www.niepelnosprawni.plStrona główna forum
forum.niepelnosprawni.pl - Nie jesteś zalogowany
Strona główna forum Regulamin i pomoc Szukaj Rejestracja Logowanie
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Kawiarenka / Hallowen po polsku (Strona 2) (75410 - wyświetleń)
1 2 3 4 Poprzednia strona Następna strona  
Nadrzędny Autor Barbara Mycko Dodany 2008-10-31 13:41
ja jestem  tego pewna i to przestrzegam a skoro jesteś wiierzący to po co ten temat dalej drążysz
Nadrzędny - Autor Bogusia853 Dodany 2008-10-31 14:23
Aha,Basia ZADNA wiara nie zabrania bioenergoterapii.
Nadrzędny Autor Barbara Mycko Dodany 2008-10-31 15:36
to chyba nie znasz zasad naszej wiary zapytaj księdza w parafii zobaczymy co ci powie
Nadrzędny - Autor szczerbaty Dodany 2008-11-01 19:32
BIBLJE PISALI LUDZIE...A PAPIER JAK WIADOMO JEST CIERPLIWY....
Nadrzędny Autor Barbara Mycko Dodany 2008-11-01 20:30
owszem pisali ludzie i papier wszystko przyjmie tylko że  ludzi e na ziemi służą Bogu na tym polega nasza wiara
Nadrzędny - Autor Barbara Mycko Dodany 2008-10-31 13:38
znalazł się wszechwiedzący
Nadrzędny - Autor belmondo Dodany 2008-10-31 13:57
Jeśli ktoś taki temat zaproponował to znaczy że oczekiwał naszego udziału w tym temacie, jeśli mnie ktoś o coś pytał a mogłem odpowiedzieć to odpowiedziałem na ile mogłem odpowiedzieć bo przecież ja też nie jestem ekspertem w tym temacie i też nie wszystko wiem, tymbardziej że odkąd już zachorowałem a jest to już ponad 20 lat choroby to ja przez ten czas choroby już się nie rozwijałem w tym temacie i już bardzo dużo zapomniałem i jeśli ten temat będzie dalej kontynuowany a będę miał na tyle wiedzy aby zabierać głos to będę w nim uczestniczył a jeśli nie będę mógł odpowiedzieć to będę milczał ale napewno nie będę nikogo krytykował tak jak ty to robisz gdy nie masz wiedzy w jakimś temacie pamiętaj że z dużym tyłkiem wszędzie się zmieścisz lecz z dużą buzią nigdzie bo wszędzie Cię będą olewać.
Nadrzędny - Autor Barbara Mycko Dodany 2008-10-31 15:40
pamiętaj że nie mając siły w kończynach gdzieś musisz ją mieć ja mam w buzi i póki co mi to pomaga a twoja gadka rozbawiła mnie do łez
Nadrzędny - Autor belmondo Dodany 2008-10-31 15:48
Wybacz że tym razem stanę się ordynarny ale to jest taka gadka jak ta" Mówił głupi nie mądremu wejdźmy do tyłka po jednemu" mam nadzieję że zrozumiałaś co miałem na myśli a jeśli nie to się domyśl bo ja jestem już za stary aby ci to tłumaczyć,
Nadrzędny Autor Barbara Mycko Dodany 2008-10-31 15:57
wiem co masz na myśli aż tak zacofana nie jestem kolena biedna on ma problem ojejku lekarza trza w białym kitlu:(
Nadrzędny - Autor amalian Dodany 2008-10-31 13:45
O widzisz ! Zaraz  sobie tak pomyślałem ,że to  ' internetowy misjonarz ' Kriszny zaczyna nawracać 'zagubionych ' .  Więc pisze ,że nie jestem zainteresowany i tylko to ... . Więc pisz ,ale nie zadawaj pytania dlaczego ? Pozdrawiam  .
Nadrzędny - Autor belmondo Dodany 2008-10-31 14:03
Do jakiej sekty ty należysz to mnie to wcale nie interesuję więć nie mam zamiaru ci się spowiadać jaką wiarę ja wyznaję, a jak pamiętam to nikomu na tym forum żadnych pytań nie zadawałem a już napewno nie tobie, jeśli chodzi o ezoterykę itp.
Nadrzędny - Autor Bogusia853 Dodany 2008-10-31 14:20 Zmieniony 2008-10-31 14:31
hej wy ludzie! Czy kosciół ma cos przeciw rozmowie na jakis temat,nikt tu nawet nie wspomniał o okultyżmie,spirytyzmie wiec sami widzicie ze temat zostal ledwo musniety,myślene nie boli:(( Czasem dobrze jest wyjsc poza własne ego zeby zrozumiec ze sa ludzie których może interesowac cos innego niz zbieranie guzików czy znaczków i nie trzeba ich zaraz palic na stosie,a i czasem wypadało by troche poczytac-nie tylko przyjaciółke.MIŁEGO DNIA.
Nadrzędny - Autor belmondo Dodany 2008-10-31 14:58
Dzięki Ci Bogusiu za wsparcie i napisanie prawdy bo niektórzy już linczu nad moją osobą usiłowali dokonać jak nad czarownicami z salen tylko do komisji inkwizycyjnej nie mieli więcej chętnych dlatego uszedłem z życiem
Nadrzędny - Autor Barbara Mycko Dodany 2008-10-31 15:43
jaki boj tyłek z ciebie wstyd żeby kobiety chłopów broniły
Nadrzędny - Autor belmondo Dodany 2008-10-31 15:56
To nie wstyd to jest tylko jedna mądra i rozsądna dziewczyna co nie znaczy że więcej mądrych na tym forum nie ma tylko one nie dały się wciągnąć w tą słowną przepychankę i są bardzo mądre bo skoro nie mają nic do powiedzenia to wolą milczeć, na tym właśnie polega mądrość a nie jak Ty , bo nawet papugę można wszystkiego nauczyć i zrozumie a ty jakoś nie możesz zrozumieć
Nadrzędny - Autor Barbara Mycko Dodany 2008-10-31 15:59
nie każdy ma taki kaczy łeb jak ty
Nadrzędny - Autor belmondo Dodany 2008-10-31 16:15
Kochana ja wiem że ty jesteś róża tylko głowa za duża jakby tak obciąć po szyję byłby dobry cebrzyk na pomyje,
Nadrzędny - Autor Barbara Mycko Dodany 2008-10-31 16:17
wierszokleta może zaczniesz pisać bajeczkę
Nadrzędny - Autor belmondo Dodany 2008-10-31 16:20
Jeśli zechcesz przeczytać to dla Ciebie bardzo chętnie zostanę bajkopisarzem.
Nadrzędny - Autor Barbara Mycko Dodany 2008-10-31 16:23
z przyjemnością poczytam
Nadrzędny Autor Ella Dodany 2008-10-31 16:31
Belmondo ja też stoję w parze z Bogusią. Tak się składa że lubię wszystkiego po troszku przeczytać, nauczyć się, dowiedzieć. Jak widzisz, jak nie wiem to pytam o co chodzi, ale rzadko krytykuję nie znając tematu. Pisz dalej. Mnie ten temat akurat interesuje. I nie wstyd mi, że znałam go tylko z filmów czy powieści.Całe życie to jedna nauka. I tak powinno być.
pozdrawiam cieplutko
Nadrzędny - Autor belmondo Dodany 2008-10-31 16:49
A oto bajeczka dla,Ciebie Basiu. Był sobie raz człowiek który przybył do kraju głupców, po drodze widział ludzi którzy uciekali z krzykiem z pól, ze strachu przed melonem, w polu jest potwór krzyczeli do niego, człowiek spojrzał wskazanym kierunku ale ujrzał tylko duży  melon, pozwolił sobie więc na zabicie potwora i zaczął go spożywać, jednakże teraz ludzie bardziej bali się jego niż potwora i krzykneli pozbądźmy się jego zanim on nas uśmierci i przepędzili niewinnego człowieka ze swojego kraju. po pewnym czasie pojawił się inny człowiek który też widział uciekających ludzi przed potworem lecz człowiek ten nie walczył z potworem lecz ze wszystkimi krzyczał i uciekał, i w taki sposób zdobył ich zaufanie, a postąpił tak dlatego by krok po kroku nauczyć ludzi wielu prostych rzeczy, aż osiągną to że przestali się bać potwora melona a nawet zaczeli je hodować,
                  
               
Nadrzędny - Autor belmondo Dodany 2008-10-31 17:00
Odpowiedź dla Eli. Kochana nie jestem tak do końca przekonany czy warto dalej ciągnąć ten temat bo jak sama widzisz zaraz chciano mnie osądzić co zresztą świadczy o niewiedzy tych osób w tym temacie ale jak zdążyłem zauważyć nie mogę sam dłużej tego ciągnąć bo ludzie nie są przekonani do takich żeczy dlatego nie włonczają się w dyskusję a sam przecież wykładów na ten temat nie będę prowadził bo to nie jest szkoła tylko forum dyskusyjne dla niepełnosprawnych i nie wszyscy mają ochotę mnie słuchać.
Nadrzędny Autor Ella Dodany 2008-10-31 17:32
OK belmondo dziękuję i za tyle. Przynajmniej wiem że w XXI w. też są tacy ludzie a nie tylko na filmach czy powieściach. Czytałam wszystkie posty wiem kto co mówi ale nic nie poradzę na to. Tak masz racje forum jest do dyskusji ale czy tylko do zabawy? Już do nowinek nawet takich nie? Kiedyś tu było ciut inaczej i weselej i więcej wątków dyskusyjnych nie mówiąc o wierszach......
Nadrzędny - Autor Barbara Mycko Dodany 2008-10-31 17:22
TAKICH TASIEMCÓW NIE CZYTAM
Nadrzędny - Autor Bogusia853 Dodany 2008-10-31 17:35
rozumiem Basiu ze jestes ortodoksyjna katoliczka ale czy katolicyzm popiera ponizanie i dyskredytowanie innych? i ie myśle tu tylko o tym watku,pozdrawiam.
Nadrzędny - Autor Barbara Mycko Dodany 2008-10-31 19:18
prawda a poniżanie to różnica
Nadrzędny - Autor dominikb Dodany 2008-10-31 19:31
Moi drodzy... przyznam się, że jestem katolikiem.. Nie mnie oceniać, czy moje postępowanie zawsze jest odpowiednie... to osądzi Pan Bóg. Ostatnio jednak zauważyłem, iż jeśli chrześcijanin zbyt dobitnie skrytykuje jakieś złe zachowanie to od razu posądzany jest o brak tolerancji.... Podobnie jest w kwestiach wiary. Jeśli przypuśćmy katolik wyraźnie przeciwstawi się jakiemuś złemu zachowaniu to otoczenie nie zostawia na nim suchej nitki. Od razu wypomina się mu, że "co to za katolik skoro tak traktuje innych. Nie ma prawa przywoływać do porządku drugiego człowieka". No właśnie. Ale okazuje się, że  jeśli ktoś jest chrześcijaninem to jego obowiązkiem jest "nadstawianie karku" kiedy widzi się cudzą krzywdę. Trzeba wyraźnie stawać w obronie pewnych wartości... w obronie słabszych....w obronie żywego Kościoła Chrystusowego.
Każdy katolik, każdy chrześcijanin powinien jasno przeciwstawiać się aborcji, eutanazji, karze śmierci oraz halloween. To pogańskie święto sprowadza śmierć do poziomu komedii lub komediohorroru kiepskiej jakości. Nie dziwmy się, że w krajach zachodnich gdzie to "święto" obchodzone jest od wielu... wielu lat społeczeństwo nie widzi nic złego w aborcji... w eutanazji... w zostawianiu swoich starych rodziców w domach starców. Można powiedzieć, że "zbierają owoce" błędów popełnionych w młodości (zauroczenie halloween).
Pozdrawiam wszystkich serdecznie i życzę dobrze spędzonego Dnia Wszystkich Świętych (a nie jako to mówią media "święta zmarłych"). Dzień Wszystkich Świętych przypomina nam, że każdy człowiek powołany jest do świętości.
Nadrzędny Autor Ella Dodany 2008-10-31 20:31
Dominik nie zgadzam się z Twoją teorią. Jestem katoliczką, ale poganina też szanuję. Dla mnie nie ma znaczenia w co kto wierzy i jak obchodzi święta. Dla mnie ma znaczenie jaką ma duszę i podejście do drugiego człowieka. To ważne bardzo ważne.
Nadrzędny - Autor belmondo Dodany 2008-10-31 20:25
Droga Basiu tym razem to naprawdę się mylisz bo to nie jest żadne poniżanie i nie żadna ściema tylko tak zwana Przypowieść sufich, i pamiętaj nigdy nie obawiaj się chaosu ponieważ właśnie zawsze z chaosu coś powstanie.
Nadrzędny - Autor Ella Dodany 2008-10-31 20:33
Bel a to ciekawe co piszesz. Myślałam że chaos właśnie jest niepotrzebny
Nadrzędny - Autor belmondo Dodany 2008-10-31 20:43
tym razem to nie były moje słowa ja je tylko napisałem,
Nadrzędny - Autor Ella Dodany 2008-10-31 20:48
Ok nie ma sprawy
Nadrzędny - Autor dominikb Dodany 2008-10-31 21:01
Ello zgadzam się z Tobą... ale chcę jeszcze raz dodać, że są sytuacje w życiu każdego chrześcijanina w których musi zdać "egzamin z wiary". Nie można się wtedy wyprzeć Chrystusa.
Halloween to jedna z tych kwestii obok których chrześcijanin nie może przejść obojętnie. Bo śmierć człowieka to nie kiepska komedia i zabawa w upiory.
Bardzo trudno jest dzisiaj być chrześcijaninem i bardzo trudno jest stawać w obronie Chrystusa. Można powiedzieć, że nic się nie zmieniło od 2 tys. lat...
Dlaczego wielu ludzi tak bardzo nie chce zaakceptować i uwierzyć w  Tego, który "szedł przez życie dobrze czyniąc"?
Nadrzędny Autor Ella Dodany 2008-10-31 21:05
Dominik nic na siłę. W 966r. Mieszko przyjął chrzest Polski. Potem zaczęto wymuszać siłą. Tak powstali chcrześcianie. Czy Ty też chcesz na siłę wszystkich zmusić do tego czego inni nie chcą? Ja uważam że spokój i pokój będzie tylko wtedy gdy jeden uszanuje wolę drugiego
Nadrzędny - Autor belmondo Dodany 2008-10-31 21:21
Drogi Dominiku kimkolwiek jesteś to zapewniam Cię że nie jestem tym za kogo mnie bierzesz, jestem uczciwym i praktykującym katolikiem a w żadne halloween się nigdy nie bawiłem i nie bawię a ten temat na forum to tylko zwykła zabawa, która nie ma żadnego znaczenia poprostu było tu nudno i chodziło o to aby to tawarzystwo troszeczkę czymś zająć, i udało się a taką reakcję to ja dawno przewidziałem więc nie jestem zaskoczony takim odzewem, ale to też jeszcze świadczy jak ludzie mało wiedzą o tym jakie niebezpieczeństwa jeszcze w życiu na nich czychają,
Nadrzędny - Autor Barbara Mycko Dodany 2008-10-31 22:00
zgadzam się tym raze z dominikiem w 100% albo jest się katolikiem albo nie nie można  się modlć  a później czzarować co ma z tym wspólnego wiara
Nadrzędny - Autor dominikb Dodany 2008-10-31 22:19
No właśnie ... nie można się wstydzić swojej wiary. Poza tym jako chrześcijanie, katolicy i swego rodzaju naśladowcy Chrystusa jesteśmy powołani do głoszenia Dobrej Nowiny o Narodzeniu i Zmartwychwstaniu Boga Człowieka.
Nie można być biernym.
Ludzie kościoła katolickiego popełniali różne błędy... ale któż ich nie popełnia? Przykładem jest judasz, który zdradził Pana Jezusa.... Takich judaszów w dziejach kościoła było wielu... są nadal i będą... niestety.
Jestem zwykłym facetem ale wiem, że bycie katolikiem to innymi słowy bycie uczniem Chrystusa - czyli słuchanie Jego nauk oraz dalsze głoszenie ich pośród ludzi. Oczywiście w myśl zasady "nic na siłę".
Ja z pewnością nie jestem wzorem chrześcijanina bo w życiu różnie bywało i bywa... ale pewnych głównych spraw wiary trzeba być świadomym by ktoś kiedyś nie zarzucił nam, że jesteśmy katolikami tylko z nazwy.
Jeszcze raz pozdrawiam i życzę dobrej nocy!
Przepraszam, jeśli kogoś uraziłem ;-)
Nadrzędny - Autor belmondo Dodany 2008-10-31 23:53
Nikogo nie uraziłeś Dominiku bo po części się z Tobą zgadzam, te sprawy to znam dosyć dobrze  z własnego życia bo mam kilku przyjaciół wśród księży oprócz tego moja żona pracowała dosyć długo z księżmi jezuitami, ale nie oto chodzi , napewno się ze mną zgodzisz że aby grzeszyć to trzeba to zło czynić bo grzech nie dokonany grzechem nie jest napewno spanie z kobietą w jednym łożu nie jest grzechem ale np. uprawianie z nią seksu to już grzech cudzołóstw. więc wiedza na jakiś temat grzechem też nie jest natomiast wykożystywanie tej wiedzy do złych celów aby czynić zło to jest grzech, więc co mi możecie zarzucić jaki popełniłem grzech odpowiadając na pytania które mi Bogusia czy Ela zadały, przecież ich do żadnego grzechu nie namawiałem. a skoro jesteś dobrze poinformowany to nie da się zaprzeczyć że obok nas istnieje inna żeczywistość której nie dostrzegamy, lub nie chcemy dostrzec bo wydaje się niektórym z was że lepiej żyć w niewiedzy w nie świadomości to jest niewidzialny świat duchów i nie oszukujmy samych siebie a ty jeśli chcesz to w to wież tub nie każdy ma prawo do własnych osądów, i my tego nie zmienimy,natomiast głośne mówienie o tym niewidzialnym świecie zakazane nie jest bo właśnie było by grzechem komuś zakazywać mówienia o tym bo to jest już nażucanie własnej woli drugiej osobie wbrew jej woli a ja na siłe nikomu żadnej wiedzy nie wciskałem ani też prania mózgu nikomu nie robiłem aby te moje wiadomości zakodować w czyjejś głowie, na zakończenie życzę wszystkim dobrej nocy, i miłych snów,
Nadrzędny - Autor dominikb Dodany 2008-11-01 10:12
Belmondo. Nie podważałem Twojej wypowiedzi. Jeśli tak to odebrałeś to przepraszam. Po prostu chciałem tylko zwrócić uwagę (być może mogłem to uczynić w nowym temacie), że halloween nie przyniesie niczego dobrego. Bez względu już nawet na wyznanie... Chodzi o to, że sprowadzanie powagi śmierci do komedii... do zabaw i do komercji robi mętlik w głowach młodych ludzi.
Duchy... duchy oczywiście istnieją... jakże by mogło być inaczej.. Przecież każdy człowiek posiada duszę. A po śmierci każdego z nas to właśnie dusza pozostanie bo jest nieśmiertelna. Tym bardziej świat nie powinien kpić ze świata duchowego... Dla wielu ludzi halloween to nic innego jak profanacja i ingerencja w sacrum. Szkoda, że tak wielu ludzi ulega tej zachodniej "modzie".
Nie dziwmy się zatem, jeśli w ktoś z naszych znajomych lub jakiś ksiądz stanowczo krytykuje tego typu "zabawy". Chrześcijanin nie może z prostej przyczyny przejść obojętnie obok halloween. Musi się jasno opowiedzieć... no właśnie.... za czym i za kim? Chyba każdy z nas odpowie sobie sam na to proste pytanie.
Jeszcze raz pozdrawiam w Dniu Wszystkich Świętych.
Nadrzędny - Autor belmondo Dodany 2008-11-01 10:31
Witam wszystkich serdecznie w tym dniu zadumy i modlitwy w dniu w którym wszyscy jesteśmy najbliżej naszych zmarłych, bliskich nam osób którzy już odeszli od nas na zawsze, którzy już są po tamtej stronie życia a pozostali w naszej pamięci, i proponuję abyśmy chociaż w tym jednym dniu w roku , pozostawili wszystkie wzajemne niechęci, urazy i antypatię gdzieś tam daleko za sobą, a byli dla siebie mili i życzliwi, chociaż ten jeden raz przestajmy się kąsać i oskarżać wzajemnie, Jak mawiał często nasz dawny prezydent Aleksander Kwaśniewski, zapomnijmy o wszystkim co nas dzieli a otwórzmy nasze serca na wszystko co nas może połączyć,Drogi Dominiku przeczytałem Twój post i zgadzam się z Tobą w stu procentach, ponieważ jest on przemyślany i mądrze napisany, tym razem masz rację, pozdrawiam.
Nadrzędny - Autor Ella Dodany 2008-11-01 15:41
Dziś powiem tylko tu jedno zdanie; Smutny to dzień pewnie nie dla jednego z nas. Pozdrawiam wszystkich
Nadrzędny Autor Barbara Mycko Dodany 2008-11-01 19:26
jest to dla mnie dziń modlitwy wspomnień i zadumy ale nie smutku
Nadrzędny Autor belmondo Dodany 2008-10-31 21:01
Ja przypomnę tylko słowa które już kiedyś napisałem tu na tym forum,że jadłospis jest bardzo przydatny, ale nigdy nie zastąpi samego jedzenia.
Nadrzędny - Autor szczerbaty Dodany 2008-11-01 19:37 Zmieniony 2008-11-01 19:48
NIE ZAPOMINAJCI KTO STWORZYL INKWIZYCJE I KIM BYLI SEDZIOWIE A KIM OFIARY
Nadrzędny - Autor Nachbar Dodany 2008-11-01 21:39
I dodaj: kto odprawia egzorcyzmy.
To tak w nawiązaniu do wypowiedzi Belmondo, które wywołały oburzenie katolików.

Na marginesie małe sprostowanie: katolicy nie są uczniami Jezusa.
Nadrzędny - Autor dominikb Dodany 2008-11-01 22:04
Egzorcyzmy odprawia egzorcysta. W każdej diecezji jest takowy.
Po drugie. Za inkwizycje i inne błędy i grzechy KK przeprosił papież. Jak już kiedys wspomniałem... Wielu ludzi kościoła popełniało błędy i zdradziło Chrystusa. Najpierw zrobił to judasz a potem byli i są inni. . Nic w tym dziwnego... Wszyscy jesteśmy ludźmi a Chrystus przyszedł właśnie do grzeszników.
Komuniści tego nie potrafili pojąć dlatego postanowili zniszczyć kościół katolicki.... Niektórzy tak jak Nachbar robią to do dzisiaj...
Nadrzędny - Autor szczerbaty Dodany 2008-11-02 13:31 Zmieniony 2008-11-02 13:33
TERAZ TO STRZELILES JAK SLEPY W PLOT I NIESTETY NIE TRAFILES BO WIARA CIE OSLEPIA .A CO MI PO PRZEPROSINACH PAPIEZA JAK WYMORDOWANO SETKI TYSIECY NIEWINNYCH OFIAR KLERU POD BYLE PRETEKSTEM MIEDZY INNYMI ZEBY PRZEJAC MAJATKI I INNE DOBRA .A JAK MYSLICIE SKAD SIE WZIELA POTEGA FINANSOWA KLERU .JAK MYSLICIE ZE Z DAWANIA DROBNYCH NA  TACKE TO SIE MYLICIE. MOW ZA SIEBIE JAK GRZESZYSZ A NIEUOGOLNIAJ. KLER DAZY DO TEGO ZEBY NA SILE LECZYLI LUDZI EGZORCYSCI. TYLKO NIE WIEM Z CZEGO. RAZ WIDZIALEM PROGRAM W TV JAK BABKA SIE PRZYSIEGALA ZE Z CIALA NIEWIERNEJ WYSTAWAL DRUT KOLCZASTY. XXI WIEK .AMEN
Nadrzędny - Autor dominikb Dodany 2008-11-02 15:39
Ja wierze w CHrystusa. Nie obchodzą mnie grzechy innych ludzi w tym także duchownych, którzy tak samo jak wszyscy inni ludzie będą sądzeni przez Pana Boga...
Jak już wspomniałem... judaszów, którzy zdradzili Chrystusa było bardzo wielu... zresztą są nadal.
Powiem więcej. Ludzi, którzy opluwają chrześcijan... też jest dosyć sporo ale to tylko świadczy o ich zagubieniu... Jako chrześcijanie musimy się za nich modlić. Pozdrawiam serdecznie.
Szczerbaty.... bardzo płytko myślisz... Widzisz tylko samo zło.. nadal nie rozumiesz Pisma Św.... Rzucasz kamienie a sam nie jesteś bez wad.
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Kawiarenka / Hallowen po polsku (Strona 2) (75410 - wyświetleń)
1 2 3 4 Poprzednia strona Następna strona  

Powered by mwForum 2.16.0 © 1999--2008 Markus Wichitill