie, gdy dowiesz się,  kto pierwszy stosował bezwzględne metody, dla utrzymania władzy nad ludem. Kto pierwszy, zabijał, straszył, zniewalał  troturami i paleniem na stosach.
Zobacz, do czego byli zdolni ci nieomylni papieże i Twój Kościół, w którego obronie teraz stajesz.

Nie musisz mnie zapraszać do lektury "Biblii". Przytoczyłem dość charakterystyczny fragment tej księgi, jednak nie zrobiło to na Tobie żadnego wrażenia. Nie polecaj więc czegoś, czego sam nie rozumiesz i chyba sam nie czytasz. Specjalnie dla Ciebie ponownie  cytuję te fragmenty:

"13 Przestańcie składania czczych ofiar!
Obrzydłe Mi jest wznoszenie dymu;
święta nowiu, szabaty, zwoływanie świętych zebrań...
Nie mogę ścierpieć świąt i uroczystości.
14 Nienawidzę całą duszą
waszych świąt nowiu i obchodów;
stały Mi się ciężarem;
sprzykrzyło Mi się je znosić!
15 Gdy wyciągniecie ręce,
odwrócę od was me oczy.
Choćbyście nawet mnożyli modlitwy,
Ja nie wysłucham.
Ręce wasze pełne są krwi.
16 Obmyjcie się, czyści bądźcie!
Usuńcie zło uczynków waszych
sprzed moich oczu!

"18 [Tacy] nie mają świadomości ani zrozumienia, gdyż [mgłą] przesłonięte są ich oczy, tak iż nie widzą, i serca ich, tak iż nie rozumieją. 19 Taki się nie zastanawia; nie ma wiedzy ani zrozumienia, żeby sobie powiedzieć: "Jedną połowę spaliłem w ogniu, nawet chleb upiekłem na rozżarzonych węglach, i upiekłem mięso, które zajadam, a z reszty zrobię rzecz obrzydliwą. Będę oddawał pokłon kawałkowi drzewa".
20 Taki się karmi popiołem; zwiedzione serce wprowadziło go w błąd. On nie może ocalić swej duszy i powiedzieć: "Czyż nie jest fałszem to, co trzymam w ręku?"
(Księga Izajasza).

Ponieważ nienawiść zaślepia, nie dostrzegłeś również, że w poprzednich postach zwracam uwagę na temat wątku. W swoim zaślepieniu nie widzisz, jak kler katolicki bogaci się kosztem wszystkich. Także osób niewierzacych lub innych wyznań.

Pozdrawiam i życzę miłej lektury. Może po niej otworzą się Tobie oczy.
Nadrzędny - Autor Malwa Dodany 2008-08-19 20:19
.Zapomniałeś Nachbar,że mamy tez inne religie i ich przywódców duchowych-nie wiem czy to tez kler,czy ładniej sie o nich mówi,w kazdym razie są inne wyznania w POLSCE i to wcale niemałej liczbie.Jeśli z równym tobie entuzjazmem wpadna na to forum,to będziemy mieli drugi IRAK..Gratuluje zajadłości,którą mógłbyś z pożytkiem do innych celów wykorzystać.A tak krzycz sobie dalej......................................................................    " Ponieważ nienawiść zaślepia, nie dostrzegłeś również, że w poprzednich postach zwracam uwagę na temat wątku. W swoim zaślepieniu nie widzisz, jak kler katolicki bogaci się kosztem wszystkich. Także osób niewierzacych lub innych wyznań."                                                                                                                                        ----a, te inne wyznania to z czego sie utrzymują,?Może żebrzą?

Oj,Nachbar Sąsiedzie! I kogo tu nienawiść zaślepiła?  Ta twoja postawa nie budzi gniewu,tylko smutek.
A miałeś takie piękne propozycje na integrację....................................
Nadrzędny - Autor Nachbar Dodany 2008-08-19 20:34
Malwa, nie muszę szukać daleko przykładów.  Oto najbliższy:  http://www.tvn24.pl/-1,1561154,0,1,zakonnice-przed-sadem,wiadomosc.html
Jeżeli uważasz, że skrawek ziemi w Wielkopolsce jest porównywalnej wartości z tym, jaki zakonnice otrzymały w Warszawie, to gratuluję obiektywizmu.

Poczytaj art. 62 ustawy z dnia 17 maja 1989 roklu o stosunku państwa do Kościoła katolickiego (zaznaczam: KATOLICKIEGO). Zreszta przytoczę, aby inni mogli naocznie się przekonać, jak łamane jest prawo.
"Wnioski o wszczęcie postępowania regulacyjnego zgłasza sie w terminie 2 lat od dnia wejścia w  życie ustawy. Roszczenia niezgłóoszone w tym terminie, wygasają".
Od 1989 roku minęło już 19 lat. Ta bulwersująca sprawa wynikła w tym roku.

Nie przypisuj mi nienawiści, jako wyniku zaślepienia. To ślepa wiara nie pozwala ujrzeć rzeczywistości takiej, jaka jest faktycznie. W skrócie nazywa się to fanatyzmem.

Sredecznie pozdrawiam. Dodam, że nie żywię urazy.
Nadrzędny Autor dominikb Dodany 2008-08-19 22:12
Jesteś zaślepiony... Niedawno napisałem, że już wśród apostołów znalazła się "czarna owca"... To jest nieuniknione!!! Każda epoka ma czarne owce... a tylko głupiec wyszukuje negatywne przykłady nie potrafiąc przytoczyć pozytywów.. Cóż... typowe zaślepienie.... lub działanie na usługach sekty np Świadków Jehowy.
Czy Ty nie rozumiesz, że zwykli chrześcijanie wiedzą że wśród nich są "zdrajcy"?? Pora abyś w końcu zrozumiał, że każdy człowiek upada... nikt nie jest doskonały.. .nawet ksiądz lub zakonnica....
Na koniec napisz proszę... jaki cel ma ustanowienie Twojego wątku?
Nadrzędny - Autor Malwa Dodany 2008-08-20 06:51
cytat z twojego postu z dn. 18.8.br     "   Ponieważ nienawiść zaślepia, nie dostrzegłeś również, że w poprzednich postach zwracam uwagę na temat wątku. W swoim zaślepieniu nie widzisz, jak kler katolicki bogaci się kosztem wszystkich. Także osób niewierzacych lub innych wyznań."  ,więc nie jest to moje zdanie jak mi przypisujesz,
i drugi cytat twojego postu z dn.19.08.br.

                                                                                "  Nie przypisuj mi nienawiści, jako wyniku zaślepienia. To ślepa wiara nie pozwala ujrzeć rzeczywistości takiej, jaka jest faktycznie. W skrócie nazywa się to fanatyzmem."

W ostatnim zdaniu użyłeś określenia-ślepa wiara- może i nie jest to takie złe, bo wiara i miłość pozostają w sprzeczności z rozumem.Albo wierzysz,albo analizujesz, a nie masz gruntownej wiedzy i zabierasz się do analizy Pisma św. jako sceptyk,to taka analiza oczywiście prowadzi na manowce.                                                                                                                         Wiem ,że wszelkie słowa,pytania ,tłumaczenie kierowane do ciebie trafiają w próżnię,
ale muszę to napisać. Czy dziecko ufając rodzicom wierzy im i daje się przez nich prowadzić robi żle?błądzi?
Taka też winna być prawdziwa wiara, wiara ufnego dziecka. Pogłębianie wiedzy religijnej nie pozostaje oczywiście w tym w sprzeczności.
Tak zawzięcie chceż rozliczać Kościół.Czy wszystkich już w Polsce i nie tylko rozliczyłeś za doznane przez naród krzywdy?
Dlaczego nie odpowiadasz na żadne z pytań?
Wiesz dobrze że jest w Polsce kilka kościołow,w których kapłani mają rodziny-z czego żyją?To pytanie powtarzam z poprzedniego
postu.
Nachbar,jak tak chcesz dalej drążyć temat wyłącznie K.K. nie pozostaje nam nic innego jak wystapic do administracji o zamnkniecie tematu.
Ty jesteś zdrowy,na samym wstepie to zaznaczyłeś.PO TO TU WSZEDŁEŚ ŻEBY NĘKAĆ NAS? Podobno chciałeś pomóc!!

Ludzie szukają tu wsparcia,spokoju,ulgi w swoich cierpieniach i zmaganiach w życiu codziennym.
A ty obrażasz,wyzywasz od fanatyków, tak strasznie chcesz nam otworzyc oczy?Dobrze-mów po kolei każdemu-jesteś na wózku,już nie wstaniesz,umrzesz,cierpisz z powodu bólu-nie licz na pomoc-umrzesz jak motyl na szpilce,mów każdemu co dnia-nie masz nadziei ani tu,ani po smierci.ODBIERAJ LUDZIOM TE OKRUCHY RADOSCI SPOTKANIA SIE TU, TE DROBINY NADZIEI JAKIE SIE TLĄ W KAŻDYM Z NAS -  A ZYSKASZ MIANO KATA GORSZEGO NIŻ POPRZEDNICY-TAMCI GAZOWALI,KULE W TYŁ GŁOWY,
my już i tak co dzień przeżywamy swoje koszmary-CZEGO TY CZŁOWIEKU CHCESZ!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

            
Nadrzędny Autor Nachbar Dodany 2008-08-20 14:56
Jeżeli ktoś z obecnych tu na Forum narzeka, że nie może załatwić najprostrzej sprawy, to niech się zastanowi, dlaczego nasze państwo spełnia wszystkie życzenia hierarchów KK.

Państwo Watykam posiada TYLKO 44 hektary powierzchni. W Polsce Kościół Katoliocki jest posiadaczem około 180 tysięcy hektarów, co w przeliczeniu na jedną osobę duchowną daje  około 3,5 hektara.  Takiej wielkości gospodarstwa mają rolnicy, którzy z uprawy ziemi potrafią utrzymać swoją  rodzinę.

Równocześnie nie ma środków na likwidcję obszarów biedy, pomoc socjalną i - co najważniejsze - na zrównanie szans dla ON.

Etaty kapelanów obciążają budżet jednostek, w których kapelani są zatrudnieni. Katecheci również są opłacani z pieniędzy państwowych. Państwo dopłaca do szkolnictwa katolickiego. Nadal dokonuje się grabieży majątki narodowego zwracając mienie o  niewspółmiernie większej wartości.

KK jest największym posiadaczem ziemskim mając około 180 tysięcy hektarów. Watykan ma TYLKO 44 hektary.
A przecież Kościół Katolicki w Polsce to nie tylko hierarchowie, ale głownie rzesze wiernych. Dlaczego posiadaczami tego ogromnego majątku nie są wierni, ale tylko i wyłącznie wysłannicy Watykanu?  Dlaczego część terytorium Polski znalazła się pod władaniem obcego państwa?  Dlaczego księża dysponują majątkiem jak swoją własnością, przyjmują za bezcen, a sprzedają za grube miliony? W końcu kto i dla kogo jest sługą? Ksiądz dla wiernych, czy wierni dla księdza?

Założyłem ten wątek, bo nie mogę się pogodzić z  hipokryzją kleru. Ślubuje  WIERNOŚĆ BOGU, CZYSTOŚĆ i UBÓSTWO,  a pławi się w przepychu i niemoralnie prowadzi.
Nie mogę się pogodzić, że państwo przeznacza środki finansowe z budżetu na KK, a jednocześnie ON mają tak wielkie problemy.

Poczytaj art. 62 ustawy z dnia 17 maja 1989 roklu o stosunku państwa do Kościoła katolickiego (zaznaczam: KATOLICKIEGO). Zreszta przytoczę, aby inni mogli naocznie się przekonać, jak łamane jest prawo.
"Wnioski o wszczęcie postępowania regulacyjnego zgłasza sie w terminie 2 lat od dnia wejścia w  życie ustawy. Roszczenia niezgłóoszone w tym terminie, wygasają".
Od 1989 roku minęło już 19 lat. Ta bulwersująca sprawa wynikła w tym roku.

Malwo, z całym szacunkiem dla Ciebie muszę stwierdzić, że nieuważnie czytałaś moje posty. Przytoczyłem więc część swoich wypowiedzi. Czy widzi w nich coś, co można uznać za nękanie, odbieranie komuś nadzei i  radości?

Twoje słowa:

>Ludzie szukają tu wsparcia,spokoju,ulgi w swoich cierpieniach i zmaganiach w życiu codziennym.>


Pięknie powiedziane, ale czy samą modlitwą potrafią zmienić cokoliwek tu na tej ziemi? Czy zmieni to los przykutych do wózków, zamkniętych w swoich mieszkaniach na którymś tam piętrze, pozbawionych lekarstw, dostępu do rehabilitacji, możliwości leczenia? NIE!-  i po stokroć NIE!
Na to wszystko potrzebne są pieniądze. Dużo pieniędzy i dlatego każdy grosz wydany bezzasadnie lub bezrozumnie pogarsza WASZĄ sytuację.
Nie mam nic przeciwko jakiejkolwiek wierze i ludziom wierzacym, ale przeciwko tym, co WYKORZYSTUJĄ WIARĘ DLA SWOICH PARTKULARNYCH INTERESÓW.

Nie oszukujmy się, ale z roku na rok coraz mniej ludzi uczęszcza do kościołów. Jednocześnie nie ma miejscowości, w ktorej nie zbudowano lub buduje się nowy kościół.
I jakby na ironię przeciwległa zleżność -  coraz więcej ludzi nie ma gdzie mieszkać.
Również jak na ironię, im większe wpływy KK na nasze życie, coraz ciężej żyje się uboższym grupom społeczeństwa. I również jak na ironię, coraz częściej szłyszymy o przestępstwach z udziełem kleru.

Malwo, uważam, i nie tylko ja jeden tak myślę, że wspieranie KK przez państwo jest przestępstwem wobec obywatelii, gdyż pieniądze wydane z budżetu na KK nie przynosą nam zmiany na lepsze tu i teraz.
I jeszcze jedno. Przypomnij sobie, jak kler obrzydzał społeczeństwu polskiemu wejście do Unii Europejskiej. Ile było straszenia, ze Unia to , że Unia tamto.
A co dzisiaj kler na ten temat mówi? Wystarczy przykład Rydzyka, który domagał się wsparcia z Funduszy Europejskich na swoje żródła geotermalne.
To właśnie jest hipokryzja kleru. Zawsze jest pierwszy tam, gdzie może coś uczknąć dla siebie.

A CO Z MAJĄTKU KOŚCIOŁA MAJĄ WIERNI?  Chyba tylko na niego łożyć, aby nie zbiednieli księża i biskupi.

Tak, tak  Malwo, zarzucasz mi obrazę fanatyków, a co powiesz na to, co cytuję poniżej?

"obłudnicy", "plemię przewrotne i wiarołomne", "plemię żmijowe", "węże", "głupi i ślepi", "ślepi przewodnicy ślepych", "groby niewidoczne", "groby pobielane pełne kości trupich i wszelkiego plugastwa", "pomijający sprawiedliwość, miłosierdzie, wiarę i miłość Bożą", "ze względu na waszą tradycję przestępujący, znoszący przykazania Boże", "przecedzający komara, a połykający wielbłąda", "mówiący, a sami nie czyniący", "spełniający wszystkie swe uczynki po to, aby się ludziom pokazać", "wkładający na ludzi ciężary nie do uniesienia, a sami nie dotykający ich jednym palcem", "biorący klucze poznania, sami nie wchodzący i nie pozwalający wejść innym, zamykający królestwo niebieskie przed ludźmi", "czyniący nowo pozyskanego współwyznawcę dwakroć bardziej winnym piekła niż wy sami", "pełni obłudy, nieprawości, zdzierstwa, niepowściągliwości, niegodziwości", "synowie morderców proroków", "zabójcy proroków, mędrców i uczonych"

To nie są moje słowa, to słowa Jezusa. Czy i On Ciebie i Was obraża używając takich określeń?

Nadrzędny Autor Ella Dodany 2008-08-20 15:02
Mdli mnie jak czytam to ciągłe narzekanie.....Proponuję iść w marszu na pałac prezydencki i tam wysunąć gorzkie żale albo do Watykanu. Życie jest tak krótkie, że warto nim się cieszyć a nie ciągle biadolić nad swym losem.
Nikt nikomu w nic nie każe wierzyć, ale i nie ma potrzeby opluwania i to wtedy gdy można tylko poklikać i nic nie wskórać. Nachbar napisz coś o sobie o swoich osiągnięciach czy też jak spędziłaś(eś) swój urlop czy wakacje bez względu na to czy na miejscu czy na wyjazdówce
Nadrzędny - Autor godunow Dodany 2008-08-20 15:16 Zmieniony 2008-08-20 15:19

>>>>Wiesz dobrze że jest w Polsce kilka kościołow,w których kapłani mają rodziny-z czego żyją?To pytanie powtarzam z poprzedniego<<<


Również to pytanie można postawić katolikom.. Wszystkie kościoły Unickie  które podlegają pod Watykan np Grekokatolicy tam księża się  żenią  a dokładniej księża są żonaci.. (żonaty ksiądz w tych kościołach nie może awansować na biskupa)  identycznie jak w prawosławiu..
Z reszta to nie problem w ożenku księży pastorów etc. Problem w  ich życiu i przykładzie . W moim kościele pastor jest żonaty ma dwoje dzieci  i przykładnie je wychowuje.. a inny pastor  był kawalerem  mia panienki no kościół go wyrzucił z funkcji  pastora..  Problem w tym czy pastor ksiądz  daje dobry przykład swojej  owczarni swoim zachowaniem , że czasami z tym różnie  bywa   . Jest to  namacalny dowód  ze nikt w kościele nie jest wywyższony ..
Temat istotny czy KRK jest szkodliwe dla społeczeństwa i jego działanie..
Ja jako  nie katolik powiem tak   Dla mnie kRK nie szkodzi.. Pewnie się z nim nie zgadzam  z wieloma księżmi  wchodzę  na dysputy religijne . Toczyłem kąśliwe polemiki z księżmi i w internecie i realu.. Przez dyskusje pogłębiamy wiedzę o chrześcijaństwie częściej zaglądamy do Ewangelii..
Zamykanie polemiki katolików  z nie katolikami jest najgorszym rozwiązanie,  a tak dużo łączy wszystkich chrześcijan  łączy ich Jezus Chrystus..

Ja w latach 70 ubiegłego wieku byłe aktywnym członkiem ruchu oazowego ( byłem wtedy katolikiem)  nawet bardzo aktywnym..  I właśnie  w tym ruchu oazowym spotkałem fantastycznego księdza katolickiego..  z którym prowadziliśmy wielogodzinne  dyskusje przy gitarze  i ognisku..
Oj gdy by byli tacy wszyscy księża katoliccy  i mieli takie poglądy na sprawy wiary jak w tamtym czasie owy wspomniany ksiądz..  Nigdy bym ja  z KRK nie odszedł..  Tamten ksiądz pełnił  wtedy taka niewielką posługę chrystusowa jak był sam mawiać to  jest pełni funkcje Metropolity Krakowskiego . Mam od tego księdza kilka pamiątek osobistych które przekaże moim dzieciom
Dlatego też więc dyskutujmy na tema wiary. Wiara jest żywa i wymaga ciągłej dyskusji  o Bogu
Chrystus powiada tak  gdzie dwóch dyskutuje o mnie tam ja jestem wśród nich..
Dlatego trzymajcie sie tego motta w dyskusjach religijnych
Pozdrawiam
Nadrzędny - Autor Malwa Dodany 2008-08-20 19:59 Zmieniony 2008-08-20 20:09
Godunow ,Nachbar nie dyskutował na temat wiary jako takiej- on cały czas pastwił się nad KK ,nad jego wyznawcami,nad stanem
duchownym-nie lubię określenia kler,opluwał na wszelkie sposoby,że w miedzyczasie wtrącił jakis cytat z Pisma Sw.wyrwany z kontekstu i przyklejony do czegos czym w danej chwili się zajmował- TO miała byc dyskusja?? Jesteś mądrym człowiekiem,poczytaj uważnie co pisał,bo on sam nie bardzo wiedział,własne słowa przypisywał dyskutującym tak sie pogubił.
Nie można dyskutować z kimś kto ma klapki na oczach,nie widzi całoksztaltu spraw,a całą energię i nienawiść skierował na Kościół.
Zadałam takie pytanie-

>>>Tak zawzięcie chceż rozliczać Kościół.Czy wszystkich już w Polsce i nie tylko rozliczyłeś za doznane przez naród krzywdy?


Dlaczego nie odpowiadasz na żadne z pytań?<<<
niestety nie otrzymałam odpowiedzi-tasma się zacieła na Kościele Katolickim.

Ty jesteś On- przeoczyłam to i teraz przy okazji przepraszam.
Myslę więc,że w co kto wierzy to jego osobista sprawa,a tutaj na forum ON spotykamy sie w innym celu,tutaj mamy się wspierać,
a nie opluwać wzajemnie, w przeciwnym razie forum nie ma sensu istnienia.
Nachbar jest zdrowym człowiekiem,czy nie ma gdzie głosić tych swoich tez?
I jeszcze jedno-dziwi mnie to co piszesz na temat innych kościołów...Cytuję>>>>Wiesz dobrze że jest w Polsce kilka kościołow,w których kapłani mają rodziny-z czego żyją?To pytanie powtarzam z poprzedniego<<</to z mojego postu/

i dalej...TWOJE SŁOWA---
Również to pytanie można postawić katolikom.. Wszystkie kościoły Unickie  które podlegają pod Watykan np Grekokatolicy tam księża się  żenią  a dokładniej księża są żonaci.. (żonaty ksiądz w tych kościołach nie może awansować na biskupa)  identycznie jak w prawosławiu..".............Nachbar nazwał KK ZŁODZIEJSKĄ instytucją utrzymującą się z naszych podatków,dlatego postawiłam takie pytanie j.w. A ty słodko piszesz,że pastor zonaty zyje sobie przykładnie itd.

No to kto utrzymuje te rodziny kapłańskie? Przecież cały czas chodzi o pieniądze..A złodzieje,a kradną,a taca,opłaty-no same bzdury,napisała chyba Ela-czarna owca wszędzie się zdarzy, i ja pytałam o inne istytucje-nic,milczenie,tylko Kościół to samo zło.
Czy  w tym państwie prawa,demokracji wszystkie instytucje  są takie nieskazitelne?
Dlaczego wielu z nas jest kalekami,nieuleczalnie chorymi,nie mamy właściwej pomocy-komu to zawdziećzamy?Kościół ma się tym zajmować.????W takim razie na KUL-u,powinna byc jeszcze Akademia Medyczna.

Ja już nie rozumiem,skąd u was takie zaślepienie,złość,nienawiść ,jakich słów było jeszcze mozna uzyć,żeby łaskawie odpowiedziano-istnieją jeszcze inne instytucje w tym kraju?Jak działają?Skąd tyle zła,przekrętów,bandziorstwa,mafii,pijaństwa,
ignorancji obywatela,nieróbstwa w instucjach publicznych,biurokracji tak strasznej jak jeszcze nie pamietam-tam dopiero jest worek bez dna ,tak mozna mnożyć,czego by nie dotknąć jest nie tak....................
ALE NIE............za wszystko zdaniem Nachbara- a ty wstydż się Godunow-podpisujesz się pod tym---------------za wszystko zło
w tym kraju odpowiada Kościół Katolicki.
Już ostatni raz zabrałam głos w tej sprawie,dla mnie sprawa jest już dostatecznie jasna-KOMU I O CO CHODZI.

...............
Nadrzędny Autor Nachbar Dodany 2008-08-20 22:52

>że w miedzyczasie wtrącił jakis cytat z Pisma Sw.wyrwany z kontekstu i przyklejony do czegos czym w danej chwili się zajmował- TO miała byc dyskusja?? Jesteś mądrym człowiekiem,poczytaj uważnie co pisał,bo on sam nie bardzo wiedział,własne słowa przypisywał dyskutującym tak sie pogubił.


Nie można dyskutować z kimś kto ma klapki na oczach,nie widzi całoksztaltu spraw,a całą energię i nienawiść skierował na Kościół.>

Malwa, wyraźnie napisałem, abyś raczyła uważnie przeczytać to, co napisałem wcześniej. Nie pogubiłem się, tylko uprzejmie powtórzyłem, abyś zrozumiała sens moich wypowiedzi. Jednak zaślepiona nianawiścią do mnie nie dostrzegasz sensu. To nie opluwanie, ale przedstwienie "całokształtu spraw" w ich właściwym świetle.
Widocznie nie znasz postanowień konkordatu, które są dla Polski niekorzystne, a nawet wbrew Konstytucji. Przytoczyłem zaledwie jeden z aktów prawnych i wykazałem, jak łamane jest prawo. Wykazałem na tym jednym przykładzie jak okradane jest nasze państwo.
Również nie wyrwałem z kontekstu fragmentów z "Biblii", ale w nawiązaniu do tego, że zarzucasz mi obrazę. Przytoczyłem więc słowa Jezusa. Oczywiście nie zwróciłaś na to uwagi,  co Jezus miał na myśli.
Nie odpowiedziałem na Twoje pytanie, bo ja nie zamierzam rozliczać KK.Tematem wątku jest wpływ KK na życie nas wszystkich. Gdzie mowa o rozliczaniu?

Odpowiem natomiast na Twoje zapytanie:

>Ja już nie rozumiem,skąd u was takie zaślepienie,złość,nienawiść ,jakich słów było jeszcze mozna uzyć,żeby łaskawie odpowiedziano-istnieją jeszcze inne instytucje w tym kraju?Jak działają?Skąd tyle zła,przekrętów,bandziorstwa,mafii,pijaństwa,


ignorancji obywatela,nieróbstwa w instucjach publicznych,biurokracji tak strasznej jak jeszcze nie pamietam-tam dopiero jest worek bez dna ,tak mozna mnożyć,czego by nie dotknąć jest nie tak>

Otóż 90% naszego społeczeństwa to osoby wierzące, głównie wyznania rzymskokatolickiego. To oni zajmują stanowiska w rządzie, urzędach, instytucjach, piją, kradną a nawet zabijają.
To dlatego wszystko jest nie tak...

Gdybyś nie chciała się z tym pogodzić i wskazała na te pozostałe 10%, to i tak skala tego zjawiska jest tak ogromna, że odsetek osób wierzących byłby odpowiednio duży.
I tylko nie mów mi, że to wina ludzi, bo są oni grzeszni i niedoskonali.
To co w takim razie robią ich duchowi przywódcy? Przecież płacimy im za to, aby człowieka zrobili lepszym.

Nie pytaj więc o to wszelkie zło, skoro nie chesz z nim walczyć.

Pozdrawiam.
Nadrzędny Autor Ella Dodany 2008-08-20 15:25
Godunow o ile się nie mylę pastor ma prawo mieć panienkę a potem żonę. Tylko katolicki ksiądz żyje w celibacie tj nie ma prawa zakładać rodziny - mieć żony
Nadrzędny Autor lidian Dodany 2008-08-20 17:18
Tylko jedno zdanie

     Trzej mnisi, wszyscy zajmujący się studiowaniem Biblii, poszli pewnego dnia do wielkiego człowieka modlitwy aby zapytać go, jak się modlić Słowem.
     Pierwszy powiedział, że przeczytał Biblię od deski do deski, a potem nauczył się jej na pamięć.

     Drugi powiedział, że czytał ją wiele razy, aż nauczył się jej i zaczął ją wyśpiewywać.

     Trzeci, onieśmielony wiedzą pierwszych dwóch, nie miał odwagi przemówić. Boży człowiek zachęcił go, a ten powiedział, że udało mu się przeczytać tylko jedno zdanie, które jednak mełł dniami i nocami w umyśle i sercu nie mogąc pójść dalej.

     Wielki człowiek modlitwy rzekł wtedy:

     - W taki właśnie sposób należy się modlić Słowem

E. Olivero
Nadrzędny - Autor Ella Dodany 2008-08-20 17:55
T prawda Lid. Nie należy klepać bez zastanowienia. Piękny cytat
Nadrzędny - Autor godunow Dodany 2008-08-20 20:35 Zmieniony 2008-08-20 20:44

>>>>Godunow o ile się nie mylę pastor ma prawo mieć panienkę a potem żonę. Tylko katolicki ksiądz żyje w celibacie tj nie ma prawa zakładać rodziny - mieć żony <<<


Tu chodziło o panienki w tym sensie że ni wybrał jednej żony tylko  miał ich powiedzmy kilka  i zamieszkiwał z nimi siejąc niejako zgorszenie..

>>>A ty słodko piszesz,że pastor zonaty zyje sobie przykładnie itd.<<<


Ja uważam ze celibat nie jest dobrym rozwiązaniem.   i należałoby go przywrócić w katolicyzmie..  Bo sama idea celibatu jako takiego  jest chora..  ni e mylić ze ślubami  czystosćii . gdzie złamanie takich ślubów groziłoby wydaleniem ze wspólnoty (zakonu)  takie rozwiązania spotykamy  nie tylko w katolicyzmie..

>>>Nachbar nazwał KK ZŁODZIEJSKĄ instytucją utrzymującą się z naszych podatków,dlatego postawiłam takie pytanie j.w.<<<


Nie podobają sie  mi pewne rzowiąznia prawne  dotyczące  pewnym przywilejów  kościoła katolickiego w  Polsce.. Ale też nie  mogę mówić o złodziejstwie.. Kościół katolicki jako całość w Polsce działa zgodnie z obowiązującym prawem..  I A złodziejstwo to łamanie  prawa
Nadrzędny Autor Nachbar Dodany 2008-08-21 18:18
Godunow, z całym szacunkiem do Ciebie, nie zgodziłbym się z Twoim stwierdzeniem:

>Nie podobają sie  mi pewne rzowiąznia prawne  dotyczące  pewnym przywilejów  kościoła katolickiego w  Polsce.. Ale też nie  mogę mówić o złodziejstwie.. Kościół katolicki jako całość w Polsce działa zgodnie z obowiązującym prawem..  I A złodziejstwo to łamanie  prawa>


Otóż konkordat jest niezgodny z ustawą zasadniczą, czyli Konstytucją. Nie przedstwię tych rozbieżności, gdyż dla przeciętnego obywatela prawo jest czymś niezrozumiałym.
Przytoczony przeze mnie artykuł ustawy w sposób jednoznaczny zakreślał termin dwuletni dla zgłaszania roszczeń. Ponadto roszczenia te, jak każdy mógł się przekonać, były niewspółmierne do mienia przejętego po wojnie przez państwo. Porónaj jakaś działkę w Wielkopolsce i działkę w centrum Warszawy. W dodatku, o czym nie wspomniałem, działka na terenie Warszawy jest większa od tej  zabranej.  Czy to nie jest złodziejstwo ?
Ale to nie wszystko. Komisja Majątkowa działa ponad prawem, bowiem w postępowaniu nie biora udziału jednistki administracyjne, na któych terenie leżą nieruchomości, którymi interesują się przedstawiciele KK. To jeszcze mało. Wyceny gruntów dokonuje Komiscja według własnego widzimisię. W tym konkretnym przykładzie wartość 65, z- zł za 1 mkw. , gdy cena rynkowa wynosi 300-500,- zł.
Ostatnio również głośną sprawą było przekazanie siostrom diminikankom zajezdni w Piasecznie wycenionej na 75 miionów złotych, którą siostry zaraz sprzedały za 115 milionów.
Czy można jeszcze coś dodać na poparcie twierdzenia, że jest to grabież majątku narodowego, czyli zwykle złodziejstwo? 
Nadrzędny - Autor WERBENA Dodany 2008-08-21 09:50
a ja tak krótko zabiorę głos:

Cytat: " Czy wierzysz  w Jezusa Chrystusa , Syna Jego Jedynego , Pana naszego narodzonego z Maryi Dziewicy , umęczonego i pogrzebanego , który powstał zmartwych i zasiada po  prawicy ojca."

Zadaj sobie pytanie , każdy sobie  z osobna , kim dla Ciebie jest Bóg ,Jezus i Maryja
I czy wierzysz w te prawdy ?
Czy w co wierzysz ? a może w nic ?
Kto dla ciebie jest najwyższym kapłanem i kogo słuchasz ?

Fragment :Ewangelia wg. św Mateusza.
Modlitwa :6,5-15
(5)A kiedy się modlicie , nie naśladujcie obłudników , czyli tych , którzy udają się na modlitwę do synagogi i na skrzyżowanie ulic po to , by ich (lepiej) widziano .
Zaprawdę mówię wam :tacy już otrzymali swoja zapłatę (6)
Ty zaś , gdy będziesz się modlił , wejdź do swego  mieszkania  zamknij za sobą drzwi i módl się od ojca twego , który jest tam , w skrytości .
A ojciec twój , który widzi także i to , co ukryte , odpłaci ci za to . (7)
Na modlitwach waszych nie bądźcie gadatliwi jak poganie , którzy sadzą , że gdy będą dużo mówić zostaną wysłuchani (8)
Nie naśladujcie ich !
Ojciec wasz wie przecież dobrze , czego wam potrzeba , nawet nim Go o to poprosicie (9)
Módlcie się tedy w ten sposób : Ojcze nasz .......... "
Nadrzędny Autor Nachbar Dodany 2008-08-21 14:09
WERBENA, jednym słowem nie potrzeba tylu kościołów, księży, bogactwa, majątków i przywilejów dla kleru, skoro tylko osobista modlitwa z Bogiem jest najważniejsza. To Jezus jest tym jednym jedynym KAPŁANEM w KOŚCIELE Z SERC.
Zatem te budynki, a właściwie budowle pełne przepychu, srebra, złota i przeróżnych bożków i obrazów są tylko po to, aby kler mógł czerpać zyski z wiary.
I tym  napisano w "Bilbii" w sposób jednoznaczny.
WERBANA, jest różnica pomiędzy wiarą w Boga, a wiarą Bogu, tylko nieliczni potrafią odróżnić sens tech słów. Większość przyznaje się, że wierzy w Boga, ale nie wierzy Bogu.
Pozdrawiam.
Nadrzędny - Autor WERBENA Dodany 2008-08-21 15:23

>osobista modlitwa z Bogiem jest najważniejsza>


i każdy z nas  z osobna zostanie oceniony .

Kościoły jako budowle powstawały potem, budowali je ludzie, może dlatego ,że rodzina święta nie miała domu, ta kolęda pięknie o tym mówi :

Nie było miejsca dla Ciebie
w Betlejem w żadnej gospodzie
i narodziłeś się, Jezu,
w stajni, w ubóstwie i chłodzie.

    Nie było miejsca, choć zszedłeś
    jako Zbawiciel na ziemię,
    by wyrwać z czarta niewoli
    nieszczęsne Adama plemię.

Nie było miejsca, choć chciałeś
ludzkość przytulić do łona
i podać z krzyża grzesznikom
zbawcze, skrwawione ramiona.

    Nie było miejsca, choć szedłeś
    ogień miłości zapalić
    i przez swą mękę najdroższą
    świat od zagłady ocalić.

Gdy liszki mają swe jamy
i ptaszki swoje gniazdeczka,
dla Ciebie brakło gospody,
Tyś musiał szukać żłóbeczka.

    A dzisiaj czemu wśród ludzi
    tyle łez, jęków, katuszy?
    Bo nie ma miejsca dla Ciebie
    w niejednej człowieczej duszy!


Wspólna modlitwa jest również na znak spotkań , gdy tłum spotykał się i słuchał co mówił Jezus.
A czy my teraz uważnie  słuchamy tego Kapłana co do nas  mówi , co nam chce przekazać ?
Co Jezus powiedział do Matki swojej pod krzyżem konając? o co ją prosił ?
proszę poczytajcie uważnie pisma.

Myślę ,że nasz Pan chciał mieć dom ,ale niekoniecznie najbogatszy, powiedziałby może tak : nakarmijcie głodnych , rozdajcie część tego złota biednym ....
bo największe bogactwo i złoto leży w sercach ludzi i jacy są dla ludzi .

              A dzisiaj czemu wśród ludzi
              tyle łez, jęków, katuszy?
              Bo nie ma miejsca dla Ciebie
              w niejednej człowieczej duszy.

Wsłuchać się trzeba w słowo Boże , pisma i czytania i tam  jest wiele odpowiedzi na nasze pytania .

Ksiądz jest tylko człowiekiem , i jeśli nawet głosi kazanie ,a to nie jest to samo co, czytanie ewangelii , pism ,Biblii ...
i jeśli nawet zrobi to źle, wygłosi naukę i cała jego działalność jako praca duszpasterza oceniona będzie przez Boga .
I ludzie potem stworzyli podziały .. różne kościoły ,wyznania ,a jednak wszyscy niemal mamy w myśli to samo : Bóg, Jezus, Maryja .

>Większość przyznaje się, że wierzy w Boga, ale nie wierzy Bogu>


to jest ładne co rzekłeś ...i prawdziwe
Nadrzędny Autor 62norbi Dodany 2008-08-21 16:45
Ja jestem katolikiem... Ale wierzę po swojemu a jak wierzę to moja sprawa. Uważam, że ważne jest przestrzeganie 10-ciu przykazań aby być dobrym chrześcijaninem. Nie będę wypowiadał się o klerze, jedynie złe zdanie mam o oj. Rydzyku... Na tym kończę... I tu nie będę zabierał głosu...
Nadrzędny - Autor Ella Dodany 2008-08-21 17:45
Brawo
Nadrzędny - Autor 62norbi Dodany 2008-08-21 19:56
W tym temacie nikt nie ma racji, nikt poza samym Bogiem....
Nadrzędny - Autor godunow Dodany 2008-08-21 20:44 Zmieniony 2008-08-21 20:49

>>Otóż konkordat jest niezgodny z ustawą zasadniczą, czyli Konstytucją. Nie przedstwię tych rozbieżności, gdyż dla przeciętnego obywatela prawo jest czymś niezrozumiałym.<<<


Co to znaczy niezgodny..????
Z Punktu widzenia prawa ..

  To że  coś jest niezgodne z  Ustawą Zasadnicza  czytaj Konstytucja  RP 
Decyduje i wydaje werdykt Trybunał  Konstytucyjny. 
Nie słyszałem o takim werdykcie  a by w jakiej kolwiek części ten  Konkordat był  kwestionowany przez wspomniany trybunał.. ..  Mało  tego
Nie słyszałem  by ktoś poważny zaskrzył Konkordat..  w trybie przewidzianym prawem..
Dlatego nie możemy mówić o bezprawiu

>>>>Ale to nie wszystko. Komisja Majątkowa działa ponad prawem<<


Ja niejako zapytam  z punktu prawnego..

Czy ktoś stwierdził ze ta komisja działa ponad prawem  np. Sąd Najwyższy  Sad Kasacyjny etc.. było prowadzone tego rodzaju postępowanie..
Prawnie może  jedynie zachodzić podejrzenie a to zasadnicza różnica..
Ja tu się nie w zgłębiamw aspekt katolicki  patrze na to z punktu prawa..
Pozdrawiam
Nadrzędny - Autor Nachbar Dodany 2008-08-21 21:47
Godunow, tak uważasz?  Zgodnie z Konstytucją, Polska jest państwem suwerennym, a Jego obywatele są równi wobec prawa.
Tymczasem art. 5 ogranicza tę suwerenność, bowiem  Kościół zarządza i administruje swoimi sprawami na podstawie prawa kanonocznego. W praktyce oznacza to, że biskupim mogą tworzyc dowolne isntytucje, uczestniczyć w obrociemgospodarczym, zakładać firmy, kupować nieruchomości, a co najważniejsze dokonywać operacji finansowych wyłącznie na zasadach prawa kościelnego.
Cytuję art.14.1." Kościółkatolicki ma prawo zakłądac placówki oświatowe i wychowawcze...."; 4. "Szkoły i placówki wymienione w ustępie 1 będą dotowane przez Państwo lub organy samorządu terytorjalnego.."
Podobnie jest z działalności charytatywną. Kościół działa, a finansuje Państwo. I jeszcze wiele innych takich ciekawostek, których jedny wspólnym mianownikem jest finansowanie Kościoła z budżetu.
Zbyt wiele tego, aby tu i teraz przbliżyć te wszystkie "kwiatki".
Pozdrawiam.
Nadrzędny - Autor godunow Dodany 2008-08-22 06:23 Zmieniony 2008-08-22 06:34

>>>Godunow, tak uważasz?  Zgodnie z Konstytucją, Polska jest państwem suwerennym, a Jego obywatele są równi wobec prawa.<<


i dalej

>>Tymczasem art. 5 ogranicza tę suwerenność, bowiem  Kościół zarządza i administruje swoimi sprawami na podstawie prawa kanonocznego. W praktyce oznacza to, że biskupim mogą tworzyc dowolne isntytucje, uczestniczyć w obrociemgospodarczym, zakładać firmy, kupować nieruchomości, a co najważniejsze dokonywać operacji finansowych wyłącznie na zasadach prawa kościelnego.<<


Wiesz mnie sie to może nie podobać ..  Ja mogę sam sądzić etc. że takie postępowanie jest niezgodne etc.. Z reszta ja pisałem wcześniej o uprzywilejowanej pozycji KRKw Polsce.. i to mi sie nie podoba..
Ale
Z litery prawa..
Skoro Konkordat i  Inne ustawy  ma moc ustawy.. Dodam obowiązującej ustawy to nie możemy mówić o łamaniu prawa..
To nie można twierdzić ze kościół katolicki działa wbrew prawu,, Można jedynie dążyć do zmiany złych ustawa. lub skarżyć obecne do Trybunału Konstytucyjnego..
Nadrzędny - Autor Nachbar Dodany 2008-08-22 19:03
http://www.pardon.pl/artykul/5970/rydzyk_rusza_po_kase_dasz_mu_dyche_glosuj

A ta zbiórka jest zgodnie z prawem? Czy dzłalność Kościoła polega na eksploatacji złóź?
To jest właśnie to, o czym wspomniałem. KK działa ponad polskim prawem.

Pozdrawiam
Nadrzędny - Autor godunow Dodany 2008-08-22 20:09

>>A ta zbiórka jest zgodnie z prawem? Czy dzłalność Kościoła polega na eksploatacji złóź?


To jest właśnie to, o czym wspomniałem. KK działa ponad polskim prawem.<<<
Jestem zdecydowanym przeciwnikiem Ojca Dyrektora..
Ale  wątpię by robił jako kościół  tylko jako firma fundacja.. prawnie by trzeba  było sprawdzić czy nie złamane jest prawo. Ze moralnie jest to niegodne to już inny jakby temat.. I nie ma to raczej (jego działalność z chrześcijaństwem)
Trzeba robić wszystko aby wybierać ludzi do parlamentu  którzy by byli neutralni wobec KRK. I ci ludzie by gwarantowali inne prawo..
Nadrzędny - Autor 62norbi Dodany 2008-08-22 22:41
Oj. Rydzyk to zawsze był "kabzuniem" tj. dusigroszem.... Zawsze mu było mało...
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Kawiarenka / Wpływ Kościoła Katolickiego na życie wszystkich obywateli. (Strona 2) (1281277 - wyświetleń)
1 2 3 4 5 6 7 8 ... 82 Poprzednia strona Następna strona  

Powered by mwForum 2.16.0 © 1999--2008 Markus Wichitill