www.niepelnosprawni.plStrona główna forum
forum.niepelnosprawni.pl - Nie jesteś zalogowany
Strona główna forum Regulamin i pomoc Szukaj Rejestracja Logowanie
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Kawiarenka / Niepełnosprawni w medycynie?. – Po przeciwnej stronie baryka (11656 - wyświetleń)
- Autor pitf Dodany 2009-04-08 23:45
Witam Wszystkich 

Wielu z was szanowni koledzy zastanawia się co to ma być za temat Czemu on ma służyć Roli jaką odgrywają niepełnosprawni rola jaką odgrywamy my w systemie Otóż Nie Temat który ja chcę poruszyć to niepełnosprawni lekarze Oto moje pytanie do was Czy jako osoby niepełnosprawne mamy szanse gdy chcemy zostać lekarzami?.{Zaznaczam że nie chodzi to o typ lekarzy którzy kształcenie i prawo wykonywania zawodu zdobyli gdy byli jeszcze sprawni} lecz o takich którzy od urodzenia są niepełnosprawni i są w lekarzami Skąd moje pytanie Otóż ja sam jestem niepełnosprawny a chcę zostać lekarzem Czy drodzy koledzy uważają że to możliwe? Nie będę tutaj opisywał swojego stanu dokładnie powiem tylko MPD Stopień umiarkowany gr.II Czy szanowni koledzy znają może jakiś niepełnosprawnych lekarzy z którymi ja niepełnosprawny mógłbym się skontaktować?.{Jeżeli tak to bardzo prosiłbym o jakiś kontakt do tych lekarzy choćby gg czy numer zakładu w którym pracują} Być może szanowni koledzy mają pomysł co powinienem zrobić jeżeli ja chcę zostać lekarzem z kim się kontaktować jak do tego podejść itp. W takim wypadku prosiłbym o sugestie Kończąc Zadam wam pytanie kolejne Czy nie uważacie że kto cierpi i patrzy na cierpienie kto nauczył się roli pacjenta będzie miał szanse być dobrym lekarzem Zapraszam do rozmowy Jeżeli ktoś jest zainteresowany rozmową ze mną osobiście to zapraszam na moje gg 1111473
Z wyrazami szacunku
Piotr Flejszerowicz
Nadrzędny Autor KRZYCHU Dodany 2009-04-09 00:03
Znalem takiego.W czasie wojny mina urwala mu noge.Został dętystą.Jego pląbę nosiłem przez 38 lat.Stara szkoła.Rok temu musiałem wymienic,ale zeba mam do dzisiaj.Zyczę Ci sukcesow.
Nadrzędny - Autor lidian Dodany 2009-04-09 08:53
Musisz przemyśleć czy Twoja niepełnosprawność pozwoli Ci przejść przez trudne studia medyczne i przez praktyki, ktore musi odbyć każdy student. Później jak już przez to przejdziesz, to już mniejszy problem, bo wybierzesz sobie specjalizację odpowiednią przy swoim stanie zdrowia. Patrz jednak realnie, studia są trudne nawet dla osób sprawnych. Znałam ludzi niepełnosprawnych od dziecka, którzy zostali lekarzami. I to byli bardzo dobrzy lekarze.
Nadrzędny - Autor szczerbaty Dodany 2009-04-09 09:24
STUDIA SA TRUDNE DLA NIEUKOW I TACY DZIEKI ZNAJOMOSCIA I PROTEKCJA KONCZA STUDIA
KTOS KTO MA CHLONNY UMYSL I WIE CZEGO CHCE OD ZYCIA STUDIA NIE BEDA SIE WYDAWAC TRUDNE
TO NIEUKI W BIALYCH KITLACH POWIELAJA OPINIE ZE STUDIA SA TRUDNE
NAPEWNO  NIE TYLKO JA SLYSZALEM O LUDZIACH KTORZY STUDIUJA NA NIE JEDNEJ UCZELNI ROWNOCZESNIE
SA TO LUDZIE KTORZY POSZLI NA STUDIA ZEBY POSZERZYC SWOJA WIEDZE A NIE DLATEGO ZE TATA Z MAMA SA LEKARZAMI I LAPOWKARZAMI
Nadrzędny Autor lidian Dodany 2009-04-09 09:29
Nie mówiłam o trudnościach umysłu tylko ciała. Pitf pytał o osoby niepełnosprawne. Ja nie poddaję w wątpliwość jego wiedzy i zdolności umysłowych. Wspomniałam o trudnościach, bo nie wiem w jakim stopniu ma utrudnione poruszanie się, a to na tych studiach jest ważne.
Nadrzędny - Autor amalian Dodany 2009-04-09 10:09

>NAPEWNO  NIE TYLKO JA SLYSZALEM O LUDZIACH KTORZY STUDIUJA NA NIE JEDNEJ UCZELNI ROWNOCZESNIE


SA TO LUDZIE KTORZY POSZLI NA STUDIA ZEBY POSZERZYC SWOJA WIEDZE A NIE DLATEGO ZE TATA Z MAMA SA LEKARZAMI I LAPOWKARZAM<

Nie wszyscy . Są i tacy którzy znaleźli dobry sposób na dorobienie sobie , zwielokrotniając sumę stypendium .
Pewnie nie wszyscy ,ale i o takich przypadkach się czyta .
Nadrzędny - Autor szczerbaty Dodany 2009-04-09 21:35
POWINNO SIE ZABRONIC UCZESZCZAC NA STUDIA OSOBA NIEPELNOSPRAWNYM BO TAKIE OSOBY MAJA ,,SCIETY"  CHARAKTER
ZAWSZE BEDA MYSLEC O SWOJEJ ULOMNOSCI :-(T
TACY LEKARZE MOGA NP DAZYC DO TEGO ABY ICH PACJENCI BYLI BARDZIEJ CHORZY OD NICH
JEST TO DZIALANIE PODSWIADOME CHOREGO CZLOWIEKA :-(
Nadrzędny - Autor dobrosia Dodany 2009-04-10 08:09
MOWA JEST SREBREM,A MILCZENIE ZLOTEM.
Nadrzędny - Autor szczerbaty Dodany 2009-04-10 08:42
TO MILCZ
Nadrzędny Autor dobrosia Dodany 2009-04-10 13:35
A coz innego robie?
Nadrzędny Autor Ella Dodany 2009-04-11 19:47
:-))))))))
Nadrzędny - Autor 62norbi Dodany 2009-04-11 21:14
Nie.... Szczerbuś, ty masz milczeć... To jest to złoto... TWOJE MILCZENIE JEST ZŁOTEM...
Nadrzędny - Autor szczerbaty Dodany 2009-04-12 11:23
MIOTASZ SIE JAK G.... W PRZEREBLU
Nadrzędny Autor eliska Dodany 2009-04-12 12:37
Norbi dałbyś spokój są święta.Jak ci się nie podoba co pisze Szczerbaty to albo tego nie czytaj albo Go zablokuj.Masz pretensje,że się ciebie czepia ale ty sam Go atakujesz to się facet broni.Alleluja
Nadrzędny - Autor 62norbi Dodany 2009-04-12 14:21
Szkoda gadać, lepiej przemilczeć niż z durniem gadać...
Nadrzędny Autor eliska Dodany 2009-04-12 18:57
Mój post wcale nie był głosem na twoje poparcie norbi.
Nadrzędny - Autor Ella Dodany 2009-04-12 16:20
Norbi i tu obrażasz i na dokładkę w Świąteczny dzień Wielkanocny? Jak Ci nie wstyd.
Nadrzędny Autor eliska Dodany 2009-04-12 18:56
Ella masz rację.Zresztą czego się można po nim spodziewać szytając jego posty.Myslę że takie odzywki są nie na miejscu.
Nadrzędny Autor MATTHEW Dodany 2015-12-13 23:18
Z twojej wypowiedzi wynika to, że masz 11 lat i za dużo siedzisz przed telewizorem.

Pozdrowienia!       Przyszły jednooczny lekarz! (a jak się wyleczę to chirurg)
Nadrzędny - Autor Angelangel Dodany 2012-03-05 19:32
Nie mam gg: Co do niepełnosprawnych lekarz jest artykuł w rp.pl, może juz go widziałeś, jezeli jestes zainteresowny tematem, napisz prosze o tym na tym forum. Z poważaniem.

Lekarzowi z umiarkowanym stopniem niepełnosprawności wolno pełnić dyżury w szpitalu, jeśli zgodzi się na to sprawujący nad nim opiekę medyk
Czy lekarz mający orzeczenie o umiarkowanym stopniu niepełnosprawności może pełnić dyżury medyczne? – pyta czytelnik DOBREJ FIRMY.
Dyżur medyczny to wykonywanie poza normalnymi godzinami pracy czynności zawodowych lekarza, wymaga udzielania całodobowych świadczeń zdrowotnych.
Przy umiarkowanym stopniu niepełnosprawności czas pracy takiej osoby nie może przekraczać 7 godzin na dobę, ok. 5 dni w tyg. A lekkim?

Jest to więc troche krótszy wymiar niż dla lekarza (7 godzin 35 minut dziennie i przeciętnie 37 godzin 55 minut tygodniowo).

Warto zauważyć, że osoba niepełnosprawna ma sztywną normę tygodniową (35 godzin). A lekko? Ponadto niepełnosprawny nie może być zatrudniony w porze nocnej i w godzinach nadliczbowych.

Ale stosowanie tych przepisów da radę wyłączyć. Wtedy czas pracy niepełnosprawnego będzie taki sam jak dla pozostałego personelu medycznego i nie ma żadnych dodatkowych zakazów zlecania pracy. Dzieje się tak, gdy na wniosek osoby zatrudnionej, czyli niepełnosprawnego, lekarz przeprowadzający badania profilaktyczne pracowników lub w razie jego braku lekarz sprawujący opiekę nad tą osobą wyrazi na to zgodę (art. 16 ust. 1 pkt 2 ustawy o rehabilitacji).
Nadrzędny Autor lidian Dodany 2012-03-05 19:52
Twoja odpowiedź chyba już spóźniona. Popatrz na datę założenia wątku. To już trzy lata minęły. Zainteresowany pewnie już zdecydował co będzie robił w życiu. :-))))))))
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Kawiarenka / Niepełnosprawni w medycynie?. – Po przeciwnej stronie baryka (11656 - wyświetleń)

Powered by mwForum 2.16.0 © 1999--2008 Markus Wichitill