www.niepelnosprawni.plStrona główna forum
forum.niepelnosprawni.pl - Nie jesteś zalogowany
Strona główna forum Regulamin i pomoc Szukaj Rejestracja Logowanie
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / BARIERY architektoniczne i nie tylko / opłata za parking (10546 - wyświetleń)
- Autor ZON Dodany 2006-10-17 21:58
Na płatnym parkingu przy targowisku miejskim w Tomaszowie Maz. są dwa miejsca oznaczone kopertą. Czy słusznie żąda się ode mnie opłaty jeśli parkuję w miejscach nieoznaczonych kopertą, gdyż tamte są prawie zawsze zajęte?
Czy karta parkingowa zwalnia z opłat czy tylko zezwala na parkowanie w m-cach oznaczonych kopertą?
Kto decyduje o ilości kopert na parkingu?
Co z opłatą jeśli na parkingu nie ma miejsc oznaczonych kopertą?
Nadrzędny - Autor Centrum INTEGRACJA Dodany 2006-10-18 11:39
Prawo o ruchu drogowym stanowi,że osoba niepełnosprawna o obniżonej sprawności ruchowej, kierująca pojazdem samochodowym oznaczonym kartą parkingową może nie stosować się do niektórych znaków drogowych dotyczących zakazu ruchu lub postoju
W/w przepis stosuje się również do kierującego pojazdem przewożącego osobę o obniżonej sprawności ruchowej. Karta parkingowa uprawnia do bezpłatnego parkowania na wyznaczonych miejscach/ kopertach/ w strefach płatnego parkowania. Poza tymi miejscami parkowanie jest płatne. Jednak w niektórych miastach osoby niepełnosprawne mogą bezpłatnie parkować na wszystkich miejscach w strefach płatnego parkowania. Parkingi prywatne, spóldzielcze itp. mogą ustalać własne zasady i ulgi korzystania z miejsc postojowych.
Zgodnie z rozporzadzeniem ministra infrastruktury w sprawie warunków technicznych, jakim powinny odpowiadać budynki i ich usytuowanie liczbę i sposób urządzenia miejsc postojowych należy dostosować do wymagań ustalonych w decyzji o warunkach zabudowy i zagospodarowania terenu, z uwzględnieniem potrzebnej liczby miejsc, z których korzystają osoby niepełnosprawne.
Nadrzędny - Autor atram Dodany 2008-04-22 15:35
Witam!
Mam pytanie, gdzie znajde przepis mówiący o parkowaniu płatnym/bezpłatnym dla osób niepełnosparawnych oraz wykaz znaków do których ososba z karta parkingową nie musi się stosować. Proszę o podanie nr. ustawy.Dziękuje
Nadrzędny Autor renatawanke Dodany 2008-04-24 07:10
takich info. udzielił mi referent transportu przy odbiorze karty euro-parkowania ale w naszym kraju wogóle nie ustępują on na parkingach smutne ale prawdziwea pod blokiem też trzeba płacic.
Nadrzędny Autor Szczepan Dodany 2007-01-12 08:26 Zmieniony 2007-01-12 08:39
Witam.
Z tym parkowaniem to jest tak.Są odpowiednie przepisy ale tak naprawdę to co region,miasto ,ba nawet co parking to jest inaczej .Wszystko zależy od podejścia ludzi z obsługi parkingów i osób upoważnionych do kontroli, to jest:Policji ,Straży Miejskiej i Kontrolerów Parkingów.
Najgorzej jest na parkingach prywatnych,często zupełny brak kopert. W tym momencie zaczyna się czynnik ludzki ,jedni pozwalają zaparkować bezpłatnie,drudzy nie.
Wszędzie gdzie mogę parkuje na kopertach.
Koperta zajęta parkuje na miejscu płatnym bez wnoszenia opłat.
Wygonią z płatnego miejsca lub żądają opłaty ,parkuje gdzie się da o ile nie tamuje to ruchu i niestanowi zagrożenia dla kierowców i pieszych.(czasami tuż obok płatnego parkingu w miejscu gdzie parkowanie jest zabronione )
mandatu  dotychczas niezapłaciłem.
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / BARIERY architektoniczne i nie tylko / opłata za parking (10546 - wyświetleń)

Powered by mwForum 2.16.0 © 1999--2008 Markus Wichitill