www.niepelnosprawni.plStrona główna forum
forum.niepelnosprawni.pl - Nie jesteś zalogowany
Strona główna forum Regulamin i pomoc Szukaj Rejestracja Logowanie
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Kawiarenka / Aktualności (Strona 227) (3698586 - wyświetleń)
1 2 3 4 5 6 7 8 ... 330 Poprzednia strona Następna strona  
Nadrzędny - Autor W z K Dodany 2016-02-13 18:42

>Wybaczam Ci.  :-)<


Niestety podłość wciąż u Ciebie przeważa :-( . Byłem naiwny myśląc, że się odmienisz. Żal..........
Nadrzędny - Autor lidian Dodany 2016-02-13 18:47
Też Cię pozdrawiam. :-)
Nadrzędny - Autor Gollum Dodany 2016-02-13 18:55
Zaczyna mi się tutaj coraz bardziej podobać, robi się wesoło :D
Najbardziej podobają mi się tutejsze maxiego :D
Jak widać zamiast się leczyć siedzą na forum i stan ich się pogarsza - ale co zrobisz - nic nie zrobisz :-)

Oczywiście uprzedzę wypowiedzi, które mogłyby skierować tą wypowiedź na niewłaściwe osoby- nie chodzi mi o Ciebie Liduś - ale Ty to wiesz :*
Nadrzędny - Autor TadeuszP Dodany 2016-02-13 20:09

>Jak widać zamiast się leczyć siedzą na forum i stan ich się pogarsza - ale co zrobisz - nic nie zrobisz :-)


Dlatego ja przyjąłem zasadę Leca:
"Tylko wtedy można interesować się g....., gdy jest nawozem" (St. J. Lec "Myśli nieuczesane" Wydawnictwo Literackie, strona 102)
Polecam! Lepszej recepty na tą "chorobę" nie ma :-)
Nadrzędny Autor Gollum Dodany 2016-02-13 20:19
Gdybm zjadł cokolwiek co wyrosło na TYM nawozie pewnie bym się zatruł - nie dziękuję :D
Nadrzędny - Autor Nachbar Dodany 2016-01-31 20:45

> Na razie zrobił się wielki krzyk odchodzących, bo nie potrafią pogodzić się z porażką. "Zwykli" ludzie często sugerują się tym co im wbiły do głowy media lub jakiś nawiedzony celebryta.


Nie jestem "odchodzącym" po porażce, ani "zwykłym ludziem", któremu cokolwiek wbiły do głowy media lub nawiedzony celebryta. Nie jestem też idiotą, któremu można wmówić wszystko, co powiedzą politycy, a tym bardziej politycy, którzy w zależności skąd wiatr zawieje zmieniają zdanie i gotowi upodlić się, byle być u władzy. Dla takich pojęcie honor lub reputacja zawodowa, to rzecz nieznana.
Człowieka nie ocenia się po wyglądzie, zawartości portfela lub ze względu na zajmowane stanowisko, ale po tym, jakim jest w stosunku do innych ludzi, czy jest uczciwy, prawdomówny i można na nim polegać.
Określenie dobry człowiek wskazuje na cechy dodatnie jak: sprawiedliwość, uczciwość, czyniący dobro, który analizuje swoje postępowanie, aby przypadkiem nie uczynić bliźniemu krzywdy.
Na drugim biegunie są ludzie "mali". Wszelkiej maści nikczemnicy, kłamcy pozbawieni wszelkich skrupułów, wykorzystujący innych i mściwi.
Wystarczająco długo żyję na tym świecie, aby odróżnić jednych od drugich tym bardziej, że większość znana jest od dawna. Nie cierpię też na amnezję, aby nie pamiętać ich "dokonań" w przeszłości. A właśnie na tym bazują politycy - liczą na ludzką niepamięć.
Nadrzędny - Autor lidian Dodany 2016-01-31 20:55

>Wystarczająco długo żyję na tym świecie, aby odróżnić jednych od drugich<



Świat się zmienił, może już trzeba inaczej spojrzeć , a nie "po staremu". A na odległość człowieka nie poznasz.
Nadrzędny - Autor Nachbar Dodany 2016-02-01 06:25

>Świat się zmienił, może już trzeba inaczej spojrzeć , a nie "po staremu". A na odległość człowieka nie poznasz.


Niezmienne jednak są słowa i czyny, a te słychać i widać na odległość. Dawno, dawno temu zapisano, że "po owocach ich poznacie", jak również "z serca ludzkiego pochodzą złe myśli, nierząd, kradzieże, zabójstwa, chciwość, przewrotność, podstęp, wyuzdanie, zazdrość, obelgi, pycha, głupota".
Tak, droga Lidian, świat wcale się nie zmienił, bo żądzą władzy i bogactwa popycha ludzi do najgorszych czynów. Nawet nie zauważamy ile zła dzieje się wokół nas i nie reagujemy na nie.
Jeszcze raz powtarzam, że jeżeli miała to być "dobra zmiana", to pod każdym względem powinni pokazać klasę, że są moralni, uczciwi, prawdomówni, praworządni i ... kulturalni. Ja tego nie dostrzegam.
Nadrzędny - Autor W z K Dodany 2016-02-01 09:07
Rząd PiS-u ponownie rzucony na kolana przez Rosjan. Od dzisiaj nasze ciężarówki nie mogą wwozić towarów na ich terytorium.
A co robi pani Szydło i ministrowie? Nic bo nie mają pomysłów jak sprawę rozwiązać. Tym sposobem kolejna grupa zawodowa została "ukarana" przez "dobrą zmianę". W jakim kraju my żyjemy?
Nadrzędny Autor rogal160 Dodany 2016-02-01 09:26
Wyjedź wreszcie i będzie Ci lepiej. Ruscy też już dostali zakaz wjazdu do nas. Myśl człowieku, jaki to wrogi gest PiS wykonał względem Rosji? A nie, zbyt dużo energii poświęcasz na plucie jadem, to przeszkadza w myśleniu.
Nadrzędny - Autor Gollum Dodany 2016-02-01 09:30
Oczywiście winny PiS bo któż by inny.

Rosjanie mają również pretensje do właścicieli polskich firm transportowych, którzy byli powiadomieni, że 15 stycznia wygasa polsko - rosyjska umowa, a mimo to wypuścili do Rosji tuż przed 15 stycznia kilkaset ciężarówek.
TUTAJ więcej.

Tak sie zapytam - bo może żyjemy w różnych krajach - za czyich rządów zostało nałożone embargo na polską wieprzowinę, również na wołowinę i drób?
Za czyich rządów zostało nałożone embargo na polskie jabłka i warzywa?

Po co ja pytam - to też była wina PiSu.
Nadrzędny - Autor rogal160 Dodany 2016-02-01 09:58
Już Ci odpowiadam. PiS powinien to dawno naprawić, to że tego nie zrobił jest dowodem ich nieudolności:))))))))))))))))
Nadrzędny - Autor w-zetka Dodany 2016-02-01 11:05
Rogal, niezupełnie masz prawo ironizować. Przypomnij sobie, jakie tu bywały długie dyskusje na temat polityki ekonomicznej rządu PO. Przypomnij sobie, ile razy mi odpowiadałeś na wszelkie zarzuty, wszelkie propozycje, że to kropla w morzu, że tamto się w budżecie nie liczy, że inaczej być nie może. Szara strefa? Mówiłeś, że ona jest wszędzie. Śmieciowe umowy? Mówiłeś, że co tam, przecież Ty masz Zus. Bieda? Nieudolni w nowym ustroju muszą przegrywać, niech biorą z Ciebie przykład. Taki mniej więcej trzymałeś wtedy kurs. Gdy ja krytykowałam nierówności, utratę siły nabywczej pieniądza, statystyką się podpierałeś i tyle prawdziwego życia widziałeś. Dziś znowu na krytykę masz ironię, stawiasz pytania tak formułowane, żeby broń Boże, jakby co, nikt Ci nie mógł zarzucić nic, obojętne z której strony wiatr historii zawieje.
Nie byłam wtedy walczącą wielce opozycjonistką, nie jestem też dzisiaj, ale swoje doświadczenia mam i widzę, co się dzieje.
Niebieska teczka była pusta, a o ekonomii to ma pojęcie minister finansów i może jeszcze ze dwie osoby w nowym rządzie, ale do powiedzenia mają niewiele. Pan Kaczyński Prezes, jest super dobry w klocki strategiczne (nie lepszy jednak od p. Rydzyka), ale nie w ekonomiczne.
Założenia, żeby poprawić Polskę były i są słuszne (!), ale jak się to chce zrobić, to nie na nocnym wywracaniu kota ogonem to polega.
Niedawno gdzie indziej napisałam, a tu powtórzę:
"Zanim się coś zmieni, to trzeba tego przestrzegać, co jest zastane.
Po drugie nie można ludziom narzucać światopoglądu "jedynie słusznego".
Po trzecie z opozycją trzeba rozmawiać bezpośrednio, a nie za pomocą przedstawień teatralnych (np. komisje sejmowe)."

Wyrazy uszanowania dla kucyka.
Mam niezły ubaw, gdy czytam.

Nadrzędny - Autor rogal160 Dodany 2016-02-01 11:21
Widzisz. Mi jest obojętne czy rządzi PiS czy PO,. Mam to w nosie. Pracuję w takim zawodzie, że zarobię i tu i tu. Pamiętasz i słusznie, że nie raz i nie dwa broniłem PO. I swoje tezy podtrzymuje. Wara wszelkim rządom od swobody umów. Dużo dorabiam na dziełach i nie chce płacić ZUS, a będę musiał. Nieudolni rzeczywiście muszą przegrywać i dlaczego mam ich dotować? 500+ to idiotyzm. Mój koleżka ma 15 tys. brutto i 3 dzieci, dostanie 1000 zł, ja nic. Oczywiście mogę sobie zrobić drugie dziecko to dostanę 500 zł, ale to mi na dodatkowy pokój w mieszkaniu nie wystarczy. Dlatego, albo dostają wszyscy, albo dajemy rozsądne progi, bo dotujemy bogatych. Koledze nie żałuję żeby było jasne, jest mądry i ciężko pracuje. I pieniądz nie traci siły nabywczej, tak tak, właśnie statystyki to potwierdzają.
I zgadza się, dobrze żyję i z PO i z PiS i z PSL, a nawet SLD bo żyję z polityki i mostów palić nie mogę. Śmieszy mnie ten pojazd na PiS tutaj. Pewnie, że robią masę głupot i rządzą w marnym stylu. Mają jednak jeden plus, coś starają się zrobić. Poprzedni powtarzali, że nic się nie da, może oprócz podwyżki VAT.
Nadrzędny - Autor W z K Dodany 2016-02-01 13:12

>Mają jednak jeden plus, coś starają się zrobić.<


No coś Ty ? Chyba już tydzień mija kiedy zadałem tutaj pytanie o cokolwiek dobrego co zrobił PiS. I co?? Zero odpowiedzi bo to rząd nieudolny wciąż brylujący w sferze obietnic i robiący dla swojaków "dobrą zmianę ". Może Ty napiszesz w czym Ci się poprawiło za obecnej władzy ?
Nadrzędny - Autor rogal160 Dodany 2016-02-01 13:27
Oj gościu, po co piszesz tyle postów, skoro w każdym jest to samo. Mi jest dobrze i żadnej pomocy nie potrzebuję, byleby mi nie pogarszali. Ja Ci zadałem pytanie jakie wolności obywatelskie masz ograniczone. Nie odpowiedziałeś. Co robią? Choćby to 500+ Dla mnie to durne, dla nich nie. Można się kłócić w tym zakresie, ale konkret będzie dla wielu rodzin, podobnie 12 zł/h. Teraz mają być dodatkowe ubezpieczenia zdrowotne.
Nadrzędny - Autor W z K Dodany 2016-02-01 14:24

>Mi jest dobrze i żadnej pomocy nie potrzebuję <


I bardzo dobrze, każdy kto ma tyle sił aby samemu zadbać o siebie i rodzinę powinien to robić. Jestem przeciwnikiem rozdawnictwa publicznych pieniędzy.

>zadałem pytanie jakie wolności obywatelskie masz ograniczone. Nie odpowiedziałeś.<


-Wprowadzenie inwigilacji w sieci jest jak najbardziej "ograniczeniem wolności obywatelskiej"
-Sparaliżowanie T K jest też w szerszym aspekcie ograniczeniem dla obywateli.
-Pozbawienie Telewizji Publicznej niezależności i wprowadzenie tam swoich politycznych funkcjonariuszy też ogranicza wolność obywatelską. Bo skoro płacę za  tę TV to chciałbym słyszeć wiadomości rzetelne/uczciwe a nie "mieć" tubę propagandową.
Nadrzędny - Autor W z K Dodany 2016-02-01 14:42 Zmieniony 2016-02-01 14:44
Premier Szydło wygwizdana w Krakowie.  Dlaczego TVP PiS tego nie pokazała??

>http://wiadomosci.onet.pl/tylko-w-onecie/kolejny-rozdzial-wojny-polsko-polskiej-beata-szydlo-wygwizdana-w-krakowie/8hebtl<

Nadrzędny Autor lidian Dodany 2016-02-01 15:20

>Dlaczego TVP PiS tego nie pokazała??


<

NApisały o tym wszystkie gazety, które uważasz za PiS-owskie. A tv nie oglądałam przez cały dzień więc nie wiem. Ty też chyba nie oglądałeś więc skąd wiesz, że nie pokazali?
Nadrzędny Autor Jola11 Dodany 2016-02-01 16:52
Wklejam jeden z komentarzy, bo jest zaje.. w związku z tłumaczeniem, że to nie mogli być Polacy no gdzieżby :-)

>Dziennikarze niezależnej potrafią odróżnić niemieckie gwizdy od polskich. Kolej na zidentyfikowanie sapania Ruskich.<


Znają ją w Krakowie :-) pochodzi i studiowała tam
Nadrzędny - Autor rogal160 Dodany 2016-02-01 14:44
W jaki sposób jesteś inwigilowany?Podaj przesłanki ustawowe wprowadzonej "inwigilacji".
TK jest Ci potrzebny do złożenia skargi konstytucyjnej, możesz nadal ją złożyć, zostanie rozpatrzona i nawet wiesz która jest w kolejce.
Płacisz też za tvn - poprzez podatki za multipleks i masz drugą stronę medalu - masz więc pluralizm - tuba PiS, tuba pozostałych, wszystkie poglądy jakie chcesz znajdziesz w mediach.
Nadrzędny - Autor lidian Dodany 2016-02-01 15:14 Zmieniony 2016-02-01 15:17
Inwigilacji w necie boją się tylko ci, którzy mają coś do ukrycia. Nie wiem po co mieliby inwigilować emeryta z jakiegoś forum. Poczytać co taka osoba napisała i tak można. No chyba, że emeryt z nudów organizuje np. zamach. :-)))))
Nadrzędny - Autor Iota Dodany 2016-02-01 16:11

> Inwigilacji w necie boją się tylko ci, którzy mają coś do ukrycia.


Uprzejmie się nie zgadzam. :-) Czy PiS zmieniło istotne przepisy to oddzielna sprawa (generalnie już od lat możliwe jest inwigilowanie ludzi na podstawie ustawy o świadczeniu usług drogą elektroniczną - zainteresowanym polecałabym raport fundacji Panoptykon z 2013 roku).

Tym niemniej, to czy jakieś zachowanie lub opinia są "do ukrycia" zależy głównie od tego, w jakim państwie żyjesz. A państwo zawsze może się zmienić na gorsze. Dlatego trzeba uważać, jakie prawa się państwu daje. Jeden urzędnik będzie chciał namierzać zamachowców, a inny legalnych przeciwników politycznych. W jednym państwie nielegalne jest bycie gangsterem, w innym wyznawanie jakiejś religii. Jednym chodzi o porządek, innym o znajdywanie podstaw do szantażu.

Pytania o to kto, co i jak gromadzi oraz jak jest za to odpowiedzialny są sensowne. Obywatele mają prawo się o to niepokoić, a prawo do nadzoru państwa nad tym co robią musi wynikać z zasłużonego zaufania do państwa. Z którym - umówmy się - w Polsce jest akurat mocno na bakier.
Nadrzędny - Autor Jola11 Dodany 2016-02-01 16:32
Amen! Wróciła prawdziwa Iota ;-)
Nadrzędny - Autor Iota Dodany 2016-02-01 17:19
Zawsze jestem taka sama. I dlatego na przykład, nie dostaję teraz paniki, że jest inwigilacja - bo już była (vide raport Panoptykonu). PO nie miało też wcale lepszego planu na "po wyborach". Ustawa o Policji powinna była być przeprowadzona już bardzo dawno za czasów PO, ale PO nie chciało jej ruszać przed wyborami.

Więc zdaje się, że nadal się nie zgadzamy. :-) Czyli nadal jestem "nieprawdziwa".
Nadrzędny Autor W z K Dodany 2016-02-01 17:26

>Czyli nadal jestem "nieprawdziwa". <


No coś Ty? Według nomenklatury nowej władzy ludzie już nie są "prawdziwi" lub nie. Teraz wyznaczono obowiązujący podział na sorty.
Ale gdzieżby tam ja, człowiek gorszego sortu miał czelność tłumaczyć Ci takie oczywistości. Tobie z  lepszej "kasty"......
Nadrzędny - Autor Jola11 Dodany 2016-02-02 16:21

>Więc zdaje się, że nadal się nie zgadzamy. :-) Czyli nadal jestem "nieprawdziwa"<


Nie chodzi o w/w, ale sama pisałaś obydwa posty to chyba widzisz różnicę w formie. W 1 starałaś się być obiektywna, w 2 pominęłaś kilka faktów i dodałaś nie to co Ty myślisz tylko to co myślała jakaś partia, a tego nie wiesz.

W 2 pominęłaś m. in. że:
-TK uznał kilka punktów za niekonstytucyjne, a PO po nocach pracować się może i nie chciało ;-)
- nowela/ustawa została zmieniona przez PIS w sposób przekraczający wyrok TK na niekorzyść przeciętnego ob.
- kontrola dotyczy także "papierowych" przesyłek(paczek też)
- nie będą niszczone dane nieprzydatne (zebrane o przypadkowym Kowalskim)
- nie będzie można kwestionować celowości tych działań
- inwigilowanie będzie bez wiedzy "zainteresowanego", jeśli okaże się bezzasadne nigdy nie dowie się, że podjęto takie czynności. Z tym wiąże się, np. brak możliwości wystąpienia o odszkodowanie itp itd

>Ustawa o Policji powinna była być przeprowadzona już bardzo dawno za czasów PO<


Gdyby tak było to bym była przeciwnikiem PO, ale mniejsza o większość, uściślij jak możesz z jakiego powodu i co daje korzystnego to co napis. (cyt) wyżej?
Nadrzędny - Autor Iota Dodany 2016-02-06 16:20 Zmieniony 2016-02-06 16:49

>  dodałaś nie to co Ty myślisz tylko to co myślała jakaś partia, a tego nie wiesz.


Nie wiem i nigdy się nie dowiem, co "partia myślała" (partie w nie myślą - myślą ludzie :-)), ale wiem, co robiła. Wiem, że po zakwestionowaniu poprzednich przepisów o czynnościach operacyjnych policji przez TK (lipiec 2014) było kilkanaście miesięcy na napisanie nowych (do stycznia 2016). A licząc czas do wyborów, lekko ponad rok. To chyba jednak nie wymaga pracy po nocach, nie było nieprzewidywalne. Jeśli ktoś wierzy, że poprzednio rządząca koalicja była znacznie bardziej odpowiedzialna, niż obecna to powinna była stworzyć nowe przepisy, w ciągu tego roku. Bo zakres w jakim służby mają prawo inwigilować obywateli, to przecież poważne pytanie.

Ustawa jakaś musi być, bo jakiś zakres kontroli jest (niestety) normalny. Jest internet, to jest i inwigilacja przez internet. PO nie procedowała żadnej ustawy przed wyborami, chociaż mogła (i powinna). Nie mam pewności, ale zgaduję, że chodziło o nieutrudnianie sobie kampanii wyborczej.

Wiadomo też, jaki projekt poselski sugerowano w PO i co w nim było. Nie zawierał niektórych zapisów projektu PiS, ale też nie był dobrym, anty-inwigilacyjnym prawem. Nie chciało mi się wstawiać do tego źródeł, w krótkim poście. Mam Ci wygrzebać artykuły dokładnie o tym problemie z 2014/2015 roku, sprzed wyborów, żeby nie było, że "nie wiem, co partia myślała"?

> nowela/ustawa została zmieniona przez PIS w sposób przekraczający wyrok TK na niekorzyść przeciętnego ob.


Nowela dotyczy nie tylko rzeczy, o których mówił TK. To prawda. Ale te rzeczy są już częściowo w innych ustawach. Zainteresowani wiedzą (odsyłam do raportu Panoptykonu), że policja JUŻ zbierała dane na podstawie ustawy O świadczeniu usług drogą elektroniczną. I już nie musiała nikogo informować, że był inwigilowany, jeśli robiono to na etapie "czynności operacyjnych", bez wytaczania oskarżeń karnych. Generalnie już kilka lat temu mogło teoretycznie być tak, że ktoś sobie o mnie wszystko sprawdza, a ja się o tym nigdy nie dowiem (więc i żadnych odszkodowań niet). Wiadomo też, że wnioski o wydawanie takich danych nie muszą być właściwie niczym umotywowane, nie ma żadnego organu nadzorczego itd. Tak dla wglądu - artykuł z NaTemat, bo nie można uznać, że to jest źródło pro-PiS, z początku 2015 roku: http://natemat.pl/137085,panoptykon-ujawnia-jak-sluzby-inwigiluja-na-potege-w-2014-roku-ponad-2-mln-razy-prosily-o-dane-telekomunikacyjne

> Gdyby tak było to bym była przeciwnikiem PO, ale mniejsza o większość, uściślij jak możesz z jakiego powodu i co daje korzystnego to co napis. (cyt) wyżej?


Nie zrozumiałyśmy się - nie twierdzę, że ta wersja ustawy powinna być wprowadzona. Jakaś ustawa jest konieczna, bo mamy jeden wielki bajzel dotyczący tego, co kto, jak i kiedy może zbierać dane o Tobie z sieci (znów, odsyłam do raportu Panoptykonu - długi, ale wart czytania). Inicjatywa była po stronie poprzedniej ekipy rządzącej i ta przez rok nie załatwiła problemu (a było wiadomo, że trzeba). No to przyszedł PiS i zrobił po swojemu. Nie podoba mi się, ale nie mam przekonania, że PO byłoby bardziej odpowiedzialne. Bo odpowiadało za poprzednie przepisy i miało możliwość stworzenia tej nowelizacji wcześniej.

Jeśli ktoś uważa, że to prawo jest złe, to ja się zgadzam - wydaje mi się zbyt szerokie. Ale też oczekuję, że ktoś, kogo naprawdę interesuje ten problem, chce poznać pozostałe przepisy dotyczące problemu inwigilacji w sieci. I interesuje się nim niezależnie od tego, kto siedzi na stołkach. Dlatego polecam Panoptykon - siedzą w tym temacie apolitycznie, od pięciu lat. Ich zdanie szanuję.
Nadrzędny - Autor Jola11 Dodany 2016-02-06 19:53

>Nie wiem i nigdy się nie dowiem, co "partia myślała" (partie w nie myślą - myślą ludzie :-))<


Czepiasz się detali - potocznego mówienia :-( Wiem, wiem - uśmieszki.

Dzisiaj i wczoraj zobaczyłam Polskę marną - czyli Polaków, bo kraj tworzą ludzie. Nie chce mi się dzisiaj "mądrze dyskutować". Napiszę tylko jedno Polska to spory kraj i ma duuużo ludzi, a ci ludzie mieszkają i w dużych i w małych miastach. Małe miasta są różne i specyficzne. Jednak takie małe miasto to jest ok. 500-800 tys. ludzi i oni głosują.....

Macie w Warszawie galerie i inne takie, ja już też, ale... Te galerie są i w mniejszych miastach. Ciekawa jestem czy w W-awie np. w Carrefourze itp. ławki są zebrane - nie ma? Bo jak mi wyjaśniono siedzieli na nich palacze E-papierosów, wagarowicze, "narkomani"...a to przeszkadzało facecikowi z ruchu, który rzucił palenie miesiąc temu :-(
Nadrzędny - Autor Iota Dodany 2016-02-06 21:17 Zmieniony 2016-02-06 21:37
Są ludzie, którym wiem, że przeszkadza, że ja istnieję. Nie w senie ja osobiście, ale że wyglądam na pijaną, tak dziwnie chodzę i w ogóle czemu tak. Kiedyś w okolicy dworca Centralnego moja własna matka została zapytana o to, czy ja i koleżanka jesteśmy "naćpane" (no bo dworzec i dwie młode się zataczają). Zdarzały mi się niewybredne komentarze od obcych. I to za coś, nad czym kompletnie nie mam kontroli. Mam jej dosłownie mniej, niż Ty nad swoim miejscem zamieszkania.

Uczciwie mówię, że nie zdarza się to zbyt często, ale się zdarza. Byłabym się też skłonna założyć, że niektórzy ludzie źle o mnie myślą, tylko mają dość rozumu, żeby tego głośno nie mówić. Więc wiem, że ludzie niekoniecznie są fajni - i to nie tylko dlatego, że ktoś nie chce ławeczki w centrum handlowym.

No i co z tego?

Niefajni ludzie byli, są i będą - do końca świata. I nie tylko ani nie przede wszystkim w Polsce. To jest cecha uniwersalna. Ale rozwiązaniem nie jest fochanie się na to, że inni ludzie są jacyś tam, tylko "robienie swojego". Owszem, mieszkam w "wielkim mieście" Warszawie, ale - jakbym chciała - mam się na co w życiu fochać. Też mogę sobie na obcych Polakach psy powieszać Tylko z tego nic konstruktywnego nie wynika. Czepianie się tego, jaka ta Polska straszna, a Polacy okropni nie ma żadnych korzystnych wyników.

Życzę energii do robienia dobrych rzeczy. Szczerze.
Nadrzędny Autor Gollum Dodany 2016-02-06 21:58
Dobrze napisane.
Gdyby nie było ludzi złych, tylko sami dobrzy to nikt by ich nie doceniał za tą dobroć bo to nie byłaby dobroć - to byłaby zwyczajność :-)
Nadrzędny - Autor kucyk24 Dodany 2016-02-07 13:01
PO nic nie zrobiło z ustawą ponieważ wysłuchało apelu Prezydenta Dudy aby nie podejmować istotnych działań przed wyborami parlamentarnymi. Propozycja Prezydenta była jak najbardziej właściwa i złożona w interesie Państwa.
Nadrzędny Autor Iota Dodany 2016-02-07 13:32 Zmieniony 2016-02-07 13:39

> PO nic nie zrobiło z ustawą ponieważ wysłuchało apelu Prezydenta Dudy aby nie podejmować istotnych działań przed wyborami parlamentarnymi.


Zakładam, że sobie żartujesz. :-) Ale jeśli to jest argument na poważnie:

1) Andrzej Duda jest prezydentem od maja 2015. Jaki był powód między sierpniem 2014 a majem 2015? Bo przecież nie jasnowidzenie, że Bronisław Komorowski przegra?
2) Ugrupowanie nie miało problemu z podejmowaniem różnych innych "istotnych działań" od maja do października. Począwszy od tej nieszczęsnej ustawy zmieniającej terminy wyborów sędziów TK. W selektywne skrupuły nie wierzę.

Jeśli problem jest ważny, nie ma powodu żeby nie zajmowało się nim każde rządzące ugrupowanie. Niestety myślę, że dla większości posłów / dla partii (wszystkich opcji) ten problem NIE jest ważny. I dlatego jest traktowany (obustronnie) tak głupio.
Nadrzędny - Autor Jola11 Dodany 2016-02-01 16:27 Zmieniony 2016-02-01 16:30
Lidka! Ty, Tadeuszek i Rogal to nie nie wszyscy Polacy. Jak was interesuje tylko wasz tyłek to nie plujcie i nie pyskujcie jak innych też interesuje ich tyłek! Nie życzę sobie żeby ktoś miał dostęp do moich prywatnych listów, nie wszyscy piszą na forach, żeby ktoś podglądał i podsłuchiwał moją prywatną rozmowę w każdym miejscu.
Nadrzędny - Autor lidian Dodany 2016-02-01 17:39
I do mnie masz o to pretensje, że ktoś poczyta co piszesz?
Nadrzędny Autor Jola11 Dodany 2016-02-02 16:25
Pominęłaś:

>żeby ktoś podglądał i podsłuchiwał moją prywatną rozmowę w każdym miejscu.<

Nadrzędny - Autor W z K Dodany 2016-02-01 15:29

>W jaki sposób jesteś inwigilowany?<


Zapoznaj się z tą PiS-owską ustawą i w wyobraźni dodaj to w jaki sposób będą ją dodatkowo "naciągali"

A  pamiętać trzeba co nam Konstytucja ( przynajmniej do tej pory ) gwarantuje:

"Konstytucja Rzeczypospolitej Polskiej gwarantuje każdemu wolność wypowiedzi. Oznacza to, że każdy z nas ma prawo do wyrażania swoich poglądów oraz pozyskiwania i rozpowszechniania uzyskanych informacji. Wolność wypowiedzi gwarantuje zakaz cenzury środków społecznego przekazu oraz koncesjonowanie prasy. Każde demokratyczne państwo gwarantuje swoim obywatelom wolność słowa."

Czy uważasz, że rządzący będą to przestrzegać ? Przykład 17-to letniego ucznia z zarzutami prokuratorskimi już mamy. Zgadza się ?
Nadrzędny - Autor rogal160 Dodany 2016-02-01 15:40
Wypowiadaj się człowieku, jedziesz tu z PiSem ostro. Aż dziw, że jeszcze nie masz zarzutów:) Typ ma zarzuty za obrazę kogoś kto złożył doniesienie, rozróżniaj te dwie sprawy. Wyobrazić można sobie wszystko, a ustawa przyspiesza dostęp do danych i jeśli np. dzięki temu złapią jednego pedofila więcej to jestem za. Myślisz, że będą łapać internautów? Mogą i teraz. Znów cytujesz Ustawę Zasadniczą. Wypowiadasz się tu swobodnie, rozpowszechniasz wieści z netu linkami, ktoś Cię cenzuruję?
Nadrzędny - Autor Jola11 Dodany 2016-02-01 16:38

>temu złapią jednego pedofila<


Już to widzę jak ich łapią, o matko... Obowiązująca w tym względzie daje szerokie pole do popisu, ale nie zauważyłam, żeby "instytucje" do tego zobligowane miały sukcesy :-(
Znając prezesa i kukiełki wiadomo, że nikt nie będzie szukał pedofilii w sieci, bo to i tak nielogiczne...
Nadrzędny - Autor rogal160 Dodany 2016-02-01 17:07
Insynuujesz. Nic więcej.
Nadrzędny - Autor Jola11 Dodany 2016-02-01 17:22
Co "insynuuję"? Uściślij! Gdzie Ty żyjesz? Ja o faktach Ty, że "może', "jak", "jeśli" - sam nie wiesz o czym piszesz, ja akurat tak.
Nadrzędny - Autor rogal160 Dodany 2016-02-01 18:24
Insynuujesz brak szukania pedofilów. To że nie będą szukać to fakt? Masz dar profetyczny?
Nadrzędny Autor Jola11 Dodany 2016-02-02 17:12
Ta sama odp. j.w. albo j.n. ;-) w każdym razie z dziś do Ciebie.
Nadrzędny Autor TadeuszP Dodany 2016-02-01 15:45

>Konstytucja Rzeczypospolitej Polskiej gwarantuje każdemu wolność wypowiedzi. Oznacza to, że każdy z nas ma prawo do wyrażania swoich poglądów


Jak to pięknie lecz obłudnie brzmi :-)
Ty to realizujesz wybiórczo, co Ty napiszesz to mieści się w ramach wolności wypowiedzi ale jak ja napisałem coś na Twój temat to poleciałeś na skargę do admina ale ktoś tu napisał "kto z kim przestaje  ......."

Nie daleko upadł Waldi od platformy :-)
Nadrzędny - Autor Jola11 Dodany 2016-02-01 16:15

>Podaj przesłanki ustawowe wprowadzonej "inwigilacji"<


Wybacz, co z twoją głową? "Przesłanki"?! Poszukaj sobie i jesteś podobno blisko "polityków".

>TK jest Ci potrzebny do złożenia skargi konstytucyjnej<


Nie tylko mądralo! Jak coś głupiego będzie po pisowsku to będzie i w  S.R. przy orzekaniu...np. miarkowania kosztów, a to może dotyczyć i Ciebie i każdego Kowalskiego.

>abstrahując od czynnika religijnego to jest to promocja Polski i to musi wypaść godnie<


Jak możesz od tego „abstrahować”?  Promocja Polski świecka nie musi być godna?

>Rydzyka to nadgorliwcy się wygłupili i tyle.<


Nadgorliwcy? Czytasz, myślisz i piszesz wybiórczo? Toż sam Rydzyk awanturował się na antenie radia, że ma za małe uznanie i dostaje za mało.

>Wyjedź wreszcie i będzie Ci lepiej <


Rogal ja rozumiem, że chcesz aby wszyscy wyjechali, tak jak Duda mówił „nie macie po co wracać”, bo wtedy konkurencji dla durniów nie będzie.
Nie zauważyłeś, że Polacy już dawno wyemigrowali i dalej emigrują? Twierdzisz, że WzK „pluje jadem”: matko ile ja w tym kraju i na tym forum słyszę krzyku (jadu) o uchodźcach i za cholerę ich nie widać! Na siłę sprowadzą kilka rodzin jak zdołają złapać. Trzeba będzie ich zamknąć pod kluczem bo inaczej zwieją tak jak myślący, wykształceni i zdolni Polacy! Ty akurat o tym dobrze wiesz.

Nasz „Tadeuszek” „ch”onorowy napisał

>że mleko za 2 zł zdrożeje o 4 grosze albo laptop, pralka, lodówka, telewizor za 1200 - 2000 zł zdrożeje o 24 - 40 zł<
>A jeśli nawet to w szczytnym celu a nie do kieszeni złodziei i kombinatorów <


A to ciekawostka czy ocena fachowca? Jaki to szczytny cel ja i inni obywatele mamy finansować? No chyba nie dotowanie i tak już b. bogatych? Właściciele marketów to kombinatorzy wg Tadeuszka świątobliwego, no niech będzie tylko co oni na tym stracą? Nic, straci przeciętny człowiek.

Powalająca p-islamiczna logika i "kultura". Przykład idzie z góry ;-)
P. poseł Pawłowicz wydziera się w Sejmie:
"Ty chamie, stul pysk!'", a do marszałka "Zamknij ryj". "Godni" przedstawiciele wymiętoleni, spoceni z zapaszkiem, pełno resztek żarcia. Dziwię się, że nie wchłonęła tego tworzywa.
Nadrzędny - Autor rogal160 Dodany 2016-02-01 16:48
Niech poda kiedy i kogo można inwigilowac. To chyba proste.
No i TK nadal będzie rozstrzygal to co dotychczas tylko po kolei.
Właśnie abstrahuje dlatego że ma być godna religijnie i swiecko l. Bez różnicy
Rydzyk mi wisi. Niech krzyczy. Co mnie to obchodzi
Nadrzędny - Autor Jola11 Dodany 2016-02-01 17:04

>Niech poda kiedy i kogo można inwigilowac<


a ja pytam czy Ty nie wiesz?

>To chyba proste<.


>TK nadal będzie rozstrzygal to co dotychczas tylko po kolei.<


Już kiedyś więcej o tym pisałam, ale:
- po kolei czyli bzdety nie ważne dla ob. zablokują ważne
- chodzi o to jak będzie rozstrzygał (co będzie przyświecało)
Nadrzędny - Autor rogal160 Dodany 2016-02-01 17:06
Jak to co? Litera prawa. Nie ważne czy wiem. On twierdzi że coś ma miejsce. Ciężar dowodu spoczywa więc na nim.
Nadrzędny - Autor Jola11 Dodany 2016-02-01 17:11
To nie sąd :-)

>Litera prawa<


Można interpretować jak się chce (różnie) w zal. od poglądów i uzasadnić logicznie, powołując się na publikacje tego lub zupełnie innego osobnika. TK  ma tę swobodę oceny, której nie ma na niższych szczeblach.
Nadrzędny - Autor rogal160 Dodany 2016-02-01 18:22
Czyli w oderwaniu od prawa? Konczylas wyższą szkole gotowania na gazie?
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Kawiarenka / Aktualności (Strona 227) (3698586 - wyświetleń)
1 2 3 4 5 6 7 8 ... 330 Poprzednia strona Następna strona  

Powered by mwForum 2.16.0 © 1999--2008 Markus Wichitill