www.niepelnosprawni.plStrona główna forum
forum.niepelnosprawni.pl - Nie jesteś zalogowany
Strona główna forum Regulamin i pomoc Szukaj Rejestracja Logowanie
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Kawiarenka / Hallowen po polsku (Strona 3) (75411 - wyświetleń)
1 2 3 4 Poprzednia strona Następna strona  
Nadrzędny - Autor Ella Dodany 2008-11-02 16:55
Poprę szczerbatego

Myślę. że ten wątek do złego was doprowadzi. Dyskuja o wierze i polityce to skłócone całe rodziny. Wam też na dobre nie wyjdzie.
Nadrzędny - Autor belmondo Dodany 2008-11-02 17:03
Proponuję zamknąć już ten temat zanim wszystkich nas skłoci ze sobą bo tu na tym forum są różni ludzie o różnych kulturach i różnej wierze dlatego każdy będzie bronił swojej wiary i wszyścy z mojego punktu widzenia będą mieli rację.
Nadrzędny Autor Ella Dodany 2008-11-02 17:05
POPIERAM
Nadrzędny - Autor Barbara Mycko Dodany 2008-11-02 17:35
:-)
Nadrzędny - Autor szczerbaty Dodany 2008-11-02 20:16
A JA MUSZE DODAC SWOJE TRZY GROSZE
CO MNIE OBCHODZA SADY NIEBIESKIE SKORO TE PIERONY NA ZIEMI ROBIA CO CHCA .AMEN
Nadrzędny Autor Barbara Mycko Dodany 2008-11-02 20:20
TO CO PIERONY ROBIĄ NIECH CIĘ NIE OBCHODZI PATRZ NA SIEBIE A ICH ROZLICZĄ U GÓRY PO CO SIĘ DENERWOWAĆ I NAKRĘCAĆ NIE POTRZEBNIE
Nadrzędny Autor Nachbar Dodany 2008-11-03 10:35
Doninikb, oślepiła Cię wiara i nie dostrzegasz faktów. Inkwizycja wymordowała miliony niewinnych ludzi tylko za to, że nie ulegli indoktrynacji i potrafili samodzielnie myśleć. Sposób, w jaki to robiła, był okrutny, gdyż polegał na świadomym zadawaniu tortur. Celem było "nawrócenie grzesznika".
I za te zbrodnie Kościół tylko PRZEPROSIŁ. Ponadto dzisiaj tłumaczy sie to wiernym, że były to błędy.
Porównaj te fakty ze zbrodnią komunizmu -
Nadrzędny - Autor Nachbar Dodany 2008-11-03 10:49
Doninikb, oślepiła Cię wiara i nie dostrzegasz faktów. Inkwizycja wymordowała miliony niewinnych ludzi tylko za to, że nie ulegli indoktrynacji i potrafili samodzielnie myśleć. Sposób, w jaki to robiła, był okrutny, gdyż polegał na świadomym zadawaniu tortur. Celem było "nawrócenie grzesznika".
I za te zbrodnie Kościół tylko PRZEPROSIŁ. Ponadto, dzisiaj tłumaczy się  wiernym, że były to błędy.
BŁĘDY? W KOŚCIELE Z NIEOMYLNYM PAPIEŻEM NA CZELE ?

Porównaj te fakty ze zbrodnią komunizmu, czasem trwania tego systemu i ilością ofiar. Porównaj z obecną żądzą  rozliczanie wszystkich i wszystkiego, co kojarzy się z komunizmem.
Może, przykładem Kościoła, wystarczyłoby
Nadrzędny - Autor szczerbaty Dodany 2008-11-03 10:53
WSZYSTKIM KOMUNISTOM NALEZY WYTATUOWAC GWIAZDE NA CZOLE
Nadrzędny Autor szczerbaty Dodany 2008-11-03 10:55
WSROD KLERYKOW SA TEZ SADYSCI NIE TYLKO ALKOCHOLICY I ZBOCZKI
Nadrzędny - Autor Nachbar Dodany 2008-11-03 10:56
Doninikb, oślepiła Cię wiara i nie dostrzegasz faktów. Inkwizycja wymordowała miliony niewinnych ludzi tylko za to, że nie ulegli indoktrynacji i potrafili samodzielnie myśleć. Sposób, w jaki to robiła, był okrutny, gdyż polegał na świadomym zadawaniu tortur. Celem było "nawrócenie grzesznika".

I za te zbrodnie Kościół tylko PRZEPROSIŁ. Ponadto, dzisiaj tłumaczy się  wiernym, że były to błędy.
BŁĘDY? W KOŚCIELE Z NIEOMYLNYM PAPIEŻEM NA CZELE ?

Porównaj te fakty ze zbrodnią komunizmu, czasem trwania tego systemu i ilością ofiar. Porównaj z obecną żądzą  rozliczanie wszystkich i wszystkiego, co kojarzy się z komunizmem.
Może, przykładem Kościoła, wystarczyłoby TYLKO PRZEPROSIĆ, a nie rozliczać lub prowadzić procesy sądowe.

W prawie zbrodnie ludobójstwa nie podlegają przedawnieniu. Może warto postawić Kościół przed sądem i od spadkobierców Jego niechlubnej historii zażądać zadośćuczynienia dla ofiar inkwizycji. Tylko w ten sposób Kościół może zmazać swoje winy.
Jest mały problem. Nie ma spadkobierców ofiar Kościoła, bo inkwizycja mordowała całe rodziny.

Nadrzędny - Autor Bogusia853 Dodany 2008-11-03 12:44
czy to poczatek indoktrynacji,ze piszesz 3razy ten sam tekst-zeby lepiej wbił sie w pamiec,czy po prostu cie skserowało?
Nadrzędny - Autor Nachbar Dodany 2008-11-04 09:12
Wyjaśniam, że po wysłaniu postu wszystko było OK. Dlaczego teraz tekst ten jest podzielony na trzy części - nie wiem. Widocznie, jak słusznie się domyślasz, tekst ten skserowało.
Ja w każdy razie nie mam w tym żadnego udziału.
Pozdrawiam.
Nadrzędny Autor Bogusia853 Dodany 2008-11-04 09:15
ok,rozumiem i pozdrawiam
Nadrzędny - Autor amalian Dodany 2008-11-03 12:46
Za wszelką cenę ten szczerbaty sąsiad chce nam zburzyć nasz świat . Pewnie dlatego ,że można coś więcej ugrać na burzy ,nieładzie . Tak bradzo zapatrzony jest w historię,że nie widzi teraźniejszosci, dnia dzisiejszego . Podpalanych świątyń chrześcijańskich w Indiach i innych azjatyckich krajach i mordowanych chrześcijan tam . Podobno historia uczy ... jak widać nie wszystkich   . Wczoraj w Dniu Zadusznych  modliłem się na cmentarzu o wszystkie zagubione dusze . Pozdrawiam :-) .
Nadrzędny - Autor szczerbaty Dodany 2008-11-03 12:53
COS CI SIE POP....... CO TY CHCESZ OD SZCZERBATEGO SZUKASZ KOZLA OFIARNEGO BO JUZ CI NIE STARCZA NA TACE ZLAMANY GROSZ CZYTAJ ZE ZROZUMIENIEM A POTEM PISZ JEZELI NAWET TAKIE SWIATYNIE SA PODPALANE TO DLATEGO ZE SA JAK CIERNIE W WIERZE TUBYLCOW. TO SAMO ROBILI BY POLSCY TAK ZWANI CHRZESCIJANIE TYLKO ICH WIARA JEST WATLA I NIJAKA TY SIE LEPIEJ MODL O ZYWYCH
Nadrzędny Autor belmondo Dodany 2008-11-03 13:21
W to ciepłe słoneczne popołudnie witam wszystkich gorąco i pozdrawiam, gratuluję tematu bo równie ciekawe wypowiedzi jak niegdyś moje ale tym razem wybaczcie że nie wezmę udziału w tej dyskusji o kościele i wierze, tylko pozostanę obserwatorem, proszę o dalsze wypowiedzi w tym temacie.
Nadrzędny Autor amalian Dodany 2008-11-03 14:08
Z ostatniej chwili .... Żeby pokarm był dobrze strawiony powinien być gryziony dwadzieścia pięć razy .  Ludzie ,którym doskwiera brak uzębienia powinni zwielokrotnić je ,mnożąc przez ubytek (tki) . Stwierdzenie ,że ' lepiej cię żywić niż ubierać  ' jest daleko posuniętą złośliwością ... Pozdrawiam ;-) .
Nadrzędny - Autor lidian Dodany 2008-11-03 13:13
Zamknijcie ten temat. Do czego mają prowadzić takie dyskusje? Przecież pod ich wpływem nikt z nas nie zmieni swojego wyznania. Jesteśmy ludźmi świadomymi. Znamy historię Polski i historię kościoła. Nie będzie o nas dobrze świadczyło jeżeli będziemy źle mówili o wyznawcach różnych religii. Szanujmy się, a jeżeli ktoś chce zachęcić innych do swojego wyznania, niech własną postawą to czyni.
Nadrzędny Autor belmondo Dodany 2008-11-03 13:22
Dziękuję, ale bardzo mądra wypowiedź,
Nadrzędny - Autor Nachbar Dodany 2008-11-04 09:34
Lidian, zgadzam się z Tobą. Zawsze uważałem i nadal tak twierdzę, że wiara powinna być osobistą sprawą. Dlatego też nie powinna wychodzić poza obręb świątyń, przenikać w życie polityczne i gospodarcze kraju.
W wydaniu polskim jest wręcz odwrotnie. Kościół opanował wszystkie sfery naszego życia. Bezwzględnie i bezczelnie rozkrada nasz majątek narodowy i prowadzi zakrojoną na szeroką skalę indoktrynację.
Jeżeli, jak twierdzisz, znasz historię Polaki i Kościoła, nie muszę wyjaśniać, że na przestrzeni wieków Kościół dla Polski więcej zrobił złego, niż dobrego i nadal jest pasożytem.
To nie ma nic wspólnego z wiarą i boskimi przykazaniami. Trzeba te dwie sprawy rozgraniczyć i trzeźwo spojrzeć na otaczającą nas rzeczywistość.
Za pieniądze nie można kupić zbawienia tym bardziej, gdy pieniądze te tylko wzbogacają hierarchów Kościoła i pozwalają im na życie w bogactwie, zbytku i ponad prawem.
Pozdrawiam.
Nadrzędny - Autor lidian Dodany 2008-11-04 11:01
Nachbar , a jednak nie do końca zrozumiałeś co miałam na myśli.
Nadrzędny - Autor szczerbaty Dodany 2008-11-04 11:09
ON TAK ,ONA TAK I TAK W NIESKONCZONOSC BEDZIE KOBITA ZAPRZECZALA ZE W KOSCIELE DZIEJE SIE ZLE BO SIE BOI PRAWDY KTORA JA DOTYCZY. AMEN
Nadrzędny - Autor Barbara Mycko Dodany 2008-11-04 16:43
wszędzie dzieje się różnie czemusię tak czepiłeś akurat kościoła
Nadrzędny - Autor szczerbaty Dodany 2008-11-04 18:34
GDZIE ??????????  DAJ TEMAT TO SIE UCZEPIE !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Nadrzędny - Autor szczerbaty Dodany 2008-11-04 18:38
DO SWIETEJ BARBARY !! A CO TY TAK BRONISZ KOSCIOLA ??? CO Z ZTEGO MASZ ??? ZA ILE TO ROBISZ ??? JAK DLUGO DONOSISZ CO SIE DZIEJE W TWOJEJ PARAFI ???
Nadrzędny Autor Barbara Mycko Dodany 2008-11-05 18:39
nie donosze nigdzie  za żadne pieniądze ja szanuje to że ty nie chodzisz do kościoła i masz takie zdanie na temat wiaRY ALE TEGOP SAMEWGO  OCZEKUJE OD CIEBIE  BOLI MNIE TO ŻE OBRZUCASZ KAMIENIAMI MOJĄ WIARE PAMIĘTAJ ŻE  KOŚXCIÓŁ TO NIE BUDYNEK Z CEGIEŁ  ALE LUDZIE A TYU NA FPRUM SĄ RÓŻNI LUDZIE I TAK SAMO JAK TY WYMAGAJA SZACUNKU JAK I TY
Nadrzędny - Autor Ella Dodany 2008-11-04 18:46
Znów mam ubaw :-)))))))))
Nadrzędny - Autor Bogusia853 Dodany 2008-11-04 18:59
:-)),cały dzien potrzebowałam śmiechu a wystarczyło wejść na forum...i prosze jak znalazł:))
Nadrzędny Autor Toomasz Dodany 2008-11-04 19:04
No widzisz... :-)
Nadrzędny - Autor Nachbar Dodany 2008-11-04 18:58
Barbaro Mycko, uprzejmie wyjaśniam, że  na dręczące Cię pytanie udzieliłem już odpowiedzi w innym wątku, ale wyjaśnię po raz drugi.
Jak wiesz, w Polsce trzeba wiele zmienić, aby ON mogły normalnie funkcjonować w społeczeństwie. Na to trzeba pieniędzy z budżetu.
Tak się jednak składa, że pieniądze są, ale przeznacza się je na KK w ilości, która pozwoliłaby raz na zawsze rozwiązać problemy ON.
Osobiście nie mam nic do wiary, której wyznawcy stanowią większość, ale niech wszelkie finansowanie KK odbywa się tylko i wyłącznie z kieszeni wiernych, a nie z budżetu państwa, na który składają się wszyscy podatnicy bez względy na wyznanie.
O grabieży majątku narodowego, pod płaszczykiem zwrotu majątków kościelnych nie wspomnę, bo temat ten również poruszyłem wcześniej.
Jak na ironię ci wszyscy, którzy utożsamiają się z KK nie mają dosłownie nic do powiedzenia w sprawach tegoż Kościoła. Więc co to za powszechny kościół, gdzie garstka uzurpatorów rządzi całym światem?
Jeżeli nie zgadzasz się z moimi poglądami, to podaj mi choćby jeden pozytywny przykład, gdzie z zagarniętego przez księży majątku ziemskiego szary parafianin ma jakieś korzyści, albo gdzie rada parafialna zadecydowała o tym majątku.
Pozdrawiam.
Nadrzędny - Autor Bogusia853 Dodany 2008-11-04 19:04
Nachbar,pytanie za sto punktów ,a Ty w co wierzysz-w Bubbe,Allacha czy może jestes swiatkiem? Tak ze zwykłej babskiej ciekawosci pytam,bo troche monotematyczny jestes.POZDRAWIAM.
Nadrzędny - Autor Nachbar Dodany 2008-11-05 13:18
Dlaczego monotematyczny? Możemy również porozmawiać o gotowaniu na gazie, bo podobnie jak wiara, jest on osobistą sprawą każdego, tylko, że nie łączy się on z finansowaniem z budżetu państwa. Natomiast sprawy KK jak najbardziej.
Pytasz w co wierzę. Zapewniam, ze nie jestem świadkiem. Nie wierzę również w Allacha. W inne bóstwa również. Znajomość Biblii, historii KK i wielu innych ksiąg świętych zawdzięczam własnej dociekliwości. Podstawą moich dociekań był fakt, że urodziłem się w rodzinie katolików i w miarę dorastania zauważyłem rozbieżność pomiędzy źródłami wiary, a tym, co głosił i do dzisiaj głosi KK. Poznałem również istotę znaczenia każdej religii i to ostatecznie otrzeźwiło mnie na tyle, że dzisiaj jestem ateistą.
Jako ciekawostkę dodam, że każda religia kobiety traktuje jak istoty drugiej kategorii. Zwróć uwagę jak wiele zakazów dotyczy kobiet.
Pozdrawiam.
Nadrzędny Autor Bogusia853 Dodany 2008-11-05 13:49
:-)) to ja kobieta-człowiek-drugiej kategorii proponuje Ci zadanie domowe,poczytaj moze troche o tych wspomnianych wcześniej religiach,moze jeszcze o antypapieżach i byc moze dowiesz sie czy kobieta była papieżem,no i póżniej podyskutujemy.Zapewniam Cie ze z kobieta mozna polemizowac nie tylko o gotowaniu...miłej lektury Nachbarze.
Nadrzędny - Autor amalian Dodany 2008-11-04 23:34
To dla tych co nie znają historii lub starają się ją zakłamać .

http://goscniedzielny.wiara.pl/wydruk.php?grupa=6&art=1210933369&dzi=1104785534&katg=
Nadrzędny - Autor szczerbaty Dodany 2008-11-05 08:15
PAPIER JEST CIERPLIWY . PRZECZYTAJ SOBIE > NIE < URBANA A DOWIESZ SIE INNEJ PRAWDY O KOSCIELE. KAZDY PISZE TO CO MU PASUJE.
Nadrzędny Autor amalian Dodany 2008-11-05 13:24
Ależ oczywiście ,że każdy szuka argumentów na potwierdzenie swojej racji .  Nie znam przyczyny bym miał wierzyć czasopismu NIE . To przecież chlebodawcy pana redaktora Urbana byli tymi urzędnikami ,którzy w imię sprawiedliwości społecznej zawłaszczyli dobra kościelne . Nie wiem dlaczego kościołowi odbiera się prawo upominania się o to co zostało mu zrabowane .
Nadrzędny - Autor Nachbar Dodany 2008-11-05 13:35 Zmieniony 2008-11-05 13:38
Sęk w tym, aby ustalić kto zakłamuje historię.

Zacznijmy od ustalenia skąd i  jaki sposób KK nabył majątki ziemskie, nieruchomości itp.
Jeżeli przyjąć, że jest to majątek nabyty z darowizn wiernych, to oznacza, że majątkiem tym mogą dysponować TYLKO I WYŁĄCZNI RADY PARAFIALNE.
Wyjaśnij mi, jeżeli możesz, dlaczego tak nie jest i o majątku kościelnym decydują tylko hierarchowie ?
Dlaczego tylko księża i biskupi mają dostęp do pożytków z tego majątku ?
W końcu pałace biskupie i drogie limuzyny nie są darami do Boga, tylko kupione za pieniądze. Te zaś pochodzą albo od wiernych, albo ze sprzedaży nieruchomości kościelnych.

Tu na Forum zwróciłem uwagę na pewne siostrzyczki, które za majątek w okolicy Leszna "odzyskały" nieruchomość położoną w granicach miasta stołecznego Warszawy.
Nie trzeba być wielkim znawca tematu, aby stwierdzić, że wartość majątku zabranego jest niewspółmiernie niższa od tego, co odzyskały.

Taka to prawda wynika z faktów, ale jak sadzę, i tak w to wierni nie uwierzą. Bardziej wiarygodne będzie to, co pod linkiem.

Pozdrawiam.

P.S. Zapoznaj się z aktami prawnymi regulującymi sprawy zwrotu majątku kościelnego. Tam dowiesz się, że dzisiaj KK nie można już dochodzić swoich praw. Tylko, że KK działa ponad prawem, co wynika z układów politycznych. Dlatego te sprawy tak bulwersują tych, co nie są klęcznikami.
Nadrzędny - Autor amalian Dodany 2008-11-05 13:59

>Jeżeli przyjąć, że jest to majątek nabyty z darowizn wiernych, to oznacza, że majątkiem tym mogą dysponować TYLKO I WYŁĄCZNI RADY PARAFIALNE.


Od kiedy to rada parafialna jest władzą w parafii ??? Rada jest organem doradzającym,wspomagającym proboszcza ,które proboszcz powinien uwzględnić .
Z twojego tłumaczenia rozumie ,że przedmiot (rzecz ) darowany jest nadal we władaniu osoby która go daruje . Nie zaś osoby obdarowanej . Utopia .
Nadrzędny - Autor dominikb Dodany 2008-11-05 14:06
Nachbar Twoje komunistyczne myślenie nie ma przyszłości w świecie dzisiejszym.
Żyjesz nienawiścią do każdego chrześcijanina i katolika a to Cię straci. Pozdrawiam
Nadrzędny - Autor maclisc Dodany 2008-11-05 14:25
uprzejmie przypominam, iż tytuł tematu brzmi: "Hallowen po polsku"
Nadrzędny - Autor amalian Dodany 2008-11-05 14:36
Zawsze to jest argument ;-)))) .
Nadrzędny - Autor dominikb Dodany 2008-11-05 14:41
Niestety drogi Amelianie ale nie możemy być obojętni na posty Nachbara, które wycelowane są przeciwko wyznawcom Chrystusa. Nie pozwólmy aby historia się powtórzyła i ludzie komuny ponownie niszczyli chrześcijan.
Nadrzędny Autor szczerbaty Dodany 2008-11-05 14:54
CHRZESCIJANINIE NIE STRASZ LUDZI KOMUNA BO NIE TYLKO ONA DOSTRZEGLA ZAGROZENIE ZE STRONY KLERU
Nadrzędny - Autor amalian Dodany 2008-11-05 14:56
No widzisz . A tak dużo czytam o integracji ,że jest nam ona potrzebna bo tylko wtedy możemy dojść do celu ,że w grupie łatwiej . Integracja to rozbijanie ??? Myślałem ,że szukanie wspólnego mianownika ...To nic że wielki - ale wspólny . Pozdrawiam :-) .
Nadrzędny - Autor amalian Dodany 2008-11-05 14:57
Dominik :No widzisz . A tak dużo czytam o integracji ,że jest nam ona potrzebna bo tylko wtedy możemy dojść do celu ,że w grupie łatwiej . Integracja to rozbijanie ??? Myślałem ,że szukanie wspólnego mianownika ...To nic że wielki - ale wspólny . Pozdrawiam :-) .
Nadrzędny - Autor szczerbaty Dodany 2008-11-05 15:01
A KTO TAK TWIERDZI ZE W GRUPIE LATWIEJ ? TYLKO NA POLOWANIU ALE PO JUZ TRZEBA SIE DZIELIC BYLE OHLAPEM
Nadrzędny - Autor amalian Dodany 2008-11-05 15:58
Pewnie się to mi zdawało ,że integrować się tutaj ktoś chciał . Polowanie jest dobre dla myśliwych - dla naganiaczy zwierzyny i zwierzyny już nie ,ale jak się ma dwururkę za argument to nie ma co narzekać ;( .
Nadrzędny - Autor dominikb Dodany 2008-11-05 16:01
Forum niepelnosprawni.pl  toleruje posty krzywdzące zwykłych chrześcijan/katolików.
Do zmiany obranego przez INTEGRACJę kursu nie zmienił nawet artykuł w prasie ogólnopolskiej taktujący o problemie prześladowania chrześcijan.
Nadrzędny - Autor szczerbaty Dodany 2008-11-05 16:07
CO WY TAK WKOLO O PROBLEMACH PRZESLADOWANYCH CHRZESCIJAN. JA SIE NIE CZUJE CHRZESCIJANINEM COKOLWIEK TO ZNACZY I NIKT MNIE NIE PRZESLADUJE NIE LICZAC OCZYWISCIE KSIEDZA Z MOJEJ PARAFI KTORY MYSLI ZE JAK MI NIE POWIE DZIEN DOBRY TO MI JEST PRZYKRO. ZAPOMNIAL ZE SPI W ATLASACH ZA NIE SWOJE PIENIADZE I ZADZIERA GLOWE DO GORY UDAJAC ZE PATRZY W NIEBO. 80% KSIERZULKOW POCHODZI Z LAPANKI W BARDZO BIEDNYCH REJONACH POLSKI I Z DOBROBYTU POPRZEWRACALO IM SIE W GLOWIE.
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Kawiarenka / Hallowen po polsku (Strona 3) (75411 - wyświetleń)
1 2 3 4 Poprzednia strona Następna strona  

Powered by mwForum 2.16.0 © 1999--2008 Markus Wichitill