www.niepelnosprawni.plStrona główna forum
forum.niepelnosprawni.pl - Nie jesteś zalogowany
Strona główna forum Regulamin i pomoc Szukaj Rejestracja Logowanie
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Sprzęt i rehabilitacja / SPRAWNY DOJAZD (5494 - wyświetleń)
- Autor pavlik11 Dodany 2009-01-04 17:30 Zmieniony 2009-01-04 17:42
Witam wszystkich; mam pytanie czy wiadomo już coś na temat programu"sprawny dojazd"na 2009r. Bardzo proszę o pomoc i z góry dzięki.Chodzi mi przede wszystkim o termin składania wniosków itp.
Nadrzędny - Autor bluengel Dodany 2009-01-04 22:40
A czemu pytasz tutaj a nie u źródła czyli w PFRON-ie...?
Ja jestem przekonana, że tego programu w 2009 nie będzie, ale ponieważ nikt mi nie wierzy (i słusznie może) najlepiej zwrócić się do dysponenta tych środków...
Nadrzędny - Autor pavlik11 Dodany 2009-01-05 19:23
Pytam na forum ponieważ w PFRON-ie nic się nie można dowiedzieć.Ciągle się tłumaczą,że nic nie wiedzą.
Nadrzędny - Autor Barbara Mycko Dodany 2009-01-05 19:51
a my skąd mamy wiedzieć jak samo źródło informacji nie wie ?
Nadrzędny - Autor Vivaldi4 Dodany 2009-01-10 12:17
Rozmawialem z pewną osobą w PFRON i poradziła mi, aby nasze środowisko występowało z protestami, pismami, naciskami etc, do Pełnomocnika Rządu ds osób niepełnosprawnych. W Jego gestii jest, by ten program nadal działał, by pieniądze szły na ten cel, a nie np. na bezsensowne turnusy, na których i tak niewiele sie zyskuje. Piszmy ile sie da, osoby prywatne, stowarzyszenia, fundacje etc. Mam nadzieję, że w ten sposób coś zdziałamy. Może ktoś na tym forum spróbuje stworzyć takie pismo i nam je przedstawi, inni wydrukują, lub bedą wysyłać maile do w/w Pana? W "kupie" :-) siła Mości Państwo!
Pozdrawiam Wszystkich zainteresowanych.
Nadrzędny - Autor Ramon Dodany 2009-01-24 19:29
Niestety z braku srodkow program Sprawny Dojazd nie bedzie realizowany w 2009.
Rząd musi chyba ratowac zagraniczne firmy w Polsce wspierajac je pieniedzmi z budzetu bo kryzys. Sprawdza się podstawowa prawda kapitalizmu: jak są zyski to idą do kieszeni wybranych; a jak straty - to wybrani dostają kasę z budzetu. Nic tylko prowadzic biznes (na szczescie zadbano o dofinansowanie na zakladanie firm przez niepelnosprawnych - moze z tego funduszu mozna by kupic samochod niezbedny do prowadzneia firmy - np. doradcy finansowego bo taki musi się miec czym przemieszczac???)
Nadrzędny Autor Vivaldi4 Dodany 2009-01-25 10:14
Rząd, jaki rząd?  Musi ratować pseudoniepełnosprawnych ochroniarzy na emeryturach i rentach, którzy pracują w tzw. ZPCHR-ach.
Nadrzędny - Autor krak Dodany 2009-02-02 19:25
Już oficjalnie komunikat PFRON-u głosi, że nie będzie programu z powodu braku kasy.

W uzasadnieniu napisano m.in. jak w pkt. 3 komunikatu "Uczestnictwo w programie nie ma bezpośredniego wpływu na poprawę sytuacji osób niepełnosprawnych na rynku pracy. Ponadto nie daje też gwarancji utrzymania zatrudnienia ..."  To po pierwszym roku tego nie wiedziano? Po prostu kryzys a skąd brać - najlepiej z dotacji dla grup jak niepełnosprawni, emeryci itp. bo sie nie upomną, nie zastrajkują, nie porzucają śrubami czy nakrętkami w ministrów czy służby porządkowe.

Ale inna jeszcze sprawa. W założeniach programu byla dotacja nie więcej niż 28 tys. zl ale samochód nie mógl kosztować więcej niż 70 tys. I ja się pytam. Czy nie za wysoki próg zostal ustalony. Bo kogo stać na dołożenie 42 tysięcy zlotych to śmiało może bez dotacji sobie kupić Pandę automat za (już po żniżkach bo Fiat daje niepelnosprawnym żniżki) za ok. 38 tys. zł. Po prostu. Potrzeba luksusu wyautowala rzeczywiście potrzebującego. Są wyjątki i nie wrzucam wszystkich do jednego koszyka, bo kto ma 2-4 niepelnosprawnych - niechodzących domowników - to jeszcze zrozumię ale nie tego, który w rodzinie (ścisłej) ma już 2 samochody i stara się o trzeci bo ma takie prawo. Fakt, ma prawo ale i wśród nas niestety, spojrzyjmy na siebie, jest liczna grupa która myśłi wyłącznie o sobie i to raczej ta, którą stać na wiele. Ale korzysta. Bo ma prawo. Nie patrzy na współcierpiących. Bo jest gość. Ma forsę a inni mogą mu ... .
Pomoc uzyskalo ok. 9 tyś. osób a nie starczyło dla 8,5 tyś. Takie statystyki. Kto się załapał mial farta.
Reszta jest milczeniem.
Nadrzędny Autor nova Dodany 2009-02-05 14:20
Też uważam że próg za wysoki. Zgadzam się z Tobą Krak w 100 %.
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Sprzęt i rehabilitacja / SPRAWNY DOJAZD (5494 - wyświetleń)

Powered by mwForum 2.16.0 © 1999--2008 Markus Wichitill