www.niepelnosprawni.plStrona główna forum
forum.niepelnosprawni.pl - Nie jesteś zalogowany
Strona główna forum Regulamin i pomoc Szukaj Rejestracja Logowanie
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Sprzęt i rehabilitacja / Proteza (10001 - wyświetleń)
- Autor Michal2008 Dodany 2008-10-01 20:55
Jestem po amputacji nogi poniżej stawu kolanowego i chciałbym się dowiedzieć coś na temat protezy?(w granicach 50 tyś. zł).Chodzi mi o opinie na temat najlepszych w tych granicach cenowych.Bardzo proszę o informację!
Nadrzędny - Autor bluengel Dodany 2008-10-01 21:38
Hej.
1/ www.amputowani.pl
2/ nikt nie odpowie na tak postawione pytanie uczciwie i jednoznacznie, z korzyścią dla Ciebie - a jeżeli ktoś się pokusi, nie jest w porządku, więc go nie sluchaj
3/ nie ma tu, oczywiście, żadnej Twojej winy - za jakiś czas to zrozumiesz
4/ w tych granicach cenowych możesz dostać doskonałą protezę, ale konkrety zależą od paru kluczowych czynników (kiedy była amputacja, z jakiego powodu, na jakiej protezie i czy w ogóle teraz chodzisz, w jakim jesteś wieku, jak bardzo aktywny itd.)
5/ generalnie - nawet nie musisz tyle wydawać a spokojnie będziesz mógł funkcjonować z bardzo dobrym sprzętem, ale musi być świetnie dopasowany (i tu już zaczynają się schody, bo najważniejsze to trafić na dobrego protetyka - a to akurat i nas niełatwe...).

Zapraszam do maila - spróbuję coś podpowiedzieć.

Pozdrawiam. A.
Nadrzędny - Autor tomek1 Dodany 2008-10-02 07:17
Michal do tego co napisała bluengel nic dodac nic ując . Natomiast jak już znajdziesz sie u protetyka to wystrzegaj sie operować sumami jakie chcesz przeznaczyć tak jak tu napisałeś ( w granicach 50 tys) . Przedstaw wypisy ze szpitala , mam nadzieję ze będzie się interesował wynikami i przyczynami amputacji jak również przebiegiem leczenia. Nastepnie po ocenie kikuta niech zaproponuje ci dwa albo trzy zestawy protez jakie bedą dla ciebie dogodne. Wyceni je i dopiero ty wiedząc ile masz do przeznaczenia mozesz rozmawiac o kosztach. Oczywiście na www.amputowani.pl i na forum znajdziesz wiecej ciekawych spraw dotyczących ciebie. Zapraszam pozd. Tomek
Nadrzędny - Autor Bogusia853 Dodany 2008-10-02 08:29
ja polecam OTTO BOCK-a sa lekkie,śwetnie zrobione,no i nie az takie drogie,najczęściej tytanowe.Sama taka mam.pozdro.
Nadrzędny - Autor bluengel Dodany 2008-10-02 16:28
Bogusiu - no i właśnie zrobiłaś coś, czego ja świadomie robić nie chciałam. Napisałaś półprawdę - i po co?
Wszystkie nowoczesne protezy są lekkie, tytan to pojęcie potoczne i ogólne, ponieważ np. najlepsze (subiektywnie) stopy są z włókna węglowego nie tytanu. Ale to jest dyskusja dla osób, które już swoje przeżyly - po co niedoświadczonej osobie wrzucać takie pourywane myśli...?
I jeśli mówisz, że Otto Bock nie jest aż tak drogi - to wskaż mi firmę droższą...
Oczywiście, produkty mają świetne, ale i tak można wydać i 100 tysięcy u nich a nie móc chodziź w protezie, jeśli się nie ma podstawowej własnej wiedzy...
Nadrzędny Autor Bogusia853 Dodany 2008-10-02 19:14
nieprawdą jest to co mówisz,OTTO ma protezy za stówe ale też dużo tańsze a tutaj nikt nie kupuje protezy,tylko wymienia się poglądami!! Chyba nalważniejsze jest zeby spełniała swoja role.Moja spełnia i kosztowała 30 tyś.
Nadrzędny - Autor lidian Dodany 2008-10-02 17:32
Bogusia powiedziała o protezach, które zna. Jest zadowolona z protezy, to dlaczego nie miała tego powiedzieć jeżeli zostało zadane pytanie. Osoba, która pytanie zadała poczyta wszystkie wypowiedzi i wyrobi sobie własne zdanie na ten temat. Reszty dowie się od lekarzy i protetyków. Ja również jestem zadowolona z protezy tej samejfirmy co Bogusia. Moja proteza nie kosztowała 50 tyś, a dużo dużo mniej i nie narzekam. To już nie pierwsza moja proteza z tej firmy.
Nadrzędny Autor tomek1 Dodany 2008-10-02 20:39
Lidian powiedziałaś że Bogusia powiedziała o protezach które zna i OK ale co powiecie o tych co nieznacie ?? Skoro ich nie znacie to niewiecie czy sa lepsze czy gorsze. Dalej Bluengel mówi o cenach no właśnie taka sama jest prawidłowość. Ale oprócz ceny i firmy to najwarzniejsze są czynniki indywidualne i aktywność pacjęta i do tych czynników dobieramy komponenty na proteze . Tego z nas nikt mu nie podpowie - tylko lekaz z technikiem.
Nadrzędny - Autor lidian Dodany 2008-10-02 20:44
Tomek skoro innych firm nie znam, to oczywiście nic o nich nie mogę powiedzieć. I nie powiedziałam, że inne są gorsze, tylko, że moja jest dobra. Powiedziałam również o lekarzu i protetyku. Czytaj uważnie. :-)
Nadrzędny - Autor Tunia85 Dodany 2008-10-14 17:01
Podobnie jest z moja proteza.Czesci byly skladane z roznych firm, znanej niemieckiej i lej z szwedzkiej.Trudno było wybrac odpowiednie, za mnie zrobil to protetyk.Jak na pierwszy raz jest niezle.@
Nadrzędny - Autor Aniah87 Dodany 2008-10-17 13:16
Ja tez mam z Otto Bocka- P.O.L.E.C.A.M.
www.ottobock.pl 
Nadrzędny - Autor Bogusia853 Dodany 2008-11-03 10:12
mam pytanie nie dokonca zwiazane a proteza,a mianowicie jak długo ma sie fantomy?Jestem 4lata po i ciagle je mam,czasem nie do zniesienia,lekarze jak to oni-każdy ma inna wersje odpowiedzi na ten temat.
Nadrzędny - Autor bluengel Dodany 2008-11-03 14:34
No niestety - mogą zaniknąć w każdej chwili, mogą też trwać do końca życia z różną częstotliwością. Ja nie miała nigdy a po dwudziestu paru latach od wypadku raczyły się pojawić:) To jest zjawisko, o którym świata medycyny tak naprawdę wie niewiele a jeszcze mniej może na to poradzić. Szukaj własnych sposobów na oszukiwanie bólu i raczej się do niego przyzwyczaj...
Nadrzędny - Autor Bogusia853 Dodany 2008-11-03 15:22
dzieki:))."Fajnie'jest jak mam wrazenie ze noga zmarzła,tez to masz??
Nadrzędny - Autor Aniah87 Dodany 2008-11-07 18:43
Zmarzła...moze jakby jest,a w rzeczywistości jej nie ma.

Niżej podaję namiary na panią, która zajmuje się bólami fantomowymi:

Małgorzata Chodak
specjalista II- stopnia psychologii klinicznej, psychosomatoterapeuta
Pracuje w szpitalu Uniwersyteckim CMUJ w Krakowie.

Informację tę dostałam 4 lata temu,wiec nie wiem czy jeszcze tam pracuje- kwestia sprawdzenia.
Ja osobiscie nie korzystalam z jej pomocy, ale moze komus sie przyda.
Nadrzędny - Autor Bogusia853 Dodany 2008-11-07 22:46
:-))dzieki i pozdrawiam.
Nadrzędny Autor Aga01 Dodany 2009-02-21 11:56
Witam,
W Szczecinie jest placowka medyczna "ORTOFACH',która wykonuje indywidualnie na miarę protezy ,na komponentach renomowanych firm światowych,nie oszukaja,wejdz na strone www.siegnijpopomoc.pl,tam sa dane kontaktowe,oddzwonia i fachowcy doradza i nie sa takie koszta jak podajecie.

pozdrawiam
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Sprzęt i rehabilitacja / Proteza (10001 - wyświetleń)

Powered by mwForum 2.16.0 © 1999--2008 Markus Wichitill