www.niepelnosprawni.plStrona główna forum
forum.niepelnosprawni.pl - Nie jesteś zalogowany
Strona główna forum Regulamin i pomoc Szukaj Rejestracja Logowanie
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Kawiarenka / Wpływ Kościoła Katolickiego na życie wszystkich obywateli. (Strona 6) (1282789 - wyświetleń)
1 2 3 4 5 6 7 8 ... 82 Poprzednia strona Następna strona  
Nadrzędny - Autor Nachbar Dodany 2009-07-05 21:41
Boginko, zgadzam się z Tobą, że niekiedy należy milczeć, ale nie w przypadku tak wielkiej zbrodni. Jak wcześniej napisałem, ta zbrodnia dokonywała się w milczeniu. Zbyt dużo tego milczenia, gdy zamieszany jest w tym Krk. To przecież obecny papież, gdy w Stanach Zjednoczonych wybuchł skandal na tym tle seksualnym, wydał tajną instrukcję jak ukrywać księży pedofilów. Zresztą nie tylko w Stanach zjednoczonych, bo i w Europie ostatnio co rusz słyszymy o podobnych przypadkach. W Polsce również. I zawsze mechanizm jest ten sam - zamieść wszystko pod dywan. Dla winnych, a właściwie zboczeńców w sutannach, kary są wyjątkowo niskie. Oczywiście o ile wcześniej taki delikwent nie zostanie przeniesiony do innej parafii i ślad po nim zaginie.
Nie widzę nic nieprzyzwoitego w tym, aby głośno mówić o przestępstwach, jakich dopuszczają się przedstawiciele Krk. Jeżeli im samym nie zależy na dobrej opinii Kościoła, to tym bardziej nie można tę opinie podtrzymywać w sposób sztuczny, ukrywając niewygodne dla Kościoła fakty. Takie postępowanie jest szczytem hipokryzji. Również nie można udawać, że się tego nie widzi, bo tym samym każdy, kto postępuje w ten sposób staje się współwinnym. To tak, jakby nie udzielić pomocy bliźniemu.
Boginko, wiem, że jesteś osoba delikatną i ważysz każde słowo. W każdym razie za takę Cię uważam. Dyskusja o tym, co stało się w Irlandii nie pomoże ofiarom, ale nie o pomoc tu chodzi, ale o potępienie takiego postępowania i przestrogę na przyszłość. Milcząc nie osiągnie się tego celu.
Gdyby było tak, jak sądzisz, że w takich przypadkach należy milczeć, to już dawno powinniśmy zapomnieć o zbrodniach wojennych, o Katyniu i wielu innych przykrych wydarzeniach.
Nadrzędny - Autor wilkolak Dodany 2009-07-05 22:13
SA BOGINKI KTORE MAJA KLAPKI NA OCZACH I WIDZA TYLKO PLECY SWOJEGO PRZYWODCY DUCHOWEGO A ZATEM NIGDY NIE ZOBACZA JEGO SKANDALICZNYCH UCZYNKOW
TEMAT JEST TAK WIELKI JAK WIELKIE SA KRZYWDY WYRZADZONE LUDZIA MOLESTOWANYM PRZEZ KLER
TAK BYLO JEST I BEDZIE BO KTO MA KASE NA TEGO NIE MA PRAWA
Nadrzędny Autor amalian Dodany 2009-07-05 22:36
Są Wilkołaki które widzą we wszystkich wroga . Kłapią zębami brudząc tylko śliną . Pewnie ne maja w domu lustra i nie widzą , żę sami są o wiele bardziej utytłani brudem . Temat równie szeroki jak Pacyfik z Morzem Bałtyckim . Dobrze nam zobaczyć choćby drobną plamkę u innych niż brudem kapiące portki u siebie .
Nadrzędny - Autor amalian Dodany 2009-07-05 22:30
Pewnie znów masz problemy ... Jesteś w tej coraz mniejszej grupie , która patrzy się na Irlandię i żyje jej problemami . Pewnie masz problem z tożsamością ,ale nie dziwię się ... Myślę ,że rachunek sumienia byłby pierwszym dobrym krokiem od jakiego powinieneś zacząć  naprawianie . Mniemam, że nie jest Ci znana przypowieść o belce w oku bliźniego . To ciągłe ' uderzanie się ' w pierś bliźniego jest tego dowodem .
Zacznij od siebie . Jeżeli masz problem ze zrozumieniem , pewnie nie tylko Boginka będzie służyła radą , jak i najbliższy kapłan w parafii  ( to na wypadek , jak nie rozumiesz tekstu pisanego ). AMEN . 
Nadrzędny - Autor wilkolak Dodany 2009-07-06 08:01 Zmieniony 2009-07-06 08:04
ALES SIE ROZPISAL
WIDZE ZE TAKIE TEMATY CIE RAJCUJA
PEWNIE CHCIALES ZOSTAC KSIEDZEM ALE RODZINKA BYLA ZBYT BIEDNA
A MOZE CIE WYWALILI JUZ NA WSTEPIE
MAM W D... PROBLEMY IRLANDII
JEST TEZ TAKIE PRZYSLOWIE
CUDZE WIDZI ZA LASEM A SWOJEGO ZA PASEM
WYTRZESZCZASZ SLEPIA NA HORYZONT ZEBY NIE WIDZIEC POLSKIEGO BAGNA
Nadrzędny Autor amalian Dodany 2009-07-06 10:21
ALES SIE ROZPISAL
WIDZE ZE TAKIE TEMATY CIE RAJCUJA<

Pewnie musisz skorzystać z porad okulisty, bo mało widzisz a to co widzisz tylko w jeden sposób interpretujesz .  Twoje gdybanie na różne tematy , jest tak celne jak pocisk z arkebuza . Tak dużo ' wody lejesz ' , że martwię się o Ciebie ;-) , bo możesz się odwodnić :-) .
Nadrzędny - Autor Boginka Dodany 2009-07-11 19:51
Nachbarze,

> Dla winnych, a właściwie zboczeńców w sutannach, kary są wyjątkowo niskie.


Właściwie należałoby chyba zadać pytanie skąd to wiesz. Nawet jeżeli jest to informacja od znanych Ci ofiar, to one z pewnością nie mogą nic powiedzieć o WSZYSTKICH tego typu winowajcach. W tym kwestiach, niejako z konieczności, jest sporo niejasności i prywatnych przekonań. Nie jestem członkiem żadnej komisji dyscyplinarnej, a gdybym była pewnie obowiązywałaby mnie co najmniej tajemnica zawodowa. A w związku z tym dyskusje o tym czy kary są duże czy małe (i co to w ogóle znaczy duże – przecież żadna kara w tej sytuacji nie ma charakteru wynagradzającego, z natury nie można więc mówić o porównywalności czynu i kary) uważam za pole do popisu własnych przekonań. Bo nie wydaje mi się, żebyśmy dysponowali rzetelnymi danymi. Więc pas.

> (...) nie o pomoc tu chodzi, ale o potępienie takiego postępowania i przestrogę na przyszłość. Milcząc nie osiągnie się tego celu.


Wybacz, ale ja jakoś w taką motywację nie wierzę. Nie na forum internetowym. Po pierwsze – potępienie zachowania jest niekonstruktywne. „Potępiliśmy” (no bo przecież nikt przy zdrowych zmysłach nie powie, że to zupełnie nic nie szkodzi). I co dalej? Z pozycji tego forum nie mam wpływu na to, co się już stało (np. 50 lat temu w Irlandii). Nie mamy nawet wpływu na to, co się dzieje teraz (do takiego wpływu potrzebne jest bowiem działanie w obliczu konkretnego przypadku, a nie internetowe teoretyzowanie). Poczujemy się lepiej, że jesteśmy fajni bo „potępiliśmy”? Uznamy, że taka forma sprzeciwu powoduje, że nie milczymy czyli jesteśmy „czyści” (nie współwinni)? Ugramy swoją kartę ideologiczną? Bo z samego „potępienia” nic nie wynika.
W przestrogę też nie wierzę, z perspektywy forum.niepelnosprawni.info. Gdybyś prowadził o tym rozmowy z klerem – dobra. Gdybyś nawet nie z klerem, ale osobiście i w odniesieniu do konkretnych osób, które chcesz uczulić – zgoda. Ale na forum żadna z tych dwóch rzeczy nie ma miejsca. Kogo swoim zdaniem teraz przestrzegasz?

> Gdyby było tak, jak sądzisz, że w takich przypadkach należy milczeć, to już dawno powinniśmy zapomnieć o zbrodniach wojennych, o Katyniu i wielu innych przykrych wydarzeniach.


Znów używasz innych słów niż ja (czy ja się aż tak niejasno wyrażam?). Nie zapomnieć. Po prostu milczeć. Tak jak się milczy czytając np. książki Hanny Krall, Gustawa Herlinga-Grudzińskiego czy Imre Kertésza albo opowieści Ryszarda Kapuścińskiego o irańskim Savaku. Jeżeli dla kogoś reakcją na wizytę w Auschwitz-Birkenau byłoby nagle tworzenie debaty o tym jakim Niemcy są złym narodem, to moim zdaniem byłoby niedobrze. Podobnie, gdyby czyjaś reakcja na Katyń sprowadzała się do potępienia NKWD – bo samo potępienie jest całkowicie niekonstruktywne. Dla mnie, w takiej sytuacji robi się trzy rzeczy: milczy, myśli, zmienia się. Żadna z nich nie dokonuje się w formie głośnej debaty na wielu frontach na forum (gdzie dyskusja na serio miesza się z przepychaną, w suchym piśmie spotykają się zupełnie różni ludzie, itd.) Podobnie jak w gruncie rzeczy nie ma to moim zdaniem miejsca na akademiach „ku czci” Zapomnieć o istnieniu Auschwitz-Birkenau byłoby źle. Milczeć kiedy się takie miejsce odwiedza, moim zdaniem źle nie jest.
Nadrzędny Autor wilkolak Dodany 2009-07-11 21:41
BOGINKA UMYJ SIE JAK DASZ RADE I IDZ SPAC ALBO SIE NIE MYJ SAME MODLY CI POWINNY WYSTARCZYC
SZCZYT SZCZYTOW BRONIC ZBOCZENCOW
Nadrzędny - Autor lidian Dodany 2009-07-04 19:54
http://www.opoka.org.pl/biblioteka/P/PR/idziemy200927-antykler.html
Nadrzędny - Autor maltabar Dodany 2009-07-04 21:32
I OCZYWISCIE JAK TYLKO NAPISZESZ O TYM NA FORUM O TYM O CZYM MY TEZ WIEMY TO PROBLEM AUTOMATYCZNIE SIĘ ROZWIĄZE A WINNI ZOSTANĄ UKARANI ,A DZIECI OFIARY TEJ ZBRODNI POCZUJĄ SIĘ LEPIEJ
Nadrzędny - Autor Nachbar Dodany 2009-07-04 21:55

>I OCZYWISCIE JAK TYLKO NAPISZESZ O TYM NA FORUM O TYM O CZYM MY TEZ WIEMY TO PROBLEM AUTOMATYCZNIE SIĘ ROZWIĄZE A WINNI ZOSTANĄ UKARANI ,A DZIECI OFIARY TEJ ZBRODNI POCZUJĄ SIĘ LEPIEJ >


Przez analogię wspominanie ciągle o zbrodniach komunizmu też nie pomaga ofiarom, a jednak jest to temat wiecznie żywy pomimo, że w Polsce nigdy nie było komunizmu. A liczba ofiar, jeżeli takie były, nie była liczona w tysiącach, jak we wspomnianej Irlandii.
Nie przeszkadza to jednak niektórym stale o tym mówić.
Nadrzędny Autor maltabar Dodany 2009-07-04 22:01
mówienie,czemu to słuzy zbieraniu elektoratu,daje wyzsze miejsce w sondażach? albo sie cos dogłębnie wyjasnia albo nie warto mielić ozorem ,chyba ,ze chce się na tym coś ugrać
Nadrzędny - Autor Nachbar Dodany 2009-07-04 21:41
Lidian, mam pytania:
Co ma wspólnego antyklerykalizm z tym, co wydarzyło się w Irlandii?
Czy chcesz powiedzieć, że to antyklerykałowie przebrali się w sutanny i habity i maltretowali biedne dzieci po to, aby zhańbić Kościół?
Czy może Kościół hańbi się ukrywając takie przypadki i nie usuwając sadystów i zboczeńców?

Uprzejmie proszę o rzeczowe wyjaśnienie mi poruszonych kwestii, bo nie widzę związku pomiędzy sadystami i zboczeńcami w sutannach, a przytoczonym przez Ciebie artykule o antyklerykalizmie.
Nadrzędny - Autor lidian Dodany 2009-07-04 21:48
Nie mogę rzeczowo rozmawiać z osobą, która wie lepiej niż ja co chciałam powiedzieć.
Nadrzędny - Autor Nachbar Dodany 2009-07-04 21:59

>Nie mogę rzeczowo rozmawiać z osobą, która wie lepiej niż ja co chciałam powiedzieć. >


Właśnie o to zapytałem. Sam link nic mi nie mówi, a poruszony temat antyklerykalizmu nijak się ma do zbrodni w Irlandii.
Więc uprzejmie pytam.
Nadrzędny - Autor lidian Dodany 2009-07-04 22:08
Ziejesz nienawiścią jak smok ogniem. Nie będę roztrząsać tych spraw na forum. Przeczytaj jeszcze raz uważnie post Boginki. Ona ma rację.
Nadrzędny Autor maltabar Dodany 2009-07-04 22:13
po za  tym nie łudź się Nachbar,że wymusisz na kimś odpowiedź, na kimś ,kto nie ma ochoty z Tobą rozmawiać a dlaczego nie chce? zastanów się
Nadrzędny - Autor lidian Dodany 2009-07-04 22:37
Nachbar
Istnieją fora katolickie. Tam są poruszane różne tematy. Te trudne również. Może tam znajdziesz pomoc i odpowiedz na dręczące Cię pytania.
Nadrzędny - Autor Nachbar Dodany 2009-07-05 16:20

>Istnieją fora katolickie. Tam są poruszane różne tematy. Te trudne również. Może tam znajdziesz pomoc i odpowiedz na dręczące Cię pytania.>


Ale to nie na forach katolickich, tylko na tym, wkleiłaś link nie mający nic wspólnego z poruszanym tematem, więc do Ciebie kieruję pytania o wyjaśnienie.
Wydarzenia w Irlandii nie są spiskiem antyklerykałów. Dokonali tego księża i zakonnice Krk, a Ty nagle wyjeżdżasz z antyklerykalizmem. W jakim celu? Aby odwrócić uwagę od zboczeńców w sutannach i habitach? 
Dziękuję, ale nie musisz mi wskazywać adresu, gdzie znajdę pomoc, bo to nie ja potrzebuję pomocy.
Nadrzędny Autor lidian Dodany 2009-07-05 16:32 Zmieniony 2009-07-05 16:35
To znaczy, że Tobie wolno pisać co chcesz, a ja mam się Ciebie zapytać czy mi wolno wkleić link ? Jeżeli nie zrozumiałeś co chciałam przez to powiedzieć, to już Twoja sprawa.

>Dziękuję, ale nie musisz mi wskazywać adresu, gdzie znajdę pomoc, bo to nie ja potrzebuję pomocy.<


Jednak sprawiasz takie wrażenie.
Nadrzędny - Autor maltabar Dodany 2009-07-05 16:34
Twoje wypowiedzi wyglądaja takjakbys potrzebował, dlatego Lid wskazała Ci drogę ,czemu z tego nie skorzystasz tylko na okrągło wałkujesz to samo
Nadrzędny - Autor Nachbar Dodany 2009-07-06 21:00

>Twoje wypowiedzi wyglądaja takjakbys potrzebował, dlatego Lid wskazała Ci drogę ,czemu z tego nie skorzystasz tylko na okrągło wałkujesz to samo>


Bo to Lid wkleiła link i jeżeli to zrobiła, to miała ku temu powód, więc tylko Ona może to wyjaśnić. Nie jestem Duchem Świętym, abym wiedział co miała na myśli. Jasnowidzem też nie.
Dlatego nie potrzebuję wskazywania drogi, ale konkretnych wyjaśnień Lid.
Oczywiście Wy wszystko musicie przeinaczyć i szukać dziury w cały. Robicie raban tam, gdzie wypadało spokojnie i rzeczowo udzielić wyjaśnień w kilku słowach.
Widocznie Lid zabrakło odwagi lub argumentów.
Nadrzędny Autor maltabar Dodany 2009-07-06 21:04
przeczytaj swój post i zastanów się kto robi raban i co to za "Wy" te czasy minęły
Nadrzędny - Autor lidian Dodany 2009-07-06 21:19
Nachbar.  Zabrakło mi tylko chęci na rozmowę z Tobą.
Nadrzędny - Autor wilkolak Dodany 2009-07-06 21:21
JAK MOZNA SIE NAZWAC NACHBAR ?
Nadrzędny - Autor amalian Dodany 2009-07-06 22:16
sąsiad , to nie zawsze przyjaciel
Nadrzędny Autor maltabar Dodany 2009-07-06 23:24
Nie zawsze
Nadrzędny - Autor Nachbar Dodany 2009-07-10 20:45
Tak samo jak WILKO LAK. Co za LAK? To już w polskim nie ma "Ł"?
Nadrzędny - Autor wilkolak Dodany 2009-07-10 21:49
WILKOLAKOWI WOLNO
Nadrzędny - Autor maltabar Dodany 2009-07-10 22:42
On ma specjalne zezwolenie
Nadrzędny - Autor wilkolak Dodany 2009-07-11 07:53

ALE SIE USMIALEM
WALESA W TV MOWIL ZE WYSTEP MADONNY OBRAZA JEGO WIARE
Nadrzędny - Autor maltabar Dodany 2009-07-11 07:59
Tak,też widziałam
Nadrzędny - Autor eliska Dodany 2009-07-11 08:28
Moim zdaniem niepotrzebnie zrobili szum wokół tego koncertu bo jak ktoś będzie chciał iść to bez względu na datę i tak pójdzie.A przecież nie każdy jest katolikiem i ma prawo słuchać kogo chce.A katolików nikt nie zmusza do oglądania i słuchania Madonny.
W ten sposób chcą z nas zrobić państwo wyznaniowe.
Nadrzędny - Autor maltabar Dodany 2009-07-11 08:36
Całkowicie się z Toba zgadzam,ja akurat za Madonną nie przepadam,ale nie uwazam,zeby jej  koncert miał coś wspóllnego z jakąkolwiek wiarą ale to moje zdanie
Nadrzędny - Autor wilkolak Dodany 2009-07-11 10:51
PANSTWO WYZNANIOWE JEST JUZ OD 1989 r.
TYLKO ZE NA POCZATKU BYL TO JUDAIZM
Nadrzędny - Autor Nachbar Dodany 2009-10-07 16:05
Nadrzędny - Autor Boginka Dodany 2009-10-07 22:31
Hmmmm - najpierw były tematy o ateizmie a teraz o "Wolnych chrześcijanach". Szczerze mówiąc trudno mi określić jak jedno i drugie ma się do siebie (bo podejrzewam, że ani wolnomyśliciele, do których linkowałeś na początku całego wątku, nie poparliby "Wolnych chrześcijan", ani vice versa).

A co do "wolnych chrześcijan" - dla porządku może dodam, że są wyznaniem klasyfikowanym jako protestanckie. Zatem, w poszukiwaniu ewentualnie przez osoby, które chcą być dobrze poinformowane stanowiska mogącego służyć za odpowiedź Kościoła Rzymsko Katolickiego, należałoby sobie poczytać ogólnie teksty polemizujące z protestantyzmem (np. z zasadą sola Scriptura).

Jak zwykle pozdrawiam
Nadrzędny - Autor Nachbar Dodany 2009-10-08 20:26
A czy koniecznie trzeba cokolwiek porównywać? Uważam, że chyba najważniejsza jest treść wystąpienia i dokumentacja, na podstawie której sformułowano upomnienie.
Ponieważ nie sądzę, aby w państwie wyznaniowym, jakim jest Polska, media poruszyły ten temat, pozwoliłem sobie linkować. Uważam, że jest ciekawy, gdyż odsłania hipokryzję Krk.

Pozdrawiam.
Nadrzędny - Autor Nachbar Dodany 2009-10-24 19:09
Nadrzędny - Autor Staruszka123 Dodany 2011-01-14 10:25
WCZORAJ BYŁA KOLĘDA.TRWAŁA 8 MIN Z NERWOWYMI RUCHAMI KSIĘŻYNY SZUKAJACEGO DATKU.ZABRAŁ I POSZEDŁ A JA ZOSTAŁAM Z TAKA OTO MYSLA.
JAK MOGA OCZEKIWAC ZEBY MŁODZI GARNELI SIE DO KOSCIOŁA SKORO SAMI GARNA SIE TYLKO DO KOPERT?CZEMU SIE DZIWIA ZE W KOSCIELE W PRZEWADZE DOMINUJA STARSI FINANSUJACY ICH EXTRA BRYKI,WAKACJE A CZASEM KOCHANKI?
NA CODZIEN OPIEKUJE SIE STARUSZKAMI,KTORYCH NIKT JUZ NIE CHCE,NAWET RODZINA ALE MYSLICIE ZE KSIADZ ICH OPUSCIŁ,ALBO PRZYCHODZI TYLKO Z KOMUNIA I OSTATNIM NAMASZCZENIEM?TE SZCZWANE LISY WIEDZA KIEDY TAKA  BABCINKA MA RENCINE I JUZ ŁAPE WYCIAGAJA,JUZ SA PO TO CO ZOSTANIE,NIBY PRZYNIOSA JAKIS OBRAZECZEK,ALBO "CUDA I ŁASKI"ZE NIBY TAAAAAAAACY HOJNI I DBAJACY,TAKA POKAZÓWA A  STAROWINKA SIE WZRUSZY I WYSŁUZONY PORTFELIK WYCIAGNIE,ALBO PRZEKAZ POLECI WYSŁAC DO NAJLEPSZEGO W KRAJU RADYJA.:-( K...A HUBA NA DRZEWIE JEST MNIEJSZYM PASOZYTEM NIZ TO TAŁATAJSTWO.
Nadrzędny - Autor rogal160 Dodany 2011-01-14 10:29
A u mnie ksiądz był przedwczoraj. Elokwentny, miły, cuiepły. Z "datkiem" musiałem go gonić, na nic nie czekał. czarne owce są w każdym zawodzie.
Nadrzędny - Autor Staruszka123 Dodany 2011-01-14 10:31
JASNE,ZE TAK,NAPISAŁAM OBSERWACJE JAKIE STALE SIE POWIELAJA.
Nadrzędny Autor barbara33 Dodany 2011-01-14 11:26
mnie w czasie lp;ędy w domu nie było ale wiem który ksiądz był i wiem że mama go prosiła sama żeby wziął koperte jak to wszędzie są ludzie i ludziska
Nadrzędny - Autor Iota Dodany 2011-01-14 12:42
Widzę, że komuś nudno na forum, to odgrzebuje stary temat... :-) Nie odpowiadam (jak żaden z forumowiczów) za jakość Twojej "kolędy" i innych relacji z księżmi. Ale:

- Wszelkiego typu uogólnienia są w ogóle krzywdzące. Nie tylko te dotyczące księży - jakbym ja napisała, że banda kalek, którym się nic w życiu nie chce robić siedzi na forum i w ten sposób przejada pieniądze z rent, to to też byłoby krzywdzące uogólnienie. I mogłabym nawet dodać na końcu ostatnie zdanie z Twojego posta (i też by to było krzywdzące). Nawet jeśli, czego szczerze współczuje, Twoja parafia była by pod tym względem tragiczna, to są inne, o których możesz nic nie wiedzieć.

- Jeśli jakiś konkretny ksiądz rzeczywiście zajmuje się głównie "strzyżeniem" swoich "owieczek", to jest to problem. Tyle, że takiego problemu nie załatwia się na forum. Prędzej u samego księdza, a w razie potrzeby u proboszcza (zastanawiam się, czy miałabyś odwagę cywilną powiedzieć temu księdzu to, co piszesz na forum).

Tym niemniej, w dużych parafiach kolęda prawie musi być pośpieszna. Na przykładzie zbliżonym do mojej sytuacji: przyjmijmy, że parafia ma 40 000 mieszkańców, z których 2/3 wpuści księdza. To daje ok. 26 500 osób. Przyjmijmy dalej, że 3 osoby to rodzina - mamy około 8000 rodzin. Jeśli księży jest, np. 10 (a to bardzo dużo), to każdy powinien odwiedzić 800 rodzin. Jeśli każdej rodzinie poświęci 15 minut to na same wizyty (bez przechodzenia od domu do domu) potrzebuje 200 godzin. Ponieważ kolęda trwa ok. 7 godzin dziennie, wychodzi na to, że na spędzanie z każdą rodziną w parafii 15 minut... ksiądz potrzebuje 28 dni.
Nadrzędny Autor rogal160 Dodany 2011-01-14 13:14
Mądrego i miło posłuchać.
Nadrzędny - Autor lidian Dodany 2011-01-14 13:17
Jeżeli macie za złe duchownym, że biorą kopertę, którą przygotowaliście, to po co ją dajecie? Tego nikt od Was nie wymaga.
Nadrzędny - Autor rogal160 Dodany 2011-01-14 14:23
Zgadza się, ale zdarzają się jednak przypadki gdzie duchowni na ową kopertę wymownie czekają, a co gorsza zdarza się, że żądają horrendalnych kwot za pogrzeby od biednych rodzin
Nadrzędny Autor Valkiria Dodany 2011-01-14 16:45
Mysle,ze tu nie tylko o koperte chodzi.Gdy umarł Tesc ksiądz od razu bez zbednych ceregieli zażądał 1200 zł-dwa lata lemu a jeszcze grabarz wziął swoje.:-(
A dobrzy księża(?),tacy tez sa,tak jak ludzie-sa dobrzy i ci niekoniecznie .
Nadrzędny - Autor Ella Dodany 2011-01-14 17:44
I tu się włączę i ja choć nie zabieram w tego typu wątkach głosu. U nas w mieście człowieka nie pozwolił wprowadzić po smierci do kościoła bo bidulek za bardzo chorował i zmarł nagle i to właśnie teraz zanim dotarł z kolędą. Owże zmarły nie zdążył się wyspowiadać a mieszkał sam bez rodziny. Smutne to ale prawdziwe.
Jednak Iota ma rację są ludzie i ludziska a księża do nich też należą.
Nadrzędny - Autor barbara33 Dodany 2011-01-14 19:17
LUDZIE I LUDZISKA TO MOJA WYPOWIEDŹ CZYTAJ UWAŻNIEJ
ZGADZA SIĘ KSIĄDZ TO TEŻ CZŁOWIEK
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Kawiarenka / Wpływ Kościoła Katolickiego na życie wszystkich obywateli. (Strona 6) (1282789 - wyświetleń)
1 2 3 4 5 6 7 8 ... 82 Poprzednia strona Następna strona  

Powered by mwForum 2.16.0 © 1999--2008 Markus Wichitill