www.niepelnosprawni.plStrona główna forum
forum.niepelnosprawni.pl - Nie jesteś zalogowany
Strona główna forum Regulamin i pomoc Szukaj Rejestracja Logowanie
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Forum rodziców / proszę o kontakt (2645 - wyświetleń)
- Autor jareks Dodany 2008-12-16 19:05
jestem ojcem niedowidzącego chłopca .od 15-tu miesięcy mam problem z nauczaniem syna .między innymi z dowozom dziecka do szkoły .
.poszukuję rodziców mających podobne problemy . mieszkamy w Gdańsku.
keraj957@poczta.onet.pl
Nadrzędny Autor magdan10 Dodany 2008-12-17 10:05
Działając na podstawie ustawy z dnia 7 września 1991 roku o systemie oświaty (Dz. U. z 2004 r., Nr 256, poz. 2572 z późn. zm.) art. 17 ust. 3a nakłada na gminy obowiązek:

1. zapewnienia uczniom niepełnosprawnym, których kształcenie i wychowanie odbywa się na podstawie art. 71b bezpłatnego transportu i opieki w czasie przewozu do najbliższej szkoły podstawowej i gimnazjum, a uczniom z niepełnosprawnością ruchową, upośledzeniem umysłowym w stopniu umiarkowanym lub znacznym - także do najbliższej szkoły ponadgimnazjalnej, nie dłużej jednak niż do ukończenia 21 roku życia.
2.  zapewnienia dzieciom i młodzieży, o których mowa w art. 16 ust. 7, a także dzieciom i młodzieży z upośledzeniem umysłowym ze sprzężonymi niepełnosprawnościami bezpłatnego transportu i opieki w czasie przewozu do ośrodka umożliwiającego tym dzieciom i młodzieży realizację obowiązku szkolnego i obowiązku nauki, nie dłużej jednak niż do ukończenia 25 roku życia.
3.  zwrot kosztów przejazdu ucznia, o którym mowa w pkt 1 i 2,  oraz jego opiekuna do szkoły lub ośrodka, wymienionych w pkt 1 i 2, na zasadach określonych w umowie zawartej między wójtem, burmistrzem, prezydentem miasta i rodzicami, opiekunami lub opiekunami prawnymi, jeżeli dowożenie i opiekę zapewniają rodzice, opiekunowie lub opiekunowie prawni.

Proponuję napisać odpowiednie podanie do wydziału oświaty czy gminy (u mnie zajmuje się tym gmina). Powodzenia
Nadrzędny Autor stan2300 Dodany 2009-01-13 10:09
witam cie i zapraszam na str. www.forum.razem-mozemy-wiecej.com.pl   tam mozesz sie bardzo duzo dowiedziec   z powazaniem stan2300 zgdanska
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Forum rodziców / proszę o kontakt (2645 - wyświetleń)

Powered by mwForum 2.16.0 © 1999--2008 Markus Wichitill