www.niepelnosprawni.plStrona główna forum
forum.niepelnosprawni.pl - Nie jesteś zalogowany
Strona główna forum Regulamin i pomoc Szukaj Rejestracja Logowanie
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Forum rodziców / problemy z zaleganiami u dziecka MPD (3884 - wyświetleń)
- Autor ania 1003 Dodany 2008-09-18 11:55
Nazywam sie Ania.Jestem matką Kubusia dziecka z MPD lat 11, padaczka, porazenie czterokonczynowe.Od poltora roku mamy problemy z duzymi zaleganiami z ktorymi nie mozemy sobie poradzic.Kiedys jak byl maly to przy infekcji dostawal zalegan ktore po miesiacu przechodzily.A teraz trwaja caly czas,co moze byc przyczyna tego.jest oklepywany(drenaze).czy grzyb w slinie moze to powodowac,czy tylko to ze jest dzieckiem lezacym.bardzo prosze o pomoc.Ania
Nadrzędny - Autor Barbara Mycko Dodany 2008-09-18 13:46
zapytaj lekarza
Nadrzędny - Autor ania 1003 Dodany 2008-09-18 20:23 Zmieniony 2008-09-18 20:31
Juz byłam u niejednego pulmonologa i cały czas twierdzą, ze przyczyna jest jego lezacy tryb zycia.A ja obserwuję dzieci, które są  w gorszym stanie niz Kuba i nie maja tych problemów.Więc próbuje znależdz inne przyczyny tych zalegań.
Moze ktos podpowie cos nowego w jakim kierunku szukac. mOŻE ktos miał te same problemy i jak sobie ztym radzi.
Nadrzędny Autor Barbara Mycko Dodany 2008-09-19 09:41
w takim razie życzę powodzenia w szukaniu informacji i mam nadzieję że wkrótce to minie pozdrawiam
Nadrzędny - Autor maka Dodany 2008-09-29 12:52
Może testy alergiczne...

moja mała miała wzmozone wytwarzanie śliny (potem zalegania) np przy próbie wprowadzania produktów sojowych, tak samo reaguje na niektóre leki np. na nitrazepan.

pozdrawiam, marta
Nadrzędny Autor ausia Dodany 2008-10-16 19:07
nie wiem jaka jest przyczyna zalegania ale osoby z zanikiem mięśni które też często mają taki problem powinny mieć urządzenie które nazywane jest asystentem kaszlu-kaflator.Niestety urządzenie to jest bardzo drogie tańsza wersja kosztuje około 22 tys.
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Forum rodziców / problemy z zaleganiami u dziecka MPD (3884 - wyświetleń)

Powered by mwForum 2.16.0 © 1999--2008 Markus Wichitill