www.niepelnosprawni.plStrona główna forum
forum.niepelnosprawni.pl - Nie jesteś zalogowany
Strona główna forum Regulamin i pomoc Szukaj Rejestracja Logowanie
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Ustawa antydyskryminacyjna / mandat - parkowanie w miejscu dla niepełnosprawnych (Strona 2) (127088 - wyświetleń)
1 2 Poprzednia strona Następna strona  
Nadrzędny - Autor lidian Dodany 2011-10-07 18:13
Nie możesz wszystkich do jednego wora wkładać. Różnie się ludzkie losy układają.
Nadrzędny - Autor barnaba24 Dodany 2011-10-07 18:20
Zgadzam się z tym co napisałeś (aś)?
Tylko powiedz mi jedno. Dlaczego nie stać na samochód rodzin gdzie jest ciężkie inwalidztwo.
Zawsze pokazuje się takich sprawnych niepełnosprawnych. Nawet wózek to jeszcze nie tragedia, wózek inwalidzki jeszcze nic nie znaczy.
Nadrzędny - Autor lidian Dodany 2011-10-07 18:32

>Dlaczego nie stać na samochód rodzin gdzie jest ciężkie inwalidztwo<


Tego nie wiesz. Znasz tylko przypadki z najbliższego otoczenia lub z mediów, a media nie pokazują zamożnych niepełnosprawnych, bo to nie jest jakaś tam sensacja i temat do gazet.
Nadrzędny - Autor 62norbi03 Dodany 2011-10-08 13:16 Zmieniony 2011-10-08 13:30
Lidian napisała:

>Tego nie wiesz. Znasz tylko przypadki z najbliższego otoczenia lub z mediów, a media nie pokazują zamożnych niepełnosprawnych, bo to nie jest jakaś tam sensacja i temat do gazet. >


Lidian...
Z tego, co mi wiadomo, to masz baaaardzo nie wielką wiedzę na temat zamożności niepełnosprawnych... Wręcz przeciwnie... Media pokazują często uśmiechniętych od ucha do ucha niepełnosprawnych, mówiących ile to barier pokonali, jak w przypadku p. Świtaja... A pamiętasz jak to on wołał o "eutanazję"??? A teraz???  Dobrze, niech ma, ale takich jak Świtaj co nie mieli i nadal nie mają  za co żyć jest o wiele, wiele więcej a tych właśnie media nie pokazują bo są po prostu zbyt nie wygodni, nie medialni, a w większości pokazywani są, co ładnie się uśmiechają i mówią to co każą,  ci, co o nich robią  materiał"... Co raz więcej, mówi się o tych najbiedniejszych, "prawdziwych niepełnosprawnych", nie "z papierka", lecz to wszystko zbyt nie wiele, aby poznać prawdziwy obraz z życia tych najbardziej poszkodowanych i pokrzywdzonych przez los i dzikie prawo... Znam takie osoby, po wypadkach lub przebytych chorobach którzy nie mają żadnych świadczeń bo nie pracowały, bądź miały za mały okres pracy... Na rodzinę nie mogą liczyć bo jej nie mają, bądź jeszcze nie zdążyli założyć... Co z nimi??? Nawet opieka społeczna ich olewa, przysyłając do nich nie wykwalifikowanych pracowników a co gorsza, zmieniających się jak rękawiczki lekarskie...
Nadrzędny - Autor lidian Dodany 2011-10-08 13:31
Norbi. Nie twierdzę, że znam wszystkie sprawy ON. Wiem, że jest wielu niezamożnych jednak temat dotyczył tych, których stać na samochody więc mówię jeszcze raz: są niepełnosprawni , których stać na samochody i to nie tylko używane.
Nadrzędny - Autor 62norbi03 Dodany 2011-10-08 13:47
Lidian napisała:

>Nie twierdzę, że znam wszystkie sprawy ON. Wiem, że jest wielu niezamożnych jednak temat dotyczył tych, których stać na samochody więc mówię jeszcze raz są niepełnosprawni , których stać na samochody i to nie tylko używane. >


Takich, co stać na auta i nawet z górnej półki cenowej można policzyć na palcach u jednej ręki... Większość tych "prawdziwych niepełnosprawnych, nie z papierka", a tych naprawdę chorych i poszkodowanych przez los raczej się medialnie nie wspomina, bo są bardzo nie wygodni...
Nadrzędny Autor lidian Dodany 2011-10-08 14:17
Operujesz słowem większość i mniejszość jakbyś miał pełną wiedzę na ten temat.
Nadrzędny Autor Ella. Dodany 2011-10-07 19:28
Mnie nie stać na auto ale i go nie chcę mieć.
Ciężkie inwalidztwo nie oznacza że muszę mieć auto i być bogata. Cieszy mnie to co mam.
Nadrzędny - Autor kryształek Dodany 2011-10-07 19:41
Barnaba - Ty popadasz w fobię na temat motoryzacji. Nie wiem co robisz, ale widocznie nie ciągnie Ciebie za kółko. Są tacy co biorą kredyty i kupują auto. Można upolować kilkuletnie samochody w całkiem niezłym stanie, tylko trzeba chcieć.
Nadrzędny - Autor 62norbi03 Dodany 2011-10-08 14:03 Zmieniony 2011-10-08 14:07
Kryształek napisał/a:

>Barnaba - Ty popadasz w fobię na temat motoryzacji. Nie wiem co robisz, ale widocznie nie ciągnie Ciebie za kółko. Są tacy co biorą kredyty i kupują auto. Można upolować kilkuletnie samochody w całkiem niezłym stanie, tylko trzeba chcieć. >


Krysztalek
Widzę, że należysz do tych, co są w bardzo dobrze ustatkowani, ponieważ tylko takim dają pożyczki, ponieważ mają z czego je spłacać. Na pewno, nie stać na pozyskanie pożyczki osób mających od 450 zł  do 800 zl renty... Gdyż już tak w większości nie stać ich na wszystkie podstawowe środki do życia, a więc w ogóle nie masz racji co do tego, że wystarczy tylko chcieć... A także trzeba mieć...
Nadrzędny - Autor lidian Dodany 2011-10-08 14:22
Norbi i tu się zgadzam, że samotny ON żyjący tylko z niskiej renty nie dostanie pożyczki, bo z czego by spłacił. Z jednym zastrzeżeniem. Nie wszyscy ON są w takiej sytuacji.
Nadrzędny Autor 62norbi03 Dodany 2011-10-08 16:55
lidian napisała:

>Norbi i tu się zgadzam, że samotny ON żyjący tylko z niskiej renty nie dostanie pożyczki, bo z czego by spłacił. Z jednym zastrzeżeniem. Nie wszyscy ON są w takiej sytuacji. >


Być może, nie wszyscy niepełnosprawni są biedni, ale przeważająca większość tak... A państwo, zamiast ich wspierać, to same kłody pod nogi nam rzuca...
Nadrzędny Autor kryształek Dodany 2011-10-08 15:26
Dokładnie Lidia odpowiedziała. Nie wszyscy są w takiej sytuacji. Ja niestety do krezusów nie należę, ale wiem, że niepełnosprawni w rodzinach nieźle sobie radzą. Pewnie, że całkowicie samotna osoba z rentą nie jest w stanie mieć wielu dóbr. Ale to samo dotyczy każdego, obojętnie czy sprawny, czy nie.
Nadrzędny - Autor Ella. Dodany 2011-10-08 16:04
Do norbi
Norbi ok masz rację. Poznałam to na własnej skórze już po wypadku.
Jednego tylko nie rozumiem: O co tu chodzi?
Chcesz być pokazany w mediach? Chcesz by pisano o każdym śmiertelniku? Zobacz Kubica i Wałęsa Jarosław napewno nie będą mieli pod górkę. Zaczną chodzić nie, nie zabraknie im na chleb czy pielęgniarkę. Ale taka porąbana Ella musi mieć to co ma i ma być ok. I wiesz co chyba to naprawdę jest ok bo umiemy docenić każdy dzień.
Nadrzędny - Autor lidian Dodany 2011-10-08 16:10
I oby tak dalej. Cieszyć się każdym dniem , a nie zazdrościć że innemu niepełnosprawnemu udało się kupić samochód.

I pogody ducha nam mimo wszystko nie brakuje Elunia. Prawda? :-))))))))))))))))))
Nadrzędny - Autor 62norbi03 Dodany 2011-10-08 17:08
Tu nie chodzi o jakąś zazdrość u auto, czy o medialność lub Bóg wie czego jeszcze... Tu idzie o to, że w Polsce jest takie porąbane, dzikie prawo... Że po dofinansowania idą wszyscy i biedni i bogaci, a że bogaci mają "większe plecy", to  zgarniają i za tych biednych i za siebie, tyle, że więcej... a biednym zostawiają ochłapy lub nic...
Nadrzędny - Autor lidian Dodany 2011-10-08 17:24
Prawdziwi bogaci to pewnie mają w..... nosie to dofinansowanie. Norbi gadasz bo musisz. Wszyscy niepełnosprawni wiedzą, że samotni ON zdani tylko na siebie i łąskę opieki mają ciężkie życie. Po co dzielisz ludzi. Wiadomo, że na całym świecie rządzi kasa. Jednak czy masz dowody na to , że ktoś z kasą bierze dofinansowania? Jeżeli tak, to popełniasz takie samo wykroczenie jak ta osoba nie ujawniając tego. A jeżeli tylko rzucasz słowa "na wiatr" aby siać niepokój, to również nie jesteś ok.
Nadrzędny Autor 62norbi03 Dodany 2011-10-08 19:24
Znam takie przypadki, dawałem i uwagę nie raz a oni wstyd mają głęboko w tylnej części ciała ...
Nadrzędny - Autor Ella. Dodany 2011-10-08 19:41 Zmieniony 2011-10-08 19:45
Lid prawda naprawdę prawda. Bo każda najmniejsza sp[rawa załatwiona choć w części pozytywnie daje radość ducha. Ja osobiście nie chciałabym być pokazana w mediach :-)

DO NORBI

To tylko przykad giełdy a;le ile jest i na naszych rynkach. Nie dajmy się zwariować auto to nie wszystko i na dokładkę trzeba myśleć nie tylko za siebie. A oto link jako zwykły przykład nic więcej
http://moto.onet.pl/1650926,1,14-letnie-auta-z-0-km-przebiegu-na-sprzedaz,artykul.html?node=2
Nadrzędny - Autor 62norbi03 Dodany 2011-10-08 23:52
Ela, ja miałem auto i wiem jakie są koszta utrzymania auta... Miałem je, bo odziedziczyłem po śmierci mojego ojca... Mieszkam z matką i razem z matką nie zdołaliśmy utrzymać tego auta.. Choć auto przydałoby się bo komunikacja kolejowa i autobusowa kuleje, a MPK nie dociera w nasze regiony... Gdybym się uparł, to kupiłbym auto dobrze utrzymane za parę tysięcy złoty, ale co dalej, utrzymanie nie raz drożej kosztuje niż cena auta... Opłaty, naprawy, opony letnie, opony zimowe, paliwo, to tylko niektóre sprawy w utrzymaniu auta... Niech mi ktoś powie jak dwie osoby niepełnosprawne, schorowane mające po 600 zł renty mają utrzymać siebie i auto, które i tak kosztuje choć jeździłoby raz w miesiącu do Opola do lekarza specjalisty ( tam i z powrotem 90 km)...
Nadrzędny Autor lidian Dodany 2011-10-09 08:37
Norbi nie ma co w kółko mielić tego samego. Już wyżej przyznałam ci, że z niskiej renty samochodu się nie kupi i nie utrzyma. Sama mam niską rentę i wiem co z nią można zrobić. Temat zaczął się od tego, że nie wszyscy ON żyją tylko z niskiej renty i dlatego jeżdżą drogimi samochodami. Koniec kropka. Takie jest życie. Wśród sprawnych też tak jest, jedni mają najniższą krajową, zasiłek, albo g......o, a inni dobrą pracę, biznes lub ciotkę z ".ameryki". Ci pierwsi klepią biedę, a drudzy mogą jeżdzić luksusowymi samochodami. Nikomu niczego nie zazdrościmy, bo czasami jest tak, że ten co ma wiele oddał by wszystko aby mieć ciepły dom(nie w sensie budynku), zdrowie czy dobrą osobę blisko siebie. Trzeba Żyć bez zawiści i cieszyć się własnymi drobnymi sukcesami bo życie ucieka i ani się człowiek obejrzy, a to czego zazdrościł zupełnie straci  znaczenie.
Nadrzędny Autor Ella. Dodany 2011-10-09 12:32
Norbi i tu Lid ma rację. Nie mam auta i jest ok ale za to mam kartę parkingową i swoje autopięty mogę zaparkować na kopercie(żart) :-p

Mieć auto to jeszcze nie pępek świata. Nie stać mnie na nie i nie tęsknię za nim.
Nadrzędny - Autor marysiak47 Dodany 2013-07-29 14:24
No cóż,  ja kupiłam samochód za odszkodowanie powypadkowe. Dlatego czasem nazywam go "moja lewą nogą". Stereotypy zaciemniają nam ocenę rzeczywistości!
Nadrzędny - Autor WaldusNieKiepski Dodany 2013-08-05 08:12
Teraz będziesz musiała poświęcić prawą , żeby go utrzymać ;-) to taki trochę makabryczny żart , ale nasze życie i przpisy dotyczące ON  sprawiają gorsze żarty.
Nadrzędny - Autor 62norbi03 Dodany 2013-08-06 15:40
Te żarty przeradzają się w przykre absurdy...
Nadrzędny - Autor WaldusNieKiepski Dodany 2013-08-06 20:16
Najgorszym żartem jest to , że nikt nawet nie próbuje  takich absurdów zmienić, likwidować.
Nadrzędny - Autor 62norbi03 Dodany 2013-08-07 16:11
A, żebyś wiedział, masz rację...
Nadrzędny - Autor WaldusNieKiepski Dodany 2013-08-07 18:28
Że ja mam rację i Ty masz to nic nie zmieni niestety.
Nadrzędny Autor 62norbi03 Dodany 2013-08-08 00:21
Aby coś zmienić trzeba mieć "plecy"...
Nadrzędny Autor rozan Dodany 2019-10-23 11:33
Dokładnie
Nadrzędny Autor tyka1125 Dodany 2021-04-08 19:24
a ja ze swojej strony polecam te krzyżówki online https://wordlist.eu/krzyżówki-online do rozwiązywania razem z rodziną lub anagramator https://scrabblemania.pl/
Nadrzędny - Autor witold42 Dodany 2011-10-09 09:29
Witajcie

dziś oboje przegieli pałę (sorry jestem wku...wriony) nie ma gdzie stanąć

dwa miejsca parkingowe chłopcy zajęli, a dwa dla niech puste i jest git (a tak paropos to jeden stoi w poprzek)

zadzwoniłem do straży ale oni to mają gdzieś bo nie ma prawa zabraniającego parkowania w innym miejscu gdy jest wyznaczone

współczuje ogromnie tym osobom którym należy się takie miejsce ale tych to do g....u
Nadrzędny - Autor vinegar Dodany 2013-07-30 21:09
Dla mnie takie zachowanie to po prostu buractwo. Mam nadzieję, że wreszcie coś się ruszy w tej sprawie i zmienią prawo, bo obecnie pod tym względem to już nawet nie jest dziki zachód, a prawdziwy afrykański busz i panujące tam prawo dżungli!
Nadrzędny - Autor 62norbi03 Dodany 2013-08-03 20:07
No, niestety, to prawda z tym busem, dodam, że my jesteśmy sto lat przed afrykańskim busem...
Nadrzędny Autor vinegar Dodany 2013-10-14 10:51
Nic dodać nic ująć Norbi
Nadrzędny Autor Shrek 13 Dodany 2015-03-01 11:47
Sprawa z miejscami dla ON jest prosta.

Trzeba zadać sobie kilka pytań i na nie odpowiedzieć i wszystko będzie jasne.

1. Jaki statut ma droga?
2. Kto jest właścicielem drogi?
3. Czy wymienione miejsca dla ON są tylko i wyłącznie przewidziane dla tych osób, czy ogólnodostępne?

To tyle na teraz - odpowiem dalej jak sobie poradzić z cwaniakami.
Nadrzędny - Autor trolla Dodany 2012-11-01 10:01
kiedy byłam w ciąży również parkowałam na "kopertach" i jakoś nie miałam problemów, dodam ze było to 5 lat temu, ale wstawiałam tzw książeczkę ciążową za szybę i nawet spotykałam się ze wsparciem ze strony ochrony supermarketów czy straży miejskiej, obecnie jestem w gorszej sytuacji, ponieważ zespół ds. orzecznictwa nie przyznał mi prawa do kart parkingowej a mam n-r w stopniu lekkim, ale karta parkingowa zgodnie z przepisami należy mi się jak psu micha
Nadrzędny Autor REA Dodany 2012-11-02 17:30
To jak pies walcz i gryź.
Nadrzędny - Autor rozan Dodany 2019-10-22 11:07
Zgłoś to przecież to wyjątkowa sytuacja .
Nadrzędny Autor lidian Dodany 2019-10-22 11:22
Jak odpisujesz na posty, to patrz na datę ich napisania, bo kiedy po tylu latach dajesz taką radę, to staje się śmieszne. :-)
Nadrzędny Autor rysiek kawecki Dodany 2019-12-06 13:54
Aby korzystać z miejsca dla niepełnosprawnych trzeba mieć kartę, a nie babcię która ma tylko grupę. Ciąża też nie usprawiedliwia takiego zachowania, bo są osoby, które naprawdę potrzebują tego miejsca.
Nadrzędny Autor Kdom75 Dodany 2022-05-10 01:43
Ciąża to nie choroba. Nawet będąc taksówkarzem, traktowałem niepełnosprawnych z należną Im godnością. Dzisiaj wiem, co to znaczy. Chcesz przywilejów, może dla każdego?
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Ustawa antydyskryminacyjna / mandat - parkowanie w miejscu dla niepełnosprawnych (Strona 2) (127088 - wyświetleń)
1 2 Poprzednia strona Następna strona  

Powered by mwForum 2.16.0 © 1999--2008 Markus Wichitill