www.niepelnosprawni.plStrona główna forum
forum.niepelnosprawni.pl - Nie jesteś zalogowany
Strona główna forum Regulamin i pomoc Szukaj Rejestracja Logowanie
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Kawiarenka / Aktualności (Strona 198) (3698642 - wyświetleń)
1 2 3 4 5 6 7 8 ... 330 Poprzednia strona Następna strona  
Nadrzędny - Autor Gollum Dodany 2015-11-15 16:13
A ty w ogóle rozumiesz co chciałem przez "gościnność" powiedzieć?
Wygląda na to, że nie.
Wyjaśnię ci, abyś to ogarnął.
Wpuszczając uchodźców narażamy się właśnie na takie ataki - nie syryjczyków należy się obawiać, ale właśnie terrorystów, którzy skrzętenie wykorzystują otwarte granice dla uchodźców.
Nadrzędny - Autor wielokropek Dodany 2015-11-15 16:48
Gościnność to jest gościnność (sprawdź w słowniku!
Nie jestem wróżką aby wiedzieć jakie Ci się kłębią w głowie myśli. Nie wyjaśniaj tylko pisz zrozumiale. Bo z domysłów co kto miał na myśli pisząc "zamek" wychodzą tylko plotki ;-)
Nadrzędny - Autor Gollum Dodany 2015-11-15 17:12
Nie odsyłaj mnie do słownika tylko sam zacznij myśleć.
Jakoś W z K nie miał problemu ze zrozumieniem mojej wypowiedzi.
Trzeba czytać całość, a nie wybiórcze słowa.
Nadrzędny - Autor wielokropek Dodany 2015-11-15 17:31
Ja doskonale zrozumiałem co napisałeś. Nikt do Polski nie zaprasza terrorystów. A według Twojego wpisu tak wygląda. To tylko ludzie którzy przed czymś uciekają, którzy chcą zapewnić lepszy los swoim dzieciom.
Kiedyś w radiowej trójce była audycja gdzie parodiowano różne sprawy i powiedzenia i tam głoszono "Gość w dom,dom z dymem"
I nie staraj się być mądrzejszy od telewizora ,czasami trzeba trochę pokory okazać i przyznać się do błędu ale to potrafi niewielu.
Nadrzędny - Autor Gollum Dodany 2015-11-15 18:07
Do jakiego błędu?
Albo jesteś tak tępy, albo tylko udajesz.
Terrorystów nikt nigdzie nie zaprasza, ale trzeba mieć watę zamiast muzgu żeby sądzić, że terroryści z tego nie skorzystają i nie przemkną między uchodźcami - co już niejednokrotnie zrobili.

Ale - będźmy pokorni i pokornie czekajmy... francuzi też czekali i się doczekali.
Nadrzędny - Autor wielokropek Dodany 2015-11-15 18:53

> Do jakiego błędu?


Gollum. Przypomnę Ci
napisałeś:

> Ostatnie wydarzenia we Francji pokazały właśnie co nas czeka za chrześcijańska gościnność.
> To tylko pokazuje, że to nie ja się myliłem w ocenie, że moje obawy są słuszne.
> A to dopiero początek.


Napisałeś wyraźnie że Francuzów to spotkało i czeka Nas za gościnność chrześcijańską gościnność. Skoro doskonale wiesz co jest przyczyną po co wypisujesz bzdurne twierdzenia.
Czy Ty jesteś terrorystą, czy Ty wiesz co oni planują?  Na pewno nie!
A zakładanie że tylko Ty masz" muzg "jest jest pustym stwierdzeniem jak jego pisownia ;-) i deprecjonowanie wiedzy innych.
Terroryści byli dużo wcześniej niż problem z uchodźcami i przemykania miedzy uchodźcami nie potrzebują.
To teraz wyostrz swoje zwoje aby nie okazało się  coś innego.

> Ale - będźmy pokorni i pokornie czekajmy... francuzi też czekali i się doczekali.


Nie musisz czekać możesz biegać, trzeba nie rozumieć problemu aby pisać ,ze ktoś biernie czekał np. "francuzi" na swoich oprawców. Zapobiegniesz tym czemuś. Wątpie,  może tylko trudniej Cie będzie trafić ;-)
Czaisz bazę?
Nadrzędny - Autor Gollum Dodany 2015-11-15 19:06
Jak zwykle próbujesz obrócić kota ogonem

Rozmowa z toba jest jak rozmowa gołej dupy z jerzem.
Nadrzędny Autor W z K Dodany 2015-11-15 19:53
  Każdy przy swojej racji zostać chce.
A ja Wam proponuję wysłuchanie moim zdaniem najlepszej polskiej piosenki. Proszę wszystkich o szczególne zwrócenie uwagi na słowa :

>https://www.youtube.com/watch?v=SvViCgFIsU8<


                                                                                      Waldi.
Nadrzędny Autor Jola11 Dodany 2015-11-15 19:56
Gollum ta rozmowa (obecna) o uchodźcach i wrzaski narodowców ze swastykami jest na poziomie chłopa na rowie i bab w opłotkach piorących się o bzdet.

Nie Ty miałeś rację tylko ja ;-) Pisałam: "czas się przygotować do wojny" i "burza idzie..." Na to zagadnienie chce ktoś czy nie, należy spojrzeć szerzej - globalnie. Połączyć z faktami z przeszłości. Pamiętać, że Polska to malutki kraj, nie mający najmniejszego znaczenia, do tego strategicznie leży w bardzo złym miejscu. Taki kraj jest łatwy do manipulacji i wykorzystywany jako przedmurze. Przypomnę i pytam: "Solidarność", przewrót, Wałęsa,mur berliński, chyba wiecie, że to nie nasza oddolna samorzutna inicjatywa. Jak zauważyłam piszą tu głównie ludzie w wieku, który pozwala to pamiętać: czy całą wiedzę mieliście na bieżąco? Nie, po latach po woli wychodziły fakty.

Co do zamachów, terrorystów, Paryża itp.
Trzeba sobie odpowiedzieć na pytanie: kto odniesie największą korzyść z tej zawieruchy?

- Trochę dziwny zbieg okoliczności - wygodny
- jeden z nich był Francuzem
- mieli rosyjskie paszporty
- mieli broń, której nie da się ukryć pod kiecką
- wyposażenie zachodnie
- zamach/atak na World Trade Center też tak jakoś był w "korzystnym" momencie - uzasadniającym działania USA
- Strącony samolot rosyjski nad ich terytorium
- Anglia robiła więcej nalotów (bardziej zaangażowana) niż Francja, a tam od bardzo wielu lat nie było „zamachu terrorystycznego” na taką skalę

Jest takie słowo w polityce międzynarodowej groźne: prowokacja.
Polska i Polacy wsadzają palce między drzwi a wiadomo jak to się zwykle kończy.

Gdzieś czytałam zestawienie ilu cywilów, dzieci zginęło podczas bombardowań, zbrojnych akcji Rosji i Ameryki, którzy nadal są antagonistami. Liczby znacznie przekraczają te z „zamachów”.

Te kraje były i są łakomym kąskiem dla „Wani i Johna” uzbrojonych po zęby.
III wojna światowa od lat już trwa tyle, że to tu, to tam jest główny ogień, ale zaangażowany jest cały świat.

„Terroryści” to zasłona dymna i pokazywanie: „odczepcie się bo to was czeka, nie znacie dnia ani godziny”.

Może komuś nie pasować, ale przypomnę: w Powstaniu Warszawskim walczyły też dzieci – coś Wam to przypomina? To zapomnijcie o tym. Teraz Polska zniknie z mapy z podmuchem, ktoś guziczek naciśnie i nikt nie będzie się  uczył o tym kto to zrobił :-(

>nas czeka za chrześcijańska gościnność<


Wybacz bajkowy, ale Polska to jednak nie chrześcijanie w całym tego słowa znaczeniu to katolicy.

Złość, nienawiść, nacjonalizm bierze się z biedy, nudy, braku perspektyw i wiedzy.
Nadrzędny - Autor wielokropek Dodany 2015-11-15 20:08
Gollum! Kot ma zawsze ogon z tyłu, obrazowo Ci napiszę . Ogon jest z drugiej strony niż głowa i jak go nie obrócisz zawsze jest tak samo :-)))
a Jerzy się pisze z dużej litery oraz gramatycznie powinno być z " z Jerzym"
Ale skoro nie czaisz bazy to rozmawiaj dalej z kim chcesz nawet z gołą .
I nie odpisuj, bo jeszcze większe bzdury tu się ukażą w Twoich wpisach.
Coraz większa ilość epitetów w Twoich wpisach świadczy o braku kultury i ubogim słownictwie. Ale jak brakuje argumentów na poparcie swoich twierdzeń to wiadomo co zostaje, obrażanie rozmówcy ;-)
see you
Nadrzędny Autor Gollum Dodany 2015-11-15 20:23
Co głupiemu po rozumie - może tu też uda ci się coś pokręcić.
Gdybym chciał napisac z Jerzym to tak bym napisał, ale ty jak zwykle czytasz to co chcesz czytać, a że masz z tym problem to wychodzi co wychodzi.
Nadrzędny - Autor wielokropek Dodany 2015-11-15 19:48
Tak działa terroryzm
" Światowe agencje podają, że do wybuchu paniki doszło w jeszcze jednym miejscu - w okolicy restauracji, w której w piątek doszło do zamachu. Tam sytuacja też jest już spokojniejsza.
Policja twierdzi, że do paniki doszło na skutek wybuchu petardy."
Tak nastraszyć aby ludzie bali się nawet zaprotestować.
"Do 132 osób wzrósł bilans ofiar piątkowych zamachów. Trzy osoby zginęły w szpitalu - podała agencja AFP. Z kolei po godz. 18 w Paryżu rozpoczął się marsz upamiętniający ofiary ataków. Na Placu Republiki doszło do ataku paniki. Wiele osób uciekło z placu, do akcji wkroczyła policja."
Nadrzędny - Autor W z K Dodany 2015-11-16 15:20
                              Serwus :-)
      Niestety zgodnie z przypuszczeniami nowo rządzący szykują się nam podwyżki w sklepach :

>http://biznes.onet.pl/wiadomosci/handel/podatek-od-sklepow-wielkopowierzchniowych-podniesie-ceny-takze-w-malych-sklepach/zb6gr8<


                                                               Waldi.
Nadrzędny - Autor Jola11 Dodany 2015-11-16 17:51
"Cóż tam, panie, w polityce?" :-)

Cisza się zrobiła bo jeden dureń ignorowany przeze mnie wam nawtykał? (jak wynika z Waszych postów)
Bajko Ty moja nie przejmuj się "bele kim" :-)

Dzisiaj ktoś mnie "oświecił" prostym stwierdzeniem, na które ja nie wpadłam, pewnie z powodu zakorzenionego chrześcijaństwa :-)

Dopraszam się uprzejmie aby ktoś mi odp. Zwłaszcza to forum (uczestnicy) wydaje się mieć wiedzę w tym względzie :-)

Dla tzw. P.I. jesteśmy niewierni tak? Post Golluma odzwierciedla część pyt.

>A jakąż to prowokacją był mecz?<
>Powiem jaką - grali tam chrześcijanie i w większości przebywali chrześcijanie<


I ok. ale we Włoszek są też uchodźcy, terroryści są i mogą "przeniknąć" wszędzie tak?
Największymi skupiskiem i siedzibą "niewiernego" jest Rzym i Watykan! Jak widać idiotami nie są. Zgodnie z logiką i zasadami strategii powinni uderzyć przede wszystkim w Watykan - tak? Dopiero by powstała panika.

Jakoś tak mi się wydaje, że tylko dla katolików i "niewiernych" jest nie do pomyślenia zamach w Watykanie.
Kto tam był to wie, że  nie ma problemu - łatwy dostęp, a Włosi za kasę wszystko zorganizują :-)
Nadrzędny - Autor W z K Dodany 2015-11-16 19:39

>Zgodnie z logiką i zasadami strategii powinni uderzyć przede wszystkim w Watykan - tak? Dopiero by powstała panika.<


Dochodzę do wniosku, że jednak oni i my posługujemy się innymi logikami. Moja logika nie dopuszcza myśli aby strzelać do ludzi.
A co do Watykanu. Czy rzeczywiście jest takim łatwym celem ? Po zamachu na J P II raczej bardzo wzmocnili bezpieczeństwo. Tylko takimi sprawami nikt się nie afiszuje. To zawsze jest owiane tajemnicą.
                                                                        Waldi.
Nadrzędny - Autor amalian Dodany 2015-11-17 14:03
za dużo filmów się naoglądali i teraz mamy tego efekty .Ilu tych 'bohaterów" w kominiarkach wywodzi się z naszej cywilizacji . W główce już mu się pier...(niczy)- końcówkę można zmienić - i nudzi się, szukając swoich wartości- a że zna tylko wartość euro, to .... Nagle dowartościowuje się religią od której stronił i wydaje mu się że jest zbawcą .I to od niego wiele zależy, jest prawdziwym wojownikiem i z Ramba, Winetou czy Mac Gayera tworzy się bandyta z pełnymi portkami strachu...który może walczyć tylko z nieuzbrojonymi cywilami a na widok żołnierza odpala pas ładunków:((( .
Nadrzędny - Autor amalian Dodany 2015-11-17 14:11
Trudno było by pominąć faktu : http://wiadomosci.onet.pl/kraj/tomasz-siemoniak-bedzie-kandydowal-na-szefa-po/nm55se   . Wszystko trzeba budować od nowa i wymienić te ogniwa które na wskutek różnych czynników osłabły . Do roboty panowie i panie bo wybory już za trzy lata :-) . Powodzenia :-) .
Nadrzędny Autor Jola11 Dodany 2015-11-17 15:29
Jak zwykle komentarze są najfajniejsze ;-)

>~Remul : Siemoniak jest charyzmatyczny, jak budyń waniliowy, a Dudka nawet tego poziomu nie osiągnął, to raczej charyzma kisielu truskawkowego. Takie kandydatury, to jakiś smutny żart.<


>konstef : Dobra konkurencja dla Schetyny, tym bardziej, ze poparta takimi osobami jak Mucha, Kidawa Blonska, Trzaskowski. Ale to za mało, by Platforma stala sie tak jednolita i spojna jak PIS.Brak jej tez takiego silnego i charyzmatycznego przywodcy jak Kaczynski.<


Z miejskich opowieści (nie legend)zapowiada się ciekawie i może nawet korzystnie dla niektórych ludzi. Poczekamy zobaczymy, może PIS trochę zakręci, trochę śmieci wypełznie z pod dywanu - łatwiej posprzątać ;-)
Nadrzędny Autor Jola11 Dodany 2015-11-17 14:35

>Dochodzę do wniosku, że jednak oni i my posługujemy się innymi logikami<


Rzecz w tym, że należy uściślić jacy "oni"

>Moja logika nie dopuszcza myśli aby strzelać do ludzi<


W tym akurat nie bierze udziału "logika". Większość ludzi nie potrafi i nie pomyśli nawet o zabiciu człowieka, a nawet zwierzęcia. Jednak było i jest całkiem sporo ludzi szkolonych do zabijania, mordujących, torturujących, gwałcących dzieci itp. itd. bez "ideologii". Wielu z nich chodzi dzisiaj wolno, ba nawet wyrok uległ zatarciu lub nigdy nie zostali schwytani.

Mnie chodzi o to, że większość "zwykłych ludzi" czerpiących wiedzę z sensacyjnych przekazów medialnych, upatruje związek i motyw działania terrorystów w odmienności wiary: "...bo chrześcijanie, bo katolicy" co jest bzdurą. Dlatego wypłynął ten Watykan - symbol katolicyzmu.

>Po zamachu na J P II raczej bardzo wzmocnili bezpieczeństwo. Tylko takimi sprawami nikt się nie afiszuje. To zawsze jest owiane tajemnicą.<


Żartujesz? Może po zamachu. Nie chodzi o "zamach na Papieża" tylko o katolików. Na plac i nie tylko może wejść wielu terrorystów - samobójców. Nikt nie zagląda co masz w torebce i nie obmacują. Jak będą zamachy w Watykanie to uwierzę, że chodzi im o Allacha.

http://wiadomosci.wp.pl/kat,8311,title,W-Rzymie-obawy-o-przebieg-Roku-Swietego-w-zwiazku-z-zagrozeniem-terrorystycznym,wid,17974391,wiadomosc.html
Masz tam Lidzia też o swoich rybach ;-)

http://wiadomosci.wp.pl/kat,141202,title,Jakub-Majmurek-islam-to-nie-tylko-klopot-ale-tez-rozwiazanie,wid,17975686,wiadomosc.html
Nadrzędny - Autor Iota Dodany 2015-11-17 14:07

> Dla tzw. P.I. jesteśmy niewierni tak?


Wedle salafickiej wersji islamu wyznawanej przez PI każdy, kto nie uznaje tej konkretnie wersji islamu, jest niewiernym. W tym każdy muzułmanin nie uznający PI. Jeśli zaś "niewierni" walczą z PI (przez co rozumie się też bycie cywilem opłacającym podatki na wojsko), można ich niemal dowolnie zabijać. Tak samo można zabijać "apostatów z islamu" (innych muzułmanów), nawet nie walczących przeciw PI. Na tej zasadzie oddziały PI bezpardonowo wymordowują szyitów, czyli inny odłam islamu, w Iraku. Tam zresztą dokonują największych rzezi – na lokalnej ludności. Tylko to nas mniej „chwyta” niż Francja.

To, że ktoś jest chrześcijaninem, ma jakieś znaczenie. Ale w obecnej sytuacji, niewielkie. Robiłoby to różnicę PI tylko, gdyby żył jako podbity poddany kalifatu (Żydów i chrześcijan wolno zostawić przy życiu, "pogan" i ateistów nie).

Póki "Zachód" nie jest podbity, jest im wszystko jedno, czy na meczu, w knajpie itd. są chrześcijanie, Żydzi, buddyści, marksiści czy jeszcze kto inny. Mogą tam być i muzułmanie – przez PI zostaną zaliczeni do "hipokrytów", czyli niewiernych-muzułmanów (bo wierni nie powinni się bratać z niewiernymi).

> Największymi skupiskiem i siedzibą "niewiernego" jest Rzym i Watykan!


I tak i nie. Watykan jest "największy" tylko dla katolików.

Z punktu widzenia PI, jako że WSZYSCY nieuznający kalifatu i jego zasad są niewiernymi, za większą "siedzibę" uważa się USA... bo jest potężniejszym państwem (i bardziej bezpośrednio miesza na bliskim wschodzie). To zresztą widać po tym, że PI znacznie chętniej grozi Obamie i Waszyngtonowi, niż Watykanowi i Papieżowi. To USA jest uważane za lidera „Zachodu”.

Poza tym, z punktu widzenia strategii, to Obama ma wojska, nie Papież, a chodzi nie tylko o panikę, ale także o prowokowanie dalszej wojny. Więcej rozlewu krwi i więcej chaosu, bo tym PI się żywi.

Ale oczywiście zamachem na Watykan (i Papieża) też już grozili. Jakby mogli, to nie wątpię, że by go chętnie przeprowadzili. (Ale to, że by chcieli, nie znaczy, że się ich trzeba bać).
Nadrzędny - Autor amalian Dodany 2015-11-17 14:16
podziwiam za chłodną ocenę i wypunktowanie /za i przeciw omawianego tematu . Ja tak nie umiem, ale świat byłby nudny gdybyśmy się nieróżnili już niczym ......To chyba mądrze napisane ;-). Pozdrawiam amalian :-)
Nadrzędny Autor Iota Dodany 2015-11-17 14:39
Nie ma za co podziwiać. Takie było pytanie, to taka odpowiedź. A poza tym, taki charakter.
Nadrzędny - Autor Jola11 Dodany 2015-11-17 15:03
To zdanie należy podkreślić:

>Tam zresztą dokonują największych rzezi – na lokalnej ludności. Tylko to nas mniej „chwyta” niż Francja.<


W sumie cały Twój post Iota potwierdza to co napisałam wcześniej.
Nieuczciwi politycy, niedouki całą sytuację wykorzystują przeciwko uchodźcom, o co zresztą chodziło P.I. tak więc są mądrzejsi od nas? Coś zaczyna mi się wydawać, że tak. Chyba jednak ktoś im w tych planach pomaga z wykształceniem i wiedzą europejską :-(

Nie chodziło o wiarę tylko o kasę - tak jak pis. USA/Rosja łapy wsadzali i de facto rozpętali wojnę.

>Póki "Zachód" nie jest podbity<


Żartujesz? "Podbity"? Skończy się ewentualnie promieniowaniem radioaktywnym i wszyscy równo(jednakowo) skończymy :-(
Nadrzędny - Autor Iota Dodany 2015-11-17 16:00 Zmieniony 2015-11-17 16:27

> Żartujesz? "Podbity"?


Teoria jest taka, że cała ziemia należy do "wierzących" a zatem do salafitów. Ich celem jest więc, teoretycznie, podbój możliwie jak największej części tej ziemi.

Oczywiście nie ma szans na sukces. Bo różnice potencjałów militarnych są za duże, przynajmniej teraz. Ale - w teorii - do tego ma zmierzać wojna islamska. Dlatego zresztą użycie broni jądrowej jest - oficjalnie - wykluczane nawet przez większość ekstremistów islamskich. Bo stanowiłoby zagrożenie dla "dobrych" muzułmanów i dla "dziedzictwa" jakim ma być podbita ziemia.

> Nie chodziło o wiarę tylko o kasę


O co chodzi Al-Baghdadiemu (tak zwanemu kalifowi) i emirom, to nie wiem, bo gości nie znam. Ale gdyby chodziło tylko o "kasę" to z kontrolowanych pól naftowych PI może wyciągać kilka milionów dolarów dziennie (tak, dziennie). W tej chwili nie są wprawdzie w stanie sprzedawać jej otwarcie, a muszą na czarnym rynku, co oznacza utratę wartości, ale to i tak są milionowe zyski. Jest też problem, bo instalacje naftowe zostay zbombardowane, więc odbudowa by trochę zajęła. Ale nie ma potrzeby prowokowania dalszej wojny - wystarczyłaby pozycja obronna względem rządów w Syrii i Iraku i wyczekanie, aż wszyscy się zmęczą i podpiszą z nimi ugody. A oni wojny ewidentnie jednak chcą.

Czy są niespełna rozumu, czy rzeczywiście wierzą w sprowadzanie "dnia sądu ostatecznego" wedle salafickiej wersji islamu, to już nie umiem powiedzieć. Ale nie, nie chodzi tylko o kasę. Bo gdyby o to chodziło, mogą w niej już pływać.

Islam jest częścią układanki, niestety. Fajnie by było wierzyć, że nie jest - mnie też byłoby sympatyczniej. Ale Muzułmanin ma obowiązek wierzyć, że Mahomet jest wzorem postępowania. W Koranie Allah wygłasza pochwałę charakteru Mahometa (sura 68:4) a w surze 33, werset 36 stwierdza "Kiedy zdecydował Bóg i Jego Posłaniec jakąś sprawę, to nie godzi się ani wierzącemu, ani wierzącej, aby mieli inny wybór w tej sprawie." Problem polega na tym, że Mahomet między innymi organizował ataki na karawany w celu zdobycia pieniędzy (to nie była wojna obronna), zabijał ludzi, którzy go krytykowali (nawet, jeśli byli cywilami), ogłosił, że kto opłaca żołnierzy jest oceniany tak samo, jak żołnierz (wniosek: w pewnych okolicznościach cywil może zostać zabity ZA swoją armię).

Mogą wystąpić tysiące muzułmanów i powiedzieć, że oni tak nie wierzą. Nie zamachnęliby się na cywila, nie uznają wojny agresywnej za słuszną. Nie uznają niewolnictwa, małżeństw z dziećmi. Krzyżowania i palenia żywcem jako sprawiedliwych kar. Nie dążą do dominacji islamskiej nad "niewiernymi". I ja im uwierzę, że tak wierzą. Ale tylko przez nieznajomość własnego proroka albo hipokryzję (nie mogę się wyrzec islamu, ale de facto w niego nie wierzę).

Mogą nawet być imamowie, którzy znają i Koran i hadisy, a tego nie uczą. Ale ponieważ nie mogą otwarcie powiedzieć, że Mahomet się pomylił, nie są w stanie odpowiedzieć na agresywny islam. Mogą tylko wybiórczo cytować te części Koranu i hadisów, gdzie Mahomet jest łagodny (i mieć nadzieję, że nikt nie sprawdzi reszty).

> Chyba jednak ktoś im w tych planach pomaga z wykształceniem i wiedzą europejską :-(


PI nie składa się z samych byłych pastuszków z kałasznikowami w chatach z gliny. Ma działające służby wywiadu, ma oddział informatyczny w wojsku. I oczywiście zwolenników w Europie Zachodniej. Nie ma tego jakoś strasznie dużo, ale trochę wiedzy o świecie zachodnim mają. Czy ktoś im "pomaga", nie wiem (bo i skąd). Ale nie wykluczałabym, że akurat wzrost ksenofobii po zamachach to tamtejsi stratedzy i oficerowie mogli w zupełności przewidzieć sami.
Nadrzędny - Autor Jola11 Dodany 2015-11-17 16:27
No właśnie o tym pisałam i o to im chodzi!

>użycie broni jądrowej jest - oficjalnie - wykluczane nawet przez większość ekstremistów islamskich. Bo stanowiłoby zagrożenie dla "dobrych" muzułmanów<


Ale nie przez USA/Rosję/itp. w odwecie znajdzie się ktoś bardziej nerwowy nie należący do tej "większości".

>nie chodzi tylko o kasę. Bo gdyby o to chodziło, mogą w niej już pływać.<


To pojęcie względne, poza tym miałam na myśli i pisałam m. in. o USA - też mają kasę i zabezpieczenie w złocie i nie tylko (UK także).

>Ma działające służby wywiadu, ma oddział informatyczny w wojsku. I oczywiście zwolenników w Europie Zachodniej.<


Ano właśnie :-)
Nadal jednak nie otrzymałam odp. "kto na tym najwięcej zyska"?
Nadrzędny - Autor Iota Dodany 2015-11-17 16:35

> Ale nie przez USA/Rosję/itp. w odwecie znajdzie się ktoś bardziej nerwowy nie należący do tej "większości".


Spokojnie. Nie wysadziliśmy się przez kilka dekad zimnej wojny (a kilka razy było blisko), może nie wysadzimy się i teraz.

> Nadal jednak nie otrzymałam odp. "kto na tym najwięcej zyska"?


Z takimi pytaniami, to musisz iść do jakiegoś proroka. Nie do mnie. Ja nie przewiduję przyszłości. :-)
Nadrzędny - Autor Jola11 Dodany 2015-11-17 17:09
Skoro wiesz tyle o Islamie to myślałam, że masz przecieki ;-) Pytanie było ogólne, a rozważania teoretyczne :-)

>Spokojnie. Nie wysadziliśmy się przez kilka dekad zimnej wojny (a kilka razy było blisko), może nie wysadzimy się i teraz<


Ależ ja jestem spokojna :-) Jednak tamten czas był trochę inny i o coś innego chodziło. My się nie wysadzimy, ale ci "zaopatrzeni na ok. 50 l." mogą pokazać "siłę". Druga strona uważa, że jest daleko od siły rażenia.
Nadrzędny - Autor Iota Dodany 2015-11-17 17:15
Przecieków z przyszłości jeszcze nikt skutecznych nie wymyślił. Są różne teorie dotyczące tego kto na tym teraz zyskuje. Ale kto, w przyszłości, zyska, to już inne pytanie. :-)

> My się nie wysadzimy, ale


"My" w sensie ludzie ogólnie.

A ryzyko - jakieś - ataku nuklearnego jest zawsze, tak długo, jak długo ktokolwiek ma broń jądrową. Teoretycznie może wystarczyć jeden wariat, o dowolnej ideologii, żeby wywołać panikę na skalę globalną. Albo nawet nie wariat, a wypadek (w okresie zimnej wojny był taki - nad Północną Karoliną była awaria bombowca niosącego ładunki jądrowe - cud, że nic nie wybuchło). Było tego nie wymyślać, ale ludzie są jednak czasem głupi.
Nadrzędny - Autor Jola11 Dodany 2015-11-17 17:20

>ludzie są jednak czasem głupi.<


Amen :-)

Miłego wieczorku i nocki życzę.
Nadrzędny - Autor W z K Dodany 2015-11-17 17:41
                                        Serwus :-)
Tak dla zmiany tematu, ciekawa sprawa lub jak ktoś woli opary hipokryzji :

>http://wiadomosci.onet.pl/kraj/pierwsza-klotnia-w-sejmie-posel-po-cytuje-szydlo-i-pawlowicz/gs3pes<


                                              Waldi.
Nadrzędny - Autor Iota Dodany 2015-11-17 18:09
Ot, wieść. PiS będąc w opozycji bronił rotacyjności, bo bronił własnego interesu. Teraz, będąc w większości, zdanie ma odwrotne... bo również broni własnego interesu. To jest spójne.

Nie jestem prawnikiem konstytucjonalistą, ale podejrzewam, że nawet deklaracja że zmiana rotacyjności byłaby "niekonstytucyjna", jest na wyrost. Jeśli nie, opozycja (PO) może tę decyzje skarżyć do TK i tyle.

Ale zanim poklepiesz się po plecach, że PiS taki niedobry a PO takie dobre - dokładnie tę samą zasadę stosowało PO, będąc u władzy. Jak nam wygodnie mówimy jedno, a jak nam niewygodnie, to drugie. Nie różnią się pod tym względem. A kto zapomniał, może sobie przypomnieć sztandarowy przykład, czyli sposób wprowadzenia reformy emerytalnej ("Nie, nie wprowadzimy, jest w porządku" - Wybory - "Wprowadzamy: kłamaliśmy wyborcom, bo trzeba było.")
Nadrzędny - Autor W z K Dodany 2015-11-17 18:38

>To jest spójne.<


Może i spójne ale jakie zakłamane. Dla mnie po prostu obrzydliwe.
A tu już kolejny "kwiatek" wyrósł :

>http://wiadomosci.onet.pl/kraj/andrzej-duda-ulaskawil-bylego-szefa-cba-mariusza-kaminskiego/6v1dhr<


Czy to nie są kpiny z prawa? Jeszcze trochę to kraść na potęgę zaczną a usłużny A Duda będzie ich ułaskawiał. Klika i tyle.
                                                                 Waldi.
Nadrzędny - Autor Iota Dodany 2015-11-17 18:52 Zmieniony 2015-11-17 18:56

> Dla mnie po prostu obrzydliwe.


Rozumiem, że równie wielkim obrzydzeniem napawa Cię były premier Polski, który w oczy, nawet nie opozycji, a własnym wyborcom mówi, że ich okłamywał, bo musiał wygrać wybory? To Donald Tusk, AD 2011. A pytam, bo zasadniczo tak się kształtował wybór w tych wyborach. Jedna partia, która kiedyś odpowiadała za koalicję z Giertychem i Samoobroną - oraz m.in. za niekonstytucyjną "amnestię maturalną" i druga, która po wyborach stwierdza ustami szefa partii, że kłamie.

Najzabawniejsze jest zaś dla mnie czytanie po jednej stronie zwolenników PiS, którzy rozgrzeszają swoich, pomstując na resztę, a z drugiej zwolenników PO którzy robią dokładnie to samo.

> Czy to nie są kpiny z prawa?


Z prawa teoretycznie nie -  prezydent ma w Polsce niczym nieograniczone prawo łaski wobec kogo tylko zechce. Taka pozostałość po królach. Wydaje mi się to straszliwie głupie w ogóle jako mechanizm, ale nie ja je pisałam.

Były prezydent również ułaskawiał ludzi z wyrokami np. za kradzieże, w jednym wypadku za zabójstwo, w jednym za znęcanie się nad żoną (podobno bo żona wybaczyła). W porównaniu Kamiński nie ma nawet zamkniętego wyroku - był w trakcie procesu apelacyjnego. Każdy se sam ocenia, czy to lepiej, czy gorzej.
Nadrzędny - Autor W z K Dodany 2015-11-17 19:10

>równie wielkim obrzydzeniem napawa Cię były premier Polski, który w oczy, nawet nie opozycji, a własnym wyborcom mówi, że ich okłamywał, <


Widocznie coś mi umknęło ale byłby wdzięczny gdybyś bardziej naświetliła tę sprawę. Chętnie poczytam.
Ale lekko kpiarsko zastosuję Twoją logikę i napiszę, że to prawdziwy mąż stanu. Kłamał ale miał odwagę się przyznać/ wyznać grzech. Bohaterstwo.............. :-)
                                               Waldi.
Nadrzędny - Autor Iota Dodany 2015-11-17 19:48
Rok 2010 - pani minister Pracy: http://praca.gazetaprawna.pl/artykuly/436096,minister_pracy_nie_ma_potrzeby_zrownywania_wieku_emerytalnego.html

Rok 2012 - pan Premier: http://www.wprost.pl/ar/307199/Tusk-przed-wyborami-nie-mowilem-o-reformie-emerytur-bo-wiekszosc-Polakow-jest-przeciw/

Jeśli bardzo potrzebujesz, mogę ci wygrzebać więcej. Ale Ty też masz Google. :-) W tym drugim przypadku, jeśli się boisz, że Wprost manipuluje, można to pewnie wyciągnąć z nagrań przemówień sejmowych.

Urocze cytaty z drugiego tekstu:
" Możemy udawać przed samymi sobą, że świat zaludniają politycy wyłącznie szlachetni, którzy z mówienia całej prawdy uczynili swoją istotę prymarną, ale ja wiem, że tak nie jest i na tej sali też takich nie ma [..]". To jest bardzo długa i okrężna metoda powiedzenia: wszyscy ściemniacie, ja też - odczepcie się.

Oraz "Tusk tłumaczył też, dlaczego reformą emerytur nie zajął się w czasie pierwszej kadencji na stanowisku premiera. - Do różnych decyzji, projektów też się dojrzewa. Na początku tamtej kadencji nie wiedziałem, że wyzwanie emerytalne, demograficzne będzie wyzwaniem pilnym. Mniej więcej w połowie tamtej kadencji było wiadomo, że ten problem trzeba będzie rozstrzygnąć - wspominał premier. "

Połowa kadencji to rok 2009. Plus minus kilka miesięcy. Czyli w czasie, kiedy p. minister (między innymi) "nie widziała potrzeby", pan premier już wiedział. Ino nie mówił głośno, aż do wyborów, bo by go mogli nie wybrać.

A - i żeby było jasne. Ja nie ma pretensji o samą reformę. Niewykluczone, że jest rzeczywiście konieczna, a w moim wieku, nie wierzę w jakiekolwiek świadczenia z ZUS jak będę po sześćdziesiątce (o ile dożyję). Tylko śmieszy mnie to, że pana premiera "istotą prymarną" nie jest "mówienie całej prawdy" a potem jest ze strony jednej grupy zwolenników zawód, że nie wszyscy wybrali PO jeszcze raz, a ze strony innych narzekanie, że oto przyzwoitość została pokonana przez draństwo. Gdyby to była szlachetność i przyzwoitość. Ach, gdyby.

> Kłamał ale miał odwagę się przyznać/ wyznać grzech.


"Wyznanie grzechów" (jak chcemy takim językiem) zakłada żal za grzechy. I zadośćuczynienie. Bez tych elementów, samo wyznanie to nie żadne bohaterstwo tylko albo brawura (bo mi nic nie mogą zrobić), albo głupota.

> zastosuję Twoją logikę


Weź mnie oświeć - kogo ja uważam, za męża stanu zgodnie z tą "moją logiką"?
Nadrzędny - Autor rogal160 Dodany 2015-11-17 19:51
Iota to ulaskawienie jest niestety kpina. Z ludzi przede wszystkim
Nadrzędny - Autor Iota Dodany 2015-11-17 19:55 Zmieniony 2015-11-17 19:57
W prawie się mieści - jest w ustawach. Tak jak wszystko inne. Jest prawo "aresztować za zabójstwo" i jest prawo "A taki jeden gościu, prezydent, może to odwołać".

Głupie, ale nie ja pisałam. Nie poczuwam się do odpowiedzialności. :-)
Nadrzędny - Autor Kobietka Dodany 2015-11-17 20:39
Iota nie wydaje Ci sie ze to ulaskawienie traci hipokryzja?Przeciez uczciwiej bylo ulaskawic jakiegos zlodziejaszka czy oszusta matrymonialnego niz kolesia kolegi,ktoremu jeszcze podpis pod wczotajszym slubowaniem nie wysechl.
Nadrzędny Autor rogal160 Dodany 2015-11-17 20:44
To jest hipokryzja i idiotyzm z politycznego punktu widzenia
Nadrzędny - Autor W z K Dodany 2015-11-17 20:51

>Weź mnie oświeć - kogo ja uważam, za męża stanu zgodnie z tą "moją logiką"? <


Proszę przeczytaj raz jeszcze mój wcześniejszy wpis. Napisałem tam wyraźnie, że wyrażam się " kpiarsko".
Przeczytałem te wypowiedzi Tuska i muszę przyznać ( tym razem serio), że facet po prostu miał rację mówiąc to co powiedział.
Gdy dobrze się wczytasz w jego słowa to chyba się zgodzimy ?
                                                           Waldi.
Nadrzędny Autor Iota Dodany 2015-11-17 21:24 Zmieniony 2015-11-17 21:34

> że wyrażam się " kpiarsko".


Wiem. Ale rzecz w tym, że ja nie kpię. Ja zupełnie poważnie mówię, że oburzenie moralne jest bez sensu, jeśli przed tymi wyborami instytucja łaski prezydenckiej Ci nie wadziła. Bo była równie moralnie wątpliwa. Jeśli Ci wadziła i za PO, i za SLD i za AWS i innych skrótowców, to i za PiS może. Bo nic się nie zmieniło.

> Gdy dobrze się wczytasz w jego słowa to chyba się zgodzimy?


Zależy co masz na myśli.

Jeśli "wszyscy politycy kłamią" - możemy się zgodzić, pod warunkiem że przestanę słyszeć utyskiwania na którąkolwiek opcję polityczną, że jest nieprzyzwoita. Nie wypada, żeby jednego kłamcę popierać, a drugiego piętnować. Można najwyżej obu znosić.

Jeśli "nie wybraliby go" - nie wiem. Prawdopodobnie nie wybraliby. Ale w takim razie nie wypada w ogóle mówić czegokolwiek o demokracji i polityce. Bo nie ma sensu. Albo jesteś politykiem (i wtedy rób, nie gadaj), albo i tak nie masz nic do powiedzenia, bo polityki zrobi po wyborach co chce i się temu można natychmiast przestać dziwić.

Dla mnie problem wygląda tak: do wyborów różni "światli" ludzie mówili, że tzw. prawica ma zwidy (bo zwiduje jej się mąż stanu Kaczyński) i paranoje (bo wydaje jej się, że wszyscy inni to złodzieje i szubrawcy). Po wyborach te same zwidy i paranoje wychodzą z drugiej strony. Zwidy, że PO jest znacznie moralnie lepszą wersją. I że PiS jest wyjątkowym wręcz świństwem. Tymczasem jedno z dwojga: albo trzeba OBIE opcje polityczne uznać, za nieprzyzwoite (z różnych powodów, ale sprowadzających się do tego samego) - robią politykę, czyli jak trzeba to skłamią, jak trzeba nie powiedzą, jak trzeba ułaskawią albo nie zwalą ze stanowiska, albo w obu przypadkach zaakceptować, że tak się uprawia politykę - obustronnie.

Wolałabym wierzyć w przyzwoitość polityków. Ale jeśli mam ich oceniać po zachowaniu, to obie opcje mają pod kreską. I to obie od dawna.
Nadrzędny - Autor Iota Dodany 2015-11-17 21:29 Zmieniony 2015-11-17 21:32

> Iota nie wydaje Ci sie ze to ulaskawienie traci hipokryzja?


Nie widziałam akt Kamińskiego. Wiem, że najpierw sprawę umorzono "z braku znamion przestępstwa", potem - po odwołaniu prokuratury - w pierwszej instancji skazano, a potem złożył apelację. Nie mam pojęcia, na takiej podstawie, czy ten wyrok by się utrzymał. Mało tego - o ile rozumiem, nawet skazany nie poszedłby siedzieć, póki ma immunitet jako poseł (chyba, że sam by się go zrzekł).

Z mojego punktu widzenia, żeby było przyzwoicie, Kamiński nie powinien być ułaskawiony, powinien się zrzec immunitetu i odbyć normalnie proces we wszystkich instancjach. Jak każdy normalny człowiek. Jeśli sąd by go skazał, odsiedzieć. A jeśli nie, jest wolnym człowiekiem.

Ale nie jest to - a o to pytał Waldek - kpina z prawa. Z przyzwoitości i owszem.
Nadrzędny - Autor Jola11 Dodany 2015-11-18 17:56
A kolejka już czeka ;-)
http://joemonster.org/i/2015/11/7-20151118154648.jpg

A. Duda nie słuchał rad byłego Prezydenta
http://joemonster.org/i/2015/11/5-20151118154647.jpg

Za to podziwiają go inne głowy i główki
http://joemonster.org/i/2015/11/6-20151118154644.JPG

Ale w koło jest wesoło...
Nadrzędny - Autor Iota Dodany 2015-11-18 21:05

> A. Duda nie słuchał rad byłego Prezydenta


Kwaśniewski ma na koncie ułaskawienie tego pana: https://pl.wikipedia.org/wiki/Peter_Vogel

Albo autor memu tego nie wie, albo uważa, że ułaskawienie Vogla było moralnie lepsze. Nie wiem, która opcja gorsza.
Nadrzędny - Autor Jola11 Dodany 2015-11-19 17:33

>ułaskawienie Vogla było moralnie lepsze.<


Nie wiem czy "moralnie" ale prawnie tak :-)"

"Prof. Chmaj stwierdził, że jeśli prezydent ułaskawił osobę nieskazaną prawomocnym wyrokiem sądu, to naruszył prawo i ułaskawienie jest bezskuteczne, jeśli zaś apelacja Mariusza Kamińskiego była wcześniej wycofana i wyrok się uprawomocnił, wtedy ułaskawienie byłoby zgodne z prawem.
Nie wszyscy prawnicy są jednak takiego zdania. - To pierwszy przypadek, gdy prezydent nie czeka na wyrok sądu drugiej instancji. To jest zgodne z prawem, ale w następnym etapie prezydent może zechcieć ułaskawiać in blanco, na przyszłość.

Czyli jednak "nie posłuchał" lub nieDOsłuchał. Jest "nadzieja", że posłucha w drugiej kwestii i np. orędzie noworoczne wygłosi po pijaku ;-)
Nadrzędny - Autor Iota Dodany 2015-11-23 14:53

> Nie wiem czy "moralnie" ale prawnie tak :-)"


Touche.

Chociaż jestem niemal pewna, że autorowi memu nie o to chodziło. To znaczy, że jego (zapewne) bulwersuje, że to niedobre, a nie że nieproceduralne. I zgaduję, że o ułaskawieniu Vogla po prostu nie wie, bo "to dawna historia."
Nadrzędny - Autor Jola11 Dodany 2015-11-23 18:16
Iota... to jest wymigiwanie się od odp. Co ma autor memu do tego co ja napis, i linkowałam. NIC!
Nadrzędny - Autor Iota Dodany 2015-11-23 20:20 Zmieniony 2015-11-23 20:30

>Co ma autor memu do tego co ja napis,


Autor mem "o mniej głupim Kwaśniewskim" stworzył. A Ty rozpowszechniasz. Ja tylko zwracam uwagę, że Kwaśniewski nie był "mądrzejszy" (tylko "inaczej głupi").

W kwestii konstytucyjności sama sobie zawarłaś odpowiedź.

Jeden prawnik uważa, że przed uprawomocnieniem ułaskawiać nie należy i to niekonstytucyjne. Drugi, że w zasadzie można, ale żaden wcześniejszy prezydent czegoś takiego nie zrobił, bo o to zły precedens. Jeśli mogą się tak nie zgadzać ze sobą to sygnał, że prawo zawiera dziurę (nie przewidziano, że brak ograniczeń dot. "prawa łaski" oznacza też taką możliwość.

Ja nieodmiennie uważam, że prawo łaski dla wszystkich prezydentów po kolei jest głupie. Duda nie powinien więc "słuchać Kwaśniewskiego", bo żaden z nich nie powinien był mieć nigdy prawa znoszenia wyroków sądowych.

Ale też uważam, że jak ktoś się teraz obudził, bo akurat prezydentem jest Duda i akurat teraz ułaskawienie zaczęło uwierać (a Kwaśniewski "mądrzejszy" był), to trochę absurdalne jest.
Nadrzędny Autor W z K Dodany 2015-11-23 20:46

>Ja tylko zwracam uwagę, że Kwaśniewski nie był "mądrzejszy" (tylko "inaczej głupi").<


        To ja też sobie pozwolę zwrócić uwagę ( a co !!). Otóż Kwaśniewski był prezydentem przez 2 kadencje ( w tym 2-gą wygrał w 1-szej turze). Logiczny wniosek mówi: Był najmądrzejszym z dotychczasowych prezydentów. Tu jestem skłonny podjąć dyskusję sam ze sobą (żart). Ale fakt pozostaje faktem.
Do reszty postu Ioty się nie odniosę bo coś czuję, że ma dzisiaj słabszy dzień. Każdemu może się trafić :-).
                                                            Waldi.
Nadrzędny - Autor Jola11 Dodany 2015-11-24 14:11
Iota nie chodzi czy mądrzejszy czy głupszy - to jest żart - inteligentny. Ja się nie pytam tylko informuję - precedens zły i jak sama doczytałaś może i poleci to dalej, a to tylko krok do... jak myślisz, czego? Prawo zawsze zawierało jakieś "luki". A to działanie świadczy o olewaniu prawa. Chyba gdzieś już pisałam PIS cwany jest, ale przypomina działania rodem z Sycylii :-(

Z całokształtu to jak do tej pory zmierza ku... będzie jak w Islamie ;-) zakażą mi nosić mini spódnice...No ale Polak potrafi... omijać prawo ;-)
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Kawiarenka / Aktualności (Strona 198) (3698642 - wyświetleń)
1 2 3 4 5 6 7 8 ... 330 Poprzednia strona Następna strona  

Powered by mwForum 2.16.0 © 1999--2008 Markus Wichitill