www.niepelnosprawni.plStrona główna forum
forum.niepelnosprawni.pl - Nie jesteś zalogowany
Strona główna forum Regulamin i pomoc Szukaj Rejestracja Logowanie
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Porady Centrum INTEGRACJI / URLOP WYCHOWAWCZY (2056 - wyświetleń)
- Autor Ala Dodany 2006-10-12 14:41
Może mi ktoś pomoże kończy mi się za dwa miesiące urlop wychowawczy, chciała bym go przedłużyć ale nie wiem czy mogę? Będą to już trzy lata mojego urlopu wychowawczego a mały kończy w przyszłym roku w maju cztery lata. Chcę przedłużyć urlop bo mały często choruje ale nie mam orzeczenia o niepełnosprawności.
Czy będę mogła przedłużyć jeszcze rok?
Może ktoś się zna dobrze na tych przepisach prawa pracy?
Nadrzędny Autor Centrum INTEGRACJA Dodany 2006-10-13 10:18
Zgodnie z przepisami kodeksu pracy pracownik zatrudniony co najmniej 6 miesięcy ma prawo do urlopu wychowawczego w wymiarze do 3 lat w celu sprawowania osobistej opieki nad dzieckiem, nie dłużej jednak niż do ukończenia przez nie 4 roku życia. Do sześciomiesięcznego okresu zatrudnienia wlicza się poprzednie okresy zatrudnienia.Urlopu wychowawczego udziela się na wniosek pracownika. Urlop wychowawczy może być wykorzystany najwyżej w 4 częściach.
Prawo do wydłużonego urlopu wychowawczego ma prawo  pracownik , jeżeli z powodu stanu zdrowia potwierdzonego orzeczeniem o niepełnosprawności lub stopniu niepełnosprawności dziecko wymaga osobistej opieki.Pracownik może skorzystać z urlopu wychowawczego w wymiarze do 3 lat, nie dłużej jednak niż do ukończenia przez dziecko 18 roku życia.
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Porady Centrum INTEGRACJI / URLOP WYCHOWAWCZY (2056 - wyświetleń)

Powered by mwForum 2.16.0 © 1999--2008 Markus Wichitill