www.niepelnosprawni.plStrona główna forum
forum.niepelnosprawni.pl - Nie jesteś zalogowany
Strona główna forum Regulamin i pomoc Szukaj Rejestracja Logowanie
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Forum rodziców / wypoczynek integracyjny na wsi (1636 - wyświetleń)
Autor lwica511 Dodany 2009-05-07 10:51
Myśle o ucieczce z miasta i osiedleniu na wsi.
Typowej wsi, z bocianem , sarnami za oknem. Wokół cisza, spokój,
pola, lasy, w oddali gospodarstwa wiejskie.
Moja misja w mieście, za jakis rok dobiegnie końca, teraz chcę mieć misję na wsi:)
Pomyślałam, że fajnie byłoby aby inni ludzie mieli możliwość cieszyć
oko tym, czym ja:)
Nie jestem rolnikiem, wiec gospodarstwo agroturystyczne odpada.
I pomyslałam, ze moge stworzyć taki mini ośrodek wypoczynkowy na ok.
40 miejsc, całkowicie przystosowany do pobytu osób
niepełnosprawnych. Gdzie wszystkie dzieci bedą mogły korzystać z tych samych urządzeń, gdzie niepełnosprawny młody człowiek bedzie mógł wyrwać się na grila, czy ognisko ze swoimi sprawnymi kumplami,  itd., Zdaje sobie sprawę że będzie to trudne.
I tu moja prośba. Jeśli ktoś w jakikolwiek sposób jast trochę rozeznany w tym temacie, prosiłabym o podzielenie sie tym. Jak najkorzystniej nazwać tego typu biznes, aby ominąć mase niepotrzebnych przepisów;)?
Na co zwrócić uwagę, co chcielibyscie aby było w takim osrodku? jakie nawierzchnie najlepsze do poruszania się
na wózku po ogrodzie? Czy sztuczna trawa sie sprawdzi? Nie chce na wsi wylewac betonów:) Czy moge starac się o dotacje? Czy mogę zrobić plac zabaw we własnym zakresie, bo dostępne na rynku integracyjne to ok.30 000 tys. troche drogo..Podobno są
wózki do poruszania sie po wiejskiej drodze, na grubych gumach? Jaki metraż (minimalny;) powinien posiadać pokój 2 osobowy , tak aby osoba poruszajaca sie na wózku miała pole manewru:)? Basen..Jaki powinien byc basen integracyjny??Nie ma o tym zielonego pojecia, ale jestem kreatywna i mam moźliwości;)) Odpisujcie, za wszelkie rady będę bardzo bardzo wdzięczna:)
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Forum rodziców / wypoczynek integracyjny na wsi (1636 - wyświetleń)

Powered by mwForum 2.16.0 © 1999--2008 Markus Wichitill