www.niepelnosprawni.plStrona główna forum
forum.niepelnosprawni.pl - Nie jesteś zalogowany
Strona główna forum Regulamin i pomoc Szukaj Rejestracja Logowanie
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Forum rodziców / program "Uczeń na wsi" (6515 - wyświetleń)
- Autor kasiulka 1201 Dodany 2008-08-19 12:05
Czy ktoś z was korzystał z programu Uczeń na wsi??Jeśli tak to powiedzcie co kupujecie za pieniądze z tego programu.Ja w tamtym roku korzystałam z tego programu i zakupiłam m.in. encyklopedie, przybory szkolne, słowniki, zapłaciłam za internet.Ale w tym roku nie wiem jak wykorzystać te 2000zł.Przecież nie wydam wszystkich pieniędzy na długopisy i zeszyty.Podsuńcie jakieś pomysły.Z góry dziękuje i pozdrawiam
Nadrzędny - Autor kasienkab Dodany 2008-08-19 14:31
witaj, ja jeszcze nie korzystalam z tego programu ale mam zamiar w tym roku zlozyc wniosek. w gminie uzyskalam  informacje ze mozna kupic , biurko,lampke na biurko krzeslo, ubrania sportowetj, 2 pary deresow,2 podkoszólki i spodenki na gimnastyke, obowie sportowe takze 2 pary,I mam zarazem pytanie do ciebie? a na jakiej zasadzie oplacalas rachunki za internet? po 10 miesiacach zanioslal zaplacone rachiunki i ci zwrocili kase? ja cos mi sie jeszcze przypomni to napisze
Nadrzędny Autor kasiulka 1201 Dodany 2008-08-19 17:00
Ja mam internet radiówke.Facet wystawił mi fakture na 10 miesięcy i urząd gminy przelał pieniądze facetowi.
Nadrzędny - Autor kasiulka 1201 Dodany 2008-08-24 10:45
Mówisz że mozna kupić biurko, lampke, krzesło.Byłam się pytać w gminie i pani powiedziała mi, że nie można bo to nie jest pomoc do szkoły.Jak to jest,że w jednej gminie mozna zakupić daną rzecz a w drugiej nie??Czy to gmina ustala co mozna kupować??Dziwi mnie też fakt,że wnioski bedą realizowane dopiero w pażdzierniku.Jak jest u Was??Skoro tak długo im z tym schodzi to moze powinni zacząć już w lipcu ;P Czyli niestety dziecko będzie musiało czekac na zakup przyborów szkolnych do pażdziernika.
Nadrzędny - Autor kasienkab Dodany 2008-08-24 15:06
tak , pani kierowniczka w gminie dokladnie wymienila mi te rzeczy ze jak cos to bede mogla kupic a upewnialam sie jeszcze u zrodla czyli w pfronie, u nas wnioski wiem ze beda przyjmowane od 1 do 30 wrzesnia ale nie wiem kiedy beda te wnioski realizowane, a u mnie nawet zeby i w lipcu zaczeli przyjmowac wnioski bym nie mogla jego zlozyc gdyz nie mialabym skad wziac zaswiadczenbnia ze szkoly ze sie uczy, i z informacji w pfronie uzyskalam informacje ze to gmina decyduje co mozna kupic a co nie,
Nadrzędny - Autor Ulka-65 Dodany 2008-08-27 22:16
Ja korzystałam z tego programu Uważam że dużo zależy od przedstawiciela gminy U mnie wykorzystana była cała suma jaka została przydzielona dla córki Można kupić biurko oraz rzeczy pomagające naukę Ja kupowałam dla córki programy komputerowe edukacyjne dresy buty przybory szkolne Moja córka mieszka w internacie więc i z tego funduszu opłacany był internat.W tym roku też mam zamiar skorzystać z tego programu i teraz właśnie mam kupić biurko.
Nadrzędny Autor magdan10 Dodany 2008-09-06 20:48
Zresztą wszystko ładnie teraz jest wyszczególnione co można kupić, na stronie PFRON w zakładce uczeń na wsi.
Ja jeszcze opłaciłam z tego w poprzedniej edycji tygodniowy wyjazd córki na turnus z nauczycielami. Na fakturze było napisane "turnus rehabilitacyjny", ale teraz turnusy są wyłączone z tego. Ale jeśli gdzieś nasze dziecko poślemy, to aby dobrze było napisane na fakturze - bo obozy, zimowiska itp. - można opłacić z ucznia na wsi, z punktu wyjazdy w celu podniesienia sprawności fizycznej lub psychicznej
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Forum rodziców / program "Uczeń na wsi" (6515 - wyświetleń)

Powered by mwForum 2.16.0 © 1999--2008 Markus Wichitill