www.niepelnosprawni.plStrona główna forum
forum.niepelnosprawni.pl - Nie jesteś zalogowany
Strona główna forum Regulamin i pomoc Szukaj Rejestracja Logowanie
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Forum rodziców / Paciorkowce... proszę o odpowiedź (2405 - wyświetleń)
- Autor Planeta7 Dodany 2008-08-11 11:53
Witam, jestem matką 9 letniego Kamilka. Wykryto u niego paciorkowce. Z tego co wiem choroby tej nie można wyleczyć a jedynie podleczyć. Miejscowi lekarze nie chcą mi już pomgać- wypisują skierowania, ale nie chcą potwierdzić i podpisać się pod tym że choroba ta jest przewlekła i nie do wyleczenia. A podobno muszę to mieć wpisane w kartę dziecka, by móc dostać na nie zasiłek pielęgnacyjny. Jeśli ktoś z Państwa orientuje się w temacie co jest potrzebne od lekarza rodzinnego dokładnie. Jakie dokumenty mogłabym przedstawić mu przed nos żeby nie mógł się wycować z wzięcia odpowiedzialności za moje dziecko.... Lekarz oświadczył, że nie będzie leczył mojego dziecka bo go się nie da wyleczyć, ale pomóc mi tez nie chce.
Zgłaszam się wiec do was.
Nadrzędny Autor Centrum INTEGRACJA Dodany 2008-08-25 11:34
Zasiłek pielęgnacyjny jest przyznawany w celu częściowego pokrycia wydatków wynikających z konieczności zapewnienia osobie niepełnosprawnej opieki i pomocy innej osoby w związku z niezdolnością do samodzielnej egzystencji.
Do zasiłku pielęgnacyjnego uprawnione są:
1) dzieci z orzeczeniem o niepełnosprawności do 16 roku życia.
2) osoba niepełnosprawna powyżej 16 roku życia z orzeczonym znacznym stopniem niepełnosprawności
3) osoby niepełnosprawne powyżej 16 roku życia z orzeczonym umiarkowanym stopniem niepełnosprawności, jeżeli niepełnosprawność powstała przed ukończeniem 21 roku życia
4) osoby, które ukończyły 75 rok życia.

Jeżeli chciałaby Pani starać się o przyznanie zasiłku pielęgnacyjnego dla syna, proszę pamiętać, że podstawą do przyznania tego świadczenia jest orzeczenie o niepełnosprawności.

Kilka słów odnoście orzekania o niepełnosprawności. Istnienie choroby nie jest równoznaczne z niepełnosprawnością. O tym czy osoba jest niepełnosprawna, a jeżeli jest to w jakim stopniu, decyduje nie tyle sam fakt istnienia schorzenia, co zakres i stopień naruszenia organizmu jakie to schorzenie powoduje, wpływając na jej codzienne funkcjonowanie.

Dlatego, jeżeli uważa Pani, że istnieją przesłanki do tego, aby ubiegać się o orzeczenie o niepełnosprawności dla Pani syna, należy zgłosić się do Powiatowego Zespołu do spraw Orzekania o Niepełnosprawności, właściwego ze względu na miejsce zamieszkania, aby złożyć wniosek wraz z niezbędnymi dokumentami.

Wypełniony wniosek o wydanie orzeczenia o niepełnosprawności uzupełniany jest o:
1. zaświadczenie lekarskie o stanie zdrowia wydane przez lekarza, pod opieką którego lekarską znajduje się wnioskodawca (powinno być wydane nie wcześniej niż na 30 dni przed dniem złożenia wniosku)
2. inne dokumenty, w tym medyczne, umożliwiające ocenę stopnia niepełnosprawności.

Polecam zapoznanie się z publikacją Stowarzyszenia Przyjaciół Integracji, Poznaj 5 rodzajów świadczeń rodzinnych, dostępnej pod linkiem: http://www.niepelnosprawni.pl/ledge/x/21656
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Forum rodziców / Paciorkowce... proszę o odpowiedź (2405 - wyświetleń)

Powered by mwForum 2.16.0 © 1999--2008 Markus Wichitill