www.niepelnosprawni.plStrona główna forum
forum.niepelnosprawni.pl - Nie jesteś zalogowany
Strona główna forum Regulamin i pomoc Szukaj Rejestracja Logowanie
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Kawiarenka / Aktualności (Strona 328) (3662328 - wyświetleń)
1 2 3 4 5 6 7 8 ... 330 Poprzednia strona Następna strona  
Nadrzędny - Autor lidian Dodany 2021-06-12 19:44
Rolety, wentylatory i woda. :-))
Nadrzędny - Autor 62norbi03 Dodany 2021-06-15 22:14
Ja mam chłodne mieszkanie...  :-p
Nadrzędny - Autor lidian Dodany 2021-06-16 11:32
Latem to wspaniale. :-)
Nadrzędny Autor Sonka Dodany 2021-06-16 12:52
Zimą gorzej:-)
Nadrzędny - Autor lidian Dodany 2021-06-20 12:18
Lekarz pogotowia oskarżony o zaniedbania w sprawie Piotra Pawłowskiego.
Nadrzędny - Autor kryształek Dodany 2021-06-20 13:12
Bardzo dobrze... Niektórzy lekarze to zakała medyków, psują reputację całej służby zdrowia. Jest wielu wspaniałych lekarzy, ale niestety zdarzają się karierowicze. Ja też miałam "zaszczyt" taką poznać.

Trzymam kciuki, by sprawa nie została zamieciona pod dywan, a lekarz dostał odpowiednią karę.
Nadrzędny - Autor lidian Dodany 2021-06-20 19:44
Taki "zaszczyt" to i w mojej rodzinie się trafił. Niestety.
Nadrzędny - Autor kryształek Dodany 2021-06-20 20:05
Myślę, że ta przypadłość dotknęła wielu z nas. Dobry sposób na zaradzenie - nie chorować i "omijać szpitale.." jak to było w serialu :-))
Nadrzędny - Autor lidian Dodany 2021-06-20 20:29
W serialach to szpitale są piękne i lekarze też. Bajka. Rzeczywistość jaka jest to większość z nas wie. Nie narzekam na szpital covidowy, bo tam się prawdziwie mną zaopiekowali.
Nadrzędny - Autor kryształek Dodany 2021-06-20 21:22
Myślałam o serialu "daleko od noszy" :-)))
Nadrzędny Autor Kropek Dodany 2021-06-20 22:47
:-):-):-)
Nadrzędny - Autor lidian Dodany 2021-06-21 07:31
Ja go nie oglądałam i dlatego  "nie zaskoczyłam". :-)
Nadrzędny - Autor kryształek Dodany 2021-06-21 15:18
Ja na początku też go nie lubiłam, ale potem zrozumiałam przesłanie. A najlepsze... Paweł Wawrzecki w jednym z wywiadów powiedział, że nie spodziewał się, iż w realu spotka tak głupiego lekarza, jakiego sam grał :-)))
Nadrzędny - Autor lidian Dodany 2021-06-21 15:22
:-))))
Nadrzędny - Autor kryształek Dodany 2021-06-24 18:02
Dziś Noc Świętojańska i puszczanie wianków na wodzie. Wody w tym roku nie brakuje, ale czy dziś młodzież umie wić wianki? Aura chyba też nie łaskawa na takie "balangi" :-)))
Nadrzędny - Autor lidian Dodany 2021-06-24 18:18
Pamiętam takie dni z czasów młodości. Oj, było wesoło. :-)))
Nadrzędny - Autor Sonka Dodany 2021-06-25 11:41

>takie dni >


Lidzia, trochę na wspomnienie, Styl - niech Ci przypomni w słowach piosenki:)

https://www.youtube.com/watch?v=QpopMpUvzBA
Nadrzędny Autor lidian Dodany 2021-06-25 14:00
:-))) Tyle wspomnień. Dobrze, że jest co wspominać.
Nadrzędny - Autor Sonka Dodany 2021-06-25 11:34

>czy dziś młodzież umie <


Kryształku, może i umie ktoś tam.
Wracałam z rehabilitacji, po drodze rozbawiona młodzież, niektórzy w rękach świadectwa, już lekko pogniecione, bo bez żadnej koszulki nawet:-)
To nie ważne, istotne jest to, że są wakacje. Pomyślałam o tamtym czasie, swoim. Zaczęłam liczyć czas do tyłu i dałam sobie spokój:-))))
A Wy, jak wspominacie ten okres luzu, który wtedy wstępował w nas?
Nie piszcie, że kiedy to było, bo...całkiem niedawno:-))))
Nadrzędny Autor lidian Dodany 2021-06-25 14:05
Później powspominam, bo teraz ciasto z truskawkami i z galaretką szykuję dla moich młodych kończących naukę. Już niedługo jadą na wakacje. :-)
Nadrzędny - Autor kryształek Dodany 2021-06-26 16:59
Z tamtego czasu najbardziej pamiętam.... słońce :-))) Słońce... słonce, czerwone maki w zbożu, chabry i kąkole... wiecie jak pięknie pachną kąkole? W ogóle kwiecie chwastów pięknie pachnie.

Nie pamiętam jakie wtedy emocje mną "targały", chyba wówczas było to jakieś naturalne, jak zjedzenie śniadania. Pewien etap skończył się i drugi zaczynał. Jedyne zakończenie szkoły średniej pamiętam jak oblewaliśmy niemal do rana. Cała klasa... oj była radocha, choć z perspektywy czasu - to był najpiękniejszy okres w życiu. Beztroska, radość życia i świat należał do nas... :-)))) Tak wtedy się myślało i teraz młodzież chyba też tak myśli - bo to przywilej młodości. Potem życie weryfikuje i różowe okulary spadają z oczu...

Sonka nie wiem czy moja odpowiedź Ciebie satysfakcjonuje, ale tak to czuję. :-))

Pozdrawiam serdecznie :-)))
Nadrzędny - Autor Sonka Dodany 2021-06-30 15:50

>nie wiem czy moja odpowiedź Ciebie satysfakcjonuje <


Drogi Kryształku, bardzo, bardzo...milo się czyta:-)

Upłynęło sporo czasu, mgła spowiła wspomnienia. Moje też najbliższe mi są te, po zakończeniu szkoły średniej. W szkole średniej była silna integracja. Z częścią osób do dziś utrzymuję kontakt. Niestety, wiele osób nie żyje, inni porozjeżdżali się po świecie. Kiedyś spotkałam kolegę....w życiu bym nie powiedziała, że to ten Marian:-) Dopiero krótka rozmowa odtworzyła "starego" Maniusia:-)
Potem egzaminy na studia, mój wyjazd, narzeczeństwo i....cala reszta szczęścia:-)
No i...zleciało, nie wiem kiedy te parę/dzieści (?) lat:-)))
W końcu życie się nie kończy, żyjemy wiecznie, nie ma co ubolewać nad upływem czasu:)
Trzeba się cieszyć, czego niezmiennie, nieustająco,  Kryształku, Ci życzę:-)
Nadrzędny - Autor lidian Dodany 2021-07-01 10:08
Nie będę się rozpisywała o wspomnieniach, bo Ty Sonko ujęłaś to wszystko w swoim poście. I to w jakim pięknym stylu. Pozdrawiam. :-)
Nadrzędny - Autor Kropek Dodany 2021-07-08 11:19
Wspomnienia są ważne i cenne.
Nadrzędny - Autor lidian Dodany 2021-07-08 11:45
Szczególnie wtedy, kiedy już brak sił na nowe "wyskoki." :-))
Nadrzędny - Autor Kropek Dodany 2021-07-08 12:42
Spokojnie wyskoki powinny być, chociaż nie będą takie "wysokie" ;-)
Nadrzędny Autor lidian Dodany 2021-07-08 13:06
Najważniejsze, że masz jeszcze na to ochotę. :-)))))
Nadrzędny - Autor lidian Dodany 2021-07-15 15:14
Daje nam w tym roku natura "popalić". Moją miejscowość jak na razie chociaż powodzie i huragany ominęły. Gorąc jest niesamowity. Kocham zimę. :-)
Nadrzędny - Autor rogal160 Dodany 2021-07-19 22:26
Cześć.  Tęskniliście?;-)
Nadrzędny - Autor lidian Dodany 2021-07-20 08:19
Bardzo. :-))))))
Opowiedz co porabiałeś w tym czasie jeżeli masz na to ochotę.  Pozdrawiam. :-)
Nadrzędny - Autor rogal160 Dodany 2021-07-21 08:35
Głównie pracowałem, szczepiłem się, urlopowałem, wychowywałem dzieci. Nic szczególnego. Forum widzę umiera.
Nadrzędny Autor lidian Dodany 2021-07-21 08:48
Nie szczepiłam się, ale przechorowałam i do dziś to czuję.
Może po wakacjach forum ożyje. :-))
Nadrzędny - Autor Kropek Dodany 2021-07-21 18:02
Cześc Rogal.
To jakoś nudno miałeś?
Nadrzędny - Autor rogal160 Dodany 2021-07-22 08:01
No jak masz dwoje dzieci to juz malo czasu na atrakcje. Wyjezdzalem teoche. Kupilem nowych sprzetow do domu. Generalnie czuje sie coraz bardziej staro niestety.
Nadrzędny Autor lidian Dodany 2021-07-22 08:38
Jak dzieci urosną i wyfruną z gniazdka, to będzie ci tych chwil z maluchami brakowało. To najpiękniejszy okres w życiu. Mimo, iż niepełnosprawni, to w tym czasie dostajemy wielkiej mocy, żeby dzieci dobrze wychować. A może to miłość nas uskrzydla.
A wnuki? To już inna bajka. Bez zobowiązań, bez przemęczania się. Sama miłość. :-)))))))
Nadrzędny - Autor lidian Dodany 2021-07-28 11:02
Toksyczna chmura znad Niemiec idzie w kierunku Polski. Nie mogę znaleźć nowszych danych na ten temat. Może coś wiecie?
Nadrzędny - Autor Iota Dodany 2021-07-28 20:06 Zmieniony 2021-07-28 20:13
To już w zasadzie nieaktualne, ale: ostatecznie IMGW stwierdziło, że stan powietrza nie odbiegał od dób poprzednich (nie wykryto istotnego wzrostu zanieczyszczeń): https://twitter.com/IMGWmeteo/status/1420302638239916033

Jeśli zaś komuś nie po drodze z polskim IMGW, to polecam aktualizowany w czasie rzeczywistym serwis Real-time Air Quality Index (link) - wystarczy znaleźć stację najbliższą swojego miejsca zamieszkania i mamy opis stanu powietrza z podziałem na różne typy zanieczyszczeń, a także dane historyczne i prognozy. Oczywiście pod warunkiem, że jakaś stacja pomiarowa gdzieś w okolicy jest.
Nadrzędny Autor lidian Dodany 2021-07-29 08:22
Dzięki za odpowiedź. Pozdrawiam. :-))
Nadrzędny Autor lidian Dodany 2021-08-31 18:16
https://businessinsider.com.pl/twoje-pieniadze/emerytury/dorabianie-do-emerytury-i-renty-progi-po-ktorych-traci-sie-swiadczenia/zqzlndd
To już jutro. Nie przegapcie.
Nadrzędny - Autor lidian Dodany 2021-09-12 20:22
Mamy nowych błogosławionych. Kardynał Stefan Wyszyński i Elżbieta Róża Czacka. Piękny dzień dla ludzi wierzących. :-)
Nadrzędny - Autor siemaquore Dodany 2021-09-15 10:55
dla kogoś kto chce żeby byle co było tabu i święte to wszystko może wychwalać i czcić. Dla mnie jest to normalne ze był księdzem jak to ze ja byłem fotografem   jego dziennikarze wychwycili bo fajny temat a o mnie zapomnieli choć wykonywałem prace dla ludzi prace potrzebna i choć nas jest i było mniej to akurat tego zawodu sie nie widzi bo nie namawia do żadnej walki żadnych wierzeń ot jest bo taki mamy trend by uwieczniać w dokumentach w historii, Zresztą dotyczy to wielu zawodów. W moich oczach i rozumie nic nie dokonał dla narodu polskiego żył w takich czasach gdzie mogli sie wypowiadać z ambony i za granica ogólnie siedział cicho tak samo jak nasz wielki papież wypłynął dopiero na urzędzie a do tego czasu gdzie był? zresztą co tu porównywać ja szary obywatel mogę cos powiedzieć na forum takim jak to nikt tego nie słucha a on czy poseł z mównicy może wiele  z dobrym skutkiem przez klakierów dewotki itd. 
Nadrzędny - Autor lidian Dodany 2021-09-15 12:06
Uważam, że mało o nich wiesz mówiąc to co mówisz. Jeżeli znajdziesz czas i chęci, to poczytaj. :-)
Mam pytanie. Czy każdego, kto mówi o ich świętości nazwiesz dewotem, albo dewotką?
Co do Twoich wypowiedzi, to ja je czytam i pewnie jeszcze ktoś je czyta, ale tu jest forum ON i musiał byś mówić coś wybitnego, aby to trafiło do większego grona.
Mówisz o swoim zawodzie. Idąc Twoim tokiem myślenia , to powinno się mówić o wszystkich zawodach. Tych ważnych i tych mniej ważnych w oczach niektórych ludzi. A to jest raczej niemożliwe, a pewnie stałoby się nudne i nikt by nie słuchał. Są pisarze , aktorzy, o których nikt nie mówi, bo mówi się o wybitnych, albo głupich. Przeciętni są niezauważalni.
Nadrzędny - Autor Zośka Dodany 2021-09-15 12:19
Oj, Lidian "nieprzeciętne" jest to, że modlisz się do kosmitów ;-) Wiedza medyczna, fizyka i chemia poszły b. dużo do przodu. To Ty poczytaj i doucz się... Nawet gdyby istniał jakiś tam Bóg, to i tak po śmierci robale cię wier...niczą i dobrze o tym wiesz, z tego powodu tak boisz się śmierci i wierzysz w bzdety z TVpinfo :-(
Nadrzędny Autor lidian Dodany 2021-09-15 16:41
Domyślna jesteś. Wiesz o mnie wszystko. :-)))))
Nadrzędny Autor Sonka Dodany 2021-09-20 16:50

> tak po śmierci robale <


Zosia, po śmierci robale zjedzą wierzącego i niewierzącego, tu każdy się zgodzi.
Każdy w jakiś sposób boi się śmierci, myśli o niej ( czasami).
Kto prawdziwie wierzy, wie że jego życie nie kończy się nawet wtedy, gdy te robale go zjedzą.
Tak, to trudne do zrozumienia, przyjęcia, ale wiara - prawdziwa daje moc i siłę., nadzieję, ufność.
Moim zdaniem, nie należy mówić słowa " nigdy", bo możemy zaskoczyć samych siebie.

Wszystkiego dobrego, Zosia.
Nadrzędny - Autor siemaquore Dodany 2021-09-15 17:53
miałem odpisać ale zwątpiłem. Niech każdy myśli po swojemu choć jest to zazwyczaj na zasadzie "ja ci pokaże"
Nadrzędny - Autor lidian Dodany 2021-09-15 18:12
Nie odpowiedziałam na Twój post na takiej zasadzie. To jest zwykła dyskusja. Bez złośliwych podtekstów. :-)
Nadrzędny - Autor siemaquore Dodany 2021-09-16 22:13
Wychowałem sie w rodzinie katolickiej gdzie ojciec miał zostać wyświecony ale problem wojenny temu przeszkodził Znam wartości  chrześcijańskie i znam tez druga stronę  tzw. klakierów nie mowie tu o innowierców ale  właśnie o lizusach z tej samej sekty. wystarczy popatrzeć co robią politycy kościół wiara jest potrzebna tak samo jak psycholodzy ale należy odróżnić kto sie wypowiada i w jakim kontekście  zawsze będę mówił ze dewotyzm robi zła robotę dla kościoła . Wiele tematów nie powinno byc poruszane publicznie bo nie każdy ma sile przebicia a narzucanie komuś stylu zycia to przesada niech napisze książkę i ten co będzie chciał to poczyta Na swoje tłumaczenie mogę tylko tyle powiedzieć ze jestem starym ramolem mam swój styl myślenia i smutno mi ze Cię uraziłem. Cale zycie ustępowałem wszystkim i wszędzie aż wymyślono pisemne wyrażanie swoich myśli i trochę śmielej sobie poczynam ale widzę ze ze szkoda dla siebie
Nadrzędny Autor lidian Dodany 2021-09-17 07:47
Nie uraziłeś mnie. :-)

>Wiele tematów nie powinno byc poruszane publicznie <


Rozmawiać można na każdy temat. Ważne aby szanować rozmówcę. Często mamy odmienne zdanie na te same sprawy. Gdybyśmy sobie tylko przytakiwali, to byłoby strasznie nudne. Przekonujmy innych dobrymi argumentami. :-)
Nadrzędny - Autor Nachbar Dodany 2021-09-19 18:25

>Wychowałem sie w rodzinie katolickiej gdzie ojciec miał zostać wyświecony ale problem wojenny temu przeszkodził Znam wartości  chrześcijańskie i znam tez druga stronę  tzw. klakierów nie mowie tu o innowierców ale  właśnie o lizusach z tej samej sekty.<


Mt 22, 21: „ Oddajcie tedy, co jest cesarskiego, cesarzowi, a co jest bożego Bogu. ”
Przyjmując założenie, że w Polsce katolicy stanowią większość, w naszym kraju powinno być jak w raju. Wystarczy tylko przestrzegać Dekalog i Konstytucję RP oraz przestrzegać rozdziału Krk od państwa.  Tymczasem hierarchowie i rządzący chcą wszystkim narzucić wartości chrześcijańskie, których sami nie przestrzegają, co prowadzi do podziału społeczeństwa na lepszy i gorszy sort.
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Kawiarenka / Aktualności (Strona 328) (3662328 - wyświetleń)
1 2 3 4 5 6 7 8 ... 330 Poprzednia strona Następna strona  

Powered by mwForum 2.16.0 © 1999--2008 Markus Wichitill