www.niepelnosprawni.plStrona główna forum
forum.niepelnosprawni.pl - Nie jesteś zalogowany
Strona główna forum Regulamin i pomoc Szukaj Rejestracja Logowanie
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Turystyka i rekreacja / Pytanie dotyczace sanatorium (2629 - wyświetleń)
- Autor rafallbn1981 Dodany 2009-02-20 13:51
mam pytanie, jaki jest to rodzaj leczenia sanatoryjnego, gdzie osoba, ktora potrzebuje pomocy drugiej osoby w sanatorium ma zapewnionego sanitariusza czyli osobe do pomocy w czynnosciach dnia codziennego?? i czy istnieje takie cos jak taka osoba w sanatoriach o jakich mowa. bo pielegniarki to wiem ze sa ale one nie pomoga sie dostac pod prysznic czy wc czy polozyc do lozka. a mi chodzi o takie leczenie gdzie mozna pojechac samemu i bedzie tam taka osoba do pomocy. niestety ciezko znalezc kogokolwiek terazz by sie ktos zadeklarowal ze za rok pojedzie na miesieczne sanatorium.
Nadrzędny Autor Centrum INTEGRACJA Dodany 2009-02-20 14:19
Zgodnie z przepisami Rozporzadzenia Ministra Zdrowia w sprawie zasad kierowania i kwalifikowania pacjentów do zakładów lecznictwa uzdrowiskowego wśród przeciwskazań do skierowania pacjenta do leczenia uzdrowiskowego jest m.in. zniedołężnienie, całkowita niesprawność do samoobsługi.
Zatem pacjent , który nie jest samoobsługowy nie zostanie skierowany do leczenia uzdrowiskowego.
Osoba niepełnosprawna może natomiast korzystać z turnusu rehabilitacyjnego. W Powiatowym Centrum Pomocy Rodzinie może uzyskać dofinansowanie zarówno dla siebie jak i opiekuna.
Informacje o zasadach ubiegania się o środki można znaleźć na stronie:
http://www.niepelnosprawni.pl/ledge/x/1829
Natomiast osoba niepełnosprawna musi samodzielnie znaleźć osobę, która będzie jej towarzyszyła w chartakterze opiekuna na turnusie rehabilitacyjnym.
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Turystyka i rekreacja / Pytanie dotyczace sanatorium (2629 - wyświetleń)

Powered by mwForum 2.16.0 © 1999--2008 Markus Wichitill