www.niepelnosprawni.plStrona główna forum
forum.niepelnosprawni.pl - Nie jesteś zalogowany
Strona główna forum Regulamin i pomoc Szukaj Rejestracja Logowanie
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Praca / prośba o informacje na temat pracy dla rencisty . (9864 - wyświetleń)
- Autor zelda6 Dodany 2006-11-03 13:11
witam wszystkich . mam na imie jan . posiadam rente z zus-u . częściowo niezdolny do pracy na dwa lata czyli  do maja 2007 . dostałem propozycje pracy   na 1/4 etatu . i mam problem  . podejme pracę i zgłoszę  do zusu, że podjąłem  bo jest taki obowiązek  . czy jak w maju stanę  na komisji mogą mi renty nie przedłużyć , ponieważ mam jakąkolwiek  pracę . wiem  że można dorobić jakąś kwotę . ale się boję , że napapsze sobie w papierach . nie wiem na jaki okres była by ta praca . zawsze jakiś grosz by się przydał . jeżeli ktoś miał podobną sytuację proszę  o poradę . pozdrawiam  jan 
Nadrzędny - Autor Szymon Dodany 2006-11-05 11:34
Witam
Mam podobne doświadczenia. OD 2001r jestem na rencie socjalnej (stopień niepełnosprawności umiarkowany) Pracowałem przez 4 miesiące w ARIMR (Agencji Restruktyryzacji i Modernizacji Rolnictwa) w okresie 15.06-15.09 2004  jako referent. Początkowo na umowę zlecenię i ostatni miesiąc na czs określony (pełny etat). Z powodu nasilenia się choroby nie wytrzymałem do końca umowy o pracę ( 14 dni zwolnienia lekarskiego). Po tym wydarzeniu jak miałem kolejny termin komisji lekarskiej ZUS. Powiadomiłem o tym że pracowałem i nie mogłem dalej pracować z powodu choroby. Orzeczono mi niepełnosprwność o stopniu lekkkim. Napisałem odwołanie od decyzji komiści lekarskiej i na ponownej komosji lekarskej orzeczono mi całkowitą niezdolność do pracy (stopień niepełnosprawności umiarkowany) i rentę socjalną na jeden rok. Nie sądzę,że podjęcie pracy udrudniło mi otrzymanie renty socjalnej, myślę że na pierwszej komisji lekarskeij lekarz orzecznik nie miał czasu rozmawiać ze mną. Ostatnia jak znowu starałen się o przedłużenie renty socjalnej nie miałem żadnych problemów z przedłużeniem świadczenia (nie pracowałem już później). Możesz podjąć tą pracę, nie wiadomo czy będziesz wiecznie na rencie a doświadczenie zawodowe przyda się. Do widzenia
Nadrzędny - Autor Grazyna Dodany 2006-11-06 09:36
Witam
Jestem rencistka od 1992 roku, poczatkowo mialam rente przedluzana co 2 lata. Ale od 1994 podjełam prace na cały etat, mam umiarkowany stopien niepełnosprawnosci z ZUS. Pracujac stawałam na komisje, nigdy mi nie zabrali renty, ale to zalezy od stanu naszego zdrowia. Ja mialam pewnosc ze mi sie renta nalezy. Stan mojego zdrowia, a właściwie choroba jest stała i postepujaca, ma zle rokowania. Pracuje do dzis. Nigdy tez nie zglaszałam w Zus ze podjełam prace, wszak pracujac legalnie sa przez pracodawce odprowadzane składki co miesiac. ZUS wie ze pracuja, zbieram lata do emerytury. Musisz liczyc sie z kwestia, w jakim jestes stanie chorobowym. Jeśli twoja choroba rokuje poprawe, to czy bedziesz pracował, czy też nie, to i tak rente zabiora. Sam musisz podjac decyzje, a wiadomo kazdy grosz sie przyda. Życze powodzenia. Ja osobiscie bym ta prace podjeła , ale to ja mam takie zdanie. Pozdrawiam Grażyna
Nadrzędny Autor rozan Dodany 2019-10-18 09:27
Spróbuj może warto.
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Praca / prośba o informacje na temat pracy dla rencisty . (9864 - wyświetleń)

Powered by mwForum 2.16.0 © 1999--2008 Markus Wichitill