www.niepelnosprawni.plStrona główna forum
forum.niepelnosprawni.pl - Nie jesteś zalogowany
Strona główna forum Regulamin i pomoc Szukaj Rejestracja Logowanie
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Forum rodziców / Parkowanie (4628 - wyświetleń)
- Autor Fireones Dodany 2008-12-02 20:12
Witam!!

Moje dziecko jest chore na serce ale się porusza i ma orzeczenie o niepełnosprawności, ma 14 lat. I czy można dostać na niego taką kartkę jak jest w samochodach uprawniająca do parkowania na "kopercie"?? Jeżeli tak to gdzie mam się po to zgłosić??? Z góry wielkie dzięki!! Pozdrawiam!!
Nadrzędny - Autor Barbara Mycko Dodany 2008-12-02 20:26
DZIECKO MUSI MIEĆ ORZECZONĄ 1 GRUPE INWALIDZKĄ A TAKĄ DOSTAĆ MOŻE W WIEKU 16 LAT BO WCZEŚNIEJ  NIE DOSTANIE
PO ZA TYM SKORO SIĘ PORUSZA BEZ TRUDU WĄTPIE BY  JĄ DOSTAŁO
Nadrzędny - Autor bluengel Dodany 2008-12-02 22:43
Basiu, znowu mieszasz nie mając wiedzy...
Wiek ani grupa nie mają tu wielkiego znaczenia - rodzic nawet małego dziecka (ze stosownym zaświadczeniem o niepełnosprawności) moze dostać taką kartę, ale powinno mieć ono problem z poruszaniem się i to raczej logiczne. Nie przesadzajmy z wygodnictwiem, bo to nieładnie...
Nadrzędny Autor maka Dodany 2008-12-03 10:53
Ja mam dziecko z N, R, O  i E, korzystam z kopert nie dlatego że jest blisko a dlatego, że jest SZEROKO. Jak dla mnie, to niewielka róznica czy pcham wózek 20 czy 100 metrów, dla mnie szczytem akrobacji jest wyjęcie bezwładnego malucha z samochodu na standardowym miejscu parkingowym.
Może kiedyś ktoś zrobi tez koperty na końcy parkingu, byle były by szerokie i wtedy to juz nikogo nie będziemy kłuli w oczy.

pozdrawiam, marta
Nadrzędny - Autor magdan10 Dodany 2008-12-02 23:26
Musisz mieć w orzeczeniu R lub N i mieć wpisane, że "spełniasz przesłanki określone ..... prawo o ruchu drogowym....." - jeden z punktów orzeczenia o tym mówi by móc się starać o kartę parkingową.
Przy chorobie serca dziecka masz nikłe szanse na to, ja sama próbowałam dostać kartę dla córki autystycznej i mi odmówiono argumentując, że karat tylko dla osób z chorobami neurologicznymi i ruchowymi.
Nadrzędny Autor tade Dodany 2009-01-02 14:45
o wydaniu karty parkingowej decyduje orzeczenie o stopniu niepelnosprawnosci/ja mam tokowe wydane przez powiatowy zespol orzekania o niepelnosprawnoscio symbolu 05-R 07-S stopien umiarkowany/Orzeczenie takie moze wydac rowniez orzecznik ZUS.Spelnienie przeslanekokresla art 8 ust.1 ustawy z dnia 20 czerwca 1997r,Prawo o ruchu drogowym /Dz.U.z 2005 r. Nr.108,poz908/.Nie ma kryteriow wiekowych. Wydaje mi sie ze twoja corka spelnia wszelkie wymogi. Powodzenia.
Nadrzędny - Autor Ella Dodany 2009-01-02 16:44
Ja też mam kartę parkingową i nie miałam kłopotu z otrzymaniem jej
Nadrzędny Autor tade Dodany 2009-01-02 19:13
karta parkingowa nie jest jak niektorzy sadza luksusem dla niepelnosprawnych. Kazdy niepelnostrawny nie tylko ruchowo/sa inne schorzenia ktore ktore w sposob oczywisty utrudnieja poruszanie sie np choroby serca,pluc,kregoslupa/powinien miec pewne udogodnienia w parkowaniu.Rowniez znak zakazu zatrzymywania sie i postoju  wielu wypadkach nie powinien obowiazywac ON. Wmojej ukochanej slynnej Wloszczowie pod znakiem zakaz zatrzymywania i postoju jest tabliczka z napisem "nie dotyczy wlascicieli sklepow....."Pozdrowienia
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Forum rodziców / Parkowanie (4628 - wyświetleń)

Powered by mwForum 2.16.0 © 1999--2008 Markus Wichitill