www.niepelnosprawni.plStrona główna forum
forum.niepelnosprawni.pl - Nie jesteś zalogowany
Strona główna forum Regulamin i pomoc Szukaj Rejestracja Logowanie
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Porady Centrum INTEGRACJI / Zasiłek (Strona 6) (135806 - wyświetleń)
1 2 3 4 5 6 Poprzednia strona Następna strona  
Nadrzędny Autor Boginka Dodany 2009-10-14 13:34

> O tym czy zadawać pytania i komu je zadawać zdecyduję jednak sama!!!


Oczywiście. Tylko po co "krzyczysz"? Przecież nie próbuję podejmować za Ciebie żadnych decyzji, a tylko uprzejmie (przynajmniej w zamierzeniu, nie wiem jak to się odbiera po drugie stronie kabla) pewne rzeczy sugeruję. Jeśli uważasz, że sugestia jest błędna (z jakichkolwiek powodów), zawsze możesz ją zignorować.
Nadrzędny - Autor bluengel Dodany 2009-10-14 13:40
Aniu - no i widzisz, nie ma powodu decydować w czyimś imieniu: czy ma pisać czy nie; czy ma być tu czy gdzieś indziej; czy ma się odzywać czy też nie... Sama żądasz wolności - więc po cóż ją odbierać innym...? Pozdrawiam:)
Nadrzędny - Autor Anianynek Dodany 2009-10-14 13:55
Ja nie decyduję Ja PROSZE nie udzielaj mi żadnych porad.Jesteś wolna,rób co chcesz ..Ja tylko proszę.Walczę o zasiłek o rentę o coś by przezyć .Nie chce walczyć jeszcze z Tobą.Jeśli w swoich wypowiedziach nie potrafisz znaleźć dobrego słowa lub Mądrej rady to zamilcz.
Nadrzędny - Autor Anianynek Dodany 2009-10-16 10:59
Do blueangel . Poczytałam sobie parę innych tematów i Twoich do nich wypowiedzi.'Walisz kawę na ławę' masz dużo racji w tym co mówisz i piszesz.Tylko jak ty to robisz że mimo swojej niepełnosprawności widzisz wszystko w innym świetle.Widzisz to takim jakie jest bez użalania się  bez owijania w bawełnę.Dla Ciebie białe jest białe a czarne jest czarne i nie ma innych opcji.Fakt że język masz ostry!!! Przy Tobie doktor House to Anioł! Ha powinni pisać jego wypowiedzi pod Twoim nadzorem [to był komplement ].Ludzie nie lubią gdy mówi sie im prawdę jacy są i co powinni zrobić.Każdy żyje w swoim światku i tam sobie rządzi myśląc że tylko on ma racje.Jesteś kubłem zimnej wody tak potrzebnym do zmiany nastawienia w stosunku do życia i radzenia sobie z nim.Myśle że jesteś jedyną optymistką na tym forum.Zmieniłam zdanie o Tobie ,zrozumiałam że masz rację i mimo że spora grupa ludzi ma nerwy na Ciebie Ty im naprawdę pomagasz.Coś z Twoich wypowiedzi na pewno zostanie im w głowie i w przyszłości zaowocuje.Wielki SZACUN jak mówi moja córka!Pozdrawiam.p.s Tylko krowa nie zmienia zdania.
Nadrzędny - Autor bluengel Dodany 2009-10-16 20:30
Aniu - aż się boję, że ktoś się podszył pod Twój nick i postanowił odczarować "starą" Anię! Żart...:-)

Nie powiem, zaskoczyłaś mnie. I bardzo za to dziękuję - lubię być zaskakiwana:) Jak już pewnie zauważyłaś - trochę średnio (jakkolwiek to rozumieć) przejmuję się ludzkimi negatywnymi opiniami. No, chyba że dotyczą spraw fundamentalnych.
Ale Twoje zdanie o mnie (i poprzednie, a powyższe pewnie szczególnie) mnie jeszcze bardziej spionizowało i spowodowało, że normalnie się znowu uśmiechnęłam - ale życzliwie, naprawdę:) Fajnie, kiedy ludziom chce się myśleć, wyciągać wnioski (jakiekolwiek) czy przyznawać do tego, że mają wyobraźnię. Jak już też pewnie wiesz, generalnie ciężko mi godzić się na... tchórzostwo (wybaczcie dosadność) życiowe - Ty się życia nie boisz. Boisz się bezradności - i to rozumiem. Co nie oznacza, że masz się na to godzić - jestem pewna, że doskonale to czujesz. Może jeszcze nie czas, abyś skoczyła na inną wodę, ale... Wierzę, że tak się stanie. W dobrym dla Ciebie momencie:)

I żeby było jasne - nie dziękuję za pochlebstwa, chociaż dobre słowo ma ogromną wartość. Ja po prostu uwielbiam ludzi, którzy mają odwagę - także do bycia niepokornymi albo upartymi. To wraca. Ale dobrze też jest niekiedy przystanąć, by - na przekór prądom - zawrócić pięć kroków i zmienić głupi kierunek.

Dużo spokoju i cierpliwości Tobie życzę. A sobie chyba więcej wyrozumiałości (ale bez przesady!) - żeby nie przegapiać fajnych osób wokół:)

PS. A co do krowy to wyjątkowo się zgadzam:)
Nadrzędny - Autor maltabar Dodany 2009-10-16 20:44
Pozdrawiam was dziewczyny :;:-)
Nadrzędny Autor Ella Dodany 2009-10-16 20:48
Anianynek a co ma niepełnosprawność do pozytwnego patrzenia na świat. W/g mnie to dobre podejście do życia daje dużą szansę na życie w społeczeństwie różnym o różnych charakterach. Życzę Ci wszystkiego dobrego :-)
Nadrzędny - Autor Anianynek Dodany 2009-10-17 10:09
Chyba nie bez powodu nazwałaś się blueangel ! Masz nieziemski dar ''zaglądania w głąb ludzkiej duszy''.Wypowiadasz się na mój temat jakbyś mnie znała od lat [aż się boję ].Ja jestem zodiakalnym Baranem więc najpierw działam potem myślę ha ha.Czasem potrzebuję chwili na zastanowienie się przemyślenie i tak jak mówisz cofam się do tylu żeby znów móc ruszyć naprzód.Potrzebuję wsparcia i poczucia bezpieczeństwa o które tak trudno dzisiaj.Z drugiej strony jakaś motywacja do dalszego działania adrenalina która pozwoliłaby mi wyjść z blokady którą w sobie mam.Dlatego cieszę się że tu jesteś i wiem że kiedy znowu zacznę ''jęczeć'' i łamać się Ty doprowadzisz mnie do pionu.Wykorzystuj swój talent i poprostu BĄDŹ...
Nadrzędny - Autor Anianynek Dodany 2009-12-01 10:07
Witam.Teraz to już nic nie rozumiem.W sierpniu otrzymałam decyzję od biegłych psychologa i psychiatry że jestem nadal częściowo niezdolna do pracy na okres 1,5 roku.Okazało się że sędzina wysłała jakieś zapytanie do owych pań biegłych i znowu czekałam miesiąc.Teraz dzwoniłam do sądu i okazało się że sędzina jeszcze raz skieruje mnie na badania do innych biegłych psychologa i psychiatry.Dlaczego ?Czy tamta decyzja jest w takim razie nieważna?Ile jeszcze mam czekać?Czy ktoś miał coś podobnego???
Nadrzędny - Autor Anianynek Dodany 2009-12-27 11:27
Jastem już po badaniu biegłych.Dowiedziałam się że Zus odrzucił poprzednią decyzję biegłego psychologa i psychiatry.Niestety nie wiem dlaczego.Chciałam zapytać czy jeśli obecna decyzja biegłych będzie również dla mnie korzystna to czy Zus może ją także odrzucić lub nie zgodzić się z nią??Może ktoś zna się na tych przepisach?Pytałam w sądzie ale ponoć nie ma moich papierów jeszcze i nic nie wiedzą.
Nadrzędny - Autor godunow Dodany 2009-12-31 20:22

>>>>>Jastem już po badaniu biegłych.Dowiedziałam się że Zus odrzucił poprzednią decyzję biegłego psychologa i psychiatry.Niestety nie wiem dlaczego.Chciałam zapytać czy jeśli obecna decyzja biegłych będzie również dla mnie korzystna to czy ZuS może ją także odrzucić lub nie zgodzić się z nią??Może ktoś zna się na tych przepisach?Pytałam w sądzie ale ponoć nie ma moich papierów jeszcze i nic nie wiedzą. <<<


Zarówno ZUS  jak i Ty możecie sie nie zgodzić z badaniem   a dokładniej opinią biegłych , żądać zmiany biegłych..   O zmianę biegłych wnioskując strony  a i czasami sąd.  Sąd wydaje decyzje ( Postanowienie) na podstawie  badań biegłych i  innej  dokumentacji medycznej nie ma znaczenia czy ZUS  czy Ty badanie biegłych odrzucacie..  Zawsze istnieje procedura odwoławcza sądu i inni biegli..
Nadrzędny - Autor Anianynek Dodany 2010-01-03 13:38
Tylko dlaczego nikt mnie o tym nie powiadomił że Zus odrzucił opinię psychiatry?
Nadrzędny - Autor Anianynek Dodany 2010-01-04 11:40
Tak patrzac na sprawy innych to wydaje mi sie że i tak zus odwoła sie od wyroku jeżeli bylby dla mnie korzystny!
Nadrzędny - Autor godunow Dodany 2010-01-04 17:49

>>>Tylko dlaczego nikt mnie o tym nie powiadomił że Zus odrzucił opinię psychiatry? <<


Bo nie nie istnieje taki obowiązek  a by strony wzajemnie się informowały....

Ty jak byś odrzucił opinie biegłych informujesz sąd.. A nie ZUS .. ZUS czyni identycznie ( jako strona) ..

Musisz czekać co zrobi sąd.
Nadrzędny - Autor pola01 Dodany 2010-01-04 18:10
"Bo nie nie istnieje taki obowiązek  a by strony wzajemnie się informowały....

Ty jak byś odrzucił opinie biegłych informujesz sąd.. A nie ZUS .. ZUS czyni identycznie ( jako strona) .."

Z tego co ja słyszałam od prawnika to właśnie wszystko trzeba w dwóch egzemplarzach, żeby było i dla sądu i dla ZUS-u.
Czyli wychodzi, że jedna strona musi informować, a druga nie? Coś tu nie tak. Jak zwykle ZUS się rządzi swoimi prawami i musi być górą...
Nadrzędny - Autor Anianynek Dodany 2010-01-04 18:55
Zus traktuje nas jak klientów swojej ''firmy'' a nie jak ludzi którym ze względu na chorobę należy się renta!Jeżeli wygram w sądzie i dostanę Postanowienie że renta mi się należy na jakiś tam okres to jakim prawem zus może żądać apelacji??? Przecież to już powinien być koniec sprawy a nie apelacja.To nie bank tylko instytucja państwowa która ma pomagać ludziom i wypłacac im należne pieniądze!!!Ludzie gdzie my zyjemy???
Nadrzędny - Autor GOCHA1980 Dodany 2010-01-04 19:10
ale Zus odwolal sie od opinii bieglych czy od wyroku?
Nadrzędny - Autor Anianynek Dodany 2010-01-05 07:47
Odwołał się od opinii psychologiczno-psychiatrycznej .Jest to nowa opinia o moim stanie zdrowia uwzględniająca błędne leczenie neurologiczne i definitywne wskazanie do leczenia a tym samym do dalszego przebywania na rencie.Więc pytam na jakiej podstawie Zus odwołuje się od całkiem nowych opinii?Przecież nie posiada w swoich aktach żadnych jak dotąd osądów na temat mojej psychiki.Jeżeli nawet sędzia wyda postanowienie że renta mi przysługuje to i tak wszechmocny zus się odwola!!!ale w jakim celu???
Nadrzędny - Autor godunow Dodany 2010-01-05 10:37

>>>Z tego co ja słyszałam od prawnika to właśnie wszystko trzeba w dwóch egzemplarzach, żeby było i dla sądu i dla ZUS-u.


Czyli wychodzi, że jedna strona musi informować, a druga nie? Coś tu nie tak. Jak zwykle ZUS się rządzi swoimi prawami i musi być górą... <<

Po tym co piszesz to ma wątpliwości co do kompetencji  tego prawnika.
Ale do rzeczy..
Co do dostarczenie  pism do sądu.. Muszą one spełniać wymogi procesowe czyli przesyłkę  prawnie dostarczonej .
Zajmiemy się jedną z nich to jest dostarczenie dokumentów  bezpośrednio  do sadu do biura podawczego warto to robić w dwóch  kopiach  kopię dal siebie potwierdzić w biurze podawczym.. sądu.
Żadna ustawa  nie  przymusza nas o wysyłaniu dokumentów do drugiej strony sporu sądowego. a co za tym idzie  ZUS. Składając  dokumenty ( wyniki badań opinie lekarzy etc o ile  sami biegli nie przesłali dokumentów do sądu)   do sądu  nie ma żadnego obowiązku  kopii tych dokumentów.  Lekarze biegli którzy przeprowadzą  badanie   na zlecenie sądu powiadamiają obydwie strony to jest Cibie i ZUS.
Przypomnę też że aby złożyć zaskarżyć decyzję  Komisji lekarskiej ZUS  ustawodawca postanowił że  taka skarga musi wpłynąć po przez ZUS.!!  Tak ze Zus zna  sprawę za nim z nią zapozna się sąd.

2. ZUS nie jest górą  wobec sądu tylko strona tak samo jak TY.,
Nadrzędny - Autor godunow Dodany 2010-01-05 10:43

>>>Odwołał się od opinii psychologiczno-psychiatrycznej .Jest to nowa opinia o moim stanie zdrowia uwzględniająca błędne leczenie neurologiczne i definitywne wskazanie do leczenia a tym samym do dalszego przebywania na rencie<<


Czyli mam rozumieć trwa postępowanie przed sądem .. ZUS zakwestionował opinie biegłego zażądał nowego  biegłego..???

Bo tylko od wydanego postanowienie sądu ( wyroku ) można zakładać apelację ( zaskrzenie wyroku) .
Tu się nie ma co złościć takie są procedury prawne.. Trzeba do nich podejść  bez emocji . A po prostu nie dać się ZUS-owi.
Nadrzędny - Autor Anianynek Dodany 2010-01-05 13:05
Tak jeszcze trwa postępowanie przed sądem .Zus odrzucił korzystną dla mnie opinię a kto zażądał nowego badania to nie wiem,albo zus albo sąd.Jak podejść bez emocji kiedy szlag mnie trafia na to marnowanie pieniędzy podatników .Przecież takie sprawy kosztują.Jak będzie apelacja to mam nadzieję na wsparcie wasze?!Dzięki za rady!
Nadrzędny - Autor godunow Dodany 2010-01-12 09:23
Do apelacji jeszcze daleko bo najpierw musi być decyzja sądu  odwołanie od decyzji  sądu składasz zażalenie   ( skarżysz orzeczenie I instancji )    Ty jesteś dopiero na pierwszym etapie spokojnie..
Nowego badania władny  jest żądać tylo sąd . ZUS jest taką samą strona  jak TY i nie ma żadnych innych uprawnień  w sądzie
Nadrzędny - Autor Anianynek Dodany 2010-01-13 09:34
Trochę mnie uspokoiłeś.Wrócę jeszcze do mojego zasiłku.Po tym jak został mi odebrany oczywiście odwołalam sie od tej decyzji do Wojewody ,który nakazał przywrócenie mi praw bezrobotnego i wypłatę zaległych świadczen.Decyzje pani kierownik UP uznał za bezzasadne!Jako jedyna w moim UP odwoływałam sie o tych niekorzystnych decyzji mimo ,iż bardzo dużo ludzi jest w takiej samej sytuacji.Pani kierownik i tak była bardzo niezadowolona gdy za kazdym razem Wojewoda przywracał mnie w prawach bezrobotnego i stwierdziła że to precedensowa sprawa.Myślę że to wynika z niewiedzy ludzi ,którzy wiedząc ,że jest mozliwość a właściwie gdyby wiedzieli że ten zasiłek im sie nalezy to walczyliby o swoje.Ja byłam jedna z nich ale dzięki forum niepełnosprawnych i miedzy innymi twojej pomocy wygrałam z UP .Dzięki Godunow!
Nadrzędny - Autor Ella Dodany 2010-01-13 10:45
Anianynek miło jest czytać Twój post nawet dla mnie :-)
Nadrzędny Autor maltabar Dodany 2010-01-13 10:52
Anianynek,gratulacje!!
Nadrzędny - Autor godunow Dodany 2010-01-13 18:21

>>>a byłam jedna z nich ale dzięki forum niepełnosprawnych i miedzy innymi twojej pomocy wygrałam z UP .Dzięki Godunow<<<  Cieszę  się bardzo że w czymś byłem przydatny..


My ludzie chorzy  na różne dolegliwości choroby  jedziemy jednak jednak na jednym koniku czy wozie..  I Powinniśmy sobie pomagać.. . Ja pomogę Tobie Mnie pomoże ktoś  inny Ty pomożesz innemu..
I dlatego ważne jest zwłaszcza w tym dziale tego   by starać się pomóc jeden drugiemu  anie toczyć jałowe dysputy swary  etc. ..
Pozdrawiam  Ciebie serdecznie i Pamiętaj   .. Nigdy nie wolno się poddawać i  trzeba  skutecznie walczyć  o swoje
Nadrzędny - Autor Anianynek Dodany 2010-05-06 11:38
Witam po długiej przerwie.Dzisiaj byłam na odczytaniu wyroku w sądzie o ponowne przyznanie renty.Wygrałam!!!Chciałam tylko zapytać Ciebie Godunow ile trwa uprawomocnienie wyroku,bo tego sędzia nie powiedziała.Ty na pewno wiesz dlatego proszę o odpowiedź.
Nadrzędny - Autor godunow Dodany 2010-05-08 21:23
Jeżeli byłaś  na ogłoszeniu wyroku.  To ..Przy wyroku  zawsze liczy się od ogłoszenia o ile  ZUS nie   n wniesie o uzasadnienie wyroku (lub Ty nie wniesiesz..)  Jeżeli strony wnioskują o uzasadnienie    uprawomocnia sie po 14 dniach.. od ogłoszenia lub doręczeni w twoim przypadku  od ogłoszenia
Nadrzędny Autor Anianynek Dodany 2010-05-09 19:10
Dziękuję Ci za pomoc.Pozdrawiam
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Porady Centrum INTEGRACJI / Zasiłek (Strona 6) (135806 - wyświetleń)
1 2 3 4 5 6 Poprzednia strona Następna strona  

Powered by mwForum 2.16.0 © 1999--2008 Markus Wichitill