www.niepelnosprawni.plStrona główna forum
forum.niepelnosprawni.pl - Nie jesteś zalogowany
Strona główna forum Regulamin i pomoc Szukaj Rejestracja Logowanie
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Porady Centrum INTEGRACJI / programy z PFRON dla kształcenia niepełnosprawnych (3532 - wyświetleń)
- Autor mala Dodany 2006-10-12 11:56
witam!jestem nowym użytkownikiem.prosze odpowiedzieć mi na pytanie które mnie nurtuje od dawna. dwa razy składałam podanie do PFRON o dofinansowania na komputer dla osoby nie pełnosprawnej i za każdym razem dostałam odmowną odpowiedź ponieważ sa tam pewne ograniczenia do których osoba niepełnosprawna musi się dostosować.A mianowicie to że w jednym z podpunktów wynika że może ubiegać się osoba niepełnosprawna która posiada brak lub częściwy nie dowład kończyn górnych. Pragnę zaznaczyć, że mój mąż miał wypadek w dzieciństwie w którym stacił lewą rękę na przedramienu. Prosze mi odpowiedzieć czy jemu należy się z racji tego programu dofinansowanie do komputera.
                                                                       mala
Nadrzędny Autor Centrum INTEGRACJA Dodany 2006-10-13 14:39
Zgodnie z założeniami beneficjentami programu PFRON- PEGAZ w części dotyczącej dofinansowania do zakupu komputera przez osoby niepełnosprawne m.in ze środków tych mogą korzystać:
pełnoletnie osoby w wieku aktywności zawodowej, niepełnosprawne z powodu braku lub znacznego niedowładu obu kończyn górnych posiadające ważne orzeczenie o znacznym lub umiarkowanym stopniu niepełnosprawności.
http://www.niepelnosprawni.info/ledge/x/1782
Osoby niepełnosprawne mogą także ewentualnie uzyskać  dofinasowanie do zakupu komputera w Powiatowym Centrum Pomocy Rodzinie.Informacje można uzyskać w PCPR właściwym dla miejsca zamieszkania:
http://www.niepelnosprawni.info/ledge/x/3740
Nadrzędny Autor mala Dodany 2006-10-14 11:27
dziękuje za odpowiedż ale chcę zaznaczyć że w PCPR też składałam wniosek i taką samą odpowiedz otrzymałam. także nadal nie wiem czy mojemu mężowi należy sie dofinansowanie na komputer.
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Porady Centrum INTEGRACJI / programy z PFRON dla kształcenia niepełnosprawnych (3532 - wyświetleń)

Powered by mwForum 2.16.0 © 1999--2008 Markus Wichitill