www.niepelnosprawni.plStrona główna forum
forum.niepelnosprawni.pl - Nie jesteś zalogowany
Strona główna forum Regulamin i pomoc Szukaj Rejestracja Logowanie
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Sprzęt i rehabilitacja / Firma, która robi dobre protezy (102435 - wyświetleń)
1 2 Poprzednia strona Następna strona  
- Autor stokrotka Dodany 2006-10-16 14:17
Cześć, czy możecie polecić jakąś firmę w Warszawie lub okolicach, która wykonuje protezy kończyn dolnych z elementów Otto Bocka? Zniechęciłam się do firmy, która robiła mi protezy do tej pory, szukam nowej. Chętnie poznam Wasze doświadczenia w tej materii. Może znacie lepsze części niż Otto Bock?

pozdrawiam i czekam na posty
Nadrzędny Autor Thule Dodany 2006-11-16 23:22
Witam.
Nie wiem czy mój głos w dyskusji okaże siętak ważny dla Ciebie (bo sama nie używam protez) ale mam znajomych (nie z Warszawy) którzy dąża do tego aby zamienić swoje dotychczasowe protezy na te produkowane z Otto Bocka. Choc juz od jakiś paru tygodni ( w sprawie wózka coprawda) chcę się z nimi umówić na bezpłatną konsultację, ewentualny kosztorys, niestety żadnej reakcji...czyżby mieli tylu klientów? Z Panthery konsultant zajawił się u mnie na drugi dzień po rozmowie. Mieszkam w Warszawie więc sadzę ze zarówno pierwsza jak i druga firma nie mają daleko...
Nadrzędny Autor Yanika Dodany 2006-12-26 20:35 Zmieniony 2006-12-27 17:00
Witaj,niestety chyba  nie ma lepszej firmy niż Otto Bock,mieszkam w Warszawie,ale nie słyszałam aby jakaś firma robiła protezy z elamentów tej firmy,tylko Poznań.A Warszawskie Zakłady Sprzętu Ortopedycznego?Pozdrawiam serdecznie
Nadrzędny - Autor bluengel Dodany 2007-01-07 23:46
Ja korzystam od paru lat z fimy Markprotetik w Konstancinie. Także w Konstancinie ma swoją firmę Marek Zarychta - znajdziesz w necie.
Obydwaj sprowadzają na życzenie różne elementy - na pewno głównie Otto Bocka, ale również innych, światowych firm. Jeśli się wie, co się chce, można próbować.
Polecam firmę SOL z Łodzi - w Warszawie 1 lub 2 razy w tygodniu prowadzą konsultacje w Centrum Zdrowia Dziecka w Warszawie - można zadzwonić do Łodzi, miła pani wszystko powie. Pracują na szwedkich i chyba fińskich, najlepszych na świecie elementach, doskonale wyszkolei protetycy. Nie są tani. Ale ten sprzęt nie może być niedrogi...

Do Thule - w Otto Bocku nie ma problemu z umówieniem się na wizytę, uwierz mi... Ale trzeba się tym zająć. A poza tym, mają w W-wie kilku przedstawicieli, próbujcie.
Nadrzędny - Autor stokrotka Dodany 2007-01-09 11:14
Hej, ja niestety słyszałam, że kiedyś owszem wymieniona firma z Konstancina robiła dobre protezy - ale teraz przyjmuje strasznie dużo pacjentów i w związku z tym jakość ich usług bardzo się pogorszyła... Jeśli ktoś ma osobiste doświdczenia w tej kwestii, podzielcie się nimi, proszę

pozdrawiam
Nadrzędny - Autor bluengel Dodany 2007-01-10 18:53
Stokrotko,
w jakim jesteś (lub osoba potrzebująca protez) wieku? Może będę mogła pomóc, ale potrzebuję konkretu.
Zadzwoń do centrali Otto Bocka w Poznaniu i spytaj, kto w interesującym Ciebie regionie kupuje od nich elementy - to proste.
A opisane przeze mnie doświadczenia są "osobiste" - tzn. moje własne.
Ważne jest jedno - aby wiedzieć, w miarę możliwości, czego się dokładnie chce i egzekwować to. W Polsce NIE MA dobrej, podobnej choćby w 40% w poziomie ogólnych usług firmy, robiącej bardzo dobre protezy. Wszystko zależy od wiedzy, umiejętności a głównie doświadczenia konkretnego protetyka. Okazuje się, że najwięcej to wiemy, my, sami zainteresowani - moja wiedzy często przydawała się firmom, w których robiłam nogi dla siebie:) Jeśli dysponuje się jakimiś dodatkowymi pieniędzmi, warto zainwestować w Niemczech lub Holandii (wcale ne wychodzi drożej niż u nas, ale bez dofinansowania). Jeżeli nie, trzeba poprosić o katalog, usiąść z protetykiem i wybrać elementy, a potem robić próby aż do skutku, czyli uzyskania maksymalnego komfortu. Ja, dzięki swojemu uporowi, od paru miesięcy zasuwam na dwóch protezach jak mały samochodzik - po raz pierwszy od 30 lat bez stresu i problemów:) I zawdzięczam to właściwie tylko sobie samej:)
Czego i Tobie życzę:)
Nadrzędny Autor henake Dodany 2007-02-13 22:59
Witam ja ostanio bylem w Konstancinie w firmie mgr inz. Marka Pękala Mark-Protetik i jestem bardzo szczesliwy z wykonanej uslugi, Cena- konkurencyjna do pozostalych firm, jakos- wzorowa, obsluga- przemila. Serdecznie polecam Jak by ktos mial z Was pytanie to chetnie odpowiem, pozdrawiam
Nadrzędny - Autor Browar Dodany 2007-03-17 13:54
Witaj.
Z uwagą przeczytałem Twego posta i stwierdzam ze masz 100% racji . Nie dawno odebrałem protezy z firmy(nazwe podam na życzenie indywidualne) i pomimo doswiadczenia i sporego wieku dałem sobie wmówic ze to co odebrałem jest dobre i ze jestem zadowolny z usługi. Pisze to zeby przestrzec młodych amputantów przed taką decyzją ,NIE DOKONUCIE ODBIORU koncowego  protez,doputy nie bedziecie  100%  zadowoleni z usługi .
Pozdrawiam i zycze wytrwałosci przy zmianie protez
Nadrzędny - Autor okularnica Dodany 2007-03-19 09:43
Czy ktoś z was coś słyszła o firmie - protezowni Pro Bionica? Chętnie nawiążę kontak z uzytkownikami takich protez
Nadrzędny Autor przedwiosnie Dodany 2012-07-17 18:21
Ja słyszałem coś o tej firmie, niestety w negatywnym kontekście. Wracając do tematu, wydaje mi się że większość zakładów oferuje możliwość części otto-bock'a tylko co z tego, zrobiłem 4 lata temu protezę w Warszawie (zagraniczna firma) wykosztowałem się za części OB ale lej był tak nie wygodny, że najlepsze części by nie pomogły. Od pół roku chodzę na protezie robionej w firmie Ortotyka w Wawrze poleconej przez znajomą. Zapłaciłem znacznie taniej a póki co jestem usatysfakcjonowany. Technicy zrobili mi lej próbny i tak się do niego przyzwyczaiłem że nie mogę się zebrać żeby wymienić go na ten docelowy z żywicy. Pozdrawiam
Nadrzędny - Autor epicentrum Dodany 2013-12-05 18:09
Dołączam się do grona osób, które zgodziły się przyjąć zbyt szybko protezę:( I osób, które uczulają na to innych. Niestety, trzeba drążyć do skutku, ale wtedy mozna uzyskać naprawdę dobry efekt w chodzeniu.
Nadrzędny Autor daria2 Dodany 2016-08-29 18:43
Dziękuję za porady, uwzględnie je.. :-)
Nadrzędny Autor 2 anita Dodany 2013-04-13 21:59
Witam, gdybyś trafiła do Łodzi to nie daj się nabrać firmie Kanonowicz ul Józefów 107. Firma prywatna.
Robiłam u nich protezy i jedynie były na pokaz, niestety nie mogłam niczego zjeść. Robiłam prywatnie, złodzieje wzieli pieniądze, a mi zostały protezki na pokaz.
Nadrzędny Autor graz-ynaj Dodany 2013-04-24 08:02
Witam Cię chciałabym podzieli się z Tobą moimi spostrzeżeniami odnośnie firmy, która robi protezy i aparaty ortopedyczne.Pomimo, że nie chodzę w  protezie. ale chodzę w tak zwanym aparacie ortopedycznym na kończynę dolną, co do firmy w Warszawie różne są opinie ja specjalnie nie jestem zadowolona co do wykonanej pracy. Nie wiem czy dowiadywałaś się w Warszawskich Zakładach Sprzętu Ortopedycznego na ulicy Bohaterów Września, nie jestem pewna na sto procent czy na Baśniowej nie robią taki protez. Mam nadzieję i wierzę w to że Ci się uda załatwić wszystko pomyślnie.
Nadrzędny - Autor Kill The Poor Dodany 2013-11-01 21:07 Zmieniony 2013-11-01 21:10
Warszawskie Zakłady Sprzętu Ortopedycznego S.A. Proteza kosztowała 3,5 tysiąca. NFZ zwrócił 700 złotych. Materiały sprowadzone podobno z Niemiec. Proteza wytrzymała 1,5 roku i pękła na pół. Oczywiście okres gwarancyjny skończył się. Sami oceńcie czy warto korzystać z usług.

To jest efekt celowego postarzania produktów tak by zwiększyć sprzedaż. Tylko czy biednego stać na zakup drugiej protezy.
Nadrzędny - Autor KlauDusiaK Dodany 2014-03-01 11:28
Witam, jestem osobą po amputacji nogi. Z własnego doświadczenia polecam firmę Otto Bock w Krakowie ul. Tyniecka 173a. Wcześniej miałam robione protezy w kilku polskich firmach ortopedycznych. Jednak dopiero w Otto Bock zrobiono mi dobrze protezę. Najważniejsze jest dla mnie to, że mam dobrze dopasowany lej, w którym nic mnie nie boli. Proteza jest bezpieczna i dzięki temu mogę prowadzić aktywne życie. Protetycy w firmie Otto Bock są prawdziwymi specjalistami w tej dziedzinie. Jednocześnie wszyscy pracownicy są bardzo sympatyczni i otwarci na potrzeby osób po amputacjach. Piszę na tym forum, ponieważ wiem jak wiele osób po amputacjach nie ma dobrych protez. Warto jest więc zwrócić się do firmy Otto Bock, aby móc normalnie żyć. Mi tam pomogli!!! Wystarczy umówić się telefonicznie na bezpłatną konsultację w Otto Bock Kraków i porozmawiać z protetykami. Jeśli będziecie mieć jakieś pytania, służę pomocą :-) pozdrawiam i życzę wszystkim powodzenia
Nadrzędny - Autor WaldusNieKiepski Dodany 2014-03-01 11:34
klaun czy dusia jest twoim imieniem?
Nadrzędny - Autor KlauDusiaK Dodany 2014-03-01 12:37
Dusia jest to zdrobnienie, a dokładnie nick.
Nadrzędny - Autor WaldusNieKiepski Dodany 2014-03-01 15:03
Dusia , pewnie wiesz co piszesz. Ja wiem jak ważną sprawa jex t proteza. Wiele razy widzialem męczarnie kolegów ktrzy zmagali się ze zlym modelem. Czy jest możliwość refundacji takiego " bucika?"
Nadrzędny - Autor siwek Dodany 2014-03-04 04:58
To tylko reklama firmy.
Nadrzędny - Autor KlauDusiaK Dodany 2014-03-04 18:45
To nie jest reklama firmy.  Tylko chciałabym żeby inni ludzie po amputacji nogi nie cierpieli tak jak ja kiedyś i mogli normalnie żyć. Może ktoś kto jest w podobnej sytuacji przeczyta moją opinię. Tu nie chodzi o firmę, tylko o to żebym mogła komuś pomóc.
Nadrzędny Autor WaldusNieKiepski Dodany 2014-03-04 18:52
No i już Cię lubię.  Bo tak wiele tu bezdusznych reklamodawców a tak mało asertywności :-)
Nadrzędny Autor stasiekpl Dodany 2015-02-22 18:21
Hej,

rzadko się tu udzielam, ale czytając niektóre opinie stwierdziłem że opiszę swój przypadek.

Moje schorzenie to duży skrót prawego podudzia, połączony z dużym zniekształceniem śródstopia, szpotawość stopy, brak kości strzałkowej i inne nazwy których już nawet nie pamiętam, bo świadomość ich i tak nie poprawia mojej sprawności. :-)
Za PRLu wykonywano mi aparaty ortopedyczne w STO..... w Konstancinie-Jeziornie, był to taki aparat szynowo-paskowy z polską stopą o aktywności dla staruszków, nic więc dziwnego że po roku aparat był zużyty w stopniu uniemożliwiającym dalsze użytkowanie. Całe szczęście że wtedy aparat mogłem zrobić co rok, na koszt Państwa. Nie raz aparat napawiany był chałupniczo np. spawarką (pęknięte szyny) albo wracałem do domu z ułamaną stopą … choć później mając kontakt z osobami które miały podobne schorzenie do mojego, oceniam że i tak miałem super oprotezowanie, bo oni poruszali się nieraz na jakiejś dosłownie „tyczce”. Wszystko przez to że schorzenie jest nietypowe i wymaga indywidualnego podejścia. nikt wtedy niestety potrzebami pacjentów nie przejmował, a jak coś obcierało, uwierało to człowiek wolał sam sobie pomóc jak umiał z wykorzystaniem swoich narzędzi.

Później przyszedł czas Kasy Chorych i dalej NFZtu, STO.... sprywatyzowano, limity kasy chorych były śmieszne, STO.... sobie życzył konkretnej dopłat do protezy, którą powielali od 20 lat tak samo - a tutaj człowiekowi trudno się z tym zgodzić, jak mentalność i wykonanie jest takie jak było, a pojawiają się dodatkowe żądania finansowe. Wtedy, czyli ok. 1999 roku natrafiłem pierwszy raz na ofertę Otto Bock – przeglądając foldery wyglądało to dla mnie jak kosmos w porównaniu do tego co wtedy używałem. Niestety finansowo nie byłem w stanie wtedy myśleć o takim oprotezowaniu.

Kilka lat później choć finanse zdecydowanie też nie pozwalały, postanowiłem chociaż dowiedzieć się o możliwościach jakie istnieją w zakresie oprotezowania dla mnie – przypominam całkowicie atypowa proteza, żadne amputacje, całkowity custom-work, który w STOCERze był kwitowany spostrzeżeniem żebym się cieszył że połączenie żywicy, drewna, skóry, pasków, szyn stalowych i stopy tak ładnie wychodzi. Pojechałem do Poznania do OttoBock gdzie znajdowała się wtedy jedyna filia tej firmy w Polsce. Bezpłatnie zostałem obmierzony, skonsultowany z lekarzem na miejscu (przyjechał żeby udzielić tylko tej konsultacji), kierownik firmy długo i wyczerpująco opisywał mi jakie mogą być możliwości zapewnienia mi zaopatrzenia ortopedycznego. W zderzeniu z rzeczywistością dotychczasowej obsługi w firmie ortopedycznej przeżyłem dosłownie szok jakości, jak się powinno traktować klienta-pacjenta. Pozostawało tylko w głowie poczucie nieosiągalności … tu kolejne zaskoczenie, dostałem informację w jaki sposób i gdzie mogę się starać o dodatkowe finansowanie i z jakimi obecnie instytucjami współpracują w zakresie dofinansowań. Poszczęściło mi się, udało mi się zorganizować finansowanie ze źródeł wskazanych w OttoBock (nie kredyt lub pożyczka) i niedługo potem pojechałem na zdjęcie miary.

Po otrzymanych kosztorysach okazało się że proteza którą wykonują nie ma nic wspólnego z czymś co uważam teraz za PRLowski relikt protetyczny. Można w niej wykorzystać nowoczesne płytki z włókna węglowego, nie potrzeba korzystać z stalowych szyn, lej nie musi być skórzany, nie trzeba żebym nosił tulejkę udową - a w STO... raz zrobili mi nawet aparat z pasem biodrowym (!!!) - w OttoBocku poinformowano mnie, że to wszystko zależy od właściwego ustawienia i wyosiowania protezy względem ciała - czyli know-how + zaawansowane narzędzia pomiarowe. Nowa proteza była wykonana ściśle wg moich wytycznych i pieczołowicie uwzględniano wszystkie moje zastrzeżenia co do ustawienia i niezmiernie ważnego dla mnie kosmetycznego wyglądu. Efekt końcowy był doskonały, miałem wrażenie że nawet za bardzo dałem „w kość” technikowi przy wykonywaniu tej protezy. No i czas kilku tygodni na wykonanie był też zaskakujący, w porównaniu do ok. 6 miesięcy w poprzednim zakładzie.
Wspomnę też że niestety płytka stopy po jakimś czasie zaczęła wydawać dziwne dźwięki, na przeglądzie okazało się że zaczęła pękać, ale nie było żadnego problemu w wymianą gwarancyjną.

Następną protezę (po aż 5 latach użytkowania poprzedniej!!!) również wykonałem w OttoBock, tym razem w Krakowie, gdyż tam przeprowadził się technik który wykonywał poprzednią protezę. I znowu podczas wizyty na tzw. „przeglądzie” jeszcze starej protezy poinformowano mnie że jest duże dofinansowanie z programu „Aktywny samorząd”, przekazano komplet dokumentów do wypełnienia i zaoferowano pomoc przy wypełnianiu i składaniu dokumentacji. Technik przy wykonaniu nowej protezy znowu zwrócił sam uwagę na aspekty które powstały przy użytkowaniu poprzedniej protezy i je udoskonalił w nowej, wiele się napracował żeby również można było zastosować nowocześniejszą stopę pod niską zabudowę którą niedawno pojawiła się w ofercie.

To nie jest żadna kryptoreklama. Super indywidualny produkt o wysokiej jakości z którego można korzystać w każdych warunkach musi kosztować więcej, kwestia dofinansowania NFZ to jest przecież chora sytuacja w Państwie, a nie wina protetyków - zobaczcie jak jest w Czechach, tam dają dobre pieniądze na protezy, żeby niepełnosprawny mógł kupić sobie konkretną protezę. Dla mnie proteza jest wyznacznikiem jakości życia, czymś na czym mogę polegać w każdych warunkach i tą właśnie pewność gwarantuje OttoBock, począwszy od wysokiej jakości obsługi klienta, przez zrozumienie i dopasowanie się do potrzeb pacjentów, na dostarczeniu najwyższej jakości rozwiązań i produktów skończywszy. Niestety w Polsce przez chory system nie każdego na to stać i pewnie stąd żale za wysoką cenę protez w niektórych komentarzach.

pozdrawiam
Nadrzędny - Autor KlauDusiaK Dodany 2014-03-04 18:46
Jest możliwość dofinansowana z NFZ do protezy i leja protezowego.
Nadrzędny - Autor bluengel Dodany 2014-03-04 21:46
To wszystko piękne - i cenne.
Ale napisz jeszcze, jaki był koszt protezy w Otto Bock oraz ile z tego jest refundacji z NFZ... to się razem pośmiejemy:)

Ja już się uśmiechnęłam z zażenowaniem pod nosem, czytając Twoje rozróżnienie na refundację do protezy - oraz leja protezowego...:-) Dla Twojej info: te dwie rzeczy oddzielnie nie funkcjonują, więc oczywiste jest, że jeżeli już się refunduje to protezę - w której to skład lej wchodzi nieodłącznie:) A takie rozumienie sprawy raczej potwierdza, że ktoś tu płaci za kryptoreklamę...:-)
Nadrzędny Autor KlauDusiaK Dodany 2014-03-04 23:11
Oj "bluengel" proszę o to, żebyś nie był dla mnie niemiły. Moim celem nie jest robienie kryptoreklamy. Z własnego doświadczenia wiem, że firma Otto Bock z powodu swojego profesjonalizmu zasługuje na uznanie. Przez wiele lat po amputacji nogi cierpiałam z powodu źle dopasowanych lejów protezowych w polskich firmach ortopedycznych. Jeśli ktoś był w podobnej sytuacji zdaje sobie sprawę z tego, jak ciężko o dobrze dobrany lej. W Otto Bock zrobili mi protezę tak, że teraz nic mnie nie boli.  Z tego więc wynika moja pozytywna opinia na temat tej firmy i pracujących w niej prawdziwych specjalistów.
A tak w ogóle znasz takie słowo jak bezinteresowność... Ja bardzo żałuję, że wcześniej nie wiedziałam o Otto Bock i musiałam się "tułać" po jakiś tam polskich firmach. Właśnie, że firma Otto Bock się nie reklamuje i w tym problem. Jeszcze mało kto o niej wie. Ja opowiadam swoją historię, bo może ktoś naprawdę potrzebuje pomocy i moja informacja mu pomoże.
Nadrzędny - Autor KlauDusiaK Dodany 2014-03-04 23:27
Może to Państwa zdziwi, ale koszty protezy wykonanej w firmie Otto Bock były znacznie niższe, niż proponowano mi w polskich firmach. Mówiąc o refundacji z NFZ miałam na myśli, że istnieje coś takiego. Oczywiście masz całkowitą racje, że można się z niej jedynie śmiać!
W odpowiedzi na pytanie "WaldusNieKiepski" -"Czy jest możliwość refundacji takiego " bucika?"" pozwoliłam sobie wyszczególnić protezę i lej protezowy, ponieważ nie byłam pewna, co rozumie soba pytająca przez słowo "bucik"!!!
Nadrzędny - Autor bluengel Dodany 2014-03-05 14:42
Firma Otto Bock jest jedyną marką, którą 80% amputantów w Polsce wymienia na pytanie o protezownię i wózki - nie mów więc, że mało ludzi o niej wie. Do niedawna byli wręcz monopolistami - stąd wygórowane ceny.

Niestety, wiem, czym są niedopasowane protezy, bo też miałam ten sam problem - od dziecka poruszam się na dwóch i moje problem skończyły się dopiero wtedy, kiedy nauczyłam się i nabyłam odwagi, aby korzystać z własnych doświadczeń - zamiast dawać sobie wciskać drogie cuda, które nie spełniały elementarnej roli. Fakt, że w Polsce nie ma czegoś takiego, jak "rynek protezowni", bo tych protezowni jest kilka - raptem uważam, że cztery, w tym Otto Bock. I nie neguję ich jakości ani kompetencji, ale politykę funkcjonowania na rynku oraz pazerność.
Nadrzędny - Autor KlauDusiaK Dodany 2014-03-16 17:58
Moim zdaniem,  jeszcze nie wszyscy wiedzą o firmie Otto Bock. Kiedy ja byłam po amputacji nogi nie słyszałam niestety o tej firmie. Trafiłam do niej po długim czasie i nieudanych próbach mojego protezowania w innych polskich firmach, dzięki jednej z pacjentek, która była zadowolona z wykonanej protezy w firmie Otto Bock .
Ja jedynie pragnę wyrazić moją opinię. Zrobiono mi bardzo dobrze protezę w firmie Otto Bock i z ręką na sercu mogę ją polecić. Nigdy nie miałam problemów z tą firmą i jestem zadowolona z wykonywanych przez nią usług. Pozdrawiam :-)
Nadrzędny - Autor stokrotka-kwiatyphu Dodany 2015-11-06 12:19
Zgodzę się z tym, że otto bock ma dobre części. Sam chodze na nich od 3 lat i tylko konserwuje kolano i stope co roku. zamierzam w przyszłości dalej korzystać z ich produktów. jeśli chodzi o zakład bo chyba taki jest temat to w mazowieckim polecam protezownie w Radości w Warszawie nie kojarzę nazwy ale jest gdzieś niedaleko torów, kiedyś tam trafiłem przez przypadek jak szukałem pończoch i w porównaniu do tego co robili mi w innych zakladach to rewelacja. Obecnie poszukuje protezowni w województwie kujawsko-pomorskim czy ktoś może polecić jakiś zakład gdzie jest dobry protetyk? bo schudł mi kikut i z racji przeprowadzki musze poszukac kogos kto sie tam zaopiekuje moja nóżka.
Nadrzędny - Autor Piotr01 Dodany 2015-11-17 23:33
Dzień Dobry. Wtrącę się troszkę do dyskusji i powiem tak, że OttoBock to firma która wprowadza innowacje w budowie stóp protezowych natomiast Assure wymyśla świetne leje. Super jak traficie do firmy która wykorzysta elementy różnych producentów.
Nadrzędny - Autor Pan Pikuś Dodany 2015-12-01 09:08
A co sądzicie o protezach Össur? Ktoś coś słyszał, jest w stanie polecić? Mój kuzyn poszukuje nowej protezy i spodobał mu się ich design. Dodatkowo pasuje mu, że nadają się do uprawiania sportu. Ja dotychczas znałem tę markę wyłącznie ze świetnych ortez, w tym temacie jestem raczej nowy, a obiecałem, że mu pomogę..
Nadrzędny - Autor Łukasz Dodany 2016-01-03 12:38
Mam już trzecią protezę robioną w Otto-Bock Polska. Powiem z własnego doświadczenia. Pamiętajcie że jeżeli kupicie protezę robioną u jakiegoś technika na podzespołach Otto-Bocku to trzeba przewidzieć jak będzie wyglądała sytuacja gdy faktycznie coś stanie się z protezą. Miałem taką sytuację z C-Legiem i serwis przebiegł błyskawicznie. Na okres gdy proteza była naprawiana dostałem takie samo kolano. Czytałem na forach jakie macie problemy z serwisem. Kupując u źródła płacicie także za taką ewentualność. W mojej sytuacji i pewnie w Waszej też, gdy bym nie mógł ubrać protezy nie mógłbym iść do pracy a za to wam nikt nie zwróci. Pozdrawiam
Nadrzędny Autor stokrotka-kwiatyphu Dodany 2016-03-09 13:32
Tak się składa że zbieram na taką właśnie noge z kolanem C-leg. Na zapytanie protetyka w odnośnie tego co pan pisze odpowiedziano mi że otto bock za każdym razem wysyla takie kolano zastępcze, chyba że się kupi je na targu :-). Pozdrawiam
Nadrzędny Autor arek1 Dodany 2016-03-27 20:16
Ja mogę polecić, powiedz kuzynowi że moze brać śmiało niech się nie zastanawia.
Nadrzędny - Autor Vek Dodany 2016-03-22 10:54
Już nie trzeba jeździć do Poznania z Warszawy, żeby zrobić dobrą protezę Otto Bocka. Niedawno Otto Bock otworzył centrum ortopedyczne w Warszawie na ul. Szaserów 38.
Nadrzędny - Autor Kulka29 Dodany 2016-03-25 19:04
Dzięki za informacje.
Nadrzędny - Autor Gomel Dodany 2016-04-04 15:03
Warto sprawdzić firmę MarkProtetik z konstancina k.Warszawy, indywidualne podejscie do każdej osoby i są w stanie zrobić wszystko. Za konsultacje nic nie płacisz.
Nadrzędny - Autor Marek123 Dodany 2016-04-28 08:27
Witam,

Śmiało mogę polecić firmę OR-TECH z Torunia. Bardzo miła i fachowa obsługa, szybka realizacja i co najważniejsze dobrze wykonana proteza. Jestem też z Torunia i ważne było dla mnie że Panowie przyjechali do mnie do domu, zrobili pomiar i po tygodniu miałem gotową protezę. Z tego co wiem używają różnych komponentów do protez. Ja akurat miałem z części OTTO BOCKA. Co ważne mają możliwość sprzedaży ratalnej. Tak więc nie musiałem czekać na decyzję MOPR-u. Naprawdę gorąco polecam. Jak by ktoś był zainteresowany podaję stronę www.or-tech.pl

pozdrawiam
Marek
Nadrzędny Autor kilumeal Dodany 2016-05-22 14:42
Również gorąco polecam, bardzo miła obsługa.
Nadrzędny Autor kliko Dodany 2016-04-28 16:29
Również dziękuję za info.
Nadrzędny Autor po Dodany 2016-08-27 13:25
najciekawsze w tym że OTTO... ROBI WIELKĄ TAJEMNICĘ Z CENY WŁASNYCH PRODUKTÓW !!!
NIE UDZIELAJĄ TAKICH INFORMACJI BEZ KONSULTACJI Z ICH PROTETYKIEM ==== CZYTAJ PAN PSYCHOLOG MUSI WYBADAĆ ILE DA SIĘ WYCISNĄĆ Z SAMEGO KLIENTA A ILE Z SYSTEMÓW DOFINANSOWAŃ !!!
może czas aby ktoś z branży praw konsumenta się tym zjawiskiem zainteresował ??? Ich argumentacja to = każdy jest indywidualnym przypadkiem i .... ale skoro pytam o konkretny element katalogowo sklasyfikowany to dlaczego nie mogę dowiedzieć się ile to potencjalnie będzie kosztowało za samą część ?!?
Dla nas jest to czyste zdzierstwo i złodziejstwo i jawny brak możliwości konkurencji - rozważamy możliwość zgłoszenia tego do urzędu ochrony konsumenta i konkurencji.
Nadrzędny Autor mmikucki Dodany 2016-05-06 11:39
z mojego doświadczenia polecam ci pracownię protetyczną oto partner http://ortopartner.pl/protezy-rak,12,pl.html, fachowcy w sprawach dotyczących protez rąk i podudź
Nadrzędny - Autor wasilewski Dodany 2016-06-11 14:50
Dzień dobry, dla osób po amputacji szukających dobrego zakładu protetycznego na Śląsku z doświadczenia mojego mogę polecić firmę Relax med.
Co prawda nie mogę się wypowiedzieć na temat ręki bo ja miałem robioną protezę modularną uda, jednakże w poczekali była Pani po amputacji ręki więc na pewno też wykonują. Na początku zapytano mnie jakie mam potrzeby i co chcę w tej protezie robić i polecili mi parę różnych modeli. Porównywałem ceny do innych zakładów i wcale nie jest wysoka. Na protezie chodzę drugi rok i póki co odpukać nie mam co narzekać, na początku było mi ciężko się przyzwyczaić bo przez rok chodziłem w sztywnej ale osoby z Relaxu bardzo mi pomogły, także polecam każdemu sprawdzenie ich.
Nadrzędny Autor Pawełeq Dodany 2016-07-27 20:31
Podpinam się, jest to świetna firma.
Nadrzędny - Autor po Dodany 2016-08-27 22:00
Najciekawsze w tym że OTTO... ROBI WIELKĄ TAJEMNICĘ Z CENY WŁASNYCH PRODUKTÓW !!!
NIE UDZIELAJĄ TAKICH INFORMACJI BEZ KONSULTACJI Z ICH PROTETYKIEM ==== CZYTAJ PAN PSYCHOLOG MUSI WYBADAĆ ILE DA SIĘ WYCISNĄĆ Z SAMEGO KLIENTA A ILE Z SYSTEMÓW DOFINANSOWAŃ !!!
Może czas aby ktoś z branży praw konsumenta się tym zjawiskiem zainteresował ???
Ich argumentacja to = każdy jest indywidualnym przypadkiem i ....
ale skoro pytam o konkretny element katalogowo sklasyfikowany to dlaczego nie mogę dowiedzieć się ile to potencjalnie będzie kosztowało za samą część ?!?
Dla nas jest to czyste zdzierstwo i złodziejstwo i jawny brak możliwości konkurencji - rozważamy możliwość zgłoszenia tego do urzędu ochrony konsumenta i konkurencji.
Resztę sami dopowiedzcie ...
Nadrzędny - Autor kszynio1234 Dodany 2016-10-08 19:28
Ja kilkanaście lat temu dostałem od swojego pracodawcy protezę bio elektryczną przedramienia zbudowaną na podzespołach otto bock-a . Kosztowała wtedy (w 1999r) około 50000 PLN.
Czułem potrzebę po wypadku posiadania tylko takiej bio elektrycznej . Ale po około 2 latach nauczyłem się robić wszystko bez niej. Wolę protezę kosmetyczną. Jest lekka, nie trzeba ładować akumulatorów.
Mogę pływać z nią.  Ale najważniejsze nie trzeba myśleć jaki ruch ma ona wykonać!!!!
Teraz wymieniam tylko rękawice kosmetyczne. polska z PCV to około 300zł  , markowa silikonowa to nawet kilka tysięcy zł.
Proteza ma być dobrze dopasowana (jak buty)
Prawdopodobieństwo że proteza możliwie najlepsza wykona lub pozwoli nam wykonać pracę o wartości większej niż cena jej zakupu  - jest znikomo małe.
Ja teraz kupuję narzędzia i urządzenia które można obsługiwać jedną ręką.  Od czasu wypadku przejechałem swoimi prywatnymi samochodami ponad 400 000 kilometrów ( i bez wypadków).
Prowadzę firmę i potrafię obsługiwać wszystkie swoje maszyny: koparki, dźwigi, podnośniki koszowe, ładowarki, ciągniki. Piłą spalinową wycinam rzeźby z potężnych kłód(hobbystycznie).
Mimo że mam tylko jedną rękę to żaden z moich pełno sprawnych pracowników nie jest w stanie dorównać mi umiejętnościami manualnymi.
Szkoda kasy na elektroniczne protezy !!!! mimo że stać mnie na najdroższe.
Pozdrawiam.
Nadrzędny - Autor Piotr01 Dodany 2016-10-22 19:49 Zmieniony 2016-10-22 19:59
Ja również podpiszę się pod opinią kszynio1234 nie zawsze coś drogiego oznacza lepszą funkcjonalność pewne jest to że im bardziej zawansowane technologie tym większe koszty użytkowania. Super że są osoby które szczerze przedstawią argumenty za i przeciw wyrażone na podstawie praktycznych doświadczeń.

Bardzo trafne spostrzeżenie autora = po = Ja również się pod tym podpiszę.
Nadrzędny - Autor marc andrzej Dodany 2016-11-04 17:00
Ja wykonywałem trzy protezy w Rzeszowskich Zakładach Ortopedycznych i mogę ich śmiało polecić. Robili mi protezę tymczasowa i prócz protezy dostałem od nich życzliwość i wsparcie(nie martwilem się o dokumenty- wszystko podpowiadał, w razie jakichkolwiek pytań odpowiadali spokojnie i rzeczowo). Ja z ich protez i obsługi jestem bardzo zadowolony.
Nadrzędny - Autor Gracjanek Dodany 2016-11-06 17:28
[usunięte]
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Sprzęt i rehabilitacja / Firma, która robi dobre protezy (102435 - wyświetleń)
1 2 Poprzednia strona Następna strona  

Powered by mwForum 2.16.0 © 1999--2008 Markus Wichitill