www.niepelnosprawni.plStrona główna forum
forum.niepelnosprawni.pl - Nie jesteś zalogowany
Strona główna forum Regulamin i pomoc Szukaj Rejestracja Logowanie
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Forum rodziców / szukam osób do komunikacji z meżczyzną z MPD (10377 - wyświetleń)
- Autor milenaa Dodany 2008-09-06 18:04
Witam serdecznie!
Poszukuję osób które zawarłyby znajomość internetową z moim podopiecznym (33 letnim mężczyzną z MPD) który porozumiewa się za pomocą komputera. Chciałabym aby ten kontakt wzbogacił jego życie i mobilizował do pracy z komputerem. Bardzo proszę o kontakt osoby zainteresowane pod adresem: diwalia@o2.pl Pozdrawiam.
Nadrzędny - Autor Ella Dodany 2008-09-06 18:13
A dlaczego nie może poklikać tu z nami na forum? W kawiarence jest fantastycznie. proszę samej sprawdzić umiemy się bawić jakbyśmy byli w realnym świecie razem
pozdrawiam
Nadrzędny Autor milenaa Dodany 2008-09-06 18:43
Niestety nie jest to możliwe ponieważ on nie mówi i nie czyta. W porozumiewaniu wykorzystujemy psc i przygotowane prezentacje. Szukam osób z podobnym problemem.
Nadrzędny - Autor Barbara Mycko Dodany 2008-09-06 18:45
nadopiekuńczość jest gorsza od faszyzmu proszę dać temu człoqwiekowi dostęp do komputera a nie załatwiać spraw za niego pomyślała pani jak on może się poczuć??
Nadrzędny Autor lidian Dodany 2008-09-06 18:50
Basia Milena jest opiekunką i na pewno lepiej od Ciebie wie co jest jej podopiecznemu potrzebne i co może sam wykonywać. Jest wspaniałą osobą skoro dba nawet o kontakt podopiecznego z innymi ludźmi. Nie każdy opiekun ON dba o takie sprawy. Sądzę, że skoro Milena pomyślała o tym ,  to tym bardziej zadbała o inne sprawy.
Nadrzędny - Autor milenaa Dodany 2008-09-06 18:50
No nic bardzo mi przykro. Myślałam że znajdę tutaj pomoc. To jest osoba także upośledzona umysłowo więc umożliwienie dostępu nie załatwi spraw związanych z samopoczuciem. Ale nie będę się tłumaczyć.
Nadrzędny Autor Barbara Mycko Dodany 2008-09-06 18:55
nikt ci nie każe ale zamyjanie w domu bez okna na świat tej osobie tylko szkodzi
Nadrzędny - Autor lidian Dodany 2008-09-06 18:56
Mileno nie zniechęcaj się. Myślę, że znajdziesz zrozumienie. Jest tutaj na forum dużo przyjaznych osób. Są ludzie potrafiący zrozumieć Twoje i podopiecznego potrzeby. Możesz podać jego imię? Będziemy się zwracać po imieniu. Pozdrawiam i życzę powodzenia.
Nadrzędny Autor milenaa Dodany 2008-09-06 19:11
Jestem terapeutką i mój kontakt z tym mężczyzną odbywa się jedynie w placówce. Marek bo tak ma na imię pracuje z pomocą Boardmaker'a. A jego praca polega na tym że do wózka ma przymocowany statyw zakończony myszką przypiętą do brody (jest to jedyna część ciała nad którą ma kontrolę). Przerabiam mu wszystkie wiadomości ze świata a także sama tworzę rożnego rodzaju gry aby były one dla niego czytelne i możliwe do samodzielnego odtworzenia (jest to trudne ze względu na upośledzenie). Chcę te jego życie także wzbogacić kontaktem z innymi ludźmi z podobnym problemem. Zainteresowanych zapraszam na priw w celu objaśnienia dokładnego charakteru działania. On jest całkowicie niesamodzielny dlatego też piszę w jego imieniu i proszę o wyrozumiałość. Dziękuję lidian za zrozumienie.
Nadrzędny - Autor lidian Dodany 2008-09-06 19:20
Mileno podziwiam pracę ludzi takich jak Ty. Jeszcze raz życzę powodzenia Tobie i Twojemu podopiecznemu Markowi. Jeżeli on może to zrozumieć, to przekaż mu z tego forum pozdrowienia. Może inni również się do nich przyłączą. :-)
Nadrzędny Autor renatawanke Dodany 2008-09-08 07:56
Witam --  pozdrawiam  Milene za  to  co  robi i   życzę  żeby  nie brakło Jej   SERCA  i  cierpliwości  oraz  wytrwania  w  pracy  i  żeby  TAKICH  LUDZI  było  wiecej.
    Pozdrawiam   MARKA   .
Nadrzędny - Autor bluengel Dodany 2008-09-08 08:36
Barbaro, rzekomo "tego się nie robi", ale po twoich faszystowskich tekstach ciśnie się myśl, że chyba jeszcze nie byłaś w życiu w prawidziwej potrzebie... i może powinnaś się już jednak znaleźć...
Nadrzędny - Autor Barbara Mycko Dodany 2008-09-08 15:48
MOŻESZ WYJAŚNIĆ O CO CI BIEGA  GDZIE TU FASZYSTOWSKIE WYPOWIEDZI SĄ ?? UWARZAM ŻE TA OSOBA ON POWINNA MIEĆ DOSTĘP DO INTERNETU ISAMA STARAĆ SIĘ COŚ DZIAŁAĆ CZY TO JEST FASZYZM
Nadrzędny - Autor bluengel Dodany 2008-09-08 22:19
... m.in. w traktowaniu wszystkich jak leniwych, tępych, rozpieszczonych nieuków.
Osądziłaś i dziewczynę i chłopaka po niewiele mówiącym jednym zdaniu - zanim poznałaś fakty. I nie wzięłaś przez sekundę (nawet później) pod uwagę, że ktoś może nie mieć tak różowego życia jak Twoje... Po prostu przykre.

A autorkę wątku przepraszam z czczą dyskusję i chylę czoła. I jeszcze postaram się pomóc - jutro napiszę.

Pozdrawiam.
Nadrzędny Autor Barbara Mycko Dodany 2008-09-09 14:06
napisałam tak bo wydało mi się dziwne że ktoś za kogoś szuka  kontaktu , każdy zazwyczaj robi samodzielnie takim przykładem może być nawet pan Janusz Świtaj jaki jest jego stan każdy wie a jak sobie poradził i co teraz  robi to jest postęp o gratuluje mu że pomimo bardzo dużych trudności dał radę nie wysługuje się innymi  jak nie musi
Nadrzędny - Autor Ella Dodany 2008-09-08 19:40
Przepraszam Cię Mileno. Zbyt mało napisalaś i nie odebrałam Twego postu tak jak chciałaś. Życzę Ci dużo wytrwałości. Przykro mi, że nie umiem Ci pomóc. Pozdrawiam cieplutko
Nadrzędny Autor milenaa Dodany 2008-09-08 21:03
No to pięknie! Człowiek chce tylko kontaktu z jakimś człowiekiem a tu dyskusja powstaje! Tego się nie spodziewałam. No ale taka nasza mentalność chyba do wydawania opinii. Za wsparcie dziękuję i za osądy także. Za tydzień jedziemy na konsultacje do specjalistów w celu dalszego rozwoju komunikacji. Jeśli ktoś byłby zainteresowany jednak tym kontaktem to ponawiam prośbę.
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Forum rodziców / szukam osób do komunikacji z meżczyzną z MPD (10377 - wyświetleń)

Powered by mwForum 2.16.0 © 1999--2008 Markus Wichitill