www.niepelnosprawni.plStrona główna forum
forum.niepelnosprawni.pl - Nie jesteś zalogowany
Strona główna forum Regulamin i pomoc Szukaj Rejestracja Logowanie
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Kawiarenka / Aktualności (Strona 211) (3675491 - wyświetleń)
1 2 3 4 5 6 7 8 ... 330 Poprzednia strona Następna strona  
Nadrzędny - Autor W z K Dodany 2016-01-10 20:21
Nie było to moim zamiarem, ot zasada "miecza Damoklesa" zadziałała..............tylko tyle i aż tyle.
                                                         Waldi.
Nadrzędny - Autor rogal160 Dodany 2016-01-10 20:53
Ojoj. Ty niszczycielu:)
Nadrzędny - Autor amalian Dodany 2016-01-10 21:10
Ja wiem, że pogoda dzisiaj nie najlepsza, ale spacer nie zaszkodził jeszcze nikomu.:jak nie do kościoła to choćby pretekst do wrzucenia datku do puszki . Byłem i w kościele i pochodziliśmy po mieście . Dzikie kaczki wyległy w parku na trawniki i wygrzewały się w słabym słoneczku . Było fajnie i spokojnie a wam kłótnie w głowach . Pozdrawiam amalian :-).
Nadrzędny - Autor TadeuszP Dodany 2016-01-10 21:19
W zupełności się z Tobą zgadzam, moja niedziela przebiegła bardzo podobnie.
Pozdrawiam,
Tadeusz :-)
Nadrzędny - Autor kryształek Dodany 2016-01-10 23:39
O co Wy kłócicie się???? Ktokolwiek by nie rządził będzie źle.. bo z próżnego i Salomon nie naleje.. chyba, że liczycie na cud!!!,
A kościół?? może ludzie kościoła ( w tym ja) przypomnimy sobie słowa Jezusa .. cyt. Kto we mnie wierzy, niech pójdzie za mną.. NIE WALKĄ, LECZ PRZYKŁADEM.
Ech.. przecież każdy kto ma nawet słaby słuch i wzrok, widzi i słyszy, że właśnie w strukturach kościelnych jest podział i tarcia. Czy to znaczy, że mam ślepo wierzyć duchownemu, czy raczej czytać EWANGELIĘ.

Wszystkim "moherowym" i "lakierkowym" dobrej nocy :-)))
Nadrzędny - Autor amalian Dodany 2016-01-11 12:45
z naszą wiarą to jest różnie i lepiej nam prać drugiego w policzek niż go nadstawiać ;-).
Nadrzędny - Autor amalian Dodany 2016-01-11 12:57
coś się rodzi ... kliknij
Nadrzędny Autor W z K Dodany 2016-01-11 13:09
Przemoc rodzi przemoc. Ta stara zasada jest wciąż aktualna. Smutne....
                                        Waldi.
Nadrzędny - Autor wielokropek Dodany 2016-01-11 13:10
Nie wiadomo jaki potwór się z tego urodzi bo już w artykule " grupy chuliganów ,bandy motocyklowe i bramkarze" a po drugiej stronie biedni islamisci a po środku Merkiel ;-)
Nadrzędny - Autor amalian Dodany 2016-01-11 13:50
a min. Waszczykowski "prosi na rozmowy"ambasadora Niemiec ...Podobno jest problem w porozumieniu się . No kur...na (końcówkę można zmienić ;-) trzeba się porozumiewać, ale czy to jest dobry sposób ? Tylko czekać jak będziemy zwijać asfalt z autostrad ;-) . Boso, ale w ostrogach. Tak będzie wyglądała nasza polityka zagraniczna???Tylko się cieszcie że macie odpowiednią grupę, bo będą powoływać do wojska . Tylko czekać jak pan Antoni powoła w kamasze(do wojska) wszystkich  z pierwszą grupą, to nic że inwalidztwa. Ważne że masz pierwszą grupę ;-) .
Nadrzędny - Autor amalian Dodany 2016-01-11 14:19
Co wolno wojewodzie to nie tobie smrodzie ;-) . Pewnie 'prawo i sprawiedliwość mają zapisane żeby nie zapomnieli ... . Pozdrawiam .
Nadrzędny - Autor amalian Dodany 2016-01-11 14:33
Czy tak ma wyglądać uszczelnienie szarej strefy . Pewnie minister skarbu jest daltonistą i każdy kolor widzi na szaro ;-)
Nadrzędny - Autor W z K Dodany 2016-01-11 16:11
Pomału już milkną trąbki, puzony i saksofony Orkiestry  a zaczyna się czas podsumowań i refleksji.
W swoim wcześniejszym wpisie prosiłem o wsparcie dla nich a dzisiaj mogę za to podziękować.

A tak społeczeństwo ocenia tę inicjatywę:

>http://wiadomosci.onet.pl/kraj/sondaz-oceny-jurka-owsiaka-i-wosp/3mcq8g<


                                        Waldi.
Nadrzędny Autor Jola11 Dodany 2016-01-11 19:02
Było pięknie, kolorowo i wesoło na szczytny cel:)
W Gdyni nieźle, ale więcej się spodziewałam.

Polska to taki kraj z takimi ludźmi, że musi być jak pogoda :-(
SZARO, BURO, CIEMNO I DESZCZOWO :-(
jak ktoś głowę z błota jeszcze podnosi to przydeptać trzeba :-(

Powtórzę po Amalianie jeszcze raz:

"...z naszą wiarą to jest różnie i lepiej nam prać drugiego w policzek niż go nadstawiać
"...Tylko czekać jak będziemy zwijać asfalt z autostrad ;-) . Boso, ale w ostrogach
"..Co wolno wojewodzie to nie tobie smrodzie"
Nadrzędny - Autor Jola11 Dodany 2016-01-11 18:51
"W mordę".. rogal160! Mamy! Tak jak i inni :-) Co zaślepłeś na dodatek? Wszystkim wolno wklejać linki oprócz inaczej myślącym, o innych poglądach i tym II sortu?
Moim skromnym zdaniem sporo możesz nauczyć się od Nachbara :-)
Nadrzędny - Autor rogal160 Dodany 2016-01-11 19:11
A konkretnie to czego? Marksizmu-leninizmu?
Nadrzędny - Autor Jola11 Dodany 2016-01-11 19:25
Ffff... Ktoś napisał do Krysieńki "zawsze dziewicy"... "w pani przypadku tytuł przed nazwiskiem i wykształcenie nie idzie w parze z inteligencją". To dotyczy też Ciebie niestety :-(

>A konkretnie to czego?<


Właśnie konkretów, twierdzeń popartych dowodami i LOGIKI :-) Nie ubliża, nie robi dennych uwag jak Ty :-( Nie chwali się jak Ty, a ma jak rozumiem czym :-) Nie widać u Niego zawiści-zazdrości, a u Ciebie tak :-( Ty byłeś w stanie zazdrościć chłopakowi bez nóg i chyba ręki, że o nim film nakręcono.. Musisz pogodzić się z faktem, że jesteś jednym z wielu niepełnosprawnych i jesteś nikim jak większość:)
Nadrzędny - Autor rogal160 Dodany 2016-01-11 20:11
Komu tu ubliżyłem? "denna uwaga" to dość subiektywne pojęcie, podobnie jak "brak logiki". Ja mu filmu nie zazdroszczę, w tv byłem nie dlatego żem kulawy, tylko dzięki temu co mam w głowie, on dlatego, że ON.
Nadrzędny - Autor Jola11 Dodany 2016-01-12 07:49
Sorki :-) takie zdanie wyszło ze złej konstrukcji zdania i zmęczenia (długi dzień). Faktycznie, nie wydaje mi się żebyś komuś ubliżył. "Denna uwaga" to potoczne określenie i wiesz o co chodzi.
W sumie nie można Ci odmówić logicznych twierdzeń, ale z wyciąganiem wniosków czasem masz kłopot ;-) Konkretnie chodziło o to, że Nachbar ma te cechy i nie widzę żeby ktoś poza Iotą potrafił mu merytorycznie odpowiedzieć i tu zaczynają się te "uwagi", które niestety mi też nie są obce ;-)

No właśnie to jest zazdrość, bo Ty o.n. i On, ale Ty musiałeś na to zapracować (wyp. w tv) i nikt fabuły z Tobą nie zrobił, nie zapraszał na wywiady itd.

Pozdrówka ;-) czas skończyć z "polityką" bo zaczęło być nieciekawie.
Nadrzędny - Autor rogal160 Dodany 2016-01-12 08:27
Nie zapraszał mnie na wywiady? Udzieliłem ich dziesiątki, tylko nie na kulawiackie tematy. W środę kup Dziennik Gazetę Prawną, znajdziesz mnie tam:) A Nachbar? Ma swoją wizję świata i jego prawo.
Nadrzędny - Autor Jola11 Dodany 2016-01-12 15:37
Gdzie udzieliłeś i komu?
To jeszcze zdradź swoje nazwisko i imię, bo "zachwycę" się art. kogoś innego.
Nadrzędny - Autor rogal160 Dodany 2016-01-12 15:46
Książkę piszesz?:-)
Nadrzędny - Autor Jola11 Dodany 2016-01-12 16:02
Ot logika wg. rogala i denna riposta :-( ;-)

Sam zaczynasz się chwalić, sam każesz mi czytać jakiś art. niby Twój ale nie podajesz nazwiska, a tam piszą różne osoby. Sam chwalisz się, że "udzieliłeś dziesiątki wywiadów".
Na proste pytanie - adekwatne do Twojego postu - odp. "dennie" i nieadekwatnie. No i gdzie tu logika? To nie jest "punkt widzenia".
Nadrzędny - Autor lidian Dodany 2016-01-12 16:46
Jego nazwisko poznaliśmy ( tzn ja i osoby z forum, które wtedy tu klikały) kiedy w Tv się wypowiadał. Pamiętam, że ktoś nawet powiedział, że niezłe ciacho z Rogala. :-)))))))
Nadrzędny - Autor Jola11 Dodany 2016-01-13 16:26
To niczego nie zmienia i nie wnosi do sprawy. "Ciacho" to pojęcie względne i nie o to pytałam. Dla mnie "ciachem" jest typ. Elvisa, Keanu czy Pitta - tych wym. bo wszyscy ich znają. Dla innych Biber - świetny głos, Mroczki czy inny łysy, drobny do...
Nadrzędny - Autor lidian Dodany 2016-01-13 16:33 Zmieniony 2016-01-13 16:35
Jola Elvis, to był "ciachem" dla mojej babci i mamy. Ja mam inne , współczesne "ciacho" na myśli. Nie pamiętam kto tak nazwał Rogala, ale jestem pewna, że nie było to porównanie do "ciacha" z lat sześćdziesiątych. :-)))))))))

Pomijając wygląd, gdyby nie znał się na sprawach, o których mówił, to by go nikt nie zapraszał. To nie celebryta, który gada co mu ślina na język przyniesie, a wszyscy się tym rajcują.
Nadrzędny - Autor Jola11 Dodany 2016-01-13 17:04
Nie zauważyłaś słowa "typ"? Co ma do tego "współczesność"? :-( Tylko sposób ubierania, ale i to Ci umknęło bo obecnie moda skłania się w tamtym kierunku :-) a "zaczeska" w żadnych czasach nie była na topie. No to gdzie Go "zapraszali"? i Kiedy? ;-) Jakież to były programy i te "dziesiątki" ;-)
Poza tym... oj odechciało mi się...z Tobą nie da się racjonalnie na niektóre tematy.
Nadrzędny Autor lidian Dodany 2016-01-13 17:34
:-)))))))))) Z Tobą się da. Jak masz dobry humor. :-)))))))))
Nadrzędny - Autor rogal160 Dodany 2016-01-12 20:57
Za bardzo cenię sobie prywatność:)
Nadrzędny - Autor Jola11 Dodany 2016-01-13 16:52
Widzę, że dbasz o mój dobry nastrój :-) Zaje... w świetle takiej ilości pisania przez Ciebie o swoim prywatnym życiu :-)
Nadrzędny Autor rogal160 Dodany 2016-01-13 17:43
Imię i nazwisko dałoby Ci za dużo informacji.
Nadrzędny - Autor W z K Dodany 2016-01-12 15:37
           Idiotyzm!! Po takich zachowaniach tylko czekać aż u nas jakaś bomba eksploduje.

>http://wiadomosci.dziennik.pl/swiat/artykuly/510353,niemcy-atak-polakow-uchodzcy-bojka-adelsheim.html<


                                                          Waldi.
Nadrzędny - Autor rogal160 Dodany 2016-01-12 15:47
A co Ty taki strachliwy? Gdyby wszyscy tacy byli to do dziś by nas zaborcy ciemiężyli.
Nadrzędny - Autor W z K Dodany 2016-01-12 15:55
      Rogal - jakoś słabo ogarniasz sytuację. Tu nie chodzi o strachliwość ale o to, że tamta strona za punkt honoru obierze sobie zemstę. A przy okazji gdy któryś z nich zginie to doświadczy nieba. Takie wierzenia i tyle. A jeżeli próbujesz w tej sytuacji grać bohatera to po prostu brak Ci rozumu. :-(
                                                                                     Waldi.
Nadrzędny Autor Jola11 Dodany 2016-01-12 16:23
WzK wspominałam o tym jako "zły wieszcz. ;-)  Do niedawna Oni nie jarzyli Polski i Polaków, ale niedługo będą - może o to chodzi? Historia zawsze zatacza koło to raz, dwa Polacy niestety wszędzie wszczynają burdy, piją, kradną i prowokują (oczywiście nie wszyscy).
Masz rację ci Polacy już "nagrabili" sobie. Wystarczy wszystkich Polaków z Niemiec do Polski, a niemieckich neofaszystów odosobnić i okaże się, że brak "napastowania i kradzieży". W UK nie będą zalegać na ulicach i zajmować miejsc w noclegowniach, jechać na socjalu... Wrócą do kraju i to "my" będziemy na nich płacić - tam nic nie robili i tu nie będą. Ci którzy pojechali pracować, będą i w Polsce. ale taka ilość - mam nadzieję, że "zwolennicy nowego ładu" stracą z tego pow. pracę, więc za niecałe 4l. zmiana :-)
Nadrzędny - Autor rogal160 Dodany 2016-01-12 20:58
Ogarnij się:) Jeśli ma być u nas zamach to będzie i napaść kilku idiotów nic do tego nie ma.
Nadrzędny - Autor amalian Dodany 2016-01-12 21:18
jak ma być zamach to będzie .

Jak ma padać to będzie padało . Nic złego się nie dzieje ...jest normalnie kliknij
Nadrzędny - Autor rogal160 Dodany 2016-01-12 21:31
To ja Ci to streszczę. W kraju X dobro 1 jest opodatkowany stawką 10%. w kraju Y stawką 20%, w kraju Z 0%. Czy nie jest jasne, że  posiadacze dobra 1 będą go przenosić do kraju Z? Jest. Tyle tylko, że my mamy nadpłynność produktu 1, a ekonomicznie nierealne jest wpakowanie całości do kraju Z ponieważ popyt nie nadąży w nim za podażą. Tyle.
Nadrzędny - Autor amalian Dodany 2016-01-12 21:57

>Tyle tylko, że my mamy nadpłynność produktu 1, a ekonomicznie nierealne jest wpakowanie całości do kraju Z ponieważ popyt nie nadąży w nim za podażą. Tyle.<


No masz...a ja myślałem, że o tym gdzie lokowane są pieniądze decydujące znaczenie ma stan gospodarki i ryzyko zwrotu .. Tyle ;-)
Nadrzędny - Autor rogal160 Dodany 2016-01-12 22:15
A co ma jedno do drugiego (tj. do podatku bankowego)? U nas jest nadpłynność na rynku finansowym. Tak było nawet w 2008 roku, więc spokojnie, banki się nie pozamykają.
Nadrzędny - Autor amalian Dodany 2016-01-12 22:36 Zmieniony 2016-01-12 22:40
to, że banki odbiją sobie"nadpłynność twórcza sfer rządowych" w obciążeniu banków dodatkowym podatkiem i wliczą go w koszta ich klientów, jest pewne. I nie będzie to wynikało z nadpłynności a z obciążeń . Pewnie wzrosną koszta prowadzenia rachunków , koszta kredytów i my - klienci tych banków za to zapłacimy. To raczej my się zamkniemy i ograniczymy wydatki . Rząd zaś zamiast zadbać o przyrost gospodarczy zadba o naturalny. Specjaliści od popytu mówią że i ten nie wzrośnie, bo in vitro minister zdrowia zablokował  ... Nie wiem dlaczego, bo co ? Bo to takie nienaturalne???
Nadrzędny - Autor rogal160 Dodany 2016-01-13 09:14
Pewne bo? Zrobiłeś jakieś analizy? Wyliczenia? Słuchaj mnie teraz. Jest taka organizacja European Microfinance Center. Co roku jeżdżę na ich zgromadzenie do jednego z miast europejskich i co wynika z rozmów? To, że u nas koszty bankowe są horrendalnie wysokie, to raz. Dwa, już ustawa antyspreadowa miała podnieść koszty usług. Nie podniosła. Trzy, zdrożeje Ci rachunek, nie problem przenieść do konkurencji, wszędzie nie zdrożeją. Popyt przez 500+ wzrośnie, ale to większego znaczenia nie ma, to pomysł idiotyczny. In vitro nie jest zablokowane, możesz korzystać, to nie jest karalne.
Nadrzędny - Autor W z K Dodany 2016-01-13 09:42 Zmieniony 2016-01-13 09:44

>To, że u nas koszty bankowe są horrendalnie wysokie,<


Wprowadzany "podatek bankowy" dodatkowo je podniesie a nie obniży. Nie jestem przeciwnikiem tego aby większe podatki płacili bogaci ( tutaj firmy).
Ale w tym konkretnym przypadku nastąpi proste przełożenie na klientów ( raczej niebogatych). Tylko o tym rząd już z pewnością nie powie.

>zdrożeje Ci rachunek, nie problem przenieść do konkurencji, wszędzie nie zdrożeją.<


O naiwności!!  Zdrożeją i to dosyć szybko. Ten proces już się zaczął . Można to z łatwością w necie odszukać. W Polsce koszty rachunków są już znacznie droższe jak na zachodzie, praktycznie darmowych to już nie ma. Co prawda mam 3 takie ale niejako w zamian obwarowane są innymi płatnościami/niedogościami.
                                                      Waldi.
Nadrzędny Autor rogal160 Dodany 2016-01-13 09:51
No popatrz, a ja nie płacę za konto i za przelewy. Nie mówię, że podatek cokolwiek obniży, chodzi jednak o to, że w PL nie ma już przestrzeni do podnoszenia opłat w wysokim stopniu bo już jest drogo. W necie możesz znaleźć wszystko. Znajdziesz wypowiedzi za i przeciw. Tych więcej, których mocodawcy są bogatsi. To tak działa, wiem bo sam to robiłem. Na przykład co roku gardłowałem jakim dramatem dla rynku będzie podniesienie płacy minimalnej:)))))))))))))))))))
Nadrzędny - Autor amalian Dodany 2016-01-13 13:08
>Trzy, zdrożeje Ci rachunek, nie problem przenieść do konkurencji, wszędzie nie zdrożeją<

Pewnie konkurencja nie będzie gorsza i podniesie opłaty .Banki to nie caritas i mają to w naturze żeby zarabiać . Co się zaś ma do rozmów to już niejedna organizacja udowodniła: że najlepsza jest w ocenach sytuacji, szkoda tylko, że tych już zaistniałych .Nie twierdzę, że ich nie potrzeba, ale ostrożności nigdy nie za wiele. Głupie tłumaczenie, że przy 500+ popyt wzrośnie. Jak znam życie to u nas wszystko pójdzie na żywioł . Będą nas 'żywili informacjami'  jakich to wybitnych specjalistów mamy .Dziękuję za takie'sukcesy' - rządzącym i ich doradcom .
Nadrzędny - Autor rogal160 Dodany 2016-01-13 13:19
Zgodnie z danymi GUS, w skrajnej biedzie żyje dziś ponad 2,8 mln Polaków. Oznacza to, ze aż 7,4 proc. mieszkańców naszego kraju musi przeżyć za mniej niż 540 zł miesięcznie. Częściej niż dorośli biedą w Polsce zagrożone są osoby młode i dzieci. Stopa skrajnego ubóstwa wśród osób poniżej 18. roku życia wynosiła w 2014 roku 10 proc. Dla porównania, wśród osób w wieku 18-64 lata skrajna bieda dotyka 7 proc. Polaków. W grupie małżeństw z trójką dzieci stopa skrajnego ubóstwa przekraczała w 2014 roku 11 proc. Tymczasem w gospodarstwach domowych, w których na utrzymaniu jest co najmniej 4 dzieci, poniżej minimum egzystencji żyło aż 26,9 proc. Innymi słowy - masz dzieci - większa szansa, że jesteś bez kasy. Stąd prosty wniosek, ze 500 zł na dziecko będzie wydawane a nie oszczędzane w znacznej części rodzin!!!!!!!!!!!!! Proste chyba.

Pewnie, że banki są od zarabiania. Zgodnie z danymi KNF, zysk netto banków w 2014 r. wzrósł o 7 proc. rdr do 16,23 mld zł. Nie ma pełnych danych za 2015 r. Nie jest więc tak, że sektor ledwo dyszy i podatek zabije branże. Innymi słowy, masowe i powszechne podnoszenie opłat nie jest przesądzone, sektor jest rozproszony i konkurencyjny.
Nadrzędny - Autor amalian Dodany 2016-01-13 14:10

>Stąd prosty wniosek, ze 500 zł na dziecko będzie wydawane a nie oszczędzane w znacznej części rodzin!!!!!!!!!!!!! Proste chyba.<


Mnie o tym nie musisz przekonywać!!!!!!!!! Jest to najgłupsza forma zachęty a w dodatku rozregulowuje rynek... Pewnie sklepy monopolowe będą miały branie . Proste chyba ?

>Nie jest więc tak, że sektor ledwo dyszy i podatek zabije branże.<


A kto mówi że zabije branżę ???? że ledwo dyszy ????? Za to z pewnością może zbić tych żyjących w biedzie . Zapruje się na śmierć ojciec za 500+ na ;Jaśka, Kasię, Franka, Józka Marysię, Karola i jeszcze kilka ...do tego nie trzeba wyobraźni . To są najgorzej wydawane pieniądze, na które ktoś musiał cięzko pracować . Proste chyba ???
Nadrzędny - Autor rogal160 Dodany 2016-01-13 14:25
Część pójdzie na monopol część nie. Też jestem przeciwny gotówce, ale na zachodzie tak to chodzi, a tam też używek używają. Dlatego to nie jest takie proste. Podatek bankowy zabije biedaków? Oni raczej nie są częstymi klientami banków. Podatek ten ma przynieść 4 - 6 mld zł. Zysku zostaje więc jeszcze 10 mld. Nie ma tu więc zjawiska niskich marż i progu opłacalności. Stąd ewentualny wzrost opłat bankowych nie będzie wynikiem tego, że zostanie wymuszony na bankach, lecz chęcią zachowania poziomu zysków do czego mają prawo.
Nadrzędny - Autor Jola11 Dodany 2016-01-13 17:20
No normalnie logika jak cholera - rogalowa :-( zapomniałeś o ciułaczach - takie brzydkie określenie większości Polaków i jak wynika z postów Ciebie też :-)

>co roku gardłowałem jakim dramatem dla rynku będzie podniesienie płacy minimalnej<


No i w zw. z pow. wszystko w temacie rogal :-(
Nadrzędny Autor rogal160 Dodany 2016-01-13 17:42
Ciułaczebędą ciułac dalej, napisałem, że nie wszystko pójdzie na rynek.
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Kawiarenka / Aktualności (Strona 211) (3675491 - wyświetleń)
1 2 3 4 5 6 7 8 ... 330 Poprzednia strona Następna strona  

Powered by mwForum 2.16.0 © 1999--2008 Markus Wichitill