www.niepelnosprawni.plStrona główna forum
forum.niepelnosprawni.pl - Nie jesteś zalogowany
Strona główna forum Regulamin i pomoc Szukaj Rejestracja Logowanie
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Porady Centrum INTEGRACJI / zespół downa - jest dziedziczny czy nie (4154 - wyświetleń)
- Autor Kinga Dodany 2006-10-14 13:37
Mam pytanko. Siostra mojego męża urodziła drugie dziecko z zespołem Downa (zatem nie jest to przypadek czy nieszczesliwy zbieg okoliczności). Od męża wiem, że przyczyna tkwi w jej organiźmie. Zmroziło mnie, bo teraz nie wiem czy w organiźmie mojego męża nie ma również "tego czegoś" co spowodowało u jego siostry , że niajako przekazała dzieciom zespół downa. Czy  to jest możliwe, czy istnieje realne zagrożenie , że i mój mąz moze posiadać te geny (jak jego sisotra) i czy są jakieś sposoby zeby to sprawdzić i ewentualnie wyeliminować a może lepiej wogóle nei decydowac się na dziecko. Tak się martwie. Jestesmy dopiero po ślubie. Wczesniej się nie martwiłam bo wydawało mi się , że zespół downa nie jest dziedziczny, a tylko nieszcześliwy zbieg okoliczności. Ale teraz wiem, ze nie do końca to jest prawdą.
Nadrzędny Autor Centrum INTEGRACJA Dodany 2006-10-16 15:37
Przede wszystkim należy zasięgnąć porady lekarza specjalisty.
Warto także zapoznać się z informacjami zawartymi na stronach Wortalu Stowarzyszenia  Na Rzecz Dzieci z Zaburzeniami Genetycznymi GEN:
http://www.gen.org.pl/nuke/modules.php?name=Content&pa=showpage&pid=30
oraz informacjami zawartymi na stronie Stowarzyszenia Rodzin i Opiekunów Osób z Zespołem Downa Bardziej Kochani:
http://www.bardziejkochani.pl/
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Porady Centrum INTEGRACJI / zespół downa - jest dziedziczny czy nie (4154 - wyświetleń)

Powered by mwForum 2.16.0 © 1999-2008 Markus Wichitill