www.niepelnosprawni.plStrona główna forum
forum.niepelnosprawni.pl - Nie jesteś zalogowany
Strona główna forum Regulamin i pomoc Szukaj Rejestracja Logowanie
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Sprzęt i rehabilitacja / PROSZE O POMOC!!! (2320 - wyświetleń)
- Autor zbychu20 Dodany 2008-08-27 14:30
Mam przyjaciółkę 20-sto letnią z porażeniem mózgowym jeździ niestety na wózku (też i ja tylko że ja z inną chorobą). Zaczęła mi ostatnio opowiadac jak jest jej nie dobrze w domu, a mieszka z matką, siostrą 12-sto letnią i bratem, ojciec pracuje zagranicą.
Przez matkę wiecznie płacze wymawia jej że ona to jest nikim że nic nie potrafi sama zrobic, a to jeszcze to że jest gorsza ode mnie itd. ale oczywiście nie bije jej. Matka nie ma dla niej czasu, wtedy wozi ją do babki, a tam nie ma warunków dla niej. Siostra za to wcale nie jest dla niej lepsza potrafi ją nawyzywac np. od kalek. Mówiła też że czasem nawet jej przywali tzn. uderzy. Brat ma 6 lat więc za bardzo jej dokucza. Domek oczywiście mają piękna w środku wszystko elegancko warunki są dla niej dobre, tylko co z tego jak koledzy,koleżanki przychodzic do Sabiny(mojej przyjaciółki) nie mogą, bo przecież nabrudzą a jej mama nie będzie sprzątac, a naprawdę ona potrzebuj towarzystwa. Dziewczyna ma 20 lat w domu wiecznie płacze, mówi że jest jej źle, że ma już wszystkiego dosyc, nie ma dnia żeby miała dobry dzień, humor. Czy poradzicie mi coś jak można jej pomóc, tylko proszę pośpieszcie się, musi byc jakieś rozwiązanie. Z góry dziękuje.

P.S ma jeszcze jakieś mniejsze problemy też ważne, ale to tylko mi opowiadała więc nie będę opowiadał, jestem jej przyjacielem też nie mogę wszystkiego mówic.

Pozdrawiam
Zbychu20
Nadrzędny Autor Aniah87 Dodany 2008-09-07 11:59
moze niech sie skontaktuje z ojcem... .
Albo powie o swoich klopotach komus zaufanemu, osobie doroslej np. cioci itp.
lub pedagogowi szkolnemu,albo wybierzcie sie do poradni psychologiczno-pedagogicznej w swojej miejscowosci tam jej napewno pomogą.
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Sprzęt i rehabilitacja / PROSZE O POMOC!!! (2320 - wyświetleń)

Powered by mwForum 2.16.0 © 1999--2008 Markus Wichitill