www.niepelnosprawni.plStrona główna forum
forum.niepelnosprawni.pl - Nie jesteś zalogowany
Strona główna forum Regulamin i pomoc Szukaj Rejestracja Logowanie
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Sprzęt i rehabilitacja / Ulga podatkowa na lekarstwa (4328 - wyświetleń)
- Autor renada Dodany 2008-09-14 21:25
Witam Wszystkich! Jestem osobą niepełnosprawną o umiarkowanym stopniu niepełnosprawności i mam takie pytanie odnośnie ulgi na lekarstwa.Czy mogę odliczyć od dochodu zakupione lekarstwo dla mojego 7- letniego synka,jestem osobą mało zamożną a lekarstwo jest jak na mój budżet bardzo drogie,a na dodatek dowiedziałam się że lek ten będę musiała kupować przez pewien okres.Bardzo proszę o pomoc prawną.Pozdrawiam!
Nadrzędny Autor WERBENA Dodany 2008-09-22 16:07
Witam
tak ,możesz odliczać ,ale chyba pytasz o rozliczenie roczne , jesteś matką małego dziecka , więc to Ty możesz dokonywać odliczenia , on jest na Twoim utrzymaniu .
weź od lekarza zaświadczenie ,że syn musi brać określone leki , na stałe , to dobrze jest przedłożyć w Urzędzie Skarbowym (czasem pytają o tego typu sprawy, zwłaszcza gdy  tego typu odliczenie  robić  będziesz pierwszy raz, do zeznania dołączasz też kopię orzeczenia o niepełnosprawności i rachunki na leki , apteka wydaje również faktury)
PAMIĘTAJ - faktura musi być wystawiona na osobę dokonującą odliczenia , czyli na Ciebie .
TU PROSZĘ POCZYTAĆ , bo jest pewna zasada w odliczaniu leków .
http://www.pit.pl/ulga-rehabilitacyjna/index.php
Nadrzędny - Autor magdan10 Dodany 2008-09-22 17:21
Tak jak piszę poprzednik i dodatkowo jest tak:  odliczasz kwotę powyżej 100 zł za dany miesiąc. Wydasz na leki w miesiącu 150 zł, to odliczasz tylko od dochodu 50 zł.
Nadrzędny Autor renada Dodany 2008-09-22 21:29
Sama nie wiem czy mogę odliczyć leki dla mojego synka bo dostałam odpowiedź taką! Leki - w wysokości stanowiącej różnicę pomiędzy faktycznie poniesionymi wydatkami w danym miesiącu a kwotą limitu, jeśli lekarz specjalista stwierdzi, że osoba niepełnosprawna powinna stosować określone leki (stale lub czasowo), czyli odliczenie leków przysługuje tylko osobie niepełnosprawnej czyli Tobie a nie dziecku. Niestety nie wiem jak to jest w przypadku gdy jesteś samotną matką i rozliczasz się z dzieckiem. Polecam Ci zadanie takiego pytania (koniecznie na piśmie) Urzędowi Skarbowemu pod który podlegasz.
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Sprzęt i rehabilitacja / Ulga podatkowa na lekarstwa (4328 - wyświetleń)

Powered by mwForum 2.16.0 © 1999--2008 Markus Wichitill