www.niepelnosprawni.plStrona główna forum
forum.niepelnosprawni.pl - Nie jesteś zalogowany
Strona główna forum Regulamin i pomoc Szukaj Rejestracja Logowanie
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Forum rodziców / komputer (3274 - wyświetleń)
- Autor wioletasolska Dodany 2008-08-16 17:17
WITAM WSZYSTKICH. MAM SYNKA 8 LATKA CHOREGO NA CHOROBE PERTHESA (SYMBOL NIEPEłNOSPRAWNOSCI 05-R),SKłADAłAM WNIOSEK DO PFRONU O KOMPUTER DOSTAłAM ODMOWNA DECYZJE W MAJU .CZY MOGE SKłADAC NADAL WNIOSEK ,SYNEK OD WRZESNIA 2007 ROKU MA INDIWIDUALNE NAUCZANIE W TYM RKU NADAL SIEDZI W DOMU.PROSZE O POMOC W ZNALEZIENIU WNIOSKóW  NA KOMPUTER MOZE KTOś MA STRONE Z WNIOSKAMI.MAMA KRYSTIANKA
Nadrzędny - Autor belmondo Dodany 2008-08-16 17:43
Droga Pani szkoda że nie napisała Pani w jaki sposób PFRON,UZASADNIA WYDANIE ODMOWNEJ DECYZJI, natomiast jeśli chodzi o wnioski to na stronach internetowych PFRON, LUB na stronach PCPR. SĄ WNIOSKI DO ŚCIĄGNIĘCIA I MOŻNA SOBIE WYDRUKOWAĆ proszę spróbować starać się o komputer dla syna przez PCPR. szkoda również że nie napisała Pani skąd Pani jest i pod jakie PCPR pani podlega. a może Pani kożystała z pomocy PFRON, i się Pani z nimi nie rozliczyła i jest Pani zadłużona w PFRON.wówczas też odpowiedź będzie odmowna ale jeśli nie jest Pani zadłużona ani też nie ma żadnej innej przeszkody jak np. wysokie Państwa dochody to proszę walczyć o ten komputer bo warto. można też zasiągnąc informacji na ten temat w ośrodku pomocy społecznej ,PCPR oraz PFRON. ZYCZĘ SZCZĘŚCIA I DUŻO ZDROWIA DLA SYNKA I PANI,
Nadrzędny Autor wioletasolska Dodany 2008-09-08 18:23
witam serdecznie .powodem odmownej decyzji było że synek miał indywidualne nauczanie na pierwsze półrocze to zn.do ferii ,ja dołączyłam dwa zaswiadczenia tylko jedno z drugiego semestru zgineło w PCPR,nie jestem nic winna PCPR bo nie korzystałam do tej pory , znajomi mi powiedzieli że cos takiego jest i szkoda by synek nie skorzystał.Mieszkamy w Kostrzynie nad Odrą a PCPR mamy w Gorzowie Wlkp.Była bym wdzięczna o pomoc ...czy w wniosku mogę stara się o laptopa wraz z internetem i urządzeniem wielofunkcyjnym jak ując to  w punkcie {nazwę urzadzenia ,,ewentualnie montaż,rodzaj usługi}jak to nazwa jak wymienic .Mama z Krystiankiem.....
Nadrzędny Autor Centrum INTEGRACJA Dodany 2008-08-27 13:56
Obszar B programu PEGAZ 2003 dotyczy udzielenia osobom niepełnosprawnym przez Oddziały PFRON dofinansowania na zakup sprzętu komputerowego.
Adresatami programu między innymi są:
1. pełnoletnie osoby w wieku aktywności zawodowej, niepełnosprawne z powodu braku lub znacznego niedowładu  obu kończyn górnych, posiadające ważne orzeczenie
o znacznym lub umiarkowanym stopniu niepełnosprawności albo orzeczenie równoważne
2. niepełnosprawne dzieci i młodzież w wieku do lat 18 z brakiem lub znacznym niedowładem obu kończyn górnych, posiadające aktualne orzeczenie
o niepełnosprawności (osoby do 16 roku życia) albo orzeczenie o zaliczeniu do znacznego lub umiarkowanego stopnia niepełnosprawności (osoby powyżej 16 roku życia)
3. osoby niepełnosprawne, posiadające ważne orzeczenie o zaliczeniu do znacznego lub umiarkowanego stopnia niepełnosprawności (albo orzeczenie równoważne), które są:
a. uczniami szkół ponadgimnazjalnych
b. słuchaczami kolegiów
c. studentami
d. uczestnikami studiów podyplomowych
e. uczestnikami studiów doktoranckich
f. studentami odbywającymi staż zawodowy za granicą w ramach programów Unii Europejskiej, pobierającymi naukę w systemie stacjonarnym lub naukę w systemie niestacjonarnym
4. niepełnosprawne dzieci i młodzież z ważnym orzeczeniem o niepełnosprawności,
z ubytkiem słuchu na poziomie od 90 decybeli, realizujący obowiązek szkolny lub obowiązek przygotowania przedszkolnego.

Szczegóły programu podane są na stronie internetowej www.pfron.org.pl w zakładce Programy i zadania PFRON.
Również na stronie internetowej PFRON podawane są komunikaty dotyczące terminu składania wniosków. W 2008 r. wnioski dotyczące obszaru B programu PEGAZ 2003 można było składać o oddziałach terenowych PFRON od 1 kwietnia do 15 maja.
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Forum rodziców / komputer (3274 - wyświetleń)

Powered by mwForum 2.16.0 © 1999--2008 Markus Wichitill