www.niepelnosprawni.plStrona główna forum
forum.niepelnosprawni.pl - Nie jesteś zalogowany
Strona główna forum Regulamin i pomoc Szukaj Rejestracja Logowanie
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Sprzęt i rehabilitacja / Ładowarka INVACARE, 24V, 8A (4574 - wyświetleń)
- Autor adrian121 Dodany 2009-07-11 19:51
witam,

poszukuje ładowarki do wózka elektrycznego INVACARE METEOR (lub innej firmy o podobnych parametrach).
Typ ładowarki: INVACARE 24V, 8A, Part No. BAT GCE-0821
Problem polega na tym, że ładowarka włącza się i wyłącza co jakieś 1-2 sekundy. (słychać pstrykanie i gasną diody odpowiedzialne za stan naładowania baterii, dioda wskazująca stan przepływu prądu pali się cały czas)
Wcześniej, po ładowaniu akumulatorów spalił się bezpiecznik, jak potem doszedłem był on na kablu od wejścia do ładowania.
Dwa dni później po wymianie bezpiecznika, ładowałem skuter dwa razy. Przy następnej próbie pojawiły się problemy z ładowarką opisany wyżej.

Czy wymiana, naprawa ładowarki coś pomoże na ten problem?
Gdzie mogę dokonać takiej naprawy, zakupy ładowarki w miarę przystępnej cenie?
A może ktoś posiada taką ładowarkę?
Wszystkie odpowiedzi są mile widziane.
Nadrzędny - Autor Maria Brylka Dodany 2009-07-17 18:27
Witaj!Jakie Twoj wozek ma akumulatory?Bo to najwazniejsze w tym temacie,gdyz kazda ladowarka o24V i8A pasowac Bedzie.pozdrawiam marzena
Nadrzędny - Autor Maria Brylka Dodany 2009-07-19 10:28
Czesc! Zglaszasz temat,Jestem w stanie pomoc Ci ale milczysz!!!Jak to odebrac?
Nadrzędny - Autor adrian121 Dodany 2009-07-19 21:22
Akumulatory są 2, żelowe 73Ah każdy, model C5, firmy INVACARE.
Wózek ma dwa porty do ładowania, jeden przy kierownicy na 8A, a drugi pod siedzeniem - 15A.
Gdy podłączyłem przewód do tego pod kierownicą ładowarka rozłączała się, znaczy diody wskazujące stan naładowania, zaś dioda wskazująca przepływ prądu świeciła się normalnie.
Po podłączeniu do portu 15A, ładowarka ładowała normalnie. Nie wiem czy dobrze zrobiłem, ale działa. Kilka razy też spalił się bezpiecznik 8A, ten niedaleko kontrolera, pod siedzeniem. Zauważyłem że wózek przestaje działać, tzn. gasną diody na  panelu i nie da się go uruchomić, gdy włączę np. światła (od razu traci zasilanie). Wtedy trzeba odłączyć wszystkie przewody od kontrolera na kilka minut, potem wszystko podłączyć i wózek zaskakuje. Problem leży więc chyba po stronie elektroniki. Nie wiem co jest tego przyczyną
Nadrzędny Autor Maria Brylka Dodany 2009-07-21 19:11
Dziekuje,za dokladne przedstawienie problemu.Po dokladnym przeanalizowaniu tematu z moim mezem tez specjalista -od 8 lat na wozku inwalidzkim,kozysta rowniez ze skuterka,podejzewamy ze cos jest z elektronika lub tez jest gdzie zwarcie,przebicie.Przepraszam ale nie jestem w stanie wiecej Ci pomoc.Proponowalibysmy abys zglosil sie do dobrego i sprawdzonego "specjalisty".Daj znac jak i co?ok?zyczymy powodzenia
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Sprzęt i rehabilitacja / Ładowarka INVACARE, 24V, 8A (4574 - wyświetleń)

Powered by mwForum 2.16.0 © 1999--2008 Markus Wichitill