www.niepelnosprawni.plStrona główna forum
forum.niepelnosprawni.pl - Nie jesteś zalogowany
Strona główna forum Regulamin i pomoc Szukaj Rejestracja Logowanie
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Sprzęt i rehabilitacja / Poszukuję użytkowników elektr. wózków inwalidzkich (8121 - wyświetleń)
- Autor jolcia11 Dodany 2009-11-05 11:29
Witam serdecznie
Poszukuję użytkowników elektrycznych wózków inwalidzkich - chodzi mi o jakąkolwiek pomoc w wyborze wózka. Otóż otrzymałam dofinansowanie na ww. wózek z PFRON i chciałabym się kogoś poradzić kto takiego wózka używa. Typ, model, jak się sprawdza w domu czy na dworze, cokolwiek.... Pomóżcie i doradzcie coś ! Z góry dziękuję.
Nadrzędny Autor zento Dodany 2009-11-06 11:35
uzywam wozka od 4 lat..jesli masz jakies pytania to chetnie odpowiem oto moj mail  zenje@wp.pl
Nadrzędny - Autor rafallbn1981 Dodany 2009-11-13 10:15
polecam storm 3 euro. uzywam go 6 lat, i wymienilem na nowy wozek takie sam, tyle ze w wersji szynszej. niebierzcie zadnych meyr ani ottobockow, bo to lipa.
Nadrzędny - Autor domek087 Dodany 2009-11-13 15:35
Całkowicie się nie zgadzam z przedmówcą rafallbn1981. Mam 2 lata otto bock b600 jak na azię moja maszynka spisuje się doskonale. Moim zdaniem największą zaletą jest to że radzi sobie w terenie{ mieszkam w małej wiosce gdzie jeszcze nie ma wszędzie drogi asfaltowej} jak również w pomieszczeniach zamkniętych, ponieważ wózek jest bardzo zwrotny. A teraz coś o jego wadach żeby ktoś nie pomyślał że to reklama. Jak dla mnie jego największą wadą jest waga. Sam wózek waży koło 160kg. Co za tym idzie nawet wniesie go na kilko schodów jest bardzo utrudnione. Drugi minus to cena moja wersja z siedzeniem recaro, prędkość 10km/h i kilkoma innymi bajerami kosztowała mnie 24tysie. Wybrałem ten wózek głównie dlatego że można go użytkować w terenie jak w pomieszczeniach zamkniętych.
Nadrzędny - Autor rafallbn1981 Dodany 2009-11-14 08:56
ja kupilem swojego za 15000 i tez jest to wozek terenowy i jezdzi 10 km\h.
Nadrzędny - Autor domek087 Dodany 2009-11-14 19:37
Ale kolego co Ty porównujesz. To tak jak porównywać mercedesa i dacie{twój to dacia}
Nadrzędny - Autor rafallbn1981 Dodany 2009-11-15 09:51
tylko ze moj rok temu kosztowal 23 000, a ze w tym roku pfron daje mao  kasy, to opuszczaja ceny. podejrzewam ze moj w terenie nie jest gorszy od twojego, ale ja mialem swoj 6 lat i ani razu nie byl w naprawie, i nawet akumulatorow nie wymienialem. a od miesiaca mam taki sam nowy wozek tylko ze szybszy.
Nadrzędny - Autor domek087 Dodany 2009-11-24 13:12
Drogi rafallbn1981 jestem tego pewien że twój jest zdecydowanie gorszy od mojego w terenie{zresztą możemy sprawdzić} Może się nie psuł jak w ciągu ruku robiłeś 100km
Nadrzędny - Autor rafallbn1981 Dodany 2009-11-24 17:56
a skad jestes?
Nadrzędny - Autor domek087 Dodany 2009-11-24 19:37
Z Polski mój drogi kolego.
Nadrzędny - Autor rafallbn1981 Dodany 2009-11-25 07:30
naprawde??? bo myslalem ze skad inad.
Nadrzędny - Autor Maria Brylka Dodany 2009-11-25 11:08
Dzien dobry!Jolcia 11 prosi o pomoc uzytkownikow w.elektrycznych,skuterkow - w celu podjecia decyzji bardzo istotnej,co do wyboru w.elektrycznego ! A co mamy :dwaj Panowie o roznych pogladach dyskutuja,jezeli mozna to nazwac dyskusja miedzy soba a w konsekwencji Jolcia 11 nie dowiedziala sie jaki wozek ma wybrac!! Skandal Panowie i a Wasza dyskusja jest niskiego wzlotu. Julcia 11 nie wiem czy jestem w stanie pom oc Ci ,bo jest wiele czynnikow,ktore decyduja o wyborze wozka, czy tez skuterka a mianowiecie: Bardzo wazna-Twoja waga,Twoja postura.A w dodatku strona finansowa,tez odgrywa duza role.Maz moj jezdzl na skuterku Tortess Gigant NLX15 -zadecydowala Jego waga - a obecnie porusz asie na Winner prod.holenderskiej.Oba wozki przeszly dobry test na naszych drogach.Wozki te sa trzykolowe.Maz jako uzytkownik uwaza,ze sa najlepsze a dlaczego:wozki trzykolowe na zakretach sa stabilne.Trzymaja sie nawierzchni!Sa to Jego slowa.Mam nadzieje,ze ktos wreszcie jeszcze doda od siebie wiecej informacji co do innych mark wozkow.Zyczymy powodzenia
Nadrzędny - Autor amalian Dodany 2009-11-25 14:08
Sam jeszcze nie używam wózka elektrycznego, ale nie wiem czy w niedługim czasie nie będę musiał :-( . Z innego forum zaś wiem, że nie chwalą wózków wyprodukowanych w Rech-Pol - są zawodne . Po krótkim czasie używania wymagają poważnych napraw, co za tym idzie wózek częściej jest w serwisie niż w użyciu przez właścicieli . Może to się już zmieniło, ale... Pozdrawiam . 
Nadrzędny - Autor Maria Brylka Dodany 2009-11-25 14:20
Dziekuje za reakcje.Maz moj jak mowi "zaufal"tym dwom typom wozkow,gdyz Jego kolega mial takie same.Sprawdzily sie i Vinner,na ktorym porusza sie-wszedzie! sprawdza sie na naszych poskich drogach.Malo tego,nigdy nie byly w naprawie!A to jest bardzo wazne dla osob,ktore sa uzaleznione od takich srodkow lokomocji!Pozdrawiamy   ps.jakie to forum na ktorym wypowiadaja sie o wozkach?
Nadrzędny Autor amalian Dodany 2009-11-25 15:00
Akurat tą wypowiedź na którą się powołałem( w poprzednim mailu) nie była z forum o wózkach, ale dotycząca osób chorych . poruszane są tam różne tematy dotyczące nas chorych i m.in. ten. Pozdrawiam :-).
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Sprzęt i rehabilitacja / Poszukuję użytkowników elektr. wózków inwalidzkich (8121 - wyświetleń)

Powered by mwForum 2.16.0 © 1999--2008 Markus Wichitill