www.niepelnosprawni.plStrona główna forum
forum.niepelnosprawni.pl - Nie jesteś zalogowany
Strona główna forum Regulamin i pomoc Szukaj Rejestracja Logowanie
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Kawiarenka / Aktualności (Strona 218) (3675972 - wyświetleń)
1 2 3 4 5 6 7 8 ... 330 Poprzednia strona Następna strona  
Nadrzędny - Autor lidian Dodany 2016-01-20 18:32
A niby czemu ma mnie to obchodzić?  :-)

Jednak jeśli ktoś walczy o demokrację, sprawiedliwość i innym ma wiele do zarzucenia, to sam powinien też być w porządku.
Nadrzędny Autor Jola11 Dodany 2016-01-22 16:05
To się zdecyduj, umieściłaś słowo "prywatne" życie czy sprawy - już nie pamiętam.
Nadrzędny Autor Jola11 Dodany 2016-01-20 17:39
No daj spokój rogal: pewnie, że "ciemnogród" skoro byle pepiczka obsypują podziękowaniami za byle co. A może było za co? Czyżby jednak w Polsce popełniono przestępstwo i teraz dziękujemy za obronę? ;0
Nadrzędny - Autor W z K Dodany 2016-01-20 12:58

>Oto jeden z głosów za Polską. :-)<


To wstyd i hańba, że ten pan o bardzo określonych i znanych w Europie poglądach próbuje "dowartościować" nasz kraj. Do Europejczyków został wysłany sygnał, ze wkraczamy na ścieżkę którą On kroczy. A to nieprawda. Przynajmniej mam taką nadzieję.
Nadrzędny - Autor W z K Dodany 2016-01-20 13:41
Nadrzędny Autor Jola11 Dodany 2016-01-20 17:49
WzK o to właśnie chodzi, że na "zachodzie" wierzą na słowo, ale (tak jak w UK) jak złapią na kłamstwach, oszustwie to prze...gwizdane. Teoretycznie przyjęto słowa Premier "za dobrą monetę", mając nadzieję, że obecny rząd zrozumiał przesłanie. Z Twojego linku wynika, że jednak będzie c.d. :-( ;-)
Nadrzędny - Autor amalian Dodany 2016-01-20 14:11 Zmieniony 2016-01-20 14:13

>http://wpolityce.pl/swiat/278782-czeski-europosel-ktory-bronil-polski-w-pe-zasypany-wiadomosciami-od-polakow-dziekujemy


Oto jeden z głosów za Polską. :-)<

To smutne jak naszemu rządowi potrzebne jest "szukanie" wszędzie poparcia, wystarczyło uszanować prawo . Chociaż tego nie dzielić :-( .
Nadrzędny - Autor rogal160 Dodany 2016-01-20 15:49
Czyli jak ganią Polskę to słusznie, jak bronią to też dowód na to, że jest źle. Ot, logika.
Nadrzędny - Autor Kobietka Dodany 2016-01-20 15:57
ha,ha,ha,ha,haaaaaaa:))))))))))))))))http://www.fronda.pl/a/rusza-program-pis-dot-tanich-mieszkan-wykupisz-je-za-czynsz,64366.html zamiast familoka tuż przy grubie:)))))))))))))))))))
Nadrzędny - Autor Kobietka Dodany 2016-01-20 16:10
Najpierw spotkanie z Jarem teraz z Władimirem,towarzystwo warte siebie,"Trzech panów w łódce nie licząc ...."kota http://wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/1,114871,19503280,orban-wybiera-sie-do-putina-rozmowy-o-sankcjach-i-zakupie-broni.html?lokale=local#BoxNewsLink
Nadrzędny Autor W z K Dodany 2016-01-20 16:19

>spotkanie z Jarem teraz z Władimirem,<


Znając realia takich "układanych" spotkań to Orban przywiezie dla Jarka od Władimira walizeczkę gotówki. Domagajmy się cła!! A co??! Nam nic ? :-))))))))
Nadrzędny Autor W z K Dodany 2016-01-20 16:15
Ta "Fronda " w swojej winiecie ma dopisek "Portal poświęcony" :-))))))))))))))))
Kto to poświęcił i za ile ?? :-))))))))))))))
Nadrzędny Autor rogal160 Dodany 2016-01-20 22:34
Oj, zdziwiłabyś się jakie działki ma PKP w stolicy.
Nadrzędny - Autor amalian Dodany 2016-01-20 22:29

>Czyli jak ganią Polskę to słusznie, jak bronią to też dowód na to, że jest źle. Ot, logika.<


No masz... Jak ganią Polskę słusznie, bo( łamie to co było ustanowione przez bezwzględną większość ) to słusznie, że ganią . Nie mam nic do rządzących obecnie . Za to w jaki sposób to robią TAK ! Życzę im by rządzili cztery lata, żeby po owocach ;-))) ocenić ich rządy .Ot cała logika :-).
Nadrzędny - Autor rogal160 Dodany 2016-01-20 22:30
Przeczytaj jeszcze raz mój post.
Nadrzędny - Autor amalian Dodany 2016-01-20 22:36
a ty mój
Nadrzędny Autor rogal160 Dodany 2016-01-20 22:41
Nie muszę, jest tak prostolinijny, że nie wymaga powtórnej analizy.
Nadrzędny Autor amalian Dodany 2016-01-22 17:44
Jednak co zmiana to zmiana już widać efekty tych zmian . Rosjanie, pewnie z ostrożności przywitali naszą zmianę w w budynku dla służby Żeby naszym przedstawicielom dobrej zmiany w główkach się nie poprzewracało . Będąc w opozycji mieli tak wiele do powiedzenia w wiadomej sprawie . Jutro media publiczne ogłoszą sukces ...że delegacja wróciła ;-)))
Nadrzędny - Autor lidian Dodany 2016-01-20 17:37
W tym miesiącu będą odtajnione  najtajniejsze akta IPN. To znów ludziom trochę podniesie ciśnienie.
Nadrzędny - Autor W z K Dodany 2016-01-20 19:22
Ty naprawdę wierzysz w to, że akta Kaczyńskiego i i jego popleczników ujawnią ?! O ironio !!
Nadrzędny - Autor lidian Dodany 2016-01-20 19:47
Jeszcze nie ujawnili, a Twoje ciśnienie już skoczyło, sądząc z tej wypowiedzi.  :-))))
Nadrzędny Autor W z K Dodany 2016-01-20 20:02

> Twoje ciśnienie już skoczyło<


Nie pisz bzdur. Moje ciśnienie jest "przyspawane" do książki medycznej. :-))))))))))
Nadrzędny - Autor Nachbar Dodany 2016-01-20 20:44
Przed debatą eurodeputowani otrzymali od PiS-u broszurę , która miała stanowić "podkład" pod wystąpienie pani Szydło. Czy zawarto tam prawdziwe stwierdzenia?
Na to pytanie każdy, kto zna fakty, może sam sobie odpowiedzieć. W każdym razie w czasie kampanii wyborczej nie słyszałem, aby w programie PiS było o paraliżu TK, zawłaszczenie mediów i innych zmianach. A co do składu sędziowskiego TK za poprzedniej kadencji, to również PiS brał udział w głosowaniach za takim składem. Tutaj, jak odbywały się poszczególne głosowania, więc w tym przypadku nie można mówić o "sędziach wybranych przy poparciu większości posłów PO". PiS też ma w tym udział.
Zwrócę uwagę, że w broszurze nic nie wspomniano, że PiS złożył skargę do TK na wybór 5 sędziów prze PO, ale gdy okazało się, że wygrywa wybory, skargę wycofał, aby później dokonać zamachu na TK, co wywołało niezadowolenie społeczeństwa.
Jeżeli więc PiS chciał w sposób obiektywny przedstawić fakty, w broszurze nie powinny znaleźć się - delikatnie mówiąc - przekłamania.
Zobacz broszurę PiS dla europosłów. Jej treść oburzyła opozycję

>• "Dobre zmiany dla Polaków" to broszura PiS dla eurodeputowanych
>• Materiały trafiły do wszystkich posłów PE. Wydano je w kilku językach
>• Broszura przedstawia sytuację w naszym kraju z perspektywy rządu
>• Opozycja: propaganda i zestaw oskarżeń


Tu link do broszury (kliknij).
Nadrzędny - Autor TadeuszP Dodany 2016-01-20 21:10
Dziękuję za link!
Bardzo ciekawe i prawdziwe informacje.

>W każdym razie w czasie kampanii wyborczej nie słyszałem, aby w programie PiS było o paraliżu TK, zawłaszczenie mediów i innych zmianach.


W kampanii nie było też informacji o zwalczaniu skutków powodzi czy huraganu. Czy to znaczy, że rząd ma przemilczeć złe zjawiska?
Nadrzędny - Autor amalian Dodany 2016-01-20 22:42

>W kampanii nie było też informacji o zwalczaniu skutków powodzi czy huraganu. Czy to znaczy, że rząd ma przemilczeć złe zjawiska?<


a co zwalcza  ? Pewnie'niezależne media ' podały te wiadomości . Niech rząd zmieni kanał, to pomoże mu w ocenie sytuacji geopolitycznej w jakiej się znalazł .
Nadrzędny - Autor W z K Dodany 2016-01-21 11:07
PiS po raz kolejny odrzuca pojednawczą/sensowną propozycję dotyczącą rozwiązania sporu o Trybunał Konstytucyjny.

>http://wiadomosci.onet.pl/kraj/blaszczak-o-propozycji-prof-rzeplinskiego-znowu-poczuwa-sie-do-roli-polityka-po/q7rfqx<

Nadrzędny - Autor lidian Dodany 2016-01-21 12:27
Opozycja odrzuciła . Trzeba dokładnie słuchać co mówią.
Nadrzędny - Autor W z K Dodany 2016-01-21 12:42

>"Ja już ustąpiłem, teraz czas na prezydenta Dudę. Można, w drodze kompromisu, dojść do konstytucyjnej piętnastki sędziów" - powiedział prof. Andrzej Rzepliński, prezes Trybunału Konstytucyjnego w wywiadzie dla "Rzeczpospolitej". Dodał, że "po stronie Trybunału ruch w kierunku kompromisu, został już wykonany". - Dopuściłem do orzekania dwoje sędziów z pięciorga wybranych przez PiS – przypomniał Rzepliński.<


Specjalnie to wklejam bo jak widać "

>dokładnie słuchać<


Zatraciłaś umiejętność czytania . Słuchasz TV PiS i inne tuby propagandowe a z czytaniem kłopot. :-(
Nadrzędny - Autor lidian Dodany 2016-01-21 12:46 Zmieniony 2016-01-21 12:48
Jeżeli tubą propagandową nazywasz TvN24 to tak, słuchałam przed chwilą wypowiedzi polityków opozycji na ten właśnie temat. Dlatego napisałam słuchać. Opozycja nie zgadza się na to co zaproponował nie tylko PiS , ale i prof. Rzepliński. Opozycja oprócz partii Kukiza.

Ps Twój link przeczytałam.
Nadrzędny Autor amalian Dodany 2016-01-21 13:34

>Opozycja oprócz partii Kukiza.<


Dla parti rządzącej Kukiz to przystawka. Opozycja to PSL, Platforma i Nowoczesna .
Pozdrawiam wszystkich :-).
Nadrzędny Autor Jola11 Dodany 2016-01-22 16:46
Lidzia, TK powinno być odpolitycznione - obecny rząd miał być lepszy i uczciwy ;-) Nie wiem co na dzień dzisiejszy, bo nie miałam czasu na publikatory i nie rozmawiałam z "wiedzącymi".
PO przyjmując propozycję podania 2 sędziów ze swojej opcji politycznej strzeliłoby sobie samobója. Wyrok zapada głosami 2/3 sędziów. Poza tym rozpatrywanie wg. daty wpływu? Spokojnie można zatkać TK. Wiesz jak długo trwają sprawy w normalnym sądzie, a tutaj każdy gaaaada i gaaada...
Nadrzędny - Autor rogal160 Dodany 2016-01-21 13:31
Chłopie, tak pomijając spory, powiedz co się Tobie stało. Ja zawsze byłem wredny, ale dlaczego od jakiegoś czasu jesteś tak uszczypliwy, zarzucasz kłopoty z rozumieniem, czytaniem, wiedzą itd.?
Nadrzędny - Autor amalian Dodany 2016-01-21 13:37

>Chłopie, tak pomijając spory, powiedz co się Tobie stało.<


Lubimy paluszkiem wskazywać na drugich . Jak obecna partia rządząca ...jeszcze . Proste jak rogal ;-).
Nadrzędny Autor rogal160 Dodany 2016-01-21 13:46
Wskazałem też wyraźnie na siebie.
Nadrzędny - Autor TadeuszP Dodany 2016-01-21 13:43
Adasiu! Nie denerwuj się bo to niekorzystnie wpływa na zdrowie :-)

>a co zwalcza  ? Pewnie'niezależne media


Jakie "niezależne media" masz na myśli?
Czy te, które sprzyjają "naszej" opcji to są obiektywne i niezależne a pozostałe to .... lista obelg i inwektyw jest długa.
Ja nie dzielę mediów w ten sposób.
Ale to już temat do dłuższej dyskusji.
Pozdrawiam,
Tadeusz
Nadrzędny - Autor amalian Dodany 2016-01-21 14:21
Lubiłem słuchać wiadomości w Jedynce czy Dwójce, ale teraz...tego nie da się słuchać .I to nie dlatego, że występują w nich inni dziennikarze . Chociaż miałem wrażenie, że pani ta, no Holecka była na kursie przedstawiania wiadomości obiektywnie w Korei ...wybierz sam której ;-).To jest poniżej pewnego poziomu jaki wypracowały sobie te wiadomości i szkoda, że trącą nie tylko złym smakiem . Ale co zrobić-PiS wygrało wybory-otrzymało mandat do zmian od mniejszości-która w wyborach do sejmu była większością:( .A że jest to partia walki to walczy chcąc wprowadzić swoje zmiany. Pozdrawiam  :-) .
Nadrzędny - Autor W z K Dodany 2016-01-21 14:34

>Chociaż miałem wrażenie, że pani ta, no Holecka była na kursie przedstawiania wiadomości obiektywnie w Korei ...wybierz sam której ;-).To jest poniżej pewnego poziomu jaki wypracowały sobie te wiadomości<


Pani Holecka akurat moim zdaniem jest wytrawną, doświadczoną dziennikarką. Proszę zwróć uwagę, że ta reszta "nowego PiS-owskiego narybku" wciąż z kartkami w ręku występuje. Ale to co mówią/przekazują nie zależy od nich :-( Tylko wydawca czyli członek PiS-owskiego politbiura im wypisuje co mają mówić. Wracając do Holeckiej  przypominając sobie jej wcześniejszą pracę w TV oceniam ją pozytywnie.
Nadrzędny - Autor TadeuszP Dodany 2016-01-21 15:32

>reszta "nowego PiS-owskiego narybku" wciąż z kartkami w ręku występuje


Tak, szczególnie w radiu to widać :-):-):-)
Nadrzędny - Autor W z K Dodany 2016-01-21 16:06
PiS- owskie rozbijanie gospodarki daje powód do tego że kolejni zagraniczni ekonomiści wydają prognozę.

Tym razem o naszej walucie:

>http://pulsinwestora.pb.pl/4420361,25068,zloty-gorszy-od-leja-rumunskiego<

Nadrzędny - Autor TadeuszP Dodany 2016-01-21 16:31

>PiS- owskie rozbijanie gospodarki


????
To już standard!
Jeśli np. paliwa tanieją to zasługa koniunktury światowej
A jeśli drożeją to wina PIS.
Nihil novi sub sole!
Nadrzędny - Autor W z K Dodany 2016-01-21 18:24

> eksperci wieszczą nacjonalizację aktywów OFE w 2017 r. Czy tę lukę zasypią inwestorzy zagraniczni?<


Już się kiedyś wypowiadałem w sprawie nacjonalizacji 50% składek przez rząd Tuska. Nadal mój stosunek do tego jest ambiwalentny.
Ale jaki raban w tej sprawie robił PiS !!  A czyżby nad tym samym myślał ? Eksperci przewidują, że tak.

>http://www.parkiet.com/artykul/1459136-OFE--struktura-aktywow-w-2015.html<

Nadrzędny - Autor rogal160 Dodany 2016-01-21 21:10
A powiedz. TVP za Po była obiektywna?
Nadrzędny - Autor W z K Dodany 2016-01-21 22:01

>TVP za Po była obiektywna? <


TVP w swojej historii nigdy nie była w 100% obiektywna, zawsze były polityczne wpływy. Ale teraz jest w 100% monopartyjna. Wśród "gości" bywają wyłącznie przychylni PiS-owi. Karnowscy i inne lizusy. Całe szczęście, że pilot jest zawsze pod ręką.
Nadrzędny Autor rogal160 Dodany 2016-01-21 22:31
A za PO lizusow nie było:-)
Nadrzędny - Autor amalian Dodany 2016-01-21 21:11

>Jeśli np. paliwa tanieją to zasługa koniunktury światowej<


A jest inaczej?

>A jeśli drożeją to wina PIS.<



Jeszcze nie drożeją, ale prawie stoją w miejscu gdy na rynkach światowych spadają .
To już jest 'zasługa' obecnego rządu, który rozdaje na prawo i lewo nie licząc się z kosztami, prowadzenia takiej polityki. Za to rynki światowe umieją liczyć i...cena dolara czy euro dawno nie była tak wysoka:(.
Nadrzędny - Autor TadeuszP Dodany 2016-01-21 22:26

>rządu, który rozdaje na prawo i lewo nie licząc się z kosztami


Wolę rząd, który "rozdaje" potrzebującym niż rząd, który toleruje przekręty i złodziei. Jeśli rodziny dostaną po 500 zł to wydadzą je na zakupy a więc kasa pójdzie w obrót gospodarczy a nie do kieszeni kombinatorów, którzy przetransferują to co ukradli do rajów podatkowych. Wtedy gospodarka nic z tego nie będzie miała.
Potwierdzają się słowa Premier Ewy Kopacz kiedy oddawała władzę. Wtedy w Sejmie zapowiedziała dobitnie to, co teraz robi opozycja. Szkoda, że nie robi nic dla Ojczyzny lecz robi wszystko, żeby było jak najgorzej licząc na ..... no właśnie na co liczą? Może dojść do ponownych wyborów, tyle tylko, że klęska Platformy może być jeszcze większa bo, wbrew pozorom Naród nie jest głupi i widzi co się dzieje.

Ale jest taka opinia, że osoby które są mocno uprzedzone do czegoś (w tym przypadku do PIS-u) nie przekona nic. Więc z szacunku dla Ciebie i pamięci dawnych naszych rozmów rzeczowych, sympatycznych, często dowcipnych - nie mam zamiaru nakręcać spirali złości i uprzedzeń.

Życzę zdrowia i spokoju, mniej agresji i uprzedzeń :-)
Ukłony dla małżonki.
Tadeusz
Nadrzędny - Autor amalian Dodany 2016-01-21 23:24

>Wolę rząd, który "rozdaje" potrzebującym<


O takich piszesz??? kliknij
Populizm ma podobnie dwa końce i teraz tym drugim końcem będziemy wytykać teg rządu słabości . To prawo opozycji . Również życzę dobrej nocy :-).
Nadrzędny - Autor TadeuszP Dodany 2016-01-21 23:33
Dziękuję za link.
Niemcy nie produkują już Trabantów, Wartburgów i P-70 więc zrozumiałe, że muszą czymś innym jeździć.
Coś pisałeś o krowach i skrzydłach ale wycofałeś się z tego - czy to miała być sugestia, że można na oklep jeździć zamiast limuzynami? :-)
Nadrzędny Autor amalian Dodany 2016-01-21 23:43
czy to miała być sugestia, że można na oklep jeździć zamiast limuzynami? :-) ...............to ty napisałeś:) . Przed wyborami dzisiejsza rządząca elita zarzucała to rządowi Kopacz a teraz robi podobnie ;-) . To mi przypomina reklamę piwa bezalkoholowego i ;-);-);-);-) .
Nadrzędny - Autor rogal160 Dodany 2016-01-21 22:33
Spójrz w dane GUS dotyczące cen w kategorii paliwa do prywatnych środków transportu. Przestaniesz pisać bzdury
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Kawiarenka / Aktualności (Strona 218) (3675972 - wyświetleń)
1 2 3 4 5 6 7 8 ... 330 Poprzednia strona Następna strona  

Powered by mwForum 2.16.0 © 1999--2008 Markus Wichitill