www.niepelnosprawni.plStrona główna forum
forum.niepelnosprawni.pl - Nie jesteś zalogowany
Strona główna forum Regulamin i pomoc Szukaj Rejestracja Logowanie
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Turystyka i rekreacja / Czy będąc kaleką mozna mieć HOBBY (6443 - wyświetleń)
- Autor Koko-zieloneoko Dodany 2008-12-04 02:16
Od dziecka uwielbiałam ptaki zawsze im zazdrościłam wolnosci i fruwania .Jestem od dziecka inwalidką .Kilka lat jezdziłam na wózku dziś chodze mam dzieci dorosłe i małą wnuczkę .
Ale miłość do ptaków pozostała .od [10] lat mam małą prywatną hodowle ptaków. Ale jak weszliśmy do Uni Europejskiej niektóre gatunki ptaków trzeba było rejestrować .I tu się zaczynają kłopoty .Rejestracja przebiegła względnie spokojnie nie licząc pieniędzy które trzeba było zapłacić [jestem na rencie]To dziś policja urzadza naloty i sprawdza czy aby czasami nie sprzedało się jakiegos ptaka lub czy czasami nie ma się jakiegos ptaka bez rejestracji .Paranoja. Człowiek części swojej renty przeznacza na wykarmienie tego co ma to jeszcze oszołomy gnębią człowieka .Czasami mam dości tego wszystkiego niestać mnie na kupowanie ptaków i to jeszcze Unijnych mam co mam i jestem z tego zadowolona ,a ludzie są zawistni i zazdrośni .Sami nie mają a drugim zazdroszczą a najgorsze jest to że czasami słysze jak moje sąsiadki debatują nad tym że siedze w domu i zajmuje się ptakami .Że chyba mam nie pokolei w głowie że mam ptaki i co ich to obchodzi przecież mnie nie pomagają onic ich nie prosze a mam kilka ptaków które ćwierkają i umilają mnie zycie .Czy człowiek kaleki nie moze nieć hobby .Na moim gg7029924 można obejzec moje ptaki na wrzucie.pl irenaanna też można obejżeć moje ptaki .zapraszam wszystkich chętnych i napiszcie czy inwalida może miec swoje hobby .
Nadrzędny - Autor 62norbi Dodany 2008-12-04 14:26
Jak najbardziej, "ON" może mieć swoje hobby. Ja np. jestem muzykiem i od czasu do czasu wykorzystuję je do przyrobienia się paru zł na imprezach rodzinnych, zabawach.... Parę taktów mojej muzyki można usłyszeć na wrzucie Tak Duet Koleżeński gra i śpiewa (kliknij tu), zapraszam także na moją na skromną stronkę internetową (kliknij tu) a także na moje forum pt. Tematy osób niepełnosprawnych "U NORBIEGO" (kliknij tu)...
Nadrzędny - Autor nova Dodany 2008-12-04 18:23
Te panie też mają hobby, uprzykrzają innym życie i uwierz mi nie przestaną .To taki gatun bliżej nie sklasyfikowany bo szkoda czasu aby się nad nim zagłębić.
Nadrzędny Autor tade Dodany 2009-01-02 14:05
oczywiscie ze ON powinna miec hobby. Ja mimo ze mialem zlamany C-2/bez narusze4nia rdzenia,nosze troche zelastwa w lewym,pzreszlem pomostowanie miedzyaortalne. uprawiam wedkarstwo, jezdze samochodem,uzeram sie z policjantami o stosowanie artykulu 8 Kodeksu drogowego.i najwazniejsze: opiekuje sie calkiem niepelnosprawna zona.Zona w tej chwili jest moim dobrym duszkiem.Wszedzie jezdzi ze mna.Nawet na nocne polowy ryb.Oprocz tego pracuje tak jak poprzednio gdy bylem zdrowy. Zaklad pracy na tyle mi poszedl na reke ze pracuje na zmiany i mam wiecej czasu na opieke.Na nudy nie mam czasu. Pamietajcie nie rezygnowac z aktywnosci!!!!!
Nadrzędny - Autor Koko-zieloneoko Dodany 2009-01-13 03:08
Dzięki za odowiedzi na moje pytanko .I zgadzam się z tezą że ludzie lubią się interesować tym co robi inwalida .Dostaje szału jak słysze litosć i współczucie .A moje zwierzaki i ptaki czuja sie dobrze .Mam takie miniaturowe ZOO w domu i jestem szczęsliwa że na stare lata sie nie nudze.
Nadrzędny - Autor Luszka Dodany 2009-03-30 20:40
A wiecie co?... Irytuje mnie używanie pojęć typu "kaleka", "inwalida", bo mnie Osoba Niepełnosprawna nie kojarzy się z takimi określeniami...
Posiadam orzeczenie niepełnosprawności z tytułu uszkodzonego słuchu. Jestem GŁUCHA. I nie czuję się jakąś "kaleką" czy "inwalidą". I wiem, że tak samo "kalekami" czy "inwalidami" nie czuło się wiele osób z różnymi rodzajami niepełnosprawności, i z którymi miałam przyjemność studiować na Akademii Podlaskiej w Siedlcach. "Kaleka" i "inwalida" to określenia przesycone poniżającym współczuciem :P
No, ale zbaczam z głównego tematu.
Niepełnosprawność dla niektórych może być wręcz darem - bo dla mnie MOJA GŁUCHOTA jest darem, mimo codziennie napotykanych trudności, przeciwności losu i ludzkiej nietolerancji. Dzięki Głuchocie (przez szacunek i uwielbienie dla Głuchoty piszę celowo przez duże G :D) rozwinęłam talent plastyczny, którego - jak sądzę - gdybym slyszała "normalnie" za żadne skarby bym nie rozwinęła ;-)
Nadrzędny Autor szczerbaty Dodany 2009-03-31 08:32
ALE PIEPRZYSZ
GLUCHOTA DAREM
ROZWINAC TALENT KAZDY MOZE TYLKO TRZEBA CHCIEC :-(
Nadrzędny Autor Ella Dodany 2009-04-06 18:11
Nie wyobrażam sobie takiego hobbi... Poza tym nie uważam głuchoty za pełną niepełnosprawność. Z tm się żyje normalnie. Co do talentów to zastanawiam się jak Guchy słucha świergotu ptaków? Pytam poważnie bez żadnych podtekstów.
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Turystyka i rekreacja / Czy będąc kaleką mozna mieć HOBBY (6443 - wyświetleń)

Powered by mwForum 2.16.0 © 1999--2008 Markus Wichitill