www.niepelnosprawni.plStrona główna forum
forum.niepelnosprawni.pl - Nie jesteś zalogowany
Strona główna forum Regulamin i pomoc Szukaj Rejestracja Logowanie
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Turystyka i rekreacja / Turystyka osób niepełnosprawnych-ankieta do pracy mgr (10618 - wyświetleń)
- Autor simon051286 Dodany 2009-12-27 23:49
Bardzo proszę wszystkich chętnych o wypełnienie ankiety dotyczącej wpływu turystyki na życie osób niepełnosprawnych. Bardzo mi zależy na jak największej liczbie osób. Serdecznie dziękuję. Oto link do ankiety: http://www.ankietka.pl/ankieta/32978/turystyka-osob-niepelnosprawnych.html
Nadrzędny Autor Barbara Mycko Dodany 2009-12-28 10:10
NASTĘPNY WYGODNIŚ
CZAS BY SIĘ ZA TO ADMINISTRATOR WZIĄŁ
Nadrzędny Autor Ella Dodany 2009-12-28 16:28
ankietka..... hmmmm ....ankietka jak ładnie brzmi
Nadrzędny - Autor Maria Brylka Dodany 2009-12-28 16:36
Prosze Pani checi sa do wypelnienia tej i wielu innych ankiet tylko zastanawiam sie ,kiedy Pani i Inni ,ktorzy prosza o taka pomoc?m/c lub dwa temu wypelnialismy rowniez ankiete na temat turystyka a niepelnosprawni dzisiaj kolejna/wniosa do naszej polskiej rzeczywistosci jakies zmiany!Watpie!!!!Kazdemy zalezy na tych ankietach w momecie pisania prac!!!Promotorzy i inni mam namysli Ministerstwa rozne,a samo Min.Zdrowia-nikt nigdy nie otrzymal zadnych wnioskow,bo przeciez sa w Pani pracy beda rowniez wnioski w rozwiazaniu problemu!Malo tego,nikt z z osob proszacych o wypelnienia takich ankiet nie powiadomil na tym foru zainteresowanych-o wnioskach jakie wyplynely w trakcie podsumowania ankiet.Szkoda, my niepelnosprawni bylismy i jestesmy postrzegani w sytuacjach podbramkowych typu wybory i to do roznych instancji,ankiety do prac tez rozych na zasadzie "krowy dojnej".Ale w moim przypadku,"krowka mleczka juz nie daje".A tak swoja droga to popieram Pania Basie pozdrawiam
Nadrzędny - Autor Boginka Dodany 2009-12-28 18:07 Zmieniony 2009-12-28 18:15
Pani Mario,
Przynajmniej częściowo parcie na ankiety nie jest winą studentów. Tak wygląda tworzenie pracy dyplomowej na niektórych kierunkach studiów, że trzeba badanie przeprowadzić (a jako że chętnych na licencjatów i magistrów jest sporo...).

A jeśli chodzi o informację o wynikach, to raczej bym się tego nie spodziewała (chyba, że w formie informacji o wartości czysto hobbistycznej). Z mojego doświadczenia (wprawdzie na kierunku, na którym badań się raczej nie prowadzi ankietowo) wynika, że prace magisterskie rzadko są przedmiotem powodującym dyskusję. Są wprawdzie warunkiem uzyskania dyplomu, ale na tyle na ile mnie oceniać, mają raczej charakter ćwiczeń niż badań z których coś wynika. Poprzez pracę dyplomową student udowadnia, że ma umiejętności do pracy badawczej i zna swoją dziedzinę – dopiero po skończeniu studiów będzie być może zajmował się nią „na poważnie”. Zatem o ile wyniki badań ankietowych w programach badawczych czy nawet pracach doktorskich mogą być już dość interesujące dla świata, o tyle jeśli chodzi o ankiety na licencjat i magistra, to proponowałabym ewentualne ich wypełnienie traktować wyłącznie w kategoriach zrobienia dla kogoś dobrego uczynku.  Promotorzy studentów (ich doktorzy czy profesorowie prowadzący prace) oczywiście wnioski z tych badań dostają. Ale oczekiwanie, że wnioski ze studenckich ankiet interesują np. Ministerstwo Zdrowia jest chyba w przypadku znaczącej większości z nich nieco zbyt optymistyczne.

Oczywiście miło by było, żeby osoby które się w ten sposób zaangażowały otrzymały jakieś podziękowania (to się zdarza, również na tym forum :-)) i rozumiem też  ogólne zmęczenie ankietami (dla każdego „badacza” który tu przychodzi jego praca jest wyjątkowa i jedyna, tymczasem stali użytkownicy forum wiedzą, jak często takie pytania się pojawiają). Ale wymaganie żeby Ci młodzi ludzie już teraz, zaraz „wnieśli do naszej polskiej rzeczywistosci jakies zmiany” w związku z tymi pracami jest chyba nieco na wyrost.

EDIT: Wydaje mi się, że można by (wzorem pewnego innego forum) stworzyć po prostu oddzielny dział forum na użytek wszystkich ankiet - kogo to zmęczy będzie sobie mógł odhaczyć tę tablicę forum i mieć spokój.
Nadrzędny - Autor kropka Dodany 2009-12-30 11:01
Boginko, jesteś WIELKA, trafiasz bezbłędnie w dziesiątkę. Wytłumacz jakoś, że nie musimy sobie wzajem "dowalać", a szczegółnie tym młodym ludziom. Nie musimy odpowiadać na każdy post, a na ankiety w szczególności. Studenci już na starcie wyrobią sobie opinię o osobach niepełnosprawnych, roszczeniowych, nieżyczliwych i takich, których należy szerokim łukiem omijać. Czy w realu, czy na Forum trzeba życzliwości, uśmiechu i pobłażliwości.
Nadrzędny - Autor Boginka Dodany 2009-12-30 15:45

> Boginko, jesteś WIELKA, trafiasz bezbłędnie w dziesiątkę.


Wielki to jest Pan Bóg, a ja się tylko wymądrzam. :-)

Wiesz, ja trochę rozumiem te nerwowe reakcje. Bo rzeczą ludzką jest, że jak się w tobie zagotuje, to masz ochotę coś z tym zrobić. Część z przychodzących tu studentów jest tu pewnie pierwszy i ostatni raz (czego szczerze mówiąc znowuż nie pochwalam jakoś straszliwie - bo uważam, że można spędzić troszkę czasu na poznawaniu społeczności, do której się przychodzi "po prośbie"). I w tym momencie zmęczenie, agresja, niechęć wydają się temu komuś zupełnie niezrozumiałe - on tylko zadał "niewinne" pytanie. A że ktoś już to pytanie słyszy po raz n-dziesty i nie widzi efektów udzielania odpowiedzi to inna sprawa (nie widzi bo albo ich ogólnie nigdzie nie man i nie będzie, albo np. pytanie jest "globalne" jak na tym forum, a efekt jest lokalny, bo jego autor zajmuje się potem ewentualnie osobami niepełnosprawnymi w swojej okolicy). 
Tyle, że mnie, jak się czymś takim zmęczę, łatwo wtedy forum wyłączyć i już. Łatwiej w każdym razie, niż wyjść podczas rozmowy z kimś "w realu". Niektórzy są może inaczej skonstruowani...
Nadrzędny - Autor Barbara Mycko Dodany 2009-12-30 16:33
JESTEM CZŁOWIEKIEM NIE RZECZĄ MOŻE CIEBIE KONSTRUOWALI TO PO PIERWSZE
POPIERAJ DALEJ CWANIAKÓW  DOBRZE Z PEWNOŚCIĄ NA TYM WYJDZIESZ POWODZENIA W WYPEŁNIANIU ANKIET
Nadrzędny - Autor Boginka Dodany 2010-01-02 22:14 Zmieniony 2010-01-02 22:17

> JESTEM CZŁOWIEKIEM NIE RZECZĄ MOŻE CIEBIE KONSTRUOWALI TO PO PIERWSZE


Aj Basiu, Basiu - metafora. :-) Mówi się przecież np. o "konstrukcji psychicznej". :-) Zresztą - to przecież nie było personalnie do Ciebie. :-)
Nadrzędny Autor dobrosia Dodany 2010-01-02 22:19
Ja kazdej nie wypelniam,ale staram sie pomoc jak moge.
Nadrzędny - Autor Barbara Mycko Dodany 2010-01-03 11:14
tak to odebrałam chamstwo nie zna granic  może jesteś kochanicą skrzata - kto wie
Nadrzędny - Autor Boginka Dodany 2010-01-03 14:34

> tak to odebrałam chamstwo nie zna granic


Tak się tylko upewniam, to do mnie?
Nadrzędny - Autor Barbara Mycko Dodany 2010-01-03 14:35
tak
Nadrzędny - Autor Boginka Dodany 2010-01-03 14:55 Zmieniony 2010-01-03 15:06
Jeżeli "udało" mi się obrazić Cię pomimo że zupełnie nie taka była moja intencja, przepraszam (choć pisałam do p. Brylki i do kropki, nie do Ciebie). Jeżeli uznałaś, że Cię w sposób chamski oceniam, przepraszam (aczkolwiek śmiem się bronić - nigdzie nie pisałam, że te ankiety TRZEBA wypełniać, że TRZEBA się z nimi zgadzać  tylko tyle, że można dla własnego spokoju zignorować i szczerze mówiąc, podtrzymuję tę opinię). Jeżeli wreszcie obraziło Cię słowo które nie jest w założeniu w najmniejszym stopniu wulgarne także przepraszam. Trudno, tak mam, że używam "swoich" słów i czasem być może po drugiej (Twojej) stronie kabla wyglądają one inaczej niż dla mnie.

Zresztą, jeśli ktokolwiek inny poczuł się urażony, to także zapewniam, że nie taka była moja intencja. Natomiast nie wiem, czym sobie aż tak zasłużyłam, żeby dostawać "epitetami". Odnoszę wrażenie, że trochę się zagalopowałaś.
Nadrzędny - Autor Barbara Mycko Dodany 2010-01-03 16:27
ciesze się że stać Cię na to słowo bo straciłam nadzieje ę je przeczytam
też przepraszam jeśli to samo zrobiłam wobec Ciebie
Nadrzędny - Autor dobrosia Dodany 2010-01-03 16:36
Czasami tak bywa,to samo slowo,dwa rozne tlumaczenia.Ostatnio przeczytalam to na forum w kaciku dowcip,z ktorego smialam sie dluuugo,zaraz opowiedzialam go kuzynce,ktora tylko lekko sie usmiechnela.
Nadrzędny Autor Barbara Mycko Dodany 2010-01-03 16:38
:-)
Nadrzędny - Autor Boginka Dodany 2010-01-03 16:37

> ciesze się że stać Cię na to słowo bo straciłam nadzieje ę je przeczytam


Nie wiem, z czego wynikało to utracenie nadziei. O ile mnie pamięć nie myli, ja go jednak czasem używam - także na tym forum. Życzę więcej optymizmu co do kultury rozmówców. :-)
Nadrzędny Autor Barbara Mycko Dodany 2010-01-03 16:40
optymistką jestem jednak nie wszystkim wierze
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Turystyka i rekreacja / Turystyka osób niepełnosprawnych-ankieta do pracy mgr (10618 - wyświetleń)

Powered by mwForum 2.16.0 © 1999--2008 Markus Wichitill