www.niepelnosprawni.plStrona główna forum
forum.niepelnosprawni.pl - Nie jesteś zalogowany
Strona główna forum Regulamin i pomoc Szukaj Rejestracja Logowanie
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Sprzęt i rehabilitacja / Rower trzykołowy -poziomy (6458 - wyświetleń)
- Autor tomek_a Dodany 2008-11-04 21:21
Witam serdecznie!
Od 2003r. jestem osobą sprawną inaczej  po udarze krwotocznym z lewostronnym niedowładem obu kończyn.Aby chociaż w części stać się niezależnym od innych w temacie "przemieszczania się" Chciałem zaopatrzyć się w rower trzykołowy-poziomy taki pod moją niesprawność i tu nastąpił szok: oryginał niemiecki kosztuje coś około 3,5-4,5 tys Eur-o.
Taki rower z zaoceanu kosztuje około 3,5 tys USD. Wyrób krajowy  4,5- 12 tys PLn. PFRON odmówił mi dofinansowania.
Postanowiliśmy z kolegami że zmontujemy coś we własnym zakresie i teraz mamy dylemat:
Gdzie można dowiedzieć się czy potrzebne są jakieś zezwolenia na wykonanie takiego roweru i poruszanie się nim po drogach publicznych.
Pozdrawiam
Nadrzędny - Autor magdan10 Dodany 2008-11-05 09:35
Może zadzwoń do wydziału komunikacji - to mi przyszło na myśl.
Nadrzędny Autor lesszr Dodany 2008-12-27 11:59
Witam szukasz wózka poziomego, znam producenta rowerów różnych typów, robi różne pojazdy na zamówienie Warsztat Rowerów Nietypowych Kazimierz Leśniewski,
co do kasy zwróc się do PCPR może tam pomogą,
Życzę zdrówka
Nadrzędny - Autor balbina112 Dodany 2009-01-23 15:26
zezwolenia żadneog nie potrzebujesz, tylko nie narusz praw patentowych jak będziesz sie wzorowała
a żeby rowerem przemieszczać sie po ulicy to musi mieć to co każdy uczestnik ruchu drogowego
oświetlenei, odblaski, lusterko i dośc popularne jest zamontowanie chorągiewki z pomarańczowym lub czerwonym trójkątem
z racji tego że taki rower jest niski, w tłumie go wtedy będzie łatwiej zauważyć

a co do finasnowanie z PFRON - jakie było uzasadnienei odmowy
bo jeżlei brak środków, to mozesz ponownei się starać

ale mozęsz korzsytać z dofinansowania z program:
lamanie barier technicznych i architetkownicznych ale wówczas musi być napisane: rower trójkołowy
a z programu dofinansowanie do zakupu sprzętu rehabilitacyjnego: rower rehabilitacyjny, przy tym programie problem polega na tym, że ustawa mówi o tym, że ma to byc rower stacjonarny i dlatego też mogłes otrzymac odmowna decyzje gdyz bedziesz jezdzil nim na zewnatrz

proponuje starc sie o srodki z peirwszego programu, gdyz to sa twoej "nogi" ten rower, tak samo jak inni kupuja wozki elektryczne lub szyny i podjazdy zeby gdzies sie dostac
tak samo taki rower jest ci potrzebny aby sie "przemieszczac" pokonac bariery techniczne itp.
Nadrzędny Autor Aga01 Dodany 2009-02-21 10:44
wejdź na strone www.siegnijpopomoc.pl , znajdziesz tam potrzebne informacje
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Sprzęt i rehabilitacja / Rower trzykołowy -poziomy (6458 - wyświetleń)

Powered by mwForum 2.16.0 © 1999--2008 Markus Wichitill