www.niepelnosprawni.plStrona główna forum
forum.niepelnosprawni.pl - Nie jesteś zalogowany
Strona główna forum Regulamin i pomoc Szukaj Rejestracja Logowanie
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Forum rodziców / Fotelik,krzesełko dla dziecka z mpd (22097 - wyświetleń)
- Autor krzysiekk24 Dodany 2008-11-24 21:23
Witam wszystkich. Jestem tata 3 letniego Kacprerka. Kacperek ma dziecięce porażenie mózgowe. Zastanawiam się nad kupnem fotelika lub krzesełka takiego na kółkach aby łatwo można było przewozic dziecko po mieszkaniu. Wiem że w internecie jest dużo ofert lecz może ktoś doradzi i poleci jakich produkt,markę? Może ktoś kupił podobny dla swojego dziecka i jest zadowolony. Proszę o poradę
Nadrzędny - Autor magdalena tomasz Dodany 2008-12-11 12:46
czesc my mamy takie krzeslo.
takie krzeslo jest z dwuch czesci glownych bym to tak nazwala.
krzesla i podstawy do krzesla.
jesli wyslesz e.meil na prywatne wysle tobie zdiecie.
a jeszcze jedno funkcie  jakie ma . np w gure i w dlu pnelmatycznie lub nie pmnelmatycznie czy pochylnosc fotelika to zalerzy od podstawy foteleka my mamy taki naprawde dobry drogi ale naptawde bardzo funkcionalny.
a teras poszukam katalogu to mrze uada mi sie adres internetowy znalesc.nasze krzeslo jest z Dani.
Nadrzędny - Autor magdalena tomasz Dodany 2008-12-11 12:49 Zmieniony 2008-12-11 12:51
znalazlam adres firmy. nasze krzeslo nazywa sie  X:PANDA

nie wiem dlaczego nic sie nie dzieje niestety.

www.r82.com
Nadrzędny - Autor magdalena tomasz Dodany 2008-12-11 12:52
ale ta firma nazywa sie r82
Nadrzędny Autor krzysiekk24 Dodany 2009-01-04 22:56
Witam.Proszę powiedz jak udało ci się zakupic te krzesełko. Jaka była jego cena?
Pozdrawiam
Nadrzędny - Autor krzysiekk24 Dodany 2009-01-04 23:08
Mój adres to krzysiekk24@op.pl
Nadrzędny - Autor magdalena tomasz Dodany 2009-01-06 09:52
nam zaplacila to ubespieczalnia.
my mieszkamy w niemczczeh. tu za wszystko placi ubespieczalnia. za leki i caly sprzet ja lerzak do kapieli lurzeczka i lurzka monitory
lerzaki do kapieli papy do paüpowania pokarmu i wuzki jak i krzesla takrze urzadzenia rehabilitycyjne jak stojak do stawiania tych dzieci.
to krzeslo kosztowalo 5 tys. € teras bedziemy kupowac 2 bo to jest w przeczkolu w domu mam tylko wuzek gdzie on siedziec morze . a ze jestem w ciarzy potrzebne mi krzeslo bo ja go nosic nie moge za wiele .
mamy nadzieje ze ubespieczalnia zaplaci tez hoc polowe. polowe morzemy my zaplacic.
ja nie wiem kto w polsce finansuje ten caly sprzet ale morze uda sie wam bo to jest fajna rzec. Tomka skorioza sie znacznie cofnbela i jest mu latwiej oddychac. jak i rownierz w tym krzesle ma wiecej morzzliwosci wziac udzial w tym calym balaganie jakim jest zycie w przeczkolu ze zdrowymi dziecmi.
zycze wam naprawde byscie to krzeslo dostali.
Nadrzędny - Autor magdalena tomasz Dodany 2009-01-06 20:39
hcialam poprawic moj post ale nie moge. do bani to jest.
to krzeslo kosztowalo nas 5 tys.€  cos sie tam porobilo ze juz € nie bylo.
wogule denerwojace ze nie moge porawic postu. taka morzliwosc powinna byc dopuki ktos na ten post nie odpowie.
najlepszego wam zycze z tym krzeslem. bo warto naprawde o nie walczyc.
Nadrzędny - Autor Barbara Mycko Dodany 2009-01-06 20:55
walczyć nie trzeba wystarczy kupić
Nadrzędny Autor magdalena tomasz Dodany 2009-01-07 22:05
tylko ze to krzeslo na zlotowki przekladajac majatek koszuje wiec trzeba sponora szukac.
dlaczego tutaj nie morzna znaku waluty europejskiej dac?
Nadrzędny - Autor maka Dodany 2009-01-19 11:35
Pomijając post p. Barbary i wracajac o tematu:

ja też pytałam i sprawdzałam, na naszym rynku specjalistyczne sa dostepne 2 modele:

- tak jak pisala mam zza zachodniej granicy fotelik firmy R82
- fotelik firmy Otto Bock - Lars
ceny koszmarne 7-9 tysięcy

- dla troszke mniejszych dzieciaków 5-6 lat polski fotelik Zenith firmy Conneco - kubełek regulowany do 25 kg

- za podpowiedzią jednego z rodziców rozmawiałam o zrobieniu fotelika-kubełka  na wymiar w firmie produkującej fotele do samochodów sportowych - wyrazili chęć współpracy (koszt ok 600- 1000)  (maja mała jeszcze jeździ w Conneco - więc zaczekam rok)

podaje namiary na ta firmę:
http://www.bimarco.pl/

podobno tez podobne foteliki robi firma Miromac , ale na nia już nie mam namiarów

pozdrawiam, marta
Nadrzędny - Autor Aiga Dodany 2009-02-08 18:43
Witam
Jesli chodzi o fotelik firmy R82 to mam taki do sprzedania po córce chorej na mozgowe porażenie dzieciece. Kamila juz z niego wyrosła. Sprawdzałam i teraz kosztuje ponad 6tyś zł, ja moge go sprzedac za 4tysiące. Jest w bardzo dobrym stanie. Zainteresowanym wyśle zdjęcia na maila.
Pozdrawiam Agata Przygoda
Nadrzędny - Autor magdalena tomasz Dodany 2009-02-14 20:14
ania a jaki rozmiar tego fotelika masz?
Nadrzędny - Autor Aiga Dodany 2009-02-14 23:17 Zmieniony 2009-02-14 23:20
Córka ma w tej chwili 110 cm wzrostu i jest na nia za mały, ale Kamila ma dość długie podudzia i siedzenie po prostu jest juz za krótkie. Jutro zmierze dokładnie fotelik. Jeśli możesz odezwij sie do mnie na e-maila agata.przygoda@wp.pl ,a ja wyśle Ci rozmiar fotelika i zdjęcia.
Pozdrawiam
Nadrzędny Autor magdalena tomasz Dodany 2009-02-15 10:48
czesc. ja niestety juz mam 2 foteliki i moj syn tez jest 110cm. wiec niestety to nie dla nas. ale pytalam ze wzgledu na to by krzys wiedzial.
sa 3 rozmiary w firmie R82 nasz jeden fotelik to rozmi8ar 2 i on pasoje tak teras. na wymiar bym powiedziala. w tej hwili kupilismy drogi fotelik rozmiar 3. bedzie jutro dostarcvzony i dopasowany ale mam nadzieje ze na dlugo nam starczy.
ta cena mnie z nug powalila. dla nas to by byla okazia. bo ten drugi fotelik nam ubespieczalnia nie zaplacila jak do tej pory i jestesmy w plecy 5 tysiecy euro. wiec dla nas to wielka rurznica.szkoda
Nadrzędny - Autor studentkapsycho Dodany 2009-02-19 15:06
witam, przepraszam, ze pisze nie na temat, ale potrzebuje panstwa pomocy, rady... jestem studentką 4 roku psychologii, piszę pracę mgr na temat: realcji rodziców dzieci z porażeniem mózgowym (przedział wiekowy - dzieci do 5 r.ż.), i chcialabym zapytać czy zgodziliby się panstwo na wzięcie udziału w badaniu (wypełnienie kilku kwestionariuszy)?
pozdrawiam
Klaudia - moj email klaudia.gut@o2.pl
Nadrzędny - Autor Aga01 Dodany 2009-02-21 12:08
prosze wejsc na strone www.siegnijpopomoc.pl,zadzwonic do firmy i oni doradza,maja fajny fotelik KUCYK ,mozna u nich zamowic
Nadrzędny - Autor Iwona K Dodany 2009-03-25 21:56
Magdalena Tomasz, w innym wątku pisaliście,że macie wózek Easys. Wiem że to nie to miejsce,ale ostatnio zaglądaliście tu i dlatego tu pytam o ten wózek,czy możecie coś więcej na jego temat napisać.W Polsce jest on dostępny w firmie MedUsa, zastanawiam się nad jego zakupieniem.waham się między nim a Kimbą.
Nadrzędny - Autor effatha Dodany 2009-08-25 08:08
Przeczytałam wasze posty i postanowiłam napisać. Takie foteliki nie są aż tak drogie, jak wy piszecie. Znalazłam swojego czasu foteliki firmy Akces-MED (www.akces-med.com). One nie kosztują aż tyle, a moim zdaniem wyglądają ślicznie:) Sa w kształcie zwierzątek i niektóre mają funkcję pionizacji, no. wielbłąd (2400 zł), słonik (1350), konik (1400 zł). Myślę, że warto zajrzeć do konkurencji. Czasami okazuje się, że płacimy nie wiadomo za co. Pozdrawiam!
Nadrzędny Autor maka Dodany 2009-08-31 10:14
niestety, bardzo często okazuje się, że ładny sprzęt wcale nie oznacza dobry, a lokalny patriotyzm nie wychodzi na dobre dziecku.
Nasz pierwszy pionizator miałam śliczny, drewniany, kolorowy, polskiej firmy. ustawiałam w nim młodą prawie 4 lata. Teraz mała wyrosła, ponieważ przysługuje nam dofinansowanie tylko z NFZ, a na większość pionizatorów to nie wystarcza - poszperałam i kupiłam na allegro (używany za 400 pln).
Trafiłam na cudo firmy R-82 (gazelle - nowy za 7500 pln) i dopiero teraz widzę jak powinna wyglądać pionizacja, co to znaczy regulacja w pionizatorze i  jak komfort pracy z dzieckiem zależy od jakości i klasy sprzętu.

A, że ceny sprzetu dla ON są bardziej chore od nich samych to widać na każdym kroku....

pozdrawiam, m
Nadrzędny Autor Łukasz i Marcin Dodany 2011-01-21 08:04
Uprzejmie prosimy Cię o wypełnienie ankiety, która pomoże nam zrozumieć Twoje potrzeby i być może  w przyszłości pomóc odpowiedzieć na nie w konkretny sposób. Ankieta dotyczy potrzeb mieszkaniowych osób niepełnosprawnych i jest adresowana również do rodziców.

Dziękujemy z góry.

http://www.ankietka.pl/ankieta/52874/dostosowanie-przestrzeni-mieszkalnej-w-kontekscie-osob-niepelnosprawnych.html

Łukasz i Marcin
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Forum rodziców / Fotelik,krzesełko dla dziecka z mpd (22097 - wyświetleń)

Powered by mwForum 2.16.0 © 1999--2008 Markus Wichitill