www.niepelnosprawni.plStrona główna forum
forum.niepelnosprawni.pl - Nie jesteś zalogowany
Strona główna forum Regulamin i pomoc Szukaj Rejestracja Logowanie
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Kawiarenka / Aktualności (Strona 292) (3696973 - wyświetleń)
1 2 3 4 5 6 7 8 ... 330 Poprzednia strona Następna strona  
Nadrzędny - Autor w-zetka Dodany 2018-01-15 20:58
;-) Jak jeszcze popisze, to się 8 postów do kasacji uzbiera i wyjazd będzie?
Nadrzędny - Autor Gollum-bis Dodany 2018-01-15 21:05
[usunięte]
Nadrzędny - Autor w-zetka Dodany 2018-01-15 21:08
Tak Cię poniósł jej atak na forum, że pewnie  Gollum-bis też poleci....:-)
Nadrzędny Autor Gollum-bis Dodany 2018-01-15 21:11
Cóż, nie ten Gollum to inny - nie jestem emocjonalnie związany z moim nickiem :-)
To babsko we mnie wzbudza taki odruch hehe - nienawidzę smrodu
Nadrzędny - Autor w-zetka Dodany 2018-01-15 19:57
Napisałam z akcentem na podobno:

> Wartość sprzętu jaki dała Orkiestra podobno przekracza wartość sprzętu w jaki wyposażyli szpitale wszyscy ministrowie zdrowia łącznie.


Kurcze, przerzuciłam sporo stron z historii i nie mogę tego zdania znaleźć. Tam nie było słowa podobno, może więc kogoś entuzjazm poniósł? Albo moje oczy nie potrafią złapać ponownie tego. Mimo to daję od nowego wiersza. :-)
Jedynie, co można zrobić, to skorzystać z tej tabeli  w Wikipedii, a potem wyszukać na stronach MZ wykazu, ile poszło na sprzęt na oddziały dziecięce. Nie wiem jednak, czy ministerstwo swoje wydatki tak szczegółowo rozlicza z podziałem na wiek pacjentów. Teoretycznie może być tak, że dają mniej, bo wiedzą, że Orkiestra kupi. Po co się dublować. :-)
Podsumowując, źle  z WOŚP-em nie jest, a może być lepiej.
Na koniec żartem. Nadużycie to popełniła moja wnuczka, bo latała do kilku puszek po serduszka z kasą, zamiast wrzucić wszystko od razu.:-)
Nadrzędny - Autor REA Dodany 2018-01-15 20:18
Miałam przeczytać wypociny wcety, ale nooo niestety za cholerę się nie dało :-(
Nadrzędny - Autor w-zetka Dodany 2018-01-15 20:33
Gimbaza  znowu nie nadąża. :-)
Nadrzędny - Autor REA Dodany 2018-01-15 20:48
[usunięte]
Nadrzędny - Autor w-zetka Dodany 2018-01-15 20:56
Czy to wszystko, co dziś chciałaś napisać na forum?
Nadrzędny - Autor REA Dodany 2018-01-15 20:59
[usunięte]
Nadrzędny - Autor w-zetka Dodany 2018-01-15 21:02
Nie, tylko Twoje wpisy, liczę ile już masz do bana.
Nadrzędny - Autor REA Dodany 2018-01-15 21:07
[usunięte]
Nadrzędny Autor w-zetka Dodany 2018-01-15 21:46
Długo Ci dzisiaj pozwalają przy kompie siedzieć bez opieki. :-)))))
Nadrzędny Autor Gollum-bis Dodany 2018-01-15 21:22
A ty ze swoimi urojeniami wiesz co to real?
Nadrzędny Autor Gollum-bis Dodany 2018-01-15 21:22
No tak - w-zetka się pomyliła bo do ciebie pisząc emerytko ujmowałooby się lat
Nadrzędny - Autor Iota Dodany 2018-01-15 21:24
No i mnie nie dziwi, że nie dało się tego znaleźć (przyznam, że Cię trochę podpuściłam :-)).

Jeśli chcemy być „bezstronni” (tj. nieważne, czy Jurka Owsiaka i WOŚP ktoś lubi, czy nie) to należałoby porównać kwoty wydane przez NFZ na sprzęt z kwotami wydanymi na sprzęt (bez jakichkolwiek innych wydatków) via WOŚP. Zrobienie takiego zestawienia byłoby pieruńsko trudne. Trzeba by ze wszystkich sprawozdań WOŚP (a nie ze strony na Wikipedii) powyłuskiwać same sumy na sprzęt i ze wszystkich budżetów NFZ tak samo. W przypadku NFZ problem byłby taki, że do tego się nawet pewnie nie do końca da dotrzeć – NFZ daje kasę szpitalom, nie samym oddziałom dziecięcym. Prawdopodobnie jest to rozliczane, ale na poziomie kontraktów ze szpitalami. Samo takie zdobycie i pozbieranie danych to herkulesowy wysiłek. Łatwiej po prostu w eksplozji entuzjazmu komuś powiedzieć, że Jurek zrobił więcej niż wszyscy ministrowie (więc niech się politycy odczepią) i nie martwić się, czy ktoś to sprawdzi. :-)

Do tego należałoby zauważyć, że jeśli np. dziecko uratowane sprzętem WOŚP ma potem przewlekłą chorobę, a jest już klasyfikowane jako dorosły, to guzik mu daje to, że orkiestra gra „na dzieci” – wydatków na dzieci i na dorosłych nie da się tak ładnie od siebie oddzielić.

Dotykamy też wtedy kwestii tego, czy jest sens oddzielać koszty sprzętu od kosztów obsługi (pozostałej infrastruktury, pensji lekarzy). Z jednej strony tak, bo modernizacja sprzętu medycznego to konkretny cel, a z drugiej nie, bo sam sprzęt bez zaplecza jest nic niewart. Jeśli gdzieś jest zbiórka na budynek szpitalny - np. żeby były sale dla nowej kliniki, to budynek musi powstać najpierw. A tego WOŚP zasadniczo w celach nie ma i to właśnie robią fundacje przyszpitalne. Taki przykład z Poznania: http://dzieciakichojraki.pl/

> Na koniec żartem. Nadużycie to popełniła moja wnuczka, bo latała do kilku puszek po serduszka z kasą, zamiast wrzucić wszystko od razu.


Znikoma szkodliwość społeczna czynu, ze względu na niską wartość pieniężną przywłaszczonych przedmiotów. :-)
Nadrzędny - Autor kropek111 Dodany 2018-01-15 21:34
Nie jestem taki pewien o niskiej wartości. Niestety nie znam ceny za "zniknięte" ubiegłoroczne serce :-)jaką osiągnęło na licytacji.
Nadrzędny - Autor Iota Dodany 2018-01-15 21:36
Ale to było pana polityka z telewizorni, a nie wnuczki pani z tego forum. :-)
Nadrzędny - Autor kropek111 Dodany 2018-01-15 21:40
Może kiedyś te serduszka osiągną zawrotną cenę, bo nie wiemy jak się potoczą losy takiej małolatki ;-)
Nadrzędny - Autor w-zetka Dodany 2018-01-15 21:52
Jak zostanie panią premier, to takie chwyty będą raczej poczytane za manipulację. Już przeprowadziłam rozmowę umoralniającą.:-)
Nadrzędny - Autor kropek111 Dodany 2018-01-15 21:54
Niepotrzebnie , zabijasz w niej obrotność ;-) spytaj Rogala on dałby pochwałę ;-)
Nadrzędny - Autor w-zetka Dodany 2018-01-15 22:01
Wracam do zajęcia w kompie, bo się zagadałam. "Nie chcem, ale muszem' na jutro skończyć coś.Temat WOŚP został zresztą brutalnie przerwany.
Nadrzędny Autor kropek111 Dodany 2018-01-15 22:18
Ty się nie zagadałaś tylko dałaś się wkręcić w chorą nieREAlną wymianę 
:-)
Nadrzędny - Autor kropek111 Dodany 2018-01-15 21:53
Czytałem o tych chojrakach. Są plany ,ze z funduszy WOŚP będą zakupione jakieś leżanki około 100 tyś razy 4tyś za jedną to już by było 10% potrzebnej kwoty gdyby "chojraki sprzedały im jedną złotą leżankę z serduszkiem'' za tę kwotę.
Wiesz czego się obawiam ,że za kilka lat taki szpital zanim zostanie wybudowany już będzie pustostanem , bo kto będzie te dzieci leczył? Pielęgniarki ?
Nadrzędny - Autor Iota Dodany 2018-01-15 22:01
100 tysięcy za leżankę razy cztery tysiące leżanek? Bo chyba źle zrozumiałam, biorąc pod uwagę, że docelowo ma tam chyba być około kilkanaście łóżek. [Chyba, że miało być 4 tyś za leżankę, w sumie 100 tyś złotych tj. 25 leżanek]

Pomijając już fakt, że cena leżanki, nawet ufundowanej przez WOŚP, ma się nijak do pieniędzy potrzebnych na budowę kliniki - tak, jak gdybym ja miała sobie dom zbudować, a ktoś mi sprzęt AGD podarował, to trudno by było powiedzieć, że wartość tego sprzętu - w tej chwili - obniża koszt budowy domu.

W kwestii tego kto je będzie leczył - ja na medycynę już nie pójdę, Ty chyba też nie, więc takie lęki same w sobie są jałowe. "Pożywiom, uwidim".
Nadrzędny - Autor kropek111 Dodany 2018-01-15 22:13
cztery tyś za jedną, a chcą ich zakupić 100tyś aby każda matka miała na czym przespać noc przy swoim chorym bliźnim leżącym na szpitalnym łóżku.
Tylko kto będzie to czyścił, dezynfekował i płacił za to? Zrobią ceny jak za hotelowe łóżko?

> "Pożywiom, uwidim".


Masz rację , tylko ten szpital ma być docelowy. Tylko dla dzieci które chorują na raka.

dla poprawy humoru
Człowiek który ma matkę 80+ cały czas jest dzieckiem nawet gdy sam ma 60+ lat ;-)
Nadrzędny Autor Iota Dodany 2018-01-15 22:28

> tylko ten szpital ma być docelowy. Tylko dla dzieci które chorują na raka.


Ta klinika (nie szpital - część szpitala) ma akurat taką specjalizację. Są inne, i w Polsce i w Poznaniu. Linkuję akurat tą, bo tak się składa, że tą organizację sobie w tym roku wybrałam i miałam adres (jako przykład innej bieżącej działalności charytatywnej dla dzieci w medycynie) pod ręką.
Nadrzędny Autor Iota Dodany 2018-01-15 22:46
Swoją drogą – teraz chyba już rozumiem, o co Ci chodziło, bo sobie doczytałam: że WOŚP chce kupić w ogóle do szpitali w Polsce akurat w specjalistyczne położnicze leżanki a (teoretycznie) mógłby np. część tej kwoty wydać na coś takiego, jak „Dzieciaki Chojraki”. Dobrze rozumiem?

Tyle, że właśnie o tym pisałam, jak pisałam że WOŚP decyduje o kupnie i dystrybucji konkretnego sprzętu, a potem uzgadnia przekazanie ze szpitalami. No i wybrali w tym roku m.in. leżanki - chociaż pewnie nie tylko. A budowy budynków zdaje się raczej nie finansują (ani pensji lekarzy - to właśnie budżet państwa).
Nadrzędny - Autor lidian Dodany 2018-01-16 10:55
Cytuję za Fronda.pl:

>


„W tym gabinecie nie obsługujemy pacjentów z PiS, ponieważ wyposażenie zostało zakupione z dotacji funduszy WOŚP” - brzmi napis, jaki na swoim gabinecie umieścił lekarz rodzinny w Rumi, Wojciech Wieczorek.

Lekarz ten pracuje w przychodni NZOZ Panaceum w Rumi, a ze wspomnianą przychodnią w Rumi współpracuje od 12 stycznia ubiegłego roku.

 


Nie dość, że lekarz na swoim gabinecie wywiesił kartkę z tak skandalicznym napisem, w komentarzach na swoim facebookowym profilu brnie jeszcze dalej i na słowa krytyki odpowiada:

„To mój prywatny. NFZ może mi razem z PiS pocałować w …….”.

Jeden z internautów zwrócił też uwagę:



„Prywatny gabinet ze sprzętem WOŚP? Dobrze zrozumiałem?”.
<
Nadrzędny - Autor kropek111 Dodany 2018-01-16 14:15
I bardzo dobrze ,ze napisał. Jest lekarzem podpisał jakąś klauzulę sumienia. I na inne zachowanie nie pozwala mu ta lub owa klauzula sumienia.
Lidian bardzo fajny wpis znalazłaś. Ja jego popieram. I powinien jak najbardziej być nagłośniony.
Nadrzędny - Autor lidian Dodany 2018-01-16 14:38 Zmieniony 2018-01-16 14:42
Odebrałam to raczej jako wpis z deklaracją polityczną, ale moją szczególną uwagę zwróciło to, że to jest gabinet prywatny pracujący na sprzęcie WOŚP.

PS
I jeszcze jedno, nie przyjmie również pacjentów popierających Pis, którzy zbierali na sprzęt , na którym on pracuje?
Nadrzędny - Autor Iota Dodany 2018-01-16 15:08 Zmieniony 2018-01-16 15:13
Należy rozważyć bardzo proste wyjaśnienie - że to jest internetowa ściema. A konkretnie np. internetowa ściema tego lekarza, bo się nakręcił.

Ot, facet się wpienił i na swoim gabinecie postanowił coś takiego nakleić, a to wrzucić na Facebooka, żeby móc się ze znajomymi poklepać po plecach jak dzielnie manifestuje. Ktoś mu wyłapał, że w przychodzi państwowej takiej deklaracji na serio by złożyć nie mógł, to odparł, że to jego gabinet prywatny (nie przewidując, że to z kolei powoduje pytanie o to, jakim cudem miałby w prywatnym gabinecie sprzęt przeznaczony dla szpitali). A potem sprawa zrobiła się głośna... pomimo, że jej w rzeczywistości nie ma.

Bo to nie jest reportaż o tym, że lekarz w Rumi naprawdę ma gabinet, w którym przepytuje pacjentów z poglądów politycznych - są zdjęcia sprzętu, zeznania wielu różnych pacjentów. To jest news, że ktoś sobie coś na Twarzoksiążce napisał.

To było podobne do deklaracji osoby, która mówi "Na złość PiS oddam całe swoje pieniądze na WOŚP" - serio czynszu w tym miesiącu nie zapłaci i do następnej wypłaty nic już do domu - nawet chleba - nie kupi? Nie, po prostu takie rzeczy się w Internetach łatwo pisze.

[Edit: news na stronie Frondy - składający się w całości z tego, że lekarz coś pisze na Twarzoksiążce, a inni to wyłapują. Żadnych dowodów, że to się wydarzyło - po którejkolwiek ze stron - naprawdę]
Nadrzędny - Autor lidian Dodany 2018-01-16 15:34

>Należy rozważyć bardzo proste wyjaśnienie - że to jest internetowa ściema. A konkretnie np. internetowa ściema tego lekarza, bo się nakręcił.<


Jak świadczy o lekarzu taka "internetowa ściema" (o ile taką jest), to chyba większość zdaje sobie sprawę. To co o takiej "ściemie" myślimy również jest mało ważne, ale konsekwencje tego jakie mogą wystąpić jeśli pacjent ciężko chory potraktuje poważnie taką deklarację już nie są mało ważne. Lekarz w pracy nie jest od robienia "ściemy" tylko od leczenia ludzi niezależnie do jakiej opcji politycznej przynależą. Taką przysięgę składa.
Nadrzędny - Autor Iota Dodany 2018-01-16 15:43

> Jak świadczy o lekarzu taka "internetowa ściema" (o ile taką jest), to chyba większość zdaje sobie sprawę.


Jasne, że świadczy o nim źle. Ale czy to pierwszy raz w historii, jak ktoś na eksponowanym stanowisku zrobiłby coś głupiego?

Alternatywą jest założenie - bez dowodów - że to wszystko prawda, a zatem że głupota jest jeszcze większa (bo facet naprawdę przepytuje ludzi z sympatii politycznych przy wejściu do gabinetu pomimo, że nie ma nawet dowodu na to, jak głosowali).

Można oczywiście np. napisać do pana Wieczorka list - jeśli jest lekarzem w Rumi i ma praktykę prywatną, adres jest przecież do znalezienia. Wtedy oburzenie ma charakter konstruktywny - jeśli uważasz, że warto, możesz mu przypomnieć o jego zobowiązaniu wobec kodeksu etyki lekarskiej. Serio piszę. (Ja uważam, że nie mam powodów, ale też nie mam powodów, żeby się oburzać teoretycznie możliwym losem teoretycznie oburzonego pacjenta, który teoretycznie się o tym dowiedział.. bo nie mam dowodów, że to coś więcej niż internetowa burda).
Nadrzędny - Autor lidian Dodany 2018-01-16 15:49
Teoretycznie, to nie musimy się niczym obrażać, ale kiedy stoimy przed takim gabinetem, to już nie jest teoria, to nasze zdrowie i życie. 
WP podaje, że Komisja etyki zawodowej Wojskowej Izby Lekarskiej wszczęła postępowanie wyjaśniające ws. lekarza z Rumi.
Nadrzędny - Autor Iota Dodany 2018-01-16 15:56

> ale kiedy stoimy przed takim gabinetem, to już nie jest teoria, to nasze zdrowie i życie. 


Piszesz "kiedy" a ja napisałabym "jeśli" - bo jak rozumiem nie ma póki co żadnych konkretnych, fizycznych dowodów, że to coś więcej niż tzw. "fakt medialny".

Bałaś się kiedyś wcześniej, że jakiś lekarz odmówi Ci w ten sposób leczenia (albo komukolwiek innemu kogo znasz, z dowolnych podobnych powodów)?

> wszczęła postępowanie wyjaśniające ws. lekarza z Rumi.


No i okej - tak powinno być, skoro sprawa zrobiła się głośna.
Nadrzędny - Autor lidian Dodany 2018-01-16 16:05

>Bałaś się kiedyś wcześniej, że jakiś lekarz odmówi Ci w ten sposób leczenia (albo komukolwiek innemu kogo znasz, z dowolnych podobnych powodów)?<


Nie bałam się  " takich powodów", bo nie brałam pod uwagę tego, że tak może postąpić lekarz.
Nadrzędny - Autor Iota Dodany 2018-01-16 16:18
Lekarz też człowiek - taki sam jak wszyscy. Zatem bywa i tak, że może zrobić coś głupiego lub niegodziwego, bo go przecież przed tym kitel nie chroni.

Gdyby było tak, że jakiś lekarz naprawdę gdziekolwiek stosuje takie kryterium… to radziłabym zmienić lekarza, piorunem. I to nie ze względu na sympatie polityczne, ale ze względu na to, że skoro człowiek z wyższym wykształceniem naprawdę wybrałby sobie tak kompletnie niesprawdzalne kryterium, to ja nie ufałabym jego zdolnościom diagnostycznym – głupi miałby pomysł w jednej dziedzinie, głupi mógłby mieć i w drugiej.

Jeśli zaś nawet kryterium byłoby sprawdzalne (bo np. lekarz wiedziałby o moich sympatiach politycznych i byłby im przeciwny do tego stopnia, że na serio byłby gotów odmówić mi leczenia), to również się lepiej u takiego nie leczyć, jeśli można.

Albo to informacja nieprawdziwa, albo postępowanie głupie – jeśli głupie, ale nieszkodliwe dla prawdziwych pacjentów tego pana to – chwała Bogu – nic się nie stało w sumie. Jeśli zaś szkodliwe, dobrze żeby się dowiedzieli i wybrali sobie innego lekarza.
Nadrzędny - Autor lidian Dodany 2018-01-16 16:26

>Lekarz też człowiek - taki sam jak wszyscy. Zatem bywa i tak, że może zrobić coś głupiego lub niegodziwego, bo go przecież przed tym kitel nie chroni.<


I tak się dzieje od czasu do czasu.
Nadrzędny - Autor Iota Dodany 2018-01-16 16:41
I tym przykrym, ale realistycznym akcentem...

Dobrego dnia - i dobrych lekarzy wszystkim. :-)
Nadrzędny Autor lidian Dodany 2018-01-16 16:50
Tobie również dobrego dnia. :-)))
Nadrzędny - Autor lidian Dodany 2018-01-16 15:58
Kropek jaka klauzula sumienia pozwala na leczenie ludzi tylko tej czy innej opcji politycznej? A gdzie przysięga Hipokratesa? A co powiesz o lekarzach, którzy ratują życie mordercom, pedofilom itd., czy oni popierają czyny tych ludzi, bo podjęli się ich leczenia? Zastanów się chwilkę nad tym co poparłeś.
Nadrzędny - Autor kropek111 Dodany 2018-01-16 22:24
Tu nie ma nad czym się zastanawiać. Skoro łamana jest przysięga Hipokratesa przez jakiekolwiek klauzule sumienia to dlaczego mam potępiać jakiś kolejny idiotyzm.
I bardzo słuszna Twoja  uwaga : mordercom i pedofilom nie powinno się udzielać pomocy medycznej.
A jakby tak pójść dalej w takie absurdy tu zakazałbym lekarzom pracę w niedzielę. Oni są tak samo przemęczeni jak kasjerki w marketach i też chcą spędzić dzień z rodziną.
Nadrzędny - Autor lidian Dodany 2018-01-16 22:34

>I bardzo słuszna Twoja  uwaga : mordercom i pedofilom nie powinno się udzielać pomocy medycznej<


Nie powiedziałam, że tym ludziom nie powinno się udzielać pomocy medycznej.
Reszta to już Twoje zdanie i nie zgadzam się z nim zupełnie. Mnie w szkole medycznej uczono szacunku do osoby chorej.
Nadrzędny - Autor kropek111 Dodany 2018-01-17 00:24
Nie napisałaś ale zapytałaś to odpowiedziałem.
Byłbym zdziwiony gdyby w szkole medycznej uczono czegoś innego :-)
Nadrzędny - Autor lidian Dodany 2018-01-17 13:03

>Byłbym zdziwiony gdyby w szkole medycznej uczono czegoś innego<


Kiedyś uczono, ale czy teraz wpaja się takie wartości, to coraz częściej, patrząc na to co się w Służbie Zdrowia dzieje, mam wątpliwości.
Nadrzędny - Autor w-zetka Dodany 2018-01-18 14:05
Wczoraj ktoś z rodziny spędził wiele godzin na Izbie Przyjęć. Postawa służby zdrowia była gorsząca. Rodzice jakiegoś dziecka się dowiedzieli, ze dziecko ma większą temperaturę, bo długo siedziało w kurtce (miało dreszcze), a na pytanie ojca, dlaczego on siedział w kurtce i nie miał 39 stopni, personel się wściekł. Dokumentację brano od rodziców i spisywano ręcznie, bo szpital swoją w wersji elektronicznej ....no właśnie co? Zagubił, wyrzucił, zablokował? Nie wiadomo. Pacjenci zaczęli się buntować, personel nie nadążał. Obsady nie było pełnej, bo wiadomo książę nie miał kasy dla lekarzy itp. Dobra zmiana w pełnej krasie?
Nadrzędny - Autor lidian Dodany 2018-01-18 14:48
Też bym mogła wiele powiedzieć na ten temat. Od jakiegoś czasu często mam osobisty kontakt z różnego rodzaju placówkami Służby Zdrowia. Powiem tylko, że najczęściej takie złe traktowanie ludzi zależy od złej organizacji pracy oraz od osobistego podejścia do chorych przez pracowników. Niektórzy ludzie nie powinni pracować z chorymi.

Od kilku dni próbuję zgłosić, że lek mimo daty ważności, na całej powierzchni zrobił się w kropki. Nie chodzi mi o odzyskanie kilku zł, ale o to , że lek może być szkodliwy. Jest bez recepty i mogą go kupić wszyscy. Zadzwoniłam do NFZ, ale odpowiedzieli, że to do nich nie należy. Próbowałam oddać w aptece, ale odpowiedzieli, że skoro u nich nie kupiłam , to ich to nie obchodzi. Nie będę szukała, w której aptece był zakupiony, bo w mieście aptek więcej niż piekarni. Zadzwoniłam do Warszawy, do nadzoru farmaceutycznego (już nie pamiętam dokładnej nazwy) też nie bardzo byli zainteresowani, bo do nich to ma dotrzeć drogą służbową czyli przez aptekę, ale się uparłam więc kazali dzwonić do nadzoru wojewódzkiego z mojego miasta, a tam cały dzień nikt telefonu nie odbiera. Najlepiej byłoby wyrzucić i nie przejmować się, ale diabli mnie biorą, bo nie wiadomo co za świństwo się w tym leku wytrąca.
Nadrzędny - Autor W z K Dodany 2018-01-18 19:37

>Od kilku dni próbuję zgłosić, że lek mimo daty ważności, na całej powierzchni zrobił się w kropki. <


Może masz wilgoć w mieszkaniu ? Każdy lek ( opisane to często na opakowaniu bądź ulotce) Powinien być przechowywany w miejscu suchym, zaciemnionym, w określonej temperaturze i poza zasięgiem dzieci........... Spełniłaś te warunki ?
Nadrzędny Autor lidian Dodany 2018-01-18 20:24
Wiem jak się przechowuje leki. :-)
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Kawiarenka / Aktualności (Strona 292) (3696973 - wyświetleń)
1 2 3 4 5 6 7 8 ... 330 Poprzednia strona Następna strona  

Powered by mwForum 2.16.0 © 1999--2008 Markus Wichitill