www.niepelnosprawni.plStrona główna forum
forum.niepelnosprawni.pl - Nie jesteś zalogowany
Strona główna forum Regulamin i pomoc Szukaj Rejestracja Logowanie
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Kawiarenka / Aktualności (Strona 329) (3697976 - wyświetleń)
1 2 3 4 5 6 7 8 ... 330 Poprzednia strona Następna strona  
Nadrzędny Autor kryształek Dodany 2021-09-20 16:10
Nachbar miło Cię widzieć :-), wieki całe nie było Cię :-)) Masz rację. Tolerancja w naszym kraju nie istnieje jak i znajomość podstawowych wartości... Właściwie to każde pokolenie mówi, że żyje w trudnych czasach... może to jakaś karma? :-)))

Pozdrawiam serdecznie :-)
Nadrzędny - Autor Sonka Dodany 2021-09-20 16:41

>Wiele tematów nie powinno byc poruszane publicznie<


Dlaczego nie?
Jeżeli są to tematy publiczne, to z nazwy samej, poddają się opinii.

Wiara jest sprawą bardzo indywidulaną, osobistą i każdego z nas.
Każdy ma prawo się wypowiedzieć, o ile chce, podjąć dyskusję.
Być może, kto wie, pod wpływem jakiegoś "impulsu" jego spojrzenie się zmieni?

Dla jednych jest bóg i Bóg. I są jego "urzędnicy" - ludzie. Różni.
Są oddani, wierni i pełni miłości. Są też inni, o który się słyszy, mówi, widzi.
Wiara poprzez włączenie tylko i wyłącznie intelektu podlega wątpliwościom.
Przecież, np. zgodnie ze znajomością praw fizyki, w 1% można przyjąć, że chodzenie po wodzie jest możliwe.
Nadrzędny - Autor Kropek Dodany 2021-09-21 22:04
Podobnie jak zamiana wody w wino ;-)
Nadrzędny - Autor lidian Dodany 2021-09-22 10:07
To by teraz niejednemu pasowało. :-)))))
Nadrzędny - Autor Kropek Dodany 2021-09-22 23:12
Mi by pasowało w piwo ;-)
Nadrzędny Autor lidian Dodany 2021-09-23 08:44
:-) Tak myślałam.
Nadrzędny Autor Iota Dodany 2021-09-22 22:29

> Dlaczego nie?


Nie mam pojęcia dlaczego akurat siemaquore ma takie zdanie, bo go nie znam. Ale tak ogólnie, bardziej filozoficznie:

Jest czasem w ludziach takie napięcie, że cudzych opinii, z którymi się nie zgadzają, trudno im słuchać. Tyle, że oczywiście dotyczy to tylko opinii, z którymi się nie zgadzają - jak rozmawiają sobie dwie osoby, które się zgadzają, to swoim zdaniem nikomu nic nie narzucają, tylko rozsądnie, mądrze itd. dyskutują. :-)

Przyznam, że z boku czasem dobrze się bawię obserwując, jak to działa. Siedzi dwójka ludzi podobnie religijnych: obaj są zgodni. Dwójka podobnych ateistów: obaj są zgodni. Dwójka zwolenników partii X tak samo, partii Y takoż. Dwójka podobnych ekologów. Dwójka optymistów życiowych albo pesymistów. Ale wziąć ich przemieszać, i już jest burza. No bo "jak można w ogóle mieć TAKIE poglądy?!" Mam nadzieję, że sama dostarczam innym obserwatorom mało podobnej rozrywki, ale tego nie wiem.

Oczywiście gdyby uznać, że posiadanie kontrowersyjnych poglądów jest skandaliczne, a wszyscy mamy poglądy, do których ktoś ma zastrzeżenia, to wszyscy powinniśmy na wieczność zamilknąć. Trik więc polega na tym, że zamilknąć mają ci "inni" - bo "moje" poglądy (po każdej ze stron) skandalicznie niewłaściwe przecież być nie mogą.

Wyjściem z paradoksu jest m.in. zaakceptowanie, że co do zasady ludzie mają "skandalicznie niewłaściwe poglądy" po prostu dlatego, że są ludźmi (i mają różne zdania). W tym, że przynajmniej potencjalnie mam je także ja. Wtedy wszystkim wolno te skandalicznie niewłaściwe poglądy wyrażać i zobaczyć co się stanie. Bo skoro wszyscy je mamy, to i tak od nich nie uciekniemy, a może chociaż coś ciekawego z tego wyniknie. :-)
Nadrzędny - Autor lidian Dodany 2023-06-10 13:31
"Drzewa umierają stojąc". Dopiero połowa czerwca, a wierzby na moim osiedlu z każdym powiewem wiatru sypią pożółkłymi listkami. Ani kropli deszczu. :-(
Nadrzędny - Autor kucyk24 Dodany 2023-06-12 07:44
Nie martw się. Wczoraj w TV widziałem jak bodaj w Sieradzu na zabetonowanym wcześniej rynku w donicach ustawiane są kilkumetrowe palmy. Według jakiej urzędniczki ma to być przypomnienie o wakacjach.
Nadrzędny - Autor lidian Dodany 2023-06-12 09:54
Powinna mieć wakacje od funkcji, którą sprawuje.
U nas dziś od rana podlewają młode drzewa. Na deszcz się nie zapowiada. Wszystko wokół wysycha. :-(
Nadrzędny - Autor siemaquore Dodany 2023-06-16 20:31
a ja w krakowie mam dosc czesto descz nie jest piekny bo z nalotem zoltym ale mowia ze to tylko pyłki. tak ze rownowaga jest Nie martwcie sie bo mamy duzo zywnosci z walczacej ukrainy łacznie z truskawkami zdaniem dziennikarzy lepszych od polskich truskawek
Nadrzędny - Autor kucyk24 Dodany 2023-06-16 21:47
Import żywności z Ukrainy to temat drażliwy. Ukraińcy używają mniej chemii w produkcji. Dodatkowo dobra ziemia i więcej słońca dobrze wpływa na owoce i warzywa. Ja osobiście uwielbiam pomidory z południa Ukrainy, są bez porównania lepsze od naszych krajowych. Podobnie sprawa się ma z arbuzami czy melonami. Polska kupuje byle co nie wiadomo skąd a za miedzą jest doskonały towar. Niewiele osób wie, że Ukraina jest dużym producentem win. Poza dużymi zakładami, w całym kraju na każdym bazarze można kupić doskonałe tzw. domaszne wina w szerokim asortymencie. Na plażach koło Odessy handlarze sprzedawali wino tak jak u nas lody.
Nadrzędny - Autor lidian Dodany 2023-06-17 09:46
Wojna się skończy i wszystko wróci do normy. Tylko czy to się stanie jeszcze za naszego życia?
Nadrzędny - Autor kucyk24 Dodany 2023-06-17 14:48
Mam nadzieję, że wojna skończy się szybko. Przed wojną jeździłem z żoną "do wód" do Truskawca. To stare polskie uzdrowisko. Oferuje całą gamę wód mineralnych. Jest tam cała masa zakładów uzdrowiskowych z bardzo różnymi cenami. Zabiegi, masarze itp. są w cenach konkurencyjnych do cen w Polsce. Koleżanka korzystała nawet z dentysty. Rynek usług ustawiony typowo pod Polaków jako turystów z zachodu. Nieopodal fajne miejsca do zwiedzania: kazimierzowski zamek w miejscowości Tustań, gotycka bazylika ufundowana przez Jagiełłę w Drohobyczu, chyba najstarsze zagłębie naftowe na świecie w Borysławiu - to tu Łukasieiwcz rozpoczął destylację ropy naftowej. W Truskawcu było też delfinarium.  Jest wiec coś dla ducha, dla zdrowia i dobre żarełko dla ciała. Bardzo mi brakuje tych wyjazdów. I jak tu nie życzyć sąsiadom aby jak najszybciej pogonili Moskali.
Nadrzędny - Autor lidian Dodany 2023-06-17 15:55
Skoro tak dobrze się o tym czyta , to zwiedzanie musiało być fantastyczne. :-)
Nadrzędny - Autor kucyk24 Dodany 2023-07-20 11:25
Na świecie wojna, a w Krakowie milicja pokazała jak należy pomagać osobie zagrożonej samobójstwem. Osoby, które być może będą potrzebowały pomocy medycznej już mogą się bać.
Nadrzędny - Autor lidian Dodany 2023-07-20 11:39
Nie można uogólniać, bo wszystko zależy od człowieka, a nie każdy jest debilem. 
Nadrzędny - Autor siemaquore Dodany 2023-07-20 14:44
trafna uwaga bo kolejny przyklad mowi o tym ze PIS rzadzi ale caly czas słucha podpowiedzi PO czy KO i w sumie nie wiadomo kto rzadzi Inny przyklad to z poprzedniego systemu szpieg na konto USA jakis pulkownik Kuklinowski zostal okrzykniety bohaterem kapitalistycznej polski a KO PO dzialajacy na szkode polski i polakow nic, za to jeszcze sie przyklady z nich bierze. Zyjemy w takim swiecie i z takimi obywatelami swiatowymi ze az przeraza a PIS sie dziwi ze przyrostu naturalnego nie ma
Nadrzędny - Autor kucyk24 Dodany 2023-07-20 14:52
Tak się składa, że debile są bardziej widoczni a może nawet bardziej pożądani. Czego zresztą spodziewać sie po formacji, której szef odpala granatnik w swoim gabinecie, a ministrem jest osobnik skazany za przestępstwo przez sąd, bojący się procesu apelacyjnego.
Nadrzędny - Autor 62norbi03 Dodany 2023-10-29 20:31
PiS=Putin i Spółka... jednak będzie jeszcze udawał, że rządzi do 13 listopada, później będzie rozpad...
Nadrzędny - Autor lidian Dodany 2023-10-30 13:08
A kto rządzi na naszym forum? Jest tu jeszcze administrator?

Miło Cię tu widzieć Norbi. :-)
Nadrzędny Autor kucyk24 Dodany 2023-10-31 09:54
Na forum już od dłuższego czasu nie dostrzegam żadnej interwencji administratora. To że powszechne są reklamy to już norma, gorzej, że pojawiają się reklamy hazardu, z którymi nikt nic nie robi. Zgłaszałem naruszenia w takich przypadkach a reklamy nadal "wisiały". Reklamy hazardu obiecujące wygrane, uważam za szczególnie niebezpieczne. Na takim forum mogą trafić do osób zdesperowanych lub nie do końca świadomych tego co robią i doprowadzić do poważnych kłopotów.
Nadrzędny - Autor W z K Dodany 2023-11-02 17:53
"PiS=Putin i Spółka... jednak będzie jeszcze udawał, że rządzi do 13 listopada, później będzie rozpad... " cyt. z Norbi.

Zapewne tak.......póki jest jeszcze co przywłaszczyć to trwają........ Oby nie ponadnormatywnie.........
Teoretycznie powinienem świętować, że tzw. moi zaczną rządy.........
Ale..............
Wspominam czasy gdy głosowałem na partię już nieistniejącą.......... Unię Pracy.......... pamiętacie ją?
A srogo się potem zawiodłem, to wolę z optymizmem być ostrożny.......... Życzę sukcesów.
Nadrzędny - Autor lidian Dodany 2023-11-02 19:16
Nie pamiętam. Sądzę, że i teraz wiele osób się zawiedzie.
Nadrzędny - Autor kucyk24 Dodany 2023-11-03 09:52
Może nie będzie lepiej ale będzie weselej.
Mam nadzieję, że będzie mniej obciachu i bezkarności. Liczę też, że skończy się nasza ucieczka z Europy w stronę Białorusi.
Nadrzędny - Autor lidian Dodany 2023-11-03 12:12

>będzie weselej<


Z tą wesołością to bym nie przesadzała.
Nadrzędny - Autor W z K Dodany 2023-11-03 18:31
"Może nie będzie lepiej ale będzie weselej."

Czy weselej, albo radośnie
ważne, że wyrok wzrośnie.
Za  szczucie i szkalowanie
należycie otrzymają lanie.
Nadrzędny - Autor lidian Dodany 2023-11-04 11:41
Jak się zajmą wyrokami
co będzie dalej z nami?
I gdzie tu wesołości szukać,
to raczej sroga dla nas nauka.
Słuchajmy własnego sumienia,
bo w polityce nic się nie zmienia.
Ci sami stołkami się pozamieniali,
a my musimy być dalej wytrwali
w marzeniach, że kiedyś i dla nas
zaświeci słońce.
Nadrzędny - Autor kucyk24 Dodany 2023-11-06 09:02
"Ksiądz pana wini, pan księdza,. A nam prostym zewsząd nędza,."
Jak kiepsko z chlebem to nich chociaż będą igrzyska. Uważam, że jak najbardziej sprawiedliwe było by gdyby wszyscy specjaliści od wyborów kopertowych, trefnych respiratorów i bloku energetycznego w Ostrołęce, siedzieli do czasu naprawienia szkody. Swoją drogą trzeba uważnie patrzeć na ręce również przyszłej władzy.
Nadrzędny - Autor lidian Dodany 2023-11-06 13:58
Przyszła władza już raz władzą była
i do dziś się nie rozliczyła.
Nie czekajmy więc na "igrzyska"
tylko zwróćmy uwagę na to
co teraz zrobią te "paniska."
I nie w oczy, a na ręce patrzeć im trzeba,
bo nam manna nie spadnie z nieba.
Nadrzędny - Autor kucyk24 Dodany 2023-11-07 08:53
Na wierszokletę się nie nadaję bo to głowa nie ta.
Władzę najskuteczniej rozliczają następcy. Jeśli przez osiem ostatnich lat nie zrobili tego to albo nie było z czego rozliczać albo rządzili debile. Mam nadzieję, że Demokratyczna Koalicja nie będzie debilami.
Nadrzędny - Autor lidian Dodany 2023-11-07 09:34
Poprzednicy też popełniali błędy, ale ogólnie żyje mi się lepiej i nigdy , przenigdy nie nazwałabym ich debilami. Każdy może mieć swoje poglądy , ale nie obrażajmy siebie i innych takimi słowami. Czy teraz nasze życie będzie łatwiejsze, to zobaczymy.
Nadrzędny - Autor kucyk24 Dodany 2023-11-07 11:04
Nie nazwałem nikogo debilem. Określenie to było warunkowe i dotyczyć może zarówno byłych jak i przyszłych. Dotyczy jedynie sytuacji gdy przy pełnej gębie frazesów o winie tych drugich nie potrafi się wyciągnąć konsekwencji. Nie kwestionuję, że pod rządami PiS niektórym żyje się lepiej. Ja nie czerpałem żadnych benefitów od odchodzącej władzy. Moją pensje zaś zjadła w jednej trzeciej inflacja, o którą tak się starali.
Na pewno jest jeden niepodważalny fakt: za PiSu było cieplej i mniej deszczowo.
Nadrzędny - Autor lidian Dodany 2023-11-10 16:45
Właśnie u mnie za oknem leje deszcz, ale dzień był piękny. Kocham jesień z jej zapachem i kolorami. :-)))
Nadrzędny - Autor kucyk24 Dodany 2023-11-13 08:29
Faktycznie Złota Polska Jesień zahaczyła o listopad w tym roku. No ale już chyba koniec z tą rozpustą. Teraz będzie plucha, zimno i wiatr.
Nadrzędny - Autor lidian Dodany 2023-11-13 10:12
U mnie jeszcze od rana jest słonecznie. :-)
Nadrzędny - Autor W z K Dodany 2023-11-22 20:30
Wreszcie wraca normalność. W Sejmie pierwsze czytanie ustawy o refundowanym in vitro. Radość dla tysięcy Polaków.
Nadrzędny - Autor lidian Dodany 2023-11-23 09:59
Wiele spraw się zmieni, ale czy wszystkie będą radosne? Pożyjemy, zobaczymy.
Życzę dobrego pogodnego dnia. U mnie strasznie wieje.
Nadrzędny - Autor kucyk24 Dodany 2023-11-27 09:07
Prawie pięćset lat temu, pewien Król Polski niejaki Zygmunt August zapytany o wolność religijną powiedział "Nie jestem Królem sumień waszych". Warto aby wszyscy mający ambicje polityczne pamiętali o tym. Można mieć różne poglądy ale nie wolno ich narzucać przy pomocy prawa.
Nadrzędny - Autor lidian Dodany 2023-11-30 13:59
To prawda. Nikomu nie wolno narzucać własnych poglądów, ani politycznych ani religijnych. Każdy człowiek musi mieć wolność wyboru, nawet wtedy kiedy wydaje się, że popełnia błąd.
Nadrzędny - Autor W z K Dodany 2023-12-05 10:53
Jakoś ta zasada nie dotyczy, pominęła A Dudę. Bowiem narzucił on nam pseudo rząd na dwa tygodnie. Po co i na co?
Nie szkoda Polski, w tym nas obywateli na takie "przestoje" ?
Nadrzędny - Autor lidian Dodany 2023-12-05 19:26
Obojętnie co o tym myślimy, to jest zgodne z konstytucją. Cierpliwości. Sam widzisz co się dzieje kiedy politycy chcą za szybko przeforsować swoje pomysły.
Nadrzędny - Autor kucyk24 Dodany 2023-12-06 08:31
Zgodność z Konstytucja nie zdejmuje indywidualnej odpowiedzialności. Zgodne z Konstytucją jest też powołanie rządu mającego większość w sejmie. W tym wypadku ktoś kto liczył na Morawieckiego jest głupi ponieważ dał się oszukać wbrew oczywistym faktom, albo celowo działał na szkodę Polski poprzez ośmieszanie Państwa.
Nadrzędny Autor W z K Dodany 2023-12-06 17:27
W poniedziałek wszystko będzie już jasne. Niby sprawa pewna, ale jakoś nie ufam w polityczne pewności. Zatem cierpliwość...........
A jak się później zachowa A Duda? Miejmy nadzieję, że z klasą. Oby nie płonną........
Nadrzędny - Autor siemaquore Dodany 2023-12-06 22:41
a nie lepiej pomyslec ze te partie na sile stworzyly koalicje i chca za wszelka cene usunac pis od wladzy te partie startowaly oddzielnie i zobaczymy co z tej koalicji wyjdzie
Nadrzędny - Autor kucyk24 Dodany 2023-12-07 08:28
Każda koalicja jest zawierana wtedy i na tak długo dopóki jest choć w części wspólny interes. Koalicja demokratyczna jest aktualnie faktem i nie ma co się na to obrażać. Prezes od kiedy jest w polityce zawsze niszczył swoich koalicjantów i współpracowników.  Powołanie z premedytacją premiera z wyimaginowaną większością w mojej opinii jest głupotą lub sabotażem interesów Polski. Ośmiesza to Polskę i ośmiesza Urząd Prezydenta. Może jest jeszcze jeden powód, więcej czasu aby lepiej zabezpieczyć interesy herszta i kamratów.
Nadrzędny - Autor lidian Dodany 2023-12-07 12:15
Mam mieszane uczucia co do wspólnoty interesów tej koalicji. rozchodzą się w wielu punktach. Jedno co ich prawdziwie łączy, to chęć wysadzenia PIS z siodła, a to dla nas zwykłych ludzi może być niekorzystne, bo jak już osiągną swój cel, to o nas pewnie zapomną.
Nadrzędny - Autor kucyk24 Dodany 2023-12-07 14:55
Wspólny wróg najmocniej łączy. Warto natomiast pomyśleć dla czego nikt nie chce umawiać się z PIS. Czemu PIS potrafiło popsuć nawet całkiem fajne pomysły i czemu tak się teraz ośmiesza.
Nadrzędny - Autor W z K Dodany 2023-12-08 08:52
P i S według najnowszych badań wciąż jest na czele stawki sondażowej, jednak bez zdolności koalicyjnej Tak myślę, że z czasem to prowadzenie się zmieni. Duże znaczenie będą miały Komisje Sejmowe do spraw ich afer i to czy uda się ich odciąć od wołającej o pomstę do nieba TVP. Jak wyżej pisałem ważny będzie poniedziałek. Ja te informacje już w sanatorium będę śledził. Wyjazd w niedzielę. Oby udany........
Nadrzędny Autor lidian Dodany 2023-12-08 10:52
Powodzenia. :-)
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Kawiarenka / Aktualności (Strona 329) (3697976 - wyświetleń)
1 2 3 4 5 6 7 8 ... 330 Poprzednia strona Następna strona  

Powered by mwForum 2.16.0 © 1999--2008 Markus Wichitill