www.niepelnosprawni.plStrona główna forum
forum.niepelnosprawni.pl - Nie jesteś zalogowany
Strona główna forum Regulamin i pomoc Szukaj Rejestracja Logowanie
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Porady Centrum INTEGRACJI / Przygody z ZUS (Strona 2) (43758 - wyświetleń)
1 2 Poprzednia strona Następna strona  
Nadrzędny - Autor GOCHA1980 Dodany 2010-02-26 22:03
zus ma tez jakies tam terminy i musi ich przestrzegac
Nadrzędny - Autor mini21 Dodany 2010-02-28 00:39
Pozostaje mi pogratulować wygranej z ZUS'em.
Strasznie martwi mnie czas oczekiwania na jakikolwiek gest z ich strony.
Tyle czasu zostać bez środków do życia, a oni mają to w d....

Ja już czekam od października, kiedy to skończyła mi się poprzednia renta i tak się to już ciągnie (i końca nie widać).

GOCHA1980 powiedz mi proszę, ile dokładnie czekałaś na komisję po tym, jak odwołałaś się od decyzji lekarza?
Nie chce mi się chodzić do ZUS'u, bo w okienku i tak mi nic nie powiedzą.
Zaczynam się zastanawiać, czy nie napisać listu do prezesa ZUS'u, ale znając życie, albo nie przeczyta, albo żucia na stertę innych takich listów.

Teraz zaczynam się obawiać, bo we wrześniu czeka mnie komisja o przyznanie stopnia niepełnosprawności.
5 lat byłem na "znacznym", a wszelkie znaki na niebie i ziemi wskazują, że tym razem już nie dostanę znacznego stopnia i czeka mnie kupowanie biletów autobusowych :-)
Nadrzędny - Autor jolik_ Dodany 2010-02-28 01:38

>a wszelkie znaki na niebie i ziemi wskazują, że tym razem już nie dostanę znacznego stopnia i czeka mnie kupowanie biletów autobusowych


Przecież w Warszawie młodzież dotknięta inwalidztwem lub niepełnosprawnością, do ukończenia 26 roku życia, ma przejazdy bezpłatne.

>Nie chce mi się chodzić do ZUS'u, bo w okienku i tak mi nic nie powiedzą.
>Zaczynam się zastanawiać, czy nie napisać listu do prezesa ZUS'u, ale znając życie, albo nie przeczyta, albo żucia na stertę innych takich listów.


Wyślij swoje "zapytanie" listem poleconym lub podaj "za potwierdzeniem" przez sekretariat. Na pewno otrzymasz odpowiedź.
.
Nadrzędny Autor mini21 Dodany 2010-02-28 01:49
"Przecież w Warszawie młodzież dotknięta inwalidztwem lub niepełnosprawnością, do ukończenia 26 roku życia, ma przejazdy bezpłatne."

A to tego nie wiedziałem.
Dziękuje bardzo za informacje.
Chociaż to dobre.
Nadrzędny - Autor GOCHA1980 Dodany 2010-02-28 09:00
miesiac czekalam
Nadrzędny - Autor mini21 Dodany 2010-02-28 09:03
No to zaczynam się martwić.
Skoro ty czekałaś miesiąc, a ja czekam już ponad 3 miesiące, to coś jest chyba nie tak :-(
Nadrzędny - Autor GOCHA1980 Dodany 2010-02-28 15:07
3 m-ce to czekalam na badanie bieglych
Nadrzędny Autor mini21 Dodany 2010-02-28 17:04
Aha, czyli jeszcze "mam czas".
Ehhh....
Nadrzędny - Autor nana Dodany 2010-02-28 20:55
mini to znaczy że od pażdziernika czekasz na powtórną komisję z zusu? U nas komisja była w grudniu 2008 roku po odwołaniu w styczniu2009roku druga komisja decyzja o uzdrowieniu i wniosek do sądu pracy i do tej pory czekamy po badaniach biegłych sądowych na decyzję sądu,ale rzeczywiście nie spieszą się.Czy zarejestrowałeś się jako bezrobotny ,masz może prawo do zasiłku.
Nadrzędny - Autor mini21 Dodany 2010-02-28 23:56
W październiku miałem pierwszą komisję.
Ona uznała, że nie jestem całkowicie niezdolny do pracy, więc w grudniu złożyłem odwołanie i od tamtej pory czekam.
Nadrzędny - Autor godunow Dodany 2010-03-01 12:20

>>>


Czy zarejestrowałeś się jako bezrobotny ,masz może prawo do zasiłku.

Tam masz prawo..
Ale z chwila przywrócenia renty ten zasiłek trzeba oddać..  ( ZUS  nadpłaci zaległość)
Nadrzędny - Autor mini21 Dodany 2010-03-01 14:59
Z tego co mi powiedziano, to nie przysługuje mi zasiłek, bo nie mam przepracowanego jakiegoś tam okresu pracy.
Nadrzędny - Autor godunow Dodany 2010-03-01 17:17
Problem  był  tu już opisywany . Chyba ja o nim pisałem... Zasiłek dla bezrobotnego należy się !!po rencie
Zapis w ustawie mówi..
Jakie okresy zalicza się do zatrudnienia?

Do 365 dni, zalicza się również okresy:

    *
      zasadniczej służby wojskowej, nadterminowej zasadniczej służby wojskowej, przeszkolenia wojskowego absolwentów szkół wyższych, służby wojskowej pełnionej w charakterze kandydata na żołnierza zawodowego, ćwiczeń wojskowych, okresowej służby wojskowej oraz zasadniczej służby w obronie cywilnej i służby zastępczej, a także służby w charakterze funkcjonariusza,
    *
      urlopu wychowawczego udzielonego na podstawie odrębnych przepisów;
    *
      pobierania renty z tytułu niezdolności do pracy lub służby, o której mowa w pkt 1, renty szkoleniowej


Jeżeli ci nie dadzą zasiłku składaj   skargę   do wojewody.. na pewno wygrasz
przebywanie na rencie do zasiłku dla bezrobotnych według ustawy traktowane jest jak czas pracy..
Nadrzędny - Autor mini21 Dodany 2010-03-01 19:22
Dziękuje za oświecenie !!!!
To na co ja czekam?
Już dawno powinienem się był zarejestrować, ale nie wiedziałem, że renta liczy się do tego okresu.

Tyle czasu już minęło, a ja bez grosza.
Tylko z tego co napisaliście, jeśli dostanę rentę i ZUS mi wyrówna za te poprzednie miesiące, to będę musiał ten zasiłek oddać?

No to jedziemy na pośredniak....
Nadrzędny - Autor jolik_ Dodany 2010-03-01 19:40
Ostudzę twój entuzjazm, ale "po" rencie socjalnej zasiłek dla bezrobotnych nie przysługuje.
Nadrzędny Autor mini21 Dodany 2010-03-01 21:19
No to dół.
Czyli po normalnej rencie przysługuje, a po socjalnej nie?
W tym kraju panuje jakiś ........
Nic już z tego nie rozumiem.

Czyli pozostaje mi czekanie, aż łaskawie ZUS zaprosi mnie na komisję.
Nadrzędny Autor Ella Dodany 2010-03-01 21:00
O ja cię jolik ale se mini21 narobił kłopotów...... wóz albo przewóz .....
Nadrzędny - Autor marcin1990 Dodany 2010-03-02 01:22 Zmieniony 2010-03-02 01:26
Witam.
Czy możecie mi napisać jak wygląda sprawa w Sądzie Pracy? 5 lutego złożyłem papiery do Sądu Pracy poprzez ZUS w Wałczu, a wczoraj dostałem pismo ze Sądu Pracy, że nie wszystkie papiery dostarczono. Przecież ZUS ma wszystkie moje papiery i miał przekazać do Sądu, a chyba tego nie zrobił. Pytałem się babki w ZUSie przy odwołaniu do Sądu czy coś potrzeba. A ona powiedziała, ze nie i ZUS całą dokumentację lekarską przekażą do Sądu. Co o tym myślicie?
Pozdrawiam.
Nadrzędny - Autor godunow Dodany 2010-03-02 10:32

>czyli po normalnej rencie przysługuje, a po socjalnej nie?


Jeszcze raz przypomnę co stanowi ustawa..
pobierania renty z tytułu niezdolności do pracy lub służby, o której mowa w pkt 1, renty szkoleniowej

Czyli jak widać nie dotyczy renty socjalnej..
Nadrzędny Autor godunow Dodany 2010-03-02 10:34
Do Marcina .. Ja  bym przejechał się do sadu i dopytał dokładnie.. co brakuje..
Nadrzędny Autor marcin1990 Dodany 2010-03-02 22:50
Do godunow byłem dziś w oddziale ZUS w Wałczu i Pani mi powiedziała, że jeżeli mam jakieś brakujące papiery to muszę dosłać do Sądu Pracy. Jutro  wyślę do Sądu Pracy papiery z dzieciństwa, że jestem chory od urodzenia.
Pozdrawiam.
Nadrzędny - Autor marcin1990 Dodany 2010-03-23 00:01
Byłem na badaniu  18 marca na godzinę 8:00 w Koszalinie przez Panią specjalistę neurolog. Powiedziała, że torbiela nie widać na zdjęciach jak go faktycznie widać na zdjęciach tomografii komputerowej. Słuch mi się pogorszył, głowa mnie boli coraz częściej. Co robić jak Sąd mi nie przyzna renty? Gdzie się dalej odwoływać?

Proszę o odpowiedź.

Pozdrawiam.
Nadrzędny - Autor marcin1990 Dodany 2010-04-09 22:55
Witam.

Dzisiaj dostałem list ze Sądu Pracy z Koszalina. Niestety nie dostałem renty. Co robi dalej? Co radzicie? 

Pozdrawiam.
Nadrzędny Autor godunow Dodany 2010-04-11 20:26
Co ci napisano  na tej decyzji sądu..??
Byłeś na rozprawie..??

Na drugiej stronie pisma sądowego lub na dole powinno być pouczenie czy składasz zażalenie czy  apelację
Nadrzędny Autor Centrum INTEGRACJA Dodany 2010-04-13 10:37
Na decyzji z Sądu znajdzie Pan pouczenie o możliwości dowołania.
Nadrzędny - Autor marcin1990 Dodany 2010-04-16 19:54 Zmieniony 2010-04-16 19:58
Witam.
Rozprawy nie miałem. Była to sprawa zaoczna i przysłano mi list polecony za potwierdzeniem odbioru. Napisano, że nie jestem niezdolny do pracy oraz nie mogę pracować na wysokości, przy maszynach w ruchu i pyle. Napisano tylko czy mają przeprowadzić badanie okulistyczne i opinie lekarzy. Mam w związku z tym pytanie: czy gdy stanę o ustalenie stopnia niepełnosprawności i dadzą mi II lub III stopień niepełnosprawności to jaki będzie zarobek?

Pozdrawiam i proszę o odpowiedź.
Nadrzędny - Autor Mistrz Dodany 2010-04-20 14:57
Jak masz stopień niepełnosprawności, to masz tylko ulgi. Żadnej kasy. Chyba, że niepełnosprawność powstała przed 21 rokiem życia, wtedy masz prawo do zasiłku pielęgnacyjnego 153 zł. Zakładam, że nie spodziewasz się znacznego stopnia niepełnosprawności, bo wtedy ten zasiłek przysługuje bez względu na wiek.
Ale to zapytanie, czy chcesz, aby zbadali cię biegli to furtka, którą warto by wykorzystać. Może ocenią Twój stan zdrowia jako niezdolność do pracy i sąd przyzna Ci rację i rentę dostaniesz...
Nadrzędny - Autor marcin1990 Dodany 2010-04-21 15:03 Zmieniony 2010-04-21 15:10
Do Mistrz. Torbiel pajęczynówka, wodogłowie, wada wymowy (jąkanie) jest od urodzenia. Astmę i alergię wykryto w 2001r. Niedosłuch w 1997roku, zez rozbieżny w 1996r, niedowład połowiczny prawostronny w 2004r. Moje pytania:

1. Jaki jest zarobek w Zakładzie Pracy Chronionej z II lub III stopniem niepełnosprawności przyznanym przez Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie?

2.Powiedzieli mi w Powiatowym Centrum Pomocy Rodzinie, że ulgi na bilety itd przysługują tylko osobie z I stopniem niepełnosprawności, a z II i III stopniem niepełnosprawności już nie. Więc jak to jest? Bo już nic nie wiem.

Pozdrawiam.
Nadrzędny Autor GOCHA1980 Dodany 2010-04-21 18:56
a skad my mozemy wiedziec ile bedziesz zarabial, przeciez to nie jest odgornie ustlone
Nadrzędny - Autor marcin1990 Dodany 2010-04-21 19:42 Zmieniony 2010-04-21 19:47
Myślałem, że zarobki w Zakładach Pracy Chronionej są ustalone odgórnie.
Powiedzieli mi w Powiatowym Centrum Pomocy Rodzinie, że ulgi na bilety itd przysługują tylko osobie z I stopniem niepełnosprawności, a z II i III stopniem niepełnosprawności już nie. Więc jak to jest? Bo już nic nie wiem. Nie złośćcie się na mnie, że tak pytam. Po prostu chcę wiedzieć.

Pozdrawiam.
Nadrzędny Autor bluengel Dodany 2010-04-21 20:07
Przyjmij jako zasadę: nie ma ustalonych odgórnie zarobków w ZPChrach. Pewne przewidywalne są np. kwoty rent a to zupełnie co innego. ZPChrem moze być firma prywatna (i zwykle jest) a to oznacza, że płaci tyle, na ile umówi się z pracownikiem. Dla szeregowych zwykle nie są to kokosy, ale nadal zależy od Ciebie i pracodawcy.
Ale już zupełnie nic do tego nie mają ulgi, np. na bilety. Zarobki to jedno a zniżki na przejazdy kompletnie co innego. Nie doszukuj się tu związku, bo go nie ma.
Np. w moim mieście (Warszawa) II stopień też ma ulgę, aczkolwiek inną niż I stopień (czyli umiarkowany i znaczny), ale może u Ciebie być inaczej.
Nadrzędny Autor Centrum INTEGRACJA Dodany 2010-04-22 08:38
Szanowny Panie
1. Zarobki, jakie można uzyskać w Zakładach Pracy Chronionej, ani w każdym innym zakładzie nie są w żaden sposób limitowany. Należy jednak pamiętać o tym, że osoby pobierające rentę (socjalną, rodzinną, z tytułu niezdolności do pracy) mają pewne limity zarobków określone ustawowo.
2. Ulgi komunikacyjne w PKP i PKS przysługują jedynie osobom ze znacznym stopniem niepełnosprawności. Pozostałe osoby niepełnosprawne mogą ewentualnie liczyć na ulgę w komunikacji miejskiej. Tę sprawę jednak za każdym razem określa konkretne miasto.
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Porady Centrum INTEGRACJI / Przygody z ZUS (Strona 2) (43758 - wyświetleń)
1 2 Poprzednia strona Następna strona  

Powered by mwForum 2.16.0 © 1999--2008 Markus Wichitill