www.niepelnosprawni.plStrona główna forum
forum.niepelnosprawni.pl - Nie jesteś zalogowany
Strona główna forum Regulamin i pomoc Szukaj Rejestracja Logowanie
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Porady Centrum INTEGRACJI / stare a nowe orzeczenie (2293 - wyświetleń)
- Autor Sleepwalker Dodany 2006-10-19 10:30
Witam,
Mam orzeczona II grupe, niepelnosprawnosc trwala, od dziecka (wady wrodzone). W lutym wyrabialem legitymacje osoby niepelnosprawnej i powiedziano mi ze nie musze miec nowego orzeczenia - na legitymacji mam wpisany umiarkowany stopien niepelnosprawnosci. Jednakze, gdy chcialem sie ubiegac o zasilek pielegnacyjny powiedziano mi, ze musze miec nowe orzeczenie. Pomijam fakt, ze w lutym powiedziano mi, ze taki zasilek mi nie przysluguje, choc jak pozniej sie dowiedzialem jednak przysluguje jako ze inwalidzwo jest od dziecka. Mozna prosic o wyjasnienie tych sprzecznosci?
Pozdrawiam
Damian
Nadrzędny Autor Zygmunt Dodany 2006-10-30 15:00
Witam. W mym przekonaniu, jesli istnieje orzeczenie o stalym inwalidztwie - wydaje mi sie, ze nie ma takowej koniecznosci aktualizowania orzeczenia - chyba, ze stopieni niepelnosprawnosci mogl zakwalifikowac Pana do grupy 1 badz 3. Te kwestie, jak rowniez kwestie: czy nalezy sie zasilek pielegnacyjny lub dodatek pielegnacyjny, wyjasnic moze orzecznictwo lub najblizszy oddzial ZUS. Pozatym niepelnosprawnosc od dziecka, jest niepelnosprawnoscia - wrodzona. I tak ja sie powinno okreslac. Powodzenia.
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Porady Centrum INTEGRACJI / stare a nowe orzeczenie (2293 - wyświetleń)

Powered by mwForum 2.16.0 © 1999--2008 Markus Wichitill