www.niepelnosprawni.plStrona główna forum
forum.niepelnosprawni.pl - Nie jesteś zalogowany
Strona główna forum Regulamin i pomoc Szukaj Rejestracja Logowanie
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / BARIERY architektoniczne i nie tylko / Liczba stanowisk parkingowych dla niepełnosprawnych (15828 - wyświetleń)
- Autor Jagienka Dodany 2006-10-31 13:13
Pracuję w pracowni projektowej drogowej. Projektujemy często parkingi - np. przy większych sklepach. Nie spotkaliśmy sie jeszcze w literaturze z zalecaną liczbą stanowisk dla niepełnosprawnych. Czy jest określone gdzieś procentowo, ile powinno być takich stanowisk w stosunku do wszystkich stanowisk parkingowych?
Nadrzędny - Autor Centrum INTEGRACJA Dodany 2006-11-08 13:00
W ustawie prawo budowlane oraz w rozporządzeniu ministra infrastruktury w sprawie warunków technicznych, jakim powinny odpowiadać budynki i ich usytuowanie jest powiedziane:
zagospodarowując działkę budowlaną, należy urządzić, stosownie do jej przeznaczenia i sposobu zabudowy, miejsca postojowe dla samochodów użytkowników stałych i przebywających okresowo, w tym również miejsca postojowe dla samochodów, z których korzystają osoby niepełnosprawne. Liczbę i sposób urządzenia miejsc postojowych należy dostosować do wymagań ustalonych w decyzji o warunkach zabudowy i zagospodarowania terenu, z uwzględnieniem potrzebnej liczby miejsc, z których korzystają osoby niepełnosprawnełnosprawne. Zatem nie ma  procentowego określenia liczby miejsc postojowych dla osób niepełnosprawnych.
Nadrzędny - Autor mundek Dodany 2006-12-25 00:46
Piszcie sobie o ilości wolnych miejsc a ja tam wiem swoje. Ile by ich nie było i tak na nich stoją zdrowe byki a my nie mamy dalej gdzie parkować. I to jest prawdziwy problem.
Nadrzędny Autor majim Dodany 2007-01-07 11:45
Witam!
zawsze mnie smieszyly te miejsca parkingowe dla ON... niby jest ich troche i czasem nawet sa wolne... ale jesli nie chce sie komus porysowac samochodu przy wyjmowaniu wozka to lepiej z nich nie kozystac
nie zauwazyliscie ze te miejsca zazwyczaj maja identyczna szerokosc jak te dla "normalnych"? a gdzie odrobine wiecej miejsca na postawienie wozka? coz... widocznie ON powinni chudnac
pozdrawiam
M.
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / BARIERY architektoniczne i nie tylko / Liczba stanowisk parkingowych dla niepełnosprawnych (15828 - wyświetleń)

Powered by mwForum 2.16.0 © 1999-2008 Markus Wichitill