www.niepelnosprawni.plStrona główna forum
forum.niepelnosprawni.pl - Nie jesteś zalogowany
Strona główna forum Regulamin i pomoc Szukaj Rejestracja Logowanie
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Kawiarenka / Aktualności (Strona 209) (3703354 - wyświetleń)
1 2 3 4 5 6 7 8 ... 330 Poprzednia strona Następna strona  
Nadrzędny Autor lidian Dodany 2016-01-08 13:23
Również serdecznie pozdrawiam. :-)
Nadrzędny - Autor W z K Dodany 2016-01-08 12:53
Lidko ! Widać "małej wiary " jesteś. Ale to dobra wiadomość bo niedługo ( jak się przekonasz) zmienisz poglądy. Już blisko 3 miesiące tego łamania prawa mamy "na boku". Pozostało jeszcze tylko 45 miesięcy i znowu w wolnym kraju się obudzimy :-)
                                                                Waldi
Nadrzędny Autor lidian Dodany 2016-01-08 13:27
A co powiesz jeśli Twoje wieszczenie się nie spełni? Może to jednak Ty zmienisz poglądy? :-)
Nadrzędny - Autor amalian Dodany 2016-01-08 13:31 Zmieniony 2016-01-08 13:34
Robię zakupy częściej w małych sklepach niż w dużych i nie widzę tam brak klientów . Co pani premier ma na uwadze mówiąc "Podatek od hipermarketów ma dać możliwość konkurowania polskim małym firmom handlowym" . Kto na tym skorzysta,:Biedronka, Żabka, Lidl, Kaufland czy pan Franek ze sklepu osiedlowego . Wynika z tego, że sklepy wielkopowierzchniowe nie płaciły u nas żadnych podatków a pracowali w nich innostrańcy ;-) . Co wzrośnie po wprowadzeniu nowego podatku . Czy tylko :ceny i ciśnienie kupujących w tych sklepach klientów ?
Nadrzędny - Autor lidian Dodany 2016-01-08 13:35

>Wynika z tego, że sklepy wielkopowierzchniowe nie płaciły u nas <


Nie płaciły z tego co mi wiadomo. Dyskusja na ten temat toczyła się już od dawna.
Nadrzędny - Autor amalian Dodany 2016-01-08 13:38
nie mów mi że pracownicy tych sklepów podatki płacili na wyspie Wielkanocnej ;-) .Lidziu ...Bajki to my a nie nam- jak mawiał Lenin ;-).
Nadrzędny - Autor amalian Dodany 2016-01-08 13:45
obawiam się że takie traktowanie nierówne sklepów może mieć złe skutki . Zobacz tutaj Jak to się ma w branży finansowej . To że oszczędności klientów tego SKOK są nie zagrożone nie wynika z dobrej kondycji prezesa Skok ;-) .
Nadrzędny - Autor amalian Dodany 2016-01-08 13:58
To że prawda jest różna pisała już dawno gazeta Prawda. Nie u nas, ale kliknij...uderz...walnij ;-) tutaj i pomyśl . Wiem, że to trudne, ale . Pozdrawiam amalian :-)
Nadrzędny Autor W z K Dodany 2016-01-08 15:43
Ta książka Sumlińskiego to typowy przykład P i S -owskiej prawdy. Ohydny oszust i tyle. Teraz tak będzie w TVP ?
                                                                  Waldi.
Nadrzędny Autor Jola11 Dodany 2016-01-08 17:55
W tym wszystkim najciekawsze, a może najdziwniejsze jest to, że właśnie właściciele małych sklepów - różnej branży, mniej i bardziej wierzący są zgorszeni PISem, nie głosowali na PIS i jakoś im ta ustawa lotto - nie widzą w tym "pomocy", ale w całokształcie w dalszym planie utrudnienia.
Nadrzędny - Autor Jola11 Dodany 2016-01-08 17:42
Nie tylko WzK, ktoś napis., że za poprzedniej władzy milczałeś. Ja też milczałam, bo mi nic złego się nie działo i nie zanosiło się na zło. Nikt nie wpierniczał się do śledztw, sądów itd na poziomie woj. i rejonowym. Taka zła poprzednia władza była? To jakim cudem praktycznie zdrowy facet, którego "kocham" dostał rentę? Była demokracja i pluralizm: już o tym gdzieś wspominałam - za rządów PO na poziomie samorządów, prezydentami miast, radni itd. byli z PIS-u i innych org. pro pisowskich - nominowali, obsadzali spółki swoimi (teraz nie muszą zmieniać). To są fakty z realu!
Nadrzędny - Autor lidian Dodany 2016-01-08 19:26

>też milczałam, bo mi nic złego się nie działo i nie zanosiło się na zło.<


Widocznie patrzyłaś nie tam gdzie trzeba było patrzeć żeby zobaczyć. Bez powodu ludzie nie wybrali innej partii.
Nadrzędny - Autor W z K Dodany 2016-01-08 21:19

>Widocznie patrzyłaś nie tam gdzie trzeba było patrzeć żeby zobaczyć.<


A co ? Miała patrzeć w "Niezależną", "Republikę" lub toruńskie media ?

>Bez powodu ludzie nie wybrali innej partii. <


I już bardzo tego żałują :

>http://wiadomosci.dziennik.pl/polityka/artykuly/510065,sondaz-ibris-onet-nowoczesna-pis-po-zjednoczona-lewica-kukiz-poparcie.html<


                                                 Waldi.
Nadrzędny - Autor rogal160 Dodany 2016-01-09 09:26
Lobbysci gdy Was czytają pękają z dumy. Wykorzystywane przez nich instrumenty lobbingu pośredniego odnoszą skutek. Mistrzowska robota. Gratuluję kolegom po fachu.  A już argument że podatki płacą już teraz pracownicy jest z tych po bandzie na zasadzie -niech przeciwnicy tracą czas na tłumaczenie się z idiotyzmów.
Nadrzędny - Autor TadeuszP Dodany 2016-01-09 12:35

>tłumaczenie się z idiotyzmów


Na takie tłumaczenie moja matematyczka uparcie przytaczała anegdotę o "większej połowie"
Po udowodnieniu równości dodawała:
-po co ja to wam tłumaczę, skoro i tak większa połowa tego nie rozumie :-)
Nadrzędny Autor lidian Dodany 2016-01-09 15:01
:-)
Nadrzędny - Autor Nachbar Dodany 2016-01-09 12:40

>Widocznie patrzyłaś nie tam gdzie trzeba było patrzeć żeby zobaczyć. Bez powodu ludzie nie wybrali innej partii.


Powodów do zmiany było dużo, ale żeby wybrać partię, która nie dawała żadnych gwarancji na zmiany, świadczy o braku pamięci i krótkowzroczności elektoratu. Ludzie zapomnieli jak wyglądały rządy braci Kaczyńskich i czym się skończyły. Zapomnieli o aferach z udziałem osób, z których składa się obecny PiS. Nie zastanawiali się również, dlaczego na czas wyborów ukryto najbardziej kontrowersyjne indywidua, które zraz po wyborach wyszły z szafy.
Ludzie nie wybrali ze względu na przedstawiony im konkretny program zmian, bo takiego żaden z komitetów wyborczych nie przedstawił. Zamiast programów były hasła bez pokrycia i szczucie jednych na drugich oraz rekwizyty jak pokazywana przez Szydło teczka, w której rzekomo miały być gotowe ustawy. Dlaczego nie są realizowane w takim tempie, jak dotychczas widzieliśmy w przypadku TK, służb specjalnych i ostatnio mediów?
Dlaczego zaczęto od wyłączenia bezpiecznika, aby później stosować niedozwolone chwyty?
O tym, jak łatwo manipuluje się tłumem i jaką technikę w pozyskiwaniu elektoratu stosował PiS, pisałem wcześniej. Dzisiaj nadal społeczeństwu wmawia się, że cały świat sprzysiągł się przeciwko Dudzie i rządowi PiS. I nadal tak będzie, gdy media stały się tubą rządową. Zamiast opisywać rzeczywistość, media będą ją tworzyć w sposób wirtualny.
Nadrzędny - Autor rogal160 Dodany 2016-01-09 12:52
No jak nie ma zmian? 500 zł będzie, podatetk bankowy będzie, od marketów będzie, frankową piszą u Prezydenta
Nadrzędny - Autor Nachbar Dodany 2016-01-09 14:02

>No jak nie ma zmian? 500 zł będzie, podatetk bankowy będzie, od marketów będzie, frankową piszą u Prezydenta


Dopiero BĘDZIE i to nie tak, jak obiecywano i nie wszystkie obietnice na raz. A przecież ślepy i głuchy nie jestem, więc widziałem teczkę z "gotowcami" i słyszałem słowne zapewnienia. Miały to być sprawy "piorytetowe", jak mówiła Beata Szydło. Tłumacząc na język polski, zapewne chodziło o priorytet na te ustawy, a to oznacza sprawę szczególnie ważną, załatwianą w pierwszej kolejności.
A priorytetem co było? Wyłączenie TK, ustawienie służb specjalnych i mediów pod własne potrzeby. Na obietnice brakuje pieniędzy, więc szuka się ich w kieszeni u przeciętnego "Kowalskiego", bo chyba nie sądzisz, że bankowcy i właściciele marketów zapłacą podatek kosztem mniejszego zysku.
I to są te "dobre zmiany?
Nadrzędny - Autor rogal160 Dodany 2016-01-09 14:46
Jakue obuetnice zrealizowaly PO i SLD?
Nadrzędny Autor lidian Dodany 2016-01-09 14:55
Dobre pytanie, bo za każdym razem kiedy je zadajesz, to przeciwnicy rządzącej partii nabierają wody w usta. :-)
Nadrzędny Autor TadeuszP Dodany 2016-01-09 16:36
Piotrek, pytasz o obietnice PO?
Ja pamiętam, że obiecali zająć się podatkami i wiekiem emerytalnym .... No i zajęli się!
Podnieśli Vat i wiek emerytalny a miało być (tak obiecali w kampanii) odwrotnie ale to już drobiazg :-)
Póki co PIS nie planuje zabierać rodzinom wielodzietnym po 500 zł a 70% podatku od odpraw dla prezesów spółek Skarbu Państwa to lepsze rozwiązanie niż podniesienie podatku VAT np. na artykuły dziecięce.
Ot takie pierwsze z brzegu przykłady drobnych różnic. :-)
Nadrzędny - Autor Jola11 Dodany 2016-01-09 13:39
Rogal... do kogo to piszesz, bo piszesz w l. mnogiej, więc do mnie też. Za kogo chcesz uchodzić? "Kolegom po fachu"? Przeceniasz siebie - jak zwykle i jak zwykle chwalisz się - czy raczej próbujesz - byle czym.

Taki z Ciebie "fachowiec" i nie wiesz, że taki podatek to jest uderzenie w najbiedniejszych i średnio zarabiających Polaków? Ceny automatycznie wzrosną i to bardzo. Polskie małe sklepy i markety podniosą ceny, bo konkurencji braknie. Może "skorzystają" na tym marne sklepiki z marną obsługą i starym towarem. Dobre z dobrym towarem (mięsne, warzywniaki, komp. itd) "małe", polskie sklepy mają bardzo duży ruch i ogromne utargi, ale ceny też umiarkowane. Cała Polska to nie Warszawka.
Ciekawostka: podatek jeszcze nie wszedł, a w polskich "marketach" już ceny są wyższe - czemu w polskich?

Sugerujesz nam, że jesteś "bogacz", to może Tobie żadna różnica (w co wątpię sądząc po niektórych postach). Powinieneś "fachowo" wiedzieć, że te działania w perspektywie doprowadzą do jeszcze większego zubożenia ubogich (nie tylko). Jak zostaną zmuszeni do powrotu tylko z UK Polacy to będzie już wtedy "luksus" :-( No ale wtedy rzecznik rządu będzie się chwalił, że Polacy wracają do Polski - to jest logika i lobby...
Nadrzędny - Autor W z K Dodany 2016-01-09 14:10 Zmieniony 2016-01-09 14:12

>Rogal... do kogo to piszesz, bo piszesz w l. mnogiej, więc do mnie też. Za kogo chcesz uchodzić? "Kolegom po fachu"? Przeceniasz siebie - jak zwykle i jak zwykle chwalisz się - czy raczej próbujesz - byle czym.<


Rogal zawsze chciał uchodzić za kogoś lepszego, tego z pierwszego sortu. Niestety swoimi wcześniejszymi wpisami zrobił z siebie bufona jakiego ze świeczką gdziekolwiek szukać. Jako przykład wspomnę chwalenie się marynarką (sic!) o kontaktach/znajomościach i pseudo możliwościach już nie będę pisał bo można to odszukać.  A taki z niego kiedyś był fajny gość..............
                                                           Waldi.
Nadrzędny Autor rogal160 Dodany 2016-01-09 14:49
Moge byc i bufon. Pewnie nawet nim jestem. No i co z tego? Dobrze mi z tym. Mojej kobiecie i corcecsie podobam. Reszta mnie nie obchodzi.
Nadrzędny Autor lidian Dodany 2016-01-09 15:00
WzK po co te "osobiste wycieczki"?  :-(
Nadrzędny - Autor rogal160 Dodany 2016-01-09 14:47
To co napisalas potwierdza moja teze o swietnelie wykonanej robocie prez lobbystow.
Nadrzędny - Autor W z K Dodany 2016-01-09 18:34
Sprzeciw wobec poczynań obecnej władzy jest wciąż aktywny i gremialnie wyrażany :

>http://wiadomosci.dziennik.pl/media/zdjecia/510107,1,komitet-obrony-demokracji-media-media-publiczne-manifestacje-pis-tvp-radio-obrona-mediow-kurski.html<


                                                        Waldi.
Nadrzędny Autor TadeuszP Dodany 2016-01-09 19:02

>Sprzeciw wobec poczynań obecnej władzy jest wciąż aktywny i gremialnie wyrażany


Rzeczywiście! PIS bezczelnie wykorzystuje wygrane wybory, jakim prawem zmienia Premiera i rząd?
Niech sobie wygrywają wybory ale od rządzenia WARA!!!
Nie mają prawa, łamią Konstytucję, zrażają do siebie "dostojników" UE, mają złe notowania w niemieckich mediach, itd., itp. :-)
A przecież Platforma chciała dobrze ... Tylko Naród się nie sprawdził
Jaki wniosek?
ZMIENIĆ NARÓD
Nadrzędny - Autor Nachbar Dodany 2016-01-09 19:04
Rogal napisał:

>Jakue obuetnice zrealizowaly PO i SLD?


Lidian napisała:

>Dobre pytanie, bo za każdym razem kiedy je zadajesz, to przeciwnicy rządzącej partii nabierają wody w usta. :-)


Idąc tokiem Waszego rozumowania, to jeżeli poprzednie rządy nie wykonywały swoich obietnic, to obecne też nie muszą. Jeżeli poprzednicy kradli, to obecni będą kradli w dwójnasób.
Widać jak Was omotali tą swoją retoryką, w której dla odwrócenia uwagi odnoszą się do przeszłości, zamiast działać tu i teraz i mówić o przyszłości.
To po co tyle hałasu robili, że są wiarygodni, zapewniali że dotrzymają obietnic, że zrobią dobrą zmianę.
Tak robi kłamca i złodziej, który uciekając najgłośniej krzyczy "łapać złodzieja".

Nadrzędny Autor lidian Dodany 2016-01-09 19:12

> obecne też nie muszą<


Obecne muszą mieć czas by się wywiązać. Poprzednia władza miała osiem lat, a od tej po tak krótkim czasie wymagasz spełnienia wszystkiego. A dopiero ktoś wrzeszczał, że za szybko działają. I tak źle i tak  nie dobrze.

>Widać jak Was omotali tą swoją retoryką<


To samo można powiedzieć o Tobie.

> zapewniali że dotrzymają obietnic, że zrobią dobrą zmianę<


Robią. Trzeba poczekać na efekty. A tymczasem rozliczyć poprzedników z wykonanych obietnic.
Nadrzędny - Autor lidian Dodany 2016-01-09 19:26
WzK ludziom się wydaje, że na coś mają wpływ, a tak naprawdę, to walczą o stołki dla takiego czy innego człowieka, który jak już swego dopnie, to się na nich wypnie.
Nadrzędny - Autor Nachbar Dodany 2016-01-09 19:51

>Obecne muszą mieć czas by się wywiązać. Poprzednia władza miała osiem lat, a od tej po tak krótkim czasie wymagasz spełnienia wszystkiego. A dopiero ktoś wrzeszczał, że za szybko działają. I tak źle i tak  nie dobrze.


lidian, mogli zacząć od spełniania obietnic, a nie zaczęli do rozwalenia TK, służb specjalnych i mediów. Czy chociaż wiesz, co się za tym kryje?
Nie wiem jak daleko interesujesz się polityką i jak dobrze znasz historię, ale to, co robi PiS, a dokładnie Kaczyński, dla Polski niczego dobrego nie wróży. Zostaniemy wyautowani i dopiero wówczas poznasz co znaczy "Polak po szkodzie głupi".
Jak na razie odczuły to osoby po przeszczepach, bo wszystko rozbija się o pieniądze, które mają posłużyć do sfinalizowania obietnic.
PiS wraca do pomysłu budowy "Międzymorza". Prof. Góralczyk: To nie jest w naszym interesie

>- Spotkanie Orban-Kaczyński to m.in. próba powrotu do koncepcji śp. Lecha Kaczyńskiego współpracy środkowoeuropejskiej, czyli tego, co kiedyś nazywano "Międzymorzem" - twierdzi w rozmowie z WP prof. Bogdan Góralczyk, politolog UW i były ambasador RP.


Poczytaj o Międzymorzu i rojeniach o potędze w Wikipedii.
Nadrzędny Autor lidian Dodany 2016-01-09 20:07

>Nie wiem jak daleko interesujesz się polityką i jak dobrze znasz historię<


Dla Ciebie to żaden problem, bo i tak wiesz lepiej.
Nadrzędny - Autor W z K Dodany 2016-01-09 20:03

>WzK ludziom się wydaje, że na coś mają wpływ, a tak naprawdę, to walczą o stołki dla takiego czy innego człowieka,<


To w zasadzie jest światową normą w polityce. Natomiast ci ludzie (protestujący) połączeni są (dosyć mocno)  wspólną ideą.

>jak już swego dopnie, to się na nich wypnie. <


Tu prezentujesz typowo P i S-owski pogląd świata/moralności. Jakbyś była zapatrzona w Kaczyńskiego, który ludzi wykorzystuje i wyrzuca.
Proszę zmień to nastawienie.
                                          Waldi.
Nadrzędny Autor lidian Dodany 2016-01-09 20:10

>Tu prezentujesz typowo ...............<


Ty mnie nie rozliczaj, tylko zastanów się nad sobą.
Nadrzędny Autor Jola11 Dodany 2016-01-11 18:19
A co innego możesz "słonko" (zachodzące) napisać? :-(

Aleście się "dorwali"... Wyświetla byle gdzie...
Odp. do rogala :-)
Nadrzędny - Autor lidian Dodany 2016-01-09 20:24
http://wpolityce.pl/polityka/277644-minister-sprawiedliwosci-zbigniew-ziobro-w-liscie-do-komisarza-oettingera-protestuje-przeciwko-nagonce-na-nowy-rzad-i-wytyka-klamstwa-na-temat-polski-przeczytaj
Warto przeczytać.
Nadrzędny - Autor TadeuszP Dodany 2016-01-09 22:10
Niewątpliwie warto przeczytać i dziękuję Ci za ten link.
Nadrzędny - Autor amalian Dodany 2016-01-09 22:16
A tu o tym kto  zapłaci za realizację wyborczych obietnic PiS
Nadrzędny - Autor TadeuszP Dodany 2016-01-09 22:31
A czego spodziewać się można po Prezesie Związku Banków Polskich?
Czy tego, że poprze inicjatywę podzielenia się (chyba mniej niż 0,5%) swoimi zyskami?
Istnieją granice naiwności :-)
Rogal pisał tu coś o lobbystach - jak widać grono się powiększa :-)
Nadrzędny - Autor amalian Dodany 2016-01-09 22:45 Zmieniony 2016-01-09 22:51

>Istnieją granice naiwności :-),<


Głupi naród wszystko kupi - podobno :-) Jak to, że podwyższając podatek sklepom wielkopowierzchniowym lub mające określone obroty w roku nie 'podzielą' się tym podatkiem z klientem lub dostawcą . Bajki to my a nie nam ;-) . Rogal mówił o lobbystach mając na uwadze tylko jedną stronę sporu . Pewnie dlatego stracił pracę ;( . Kliknij :-) pewne i ten podatek zapłacimy wszyscy . Powinni zapłacić zwolennicy PiS ;-))).
Nadrzędny - Autor TadeuszP Dodany 2016-01-09 23:07

>Głupi naród wszystko kupi


Zupełnie nie rozumiem dlaczego podejmujesz dyskusję "z głupim"?
Skoro uważasz mnie (i kilkanaście milionów Polaków) za głupich to po co z nimi/ze mną rozmawiasz?
A jeśli chodzi o Piotra (Rogala) to tak Ty jak i WzK bardzo się mylicie w Jego ocenie ale nie będę tłumaczył tym, którzy już wszystko wiedzą najlepiej i żadne argumenty do Was nie docierają.
Ulegasz specjalistom od manipulacji ale to nie mój problem.
Życzę zdrowia i spokoju.
Ukłony dla małżonki.
Tadeusz
Nadrzędny Autor amalian Dodany 2016-01-09 23:29

>Zupełnie nie rozumiem dlaczego podejmujesz dyskusję "z głupim"?<


Sorry zacytowałem słow nie zaznaczając że to cytat( "  " ) . To cytat p. Kurskiego ...o ile się nie mylę to miał na uwadze swoich wyborców . Ja chcę żeby rządziło PiS !!!!! Tylko PiS jakby chciało rządzić i być w opozycji . A tak się nie da .
Nadrzędny - Autor lidian Dodany 2016-01-09 23:18
Amalian, Ty się zacznij martwić o własny tyłek, a nie o tyłek właścicieli sklepów wielkopowierzchniowych. Oni już dawno o siebie zadbali.

Rogal dobrze mówi.
Nadrzędny - Autor amalian Dodany 2016-01-09 23:33
No masz. A o co się martwię???? Co do Rogala, to obiektywnie mówiąc ....wiem dlaczego stracił pracę jako doradca .Chyba że...
Nadrzędny Autor lidian Dodany 2016-01-09 23:46

>No masz. A o co się martwię???? <


Nieraz jak Cię czytam, to myślę, że o własnym zapomniałeś, ale jeśli pamiętasz to ok. :-))))))))
Nadrzędny - Autor rogal160 Dodany 2016-01-10 09:48
Nigdy z żadnej pracy mnie nie zwolniono. A powoływanie się na Pietraszkiewicza to tak jakby nas pytali czy renty nie są zbyt niskie.
Nadrzędny Autor Jola11 Dodany 2016-01-11 18:27
Nie tłumacz się rogal, bo inteligentny to z Twoich postów wyczyta :-(
Nadrzędny - Autor Jola11 Dodany 2016-01-11 18:25
Pewnie znowu wyświetli byle gdzie, bo widzę "TadeuszkaP" ;-)  Odp. do Lidusi :-)
Ty mi o Z. Ziobro nawet nie wspominaj - ja linków z jego nazwiskiem dla zasady nie czytam bo "woda z mózgu" :-( Już był, już miał coś do powiedzenia... i nawet rozmawiałam...
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Kawiarenka / Aktualności (Strona 209) (3703354 - wyświetleń)
1 2 3 4 5 6 7 8 ... 330 Poprzednia strona Następna strona  

Powered by mwForum 2.16.0 © 1999--2008 Markus Wichitill