www.niepelnosprawni.plStrona główna forum
forum.niepelnosprawni.pl - Nie jesteś zalogowany
Strona główna forum Regulamin i pomoc Szukaj Rejestracja Logowanie
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Sprzęt i rehabilitacja / Sprawność - czy to zaraźliwe ??? (3837 - wyświetleń)
- Autor amalian Dodany 2008-12-08 12:40
Po dwóch latach użytkowania wózka ,coraz więcej części wózka jest w stanie podobnym do mojego - niesprawna :-( . Dziwi mnie to ,bo poprzednik wytrzymał pięć lat bez żadnego remontu . Nie wiem ,czy mogę się starać o remont wózka na koszt PFRON ? Pomożecie ?? Może jednak zapytam inaczej ;-) . Czy znacie odpowiedź :-) . Pozdrawiam :-) .
Nadrzędny - Autor amalian Dodany 2008-12-08 12:41
Jest to normalny wózek - manualny ;-) .
Nadrzędny Autor Barbara Mycko Dodany 2008-12-08 16:04
zapytam w pfronie i napisze smsa  POZDRAWIAM :-)
Nadrzędny - Autor Centrum INTEGRACJA Dodany 2008-12-09 09:58
Podstawą do naprawy przedmiotu ortopedycznego podlegającego refundacji NFZ, jest zlecenie na wykonywanie naprawy przedmiotu ortopedycznego złożone przez świadczeniobiorcę i potwierdzone do realizacji przez właściwy ze względu na miejsce zameldowania oddział Narodowego Funduszu Zdrowia. Zlecenie na wykonanie naprawy przedmiotu ortopedycznego traci ważność po upływie 30 dni od daty potwierdzenia przez oddział Funduszu.

Naprawy przedmiotów ortopedycznych po upływie okresu gwarancji są refundowane tylko w okresie użytkowania przedmiotów ortopedycznych maksymalnie do kwoty ustalonego limitu ceny, niezależnie od liczby napraw.

Dlatego proponuję udać się do Oddziału Narodowego Funduszu Zdrowia właściwego ze względu na miejsce zamieszkania aby uzyskać bliższe informacje w tej sprawie.
Nadrzędny Autor amalian Dodany 2008-12-09 12:42
Dziękuje za wskazówki . Zadzwoniłem i z początkiem nowego roku zacznę działać . To dlatego ,bo z  końcem roku ,moze być problem z środkami finansowymi .A swoją drogą ,to ciekawe dlaczego poprzednik obecnego wózka wytrzymał pięć lat bez remontu ,a ten to wymagał już jednej naprawy :-( . Opony tego (obecnego )wózka są z gumy - do żucia , są ' łyse'   i grożą na każdym spacerze . Pewnie bym sam je wymienił ,ale doświadczony z poprzednich lat tego nie robię . Opona do małego kółka kosztowała mnie prawie tyle co do samochodu . Pewnie dlatego ,że kupiłem ją w sklepie medycznym . Trzymejcie się CENTRUMIE  :-) i  dziękuje za wskazówki  . Pozdrawiam :-) .
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Sprzęt i rehabilitacja / Sprawność - czy to zaraźliwe ??? (3837 - wyświetleń)

Powered by mwForum 2.16.0 © 1999--2008 Markus Wichitill