www.niepelnosprawni.plStrona główna forum
forum.niepelnosprawni.pl - Nie jesteś zalogowany
Strona główna forum Regulamin i pomoc Szukaj Rejestracja Logowanie
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Porady Centrum INTEGRACJI / Zasiłek (Strona 2) (135804 - wyświetleń)
1 2 3 4 5 6 Poprzednia strona Następna strona  
Nadrzędny - Autor szczerbaty Dodany 2009-02-21 20:41
ZDECYDUJ SIE KOMU CHCESZ WIERZYC .
Nadrzędny - Autor szczerbaty Dodany 2009-02-21 20:46
JA JUZ TUTAJ PISALEM ZE DWA RAZY MI OBIERANO RENTE I DWA RAZY BYLEM NA ZASILKU
PO WYGRANEJ W SADZIE ZUS MI WYPLACIL RENTE ZA 7 MIESIECY
POBRANY ZASILEK MUSIALEM ODDAC PO WYGRANEJ Z ZUSEM
CO JESZCZE MOZNA CI NAPISAC
LUDZIE CI PISZA A TY DALEJ SWOJE
IDZ DO OPIEKI PO KASE TO ONI ZARAZ CI POWIEDZA CZY MASZ RACJE CZY NIE
A NAJLEPIEJ JAK SIE CZUJESZ NA SILACH IDZ DO PRACY I OLEJ RENTE
Nadrzędny - Autor pola01 Dodany 2009-02-21 20:51
jacy LUDZIE mi pisza???
napisal mi TYLKO godunow.
nie jestem w stanie przeczytac calego forum, zeby wiedziec, ze ty miales zasilek.
czyli rozumiem, ze miales, a wiec mnie oszukano i ci prawnicy tez gowno wiedza? czyli fajnie...
a do pracy czuje sie na silach tylko na pol etatu, a niesttey takiej od lat nie da sie znalezc w moim miescie.
Szczerbaty - a Ty na pewno nie miales zadnych dochodow poza renta, ze przyslugiwal zasilek?
Nadrzędny - Autor pola01 Dodany 2009-02-21 21:02
z decydować się komu wierzyć?
to właśnie problem, bo was nie znam, a każdy dotąd mi mówi, że nie przysługuje (prawnicy, urzędnicy, znajomi itd)
a przecież jeśli mam zaskarżać, to muszę mieć pewność.
przeciez skoro prawnik po prawniku mi mowi, ze nie przysluguje, to sie nie dziw, ze sie boje napisac skarge.

Bluengel mi napisał/a "Czy wartościowsza jest porada "oczytanej i inteligentnej osoby" czy fachowca?"
prawda, ze fachowca, tylko że akurat i tak i ta porada (porady) były negatywne,
wiec nie rozumiem tej uwagi i w ogole tych zlosliwosci.
Nadrzędny - Autor bluengel Dodany 2009-02-21 22:39
Kobieto, pewnie że jestem złośliwa, cóż poradzić, skoro - jak sama w końcu przyznałaś - po prostu nie chce Ci się poczytać a decyzji nie masz odwagi podjąć.
Czego Ty jeszcze chcesz, jeśli już UZYSKAŁAŚ informacje na temat wszelkich możliwych wersji rozwoju Twojej sytuacji - ale nikt nie jest wróżką (albo wróżka nie chce się ujawnić), aby stwierdzić autorytatywnie, co się wydarzy akurat w Twoim przypadku!

No i sama po raz kolejny przyznałaś, że otrzymałaś "negatywne" porady z kilku źródeł a ciągle smęcisz, ponieważ nie uznajesz faktów lecz czekasz na kogoś, kto skłamie - byle było na Twoje.

No i jest tak, jak przypuszczałam - kruszysz kopię byle ją kruszyć. Skargi złożyć nie chcesz. Odwołać się nie odwołałaś. Nie chcesz skorzystać z żadnej możliwej drogi interwencji. TO KTO TO MA ZA CIEBIE, DO LICHA, ZROBIĆ? To po co się pytasz na forum a teraz podważasz wszelkie odpowiedzi? Gdzie jest napisane, że tu się ludzie nie mylą albo wszystko wiedzą? To tylko forum. O Twoim losie zdecydują urzędnicy, z którymi Ty możesz negocjować. Ale, oczywiście, wolisz tracić czas na dyskusje zamiast coś dla siebie zrobić.
Nadrzędny - Autor pola01 Dodany 2009-02-21 22:52
"No i sama po raz kolejny przyznałaś, że otrzymałaś "negatywne" porady z kilku źródeł a ciągle smęcisz, ponieważ nie uznajesz faktów lecz czekasz na kogoś, kto skłamie - byle było na Twoje. "

przecież ustawa mówi co innego!
napisałam to na poprzedniej stronie. zgadzam się z godunowem.
więc chciałabym się dowiedzieć, czy to ci fachowcy się mylą czy ustawa ma błąd???

"po prostu nie chce Ci się poczytać "
naucz się czytać, skoro już krytykujesz!
czytałam, szukałam, ale NIKT nie jest w stanie przeczytać całego forum i znać losy każdego użytkownika.

"Skargi złożyć nie chcesz."
Chcę, ale muszę być pewna, a przy takich złośliwościach jak Twoje zwątpiłam w to, skoro ustawa mówi jedno,a ty to nazywasz kłamstwami, na które czekam.

"Gdzie jest napisane, że tu się ludzie nie mylą albo wszystko wiedzą? "
Nigdzie, dlatego ja czekam na opnie ludzi, którzy pobierali sami taki zasiłek,a  nie słyszeli, ze ktoś podobno pobierał i że tak podobno jest.
I żebu się upewnić czekam na odpowiedź Szczerbatego, czy renta była jego jedynym dochodem.

Tak trudno to zrozumieć, że chcę mieć pewność?
Nadrzędny Autor szczerbaty Dodany 2009-02-21 23:41
TAK RENTA BYLA MOIM JEDYNYM DOCHODE
ZEBY WSZTSTKO BYLO JASNE OSTATNIO SIE SADZILEM KILKA LAT TEMU
MOZE DO TEJ PORY COS SIE ZMIENILO
Nadrzędny - Autor bluengel Dodany 2009-02-22 13:59
Tak? A co, jeśli w przypadku osoby, która była w takiej samej sytuacji jak Twoja - urzędnicy podjęli błędną (jak wiele innych) decyzję, czegoś nie dopatrzyli i eż się pomylili? Jaka to pewność?
Zrobienie czegokolwiek nie boli - najwyżej dostaniesz jasną informację na piśmie.
Nadrzędny - Autor pola01 Dodany 2009-02-22 16:18
dziękuję bardzo Szczerbaty.

"Zrobienie czegokolwiek nie boli - najwyżej dostaniesz jasną informację na piśmie"
akurat pudło, bo boli, nie jest dla mnie to prostą czynnoscią.
i kosztuje, ja nie mam w ogóle pieniędzy.
Nadrzędny - Autor godunow Dodany 2009-02-23 09:50 Zmieniony 2009-02-23 10:03
Wiecie  co odniosę sie do pewnych spraw które  tu poruszacie..
Ludzi spotyka pewnie nieszczęście  ludzie szukają pomocy. a nie najazdu typu że ktoś jest złośliwy...
Czasami błaha sprawa dla  ciebie staje sie  problemem dla innych i to trzeba mieć  na  uwadze..

W tym dziale starajcie sie pomóc pytającym   a nie wylewajcie żale nie wiadomo o co i poco..
od tego jest inny dział na  tym forum

Pozdrawiam
Nadrzędny - Autor Anianynek Dodany 2009-02-24 15:49
Witam kochani! Nareszcie otrzymałam POSTANOWIENIE z UP które mówi: Postanawia sie zawiesić postępowanie z urzędu w sprawie przyznania statusu osoby bezrobotnej Annie ..... do czasu rozstrzygnięcia sprawy przez Sąd Okręgowy-Sąd Pracy i Ubezpieczen Spolecznych w którym złożyła pani odwołanie od decyzji Zakladu Ubezpieczen Spolecznych o odmowie przyznania pani prawa do renty z tytułu niezdolności do pracy... i dalej Zgodnie z art.2 ust.1pkt2lit.c ustawy z dnia 20.04.2004  o promocji zatrudnienia i instytucjach rynku pracy / Dz. U.z2008.Nr 69 poz.415 z późn.zm/, za bezrobotnego nie może być uznana osoba , która nabyła prawo do renty z tytułu niezdolności do pracy.Natomiast zgodnie z art.97&1pkt4kpa organ administracji państwowej zawiesza  postępowanie , gdy rozpatrzenie sprawy i wydanie decyzji zależy od uprzedniego rozstrzygnięcia zagadnienia wstępnego przez inny organ lub sąd.Zdolność i gotowość do podjęcia pracy jest zagadnieniem wstępnym , które należy uprzednio rozstrzygnąć dla potrzeb uznania rejestrującego się za osobę bezrobotną.W tym stanie rzeczy uzasadnione jest zawieszenie postępowania w sprawie przyznania pani statusu osoby bezrobotnej do czasu  rozstrzygnięcia przez Sąd zagadnienia wstępnego.Na niniejsze postanowienie służy zażalenie do Wojewody Śląskiego które oczywiście złożyłam !!!!
Nadrzędny Autor godunow Dodany 2009-02-25 10:33
wspomniany paragraf dotyczy..
4) gdy rozpatrzenie sprawy i wydanie decyzji zależy od uprzedniego rozstrzygnięcia zagadnienia wstępnego przez inny organ lub sąd.
Powoływanie się na ten paragraf UP jest bezzasadne..
Z mocy ustawy Decyzja Komisji  ZUS jest ostateczna i obowiązuje  z chwilą ogłoszenie  tak stanowi Ustaw O FUS !!
Innym słowy gdy Komisja Lekarska .. ZUS uzdrawia to z mocy praw stajesz się bezrobotny zdrowy.  A do sadu skarżysz prawomocną decyzję ZUS..
Poczytaj ustawę o FUS  tam jest to napisane..
Nadrzędny - Autor Bajka Dodany 2009-02-26 13:29
Witam. Godunow ma rację. Zapytam Cię, kto podpisał to postanowienie?. Oczywiście, w Twojej sytuacji, przysługuje zasiłek dla bezrobotnych. Masz Orzeczenie Komisji Lekarskiej ZUS, w którym stwierdza się, że jesteś zdolna do pracy i jest to dokument stanowiący, że powinni Cię zarejestrować jako bezrobotną. Jako osoba zdolna do pracy nie masz prawa do renty i mam pytanie następujące: czy otrzymałaś z ZUS jakiś dokument stanowiący,że w okresie od dnia.... do dnia  pobierałaś rentę z tytułu niezdolności do pracy? Odwołanie od decyzji ZUS do Sądu jest tematem odrębnym. Przeczytaj ustawę o promocji zatrudnienia i instytucjach rynku pracy / Dz. U z 2008r. Nr69 poz.415/, w szczególności Art.2 ust.1 pkt.2/ lit.a,b,c i Art. 71 - warto samemu przeczytać tę ustawę - i będziesz wiedziała, że przysługuję Ci zasiłek, że powinnaś być już zarejestrowana, bo od momentu zarejestrowania, w terminie 7 dni, wydaje się decyzję o przyznaniu zasiłku bezrobotnemu. W Polsce jest tak, że to Ty musisz znać prawo dotyczące sprawy, którą załatwiasz. Przeczytaj także Kodeks Postępowania Administracyjnego Art. 97 par.1 pkt 4. Art. 98, Art.100- rozdział Zawieszenie Postępowania i dalej zagadninie wstępne i będziesz miała rozeznanie w sprawie. Pamiętaj, że zgodnie z KPA urzędnik obowiązany jest do działania zgodnie z prawem i że wszelkie sprawy należy załatwiać w formie pisemnej. Pozdrawiam.
Nadrzędny - Autor godunow Dodany 2009-02-26 14:38
Witaj Bajka  :-).
Urzędnicy niestety szukają naiwnych  .. Szukają oszczędności na każdym kroku i  szukają oszczędności   na tych maluczkich niestety..

Ja bym nie czekał na decyzję odwołania tylko bym skarżył  decyzję  UP jako niezgodną z obowiązującym prawe
Składał bym pozew do sądu pracy.. po  przez UP.
Uzasadniając tak jak to pisze Bajka..  ( mnie się nie chciało jakoś tak dokładnie jak Bajka to na[napisała  ) ..
Nadrzędny - Autor Anianynek Dodany 2009-02-26 15:31
Witam! Do Bajki.Dziękuję za podsunięcie odpowiednich przepisów.Szkoda że wcześniej ich nie miałam ,za nim napisałam zażalenie do Wojewody Śląskiego. Mogłabym skuteczniej się bronić. Postanowienie które otrzymałam podpisała z upoważnienia Prezydenta Miasta Katowic zastępca dyrektora Urzędu Pracy w Katowicach .Natomiast z Zusu otrzymałam zaświadczenie iż pobieralam rentę od... do... I pokazałam je pani urzędnik . Nie wiem dlaczego dlaczego do stażu nie zaliczyli mi zasiłku macierzyńskiego i czasu kiedy byłam na rencie??? Tak mnie podliczyli że należy mi się tylko 80 % kwoty zasiłku . Jeżeli go w ogóle dostanę .
Nadrzędny - Autor Bajka Dodany 2009-02-26 17:13
Otrzymałaś zaświadczenie z ZUS, że w okresie od dnia.... do dnia... pobierałaś rentę z tytułu niezdolności do pracy i pokazałaś je pani urzędnik. Co znaczy, że pokazałam pani urzędnik? - To nie wystarczy pokazać dokument ale należy napisać pismo informujące, że " w okresie od dnia ... do dnia... pobierałam rentę z tytułu niezdolności do pracy i w załączeniu przesyłam zaświadczenie ZUS" - przesyłasz oczywiście xerokopię zaświadczenia, na piśmie musisz mieć pieczątkę urzędu, że takie pismo wpłynęło w danym dniu. Do tego dołączasz orzeczenie komisji lekarskiej ZUS -też xero i za pokwitowaniem- że jesteś zdolna do pracy i to wszystko, to powinno wystarczyć. Fakt, że odwołałaś decyzji ZUS do Sądu jest sprawą odrębną i  nie jest to sprawa Urzędu Pracy. Pozdrawiam.
Nadrzędny - Autor Anianynek Dodany 2009-02-26 17:27
Tak też zrobiłam.Zaniosłam te dokumentu do biura podawczego UP i mam czekać do dwóch tygodni na odpowiedz od Wojewody.Zobaczymy co odpisze.Jeżeli nie przyzna mi zasiłku oddam sprawę do sądu pracy tylko że moje zdrowie sie buntuje i mam problemy żeby zachować spokój .Nie wiem jak sobie poradzę na rozprawie z Zusem o przyznanie mi renty . Boję sie że moja psychika sobie nie poradzi to jednak spory stres dla laika , który nigdy nie był w sądzie .Liczę na Waszą pomoc i bardzo dziękuję!!!
Nadrzędny - Autor szczerbaty Dodany 2009-02-26 20:29
NIE PRZEJMUJ SIE BO JESZCZE NIE WIESZ CZY ZOSTANIESZ WEZWANA DO SADU
JA MIALEM DWIE SPRAWY I NA ZADNEJ NIE BYLEM
Nadrzędny - Autor Anianynek Dodany 2009-02-27 07:51
Byłeś tylko na badaniach przeprowadzonych przez biegłych?do sądu w ogóle Cie nie wzywali?To może masz poważniejszą chorobę niż Ja. Też wolałabym tam nie iść ale to tylko że strachu! Jak mnie wezwą to pójdę muszę wiedzieć co będą mówić i w razie czego się bronić.A długo czekałeś na wyznaczenie daty badania przez biegłych i gdzie to się odbywa w jakiejś przychodni czy w szpitalu??? Chciałabym wiedzieć jak najwięcej bo ta niewiedza mnie dobija. Pozdrawiam
Nadrzędny - Autor szczerbaty Dodany 2009-02-27 08:56
BYLEM TYLKO NA BADANIACH PRZEPROWADZONYCH W ZWYKLYCH PRZYCHODNIACH W KTORYCH CI LEKARZE PRZYJMOWALI 
BYLI WSROD NAS NAWET LEKARZE KTORYM TEZ NIE PRZYZNANO RENTY
DO SADU MNIE NIE WZYWALI BO W PRZECIWNYM RAZIE BYM POJECHAL
MOJE BADANIE CIAGLY SIE PRAWIE POL ROKU BO BYLY W ROZNYCH TERMINACH I MIEJSCACH
ODNIOSLEM WRAZENIE ZE BIEGLI SADOWI INACZEJ PODCHODZA DO PACJENTA
A MOZE TYLKO MI SIE ZDAWALO BO WYGRALEM SPRAWE
RAZ ODEBRANO MI NAWET RENTE W CZASIE JEJ TRWANIA I TO CALKIEM
JA SIE TYMI BADANIAMI I SADAMI TAK BARDZO NIE PRZEJMOWALEM BO WIEDZIALEM ZE JAK MI ZABIORA RENTE TO ZAWSZE MOGE ISC NA ZASILE
I TAK SIE TEZ STALO
WCZESNIEJ JUZ WSPOMINALEM ZE Z WLASNEGO DOSWIADCZENIA WIEM ZE LEPSZA JEST LEKKA PRACA NIZ RENTA
INACZEJ CZLOWIEKA TRAKYUJA..... JEZELI SIE CZUJESZ NA SILACH TO OLEJ TA RENTE
ZAWSZE MOZESZ WZIASC KASE Z PUP I POMYSLEC O WLASNEJ DZIALALNOSCI.
Nadrzędny - Autor Anianynek Dodany 2009-02-28 21:39
Jeśli mogę zapytać to na jaką chorobę dostałeś rentę? I na jak długo?A Ci biegli lekarze to od razu powiedzieli Ci jaką opinię wydadzą czy dopiero pocztą przysłali?
Nadrzędny - Autor szczerbaty Dodany 2009-03-01 09:05
MNIE LEKARZE SADOWI NIE MOWILI JAKA OPINIE WYDAJA A JA NIE PYTALEM. WSZYSTKO ZOSTALO PRZESLANE DO SADU I POZNIEJ SIE CZEKA NA WYROK.
CO TY SIE TAK BOISZ ODEBRANIA TEJ RENTY . JEZELI SOBIE DOBRZE PRZYPOMINAM TO JESTES MLODA OSOBA. CHOROWANIE ZOSTAW SOBIE NA POZNIEJ.
ZAWSZE ZDAZYSZ .
Nadrzędny - Autor Anianynek Dodany 2009-03-01 09:28
To niestety nie jest takie łatwe przestać chorować.Chociaż nie masz pojęcia jak chciałabym wrócić do w miarę normalnego życia! Chciałabym móc sama wychodzić z domu .Nie bač się że zaraz się przewróce albo coś mi się stanie.Hormony tarczycy ciągle mi skaczą. Mam prawie 14 a norma to 4 .Jeszcze niedawno miałam 100 . To jest koszmar! Serce ci wali, ręce inogi się trzęsą . Nikt nie potrafi nad tym zapanować choć leczę się już od 1996 roku! Staram się jakoś sama wydostać z tego stanu psychicznego ale co wypłyne na powierzchnię to znowu coś mnie podtapia!!! Pozdrawiam
Nadrzędny - Autor szczerbaty Dodany 2009-03-01 22:15
JEDYNY PLUS W TYM ZE NIE BOISZ SIE MOWIC O SWOJEJ CHOROBIE.
NIE UFAJ LEKARZA.
MNIE TEZ CHCIANO COS TAM USUNAC Z TARCZYCY I MIALEM SKIEROWANIE.
TO BYLO 20 LAT TEMU NIE POSZLEM I DO DZISIAJ ZYJE.
TE OSLY W BIALYCH KITLACH NA NICZYM SIE NIE ZNAJA JEZELI LECZYSZ SIE
NA POZIOMIE PRZECIETNEGO TZW SPECJALISTY.
TAKIE SPECJALIZACJE SAMA BYS MOGLA ZROBIC.
MAM NADZIEJE ZE BYLAS W KLINICE A JEZELI NIE TO BIERZ SKIEROWANIE .
JEZELI CI ODMOWIA TO NIECH CI UZASADNIA NA PISMIE.
Nadrzędny - Autor Anianynek Dodany 2009-03-02 08:12
Ja miałam osiem guzków na tarczycy. Leczę się podobno u najlepszej specjalistki.Po jakimś czasie siedem guzków się wchłonęło i został jeden.Co roku miałam robioną biopsję tego guzka.Pewnego dnia miałam odebrać wyniki i co się okazuje? Wynik może przemawiać za guzem złośliwym!!! Termin do szpitala i operacja. Wycięli mi prawy płat i połowę lewego. Zostawili kikut przy takiej diagnozie !!! Przecież to otwarta furtka do przerzutów! Po operacji czekałam jeszcze na wynik badania śródoperacyjnego .Jakiś profesor badał mój wycinek.Lekarz operujący powiedział że mają do niego zaufanie i że szansa pomyłki jest jak 1:1000000Oczywišcie potwierdził raka.potem szybko do Kliniki Onkologicznej na terapię.Zrobiono mi scyntygrafię,rezonans itd.Cały czas coś im nie pasowało w wynikach.Lekarz onkolog prosił żebym przywiozła tzw szkiełka czyli próbkę tego guzka który badał ten profesor. Minęły 3 miesiące i miałam mieć radioterapie.Czekam na swoją kolej gdy przychodzi lekarz woła mnie do innego pokoju i mówi:" czy pani wie co pani jest? Ja odpowiadam wiem rak a on nato wcale że nie nie ma pani raka i nie miała!!!!! Po ponownym przebadaniu próbek zmieniono diagnozę ! Tamten profesor się pomylił i zrobili ze mnie kalekę a teraz jeszcze rentę zabrali.Potem ten kikut zaczął się kurczyć.Myślałam już że umrę.Ciśnienie nagle skakało do 190/110 serce chciało wyskoczyć . Cała się trzęsłam a po wylewie takie ciśnienie nad którym nie panował żaden lek to wyrok! Raz dosłownie zemdlałam miałam taki skok że krew uderzyła mi do głowy i byłam sama w domu ale to tylko część mojego doświadczenia z lekarzami .Pozdrawiam
Nadrzędny Autor szczerbaty Dodany 2009-03-02 11:18
PISALM NIE UFAC DO KONCA LEKARZOM.
Nadrzędny - Autor Jasia Dodany 2009-03-01 19:22
witam .mój mąż był 9 lat na rencie ,też mu zabrano  ,odwołuje się do sądu pracy i bez żadnego problemu zarejestrował się w PUP.Zabierz wszystkie dokumęty orzeczenie z zus o pozbawieniu renty .Dodam że mąż rejestrował się w grudniu a rentę miał do końca listopada.Pani w PUPpowiedziała że musi z czegoś żyć .W Dniu rejestracji podpisał gotowość do pracy a na drugi dzień znalazł się w szpitalu.dostaje zasiłek dla bezrobotnych.pozdrawiam:)))))
Nadrzędny - Autor pola01 Dodany 2009-03-02 18:43
czyli ludzie dostają po rencie zasiłek, a u mnie w PUP się upierają, że nie,
eh czekam na odp. na skargę i aż się boję, co jeśli dalej tak będą, dlaczego nawet prawnicy mówią, że nie przysługuje, skoro czarno na białym jest napisane???
Nadrzędny - Autor Anianynek Dodany 2009-03-03 12:04
Dowiedziałam się że na moje zażalenie odpowie Wojewoda i ma na to 30 dni a jeżeli coś nie będzie pasowało to nawet do 2 miesięcy.
Nadrzędny - Autor godunow Dodany 2009-03-03 13:12

>>>Dowiedziałam się że na moje zażalenie odpowie Wojewoda i ma na to 30 dni a jeżeli coś nie będzie pasowało to nawet do 2 miesięcy.<<


To nic nowego tak stanowi kc (kodeks cywilny)  i   kpa ( kodeks postępowania administracyjnego )  do 60 dni w skomplikowanej sprawie..

Niemniej jednak w tym przypadku  decyzja UP jest  prawomocna bo wykonywalna.. i ja  bym już dzisiaj  na Twoim miejscu składał wniosek do sądu pracy  jako że UP do puścił  się rażącego złamania to jest między innym ustawy  o zapobieganiu bezrobociu ustawy O FUS   etc.
Nadrzędny - Autor Anianynek Dodany 2009-03-05 07:04
Czy jest możliwe że lekarz orzekający o stopniu niepełnosprawności dla celów poza rentowych jest również orzecznikiem Zus?
Nadrzędny Autor szczerbaty Dodany 2009-03-05 09:58 Zmieniony 2009-03-05 10:00
W POLSCE WSZYSTKO JEST MOZLIWE
LEKARZE TO SWIETE KROWY KTORE  MOGA ROBIC CO CHCA
ALE PRZYJDZIE I NA NICH CZAS JAK  LUDZIE BEDA MIELI
DOSC BRANIA LAPOWEK , CHAMSTWA , NIEUCTWA ITD
BUZIA PANI MINISTER MOWI WSZYSTKO
Nadrzędny - Autor godunow Dodany 2009-03-05 15:08

>>>Czy jest możliwe że lekarz orzekający o stopniu niepełnosprawności dla celów poza rentowych jest również orzecznikiem Zus? <<


Według mojej wiedzy nie jest to możliwe..   Nie spotkałem sie z takim  przypadkiem..
Nadrzędny - Autor Anianynek Dodany 2009-03-05 17:27
Nareszcie!otrzymałam Postanowienie ze Sądu Okręgowego który postanowił dopuścić dowód z opinii biegłych sądowych lekarzy :endokrynologa i neurologa. W ciągu 1 miesiąca ma odbyć się badanie lekarskie.Mam przedłożyć dokumentacje z przebiegu leczenia .Czy Ci biegli lekarze będą mieli dokumenty które zanosilam na komisje do Zusu? Czy liczà się też badania aktualne które robiłam niedawno czy tylko te do daty komisji z Zus?Pozdrawiam
Nadrzędny - Autor Anianynek Dodany 2009-03-05 17:34
Aha jeszcze chciałam się zapytać co to znaczy:"jeżeli niezdolność ma charakter osobowy"
Nadrzędny - Autor Anianynek Dodany 2009-03-08 17:37
Jeszcze raz czy biegli sądowi będą mieli moją dokumentację z leczenia którą zanosiłam do lekarzy orzeczników z Zus?
Nadrzędny - Autor godunow Dodany 2009-03-09 09:55
  Im więcej dokumentacji   zbierzesz i przekaż biegłym tym lepiej dla Ciebie..  .. Bo to na podstawie  decyzji biegłych, którzy swoją opinie wystawiają na swoich badania dokumentacji dostarczonej przez  badanego etc.. Sąd wyda werdykt. (  (postanowienie) ..
Zbieraj wszelkie wyniki badania i dostarcz biegłym jak pójdziesz na badanie..
Nadrzędny - Autor Anianynek Dodany 2009-03-09 16:47
A co się dzieje gdy jeden biegły uzna mnie za osobę niezdolną do pracy a drugi biegły nie?
Nadrzędny - Autor godunow Dodany 2009-03-10 09:37
Nic się nie  dzieje  z sąd wydaje werdykt ...lub powołuje biegłych..  Ja gdy bym dostał sprzeczne opinie zażądał bym zmianę biegłego  i ponowne badanie
Nadrzędny - Autor Anianynek Dodany 2009-03-10 10:48
Dziękuję Ci bardzo za pomoc.Jesteś moim światełkiem w ciemnościach!
Nadrzędny - Autor Anianynek Dodany 2009-03-16 20:01
Witam!Dzisiaj byłam na badaniu u biegłego neurologa.Nareszcie ktoś kompetentny!Zbadał mnie dopytywał o wszystkie dolegliwości.Naprawdę super lekarz.Widać że zna się na tym co robi.Pozostaje mi jeszcze jedno badanie u endokrynologa tylko jeszcze nie wiem kiedy.Mam cichą nadzieję że będzie taki jak neurolog.Pozdrawiam
Nadrzędny - Autor pola01 Dodany 2009-03-18 18:32
życzę Ci powodzenia Aniu, ale ja kiedyś trafiam na przemiłą pulmonolog, też o wszystko wypytywała, wyglądała na przejętą moim stanem, a po jej konsultacji dostałam odpowiedź negatywną...
no ale może biegli są lepsi niż orzecznicy?
sama mam taką nadzieję, bo też czekam na sąd.
a czy ten lekarz dał Ci od razu odpowiedź, co napisze dla sądu?

natomiast moja sprawa z PUP-em się skomplikowała. owszem, przyznali, że ten warunek min. wynagrodz. nie dotyczy rent, ale uwaga - ja nie miałam renty z tyt, niezd. do pracy! więc chyba miałam ją za piękne oczy...
tak miałam na orzeczeniach, decyzjach i oświadczeniach z ZUS-u, no ale PUP wie lepiej.
tak była nazwana, ale nią nie jest w rzeczywistości... - tak mi odpisali. prawda, że była to renta uczniowska, ale ZUS zawsze i wszędzie operował nazwą "renta z tytułu niezdolności do pracy".
to ja już zgłupiałam.
Nadrzędny - Autor Anianynek Dodany 2009-03-19 21:21
Dziękuję! Ja też Polu życzę Ci powodzenia i żeby wszystkie Twoje sprawy ułożyły się po Twojej myśli!!!! Biegły na badaniu nie powiedział mi jaką opinię wyda dla sądu.Nie mam pojęcia co napisze. Zobaczymy na sprawie.Pozdrawiam
Nadrzędny - Autor godunow Dodany 2009-03-20 09:59
nie wyczytałem  nigdzie  że po rencie  uczniowskiej  ( dzisiaj to   to przejęte przez rente socjalną)  zasiłek się nie należy.. Czyli UP wciska kolejny kit
Nadrzędny - Autor pola01 Dodany 2009-03-20 15:59
Godunow - jest przejęta jako socjalna, ale dla nowych.
U mnie to ciagle byla uczniowska, bo ona nie jest nadawna teraz, ale przedłużana dla tych, co się jeszcze załapali, jak była.
Na wszystkich decyzjach mam napis: renta z tyt. niezd. do pracy, nawet sam ZUS nie operuje nazwą uczniowska.
I co ja teraz mam zrobić? :-(
PUP się powołuje na definicję aktualną renty z tyt. niezd. do pracy, czyli że muszą być te okresy składkowe i że inwalidztwo powstało w ich czasie, a ja tych warunków nie spełniam.
Ale jak można się powoływać na ten przepis, skoro renta uczniowska już nie istenieje, więc nie ma jej w tych przepisach?
A jak się powołam na stare, że była specyficzną odmianą renty z tyt. niezd. do pracy, to mi powiedzą, że stare przepisy.
Ale jak ona ma być w nowych, skoro jej już nie ma??? Ale przedłużana jest, czyli młyn, kocioł, a ja już nie wiem, jak dowodzić swoich racji...
Nadrzędny - Autor pola01 Dodany 2009-03-20 16:01
Aniu, a ja właśnie dzisiaj dostałam pierwszą odezwę z sądu. Czeka mnie 5 biegłych.
Ile czasu czekałaś już na wezwanie na 1. badanie od powiadomienia przez sąd, że wyznacza biegłych?
Nadrzędny Autor Anianynek Dodany 2009-03-20 18:55
Na pierwsze badanie biegłego neurologa czekałam tydzień od czasu powiadomienia przez sąd.Na drugie badanie endokrynologa czekam nadal.Jeszcze go nie dostałam a sędzina napisała w postanowieniu że badania muszą odbyć się w ciągu miesiąca . Został jeszcze tydzień . Trzymam kciuki za Ciebie !!!! Mam nadzieję że trafisz na mądrych i profesjonalnych lekarzy! Powodzenia.Pozdrawiam Cię serdecznie Polu i nie daj się!!!
Nadrzędny - Autor GOCHA1980 Dodany 2009-03-20 19:12
mnie tez w UP powiedzieli ze po rencie socjalnej nie nalezy sie zasilek
Nadrzędny - Autor pola01 Dodany 2009-03-20 21:21
Dziękuję Ania i nawzajem :-) Czyli szybko to trwa jednak... Aż się boję... Zwłaszcza że nie wiem po co aż tylu biegłych, jak niektórzy z nich na pewno nie dadzą mi niezdolności, bo akurat w ich dziedzinach nie są to poważne rzeczy.
A wiesz o tym, że do sądu warto jechać na wszelki wypadek z podaniem o uzasadnienie wyniku? To w razie negatywnej odpowiedzi, bo inaczej nie można składać apelacji, więc tak na zapas trzeba o to zadbać, póki człowiek z nerwów nie zapomni o całym świecie...

Gocha - ale ja nie miałam renty socjalnej, tu jest mowa o rencie z tyt.niezd. do pracy - tak nazwanej, ale jej specyficznym rodzaju, czyli byłej uczniowskiej.
Nadrzędny - Autor pola01 Dodany 2009-03-20 21:21
oczywiście nie o uzasadnienie wyniku, ale wyroku ;-)
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Porady Centrum INTEGRACJI / Zasiłek (Strona 2) (135804 - wyświetleń)
1 2 3 4 5 6 Poprzednia strona Następna strona  

Powered by mwForum 2.16.0 © 1999--2008 Markus Wichitill