www.niepelnosprawni.plStrona główna forum
forum.niepelnosprawni.pl - Nie jesteś zalogowany
Strona główna forum Regulamin i pomoc Szukaj Rejestracja Logowanie
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Turystyka i rekreacja / Miejsca dostępne dla niepełnosprawnych (15421 - wyświetleń)
- Autor turystyka-on.pl Dodany 2010-02-18 11:02
wpisujcie miejsca dostepne dla osób na wózkach, noclegi, puby, bary, restauracje, miejsca które można zwiedzic poruszając się na wozku inwalidzkim
Nadrzędny Autor barbara33 Dodany 2010-02-18 11:37
dom rekolekcyjny z rechabilitacją głogów ul luigi nowaresse
Nadrzędny - Autor amalian Dodany 2010-02-18 11:42 Zmieniony 2010-02-18 11:47
Wszystkie sklepy dużych sieci handlowych, w których nie czuję się dyskryminowany, mam dostęp do towaru i co ważne mam możliwość skorzystania z ubikacji . Wtedy czuję komfort kupowania, przebywania w takim sklepie... oprócz Biedronki, Lidla  .Ostatnio byłem w banku gdzie nie mogłem skorzystać z ubikacji :-( , bo pewnie bezpieczeństwo ich im nie pozwalało  ... Już tam nie wejdę . Mam ich w nosie.
Do barów nie chodzę No , może kilka razy w roku ,ale tylko w sieci MC tej znanej na całym świecie ;-) muszę zachować rachunek by wejść do ubikacji .Drzwi do ubikacji są zamykane elektronicznie i wymagają od klienta 'wklepania' (dla bezpieczeństwa, będąc tam wchodzę do ubikacji na zapas zaraz po zapłaceniu rachunku ;-) - numeru rachunku . Ale nie w każdym punkcie tej znanej sieci tak jest .Za to podjazd jest OK i mili młodzi ludzie otwarci i usłużni dlatego tam chodzę a raczej wjeżdżam .
Baza turystyczna u nas w Polsce jeszcze ma wiele do zrobienia .
Jest nie przygotowana do przyjmowania nas w swoich ośrodkach . Starsze ośrodki wypoczynkowe są prawie nie do zdobycia mają wiele barier architektonicznych . Chyba,że te budowane z myślą o nas - ale ich jest mało  . Teraz lecę do kuchni, bo nie mam tak iego 'szwungu' jak pani Justyna a robię ciasto na pączki . Dobra, wiem ,że nie na temat . Już spaaadam ;-)) .
Nadrzędny - Autor barbara33 Dodany 2010-02-18 11:45
amalian niestety masz 100 % racji z tymi budynkami
Nadrzędny Autor turystyka-on.pl Dodany 2010-02-18 12:06
amalian mozemy napisać o tym artykuł i umiescić na stronie
Nadrzędny - Autor Ella Dodany 2010-02-18 15:05
Poprę i turystykę z artykułem i Amaliana. faktycznie WC powinno być dostępne w takich miejscach jak Lidl czy Biedronka a nawet banki. czasem trzeba nieźle się nastać nachodzić a co z potrzebą? To też powinno być dostępne. U nas PSS (jeden tylko sklep a jest więcej ich) SAM ma WC tylko że ma i 2 schodki. Za to dostępny dla klientów tylko nie wózkowiczów.
Nadrzędny Autor turystyka-on.pl Dodany 2010-02-18 15:29
Piszcie o takich sprawach a ja to umieszcze na swojej stronie
Nadrzędny - Autor Ella Dodany 2010-02-18 16:01
Poza tym nie wiem jak w innych miastach ale poruszę tu ośrodki turystyczne..... większość sklepów sieci salonów komórkowych czy też aptek, kantorów walutowych ma mnóstwo schodów i to bez podjazdów, a nawet gdyby to nie wyobrażam sobie wózkowicza bez opiekuna. Plaża morze .... brak utwardzonych zjazdów. O starych zabytkach nie wspomnę bo nie wszędzie da się zamontować platwormy... Tak naprawdę jest wiele do zrobienia nie tylko dla wózków dla ON ale również dla mam z wózkami z maluszkami. Dojazdy..... totalna załamka nawet u mnie. I co ciekawsze nie ma gdzie zgłaszać problemów bo odsyłają jeden urząd do drugiego.
Nadrzędny Autor raposa Dodany 2015-08-17 10:57
Niestety tak jest... dla prowadzących usługi niepełnosprawni to stosunkowo mała grupa potencjalnych klientów dlatego nie inwestuja w podjazdy itd... To że władza nie reaguje to zupełnie inny, większy problem i prawdę mówiąc dużo smutniejszy. Ja wiem, że nie o to chodzi żeby siedzieć w domu i nie uważam, że opisana przez ciebie sytuacja jest normalna ale w wielu sytuacjach można jakos sobie poradzić dzięki internetowi. Sprzęt zamawiać na allegro, wykorzystywać e kantor , czy sklepów dowożących zakupy... Może kiedyś coś się zmieni w tym kraju...
Nadrzędny - Autor Traper50 Dodany 2010-02-18 19:10
Witam.
Pomysł jest fajny i może stanowić uzupełnienie wiekopomnego dzieła działaczy PTTK - http://www.turystykadlawszystkich.pl/index.php
Jest tam sporo wiadomości, ale oczywiście nie ujęto tam wszystkiego, bo to niemożliwe.

Pozdrawiam
Marian
Nadrzędny Autor turystyka-on.pl Dodany 2010-02-18 19:48
ja myslę zrobić więcej ale na to trzeba troszkę czasu
oni pieniadze na to dostali ja to robie z wlasnych :-)
czekam na wasze uwagi sugestie
http://www.turystyka-on.pl
Nadrzędny - Autor 12345 Dodany 2011-01-13 17:35
witam

samodzielny  dom  i  otoczenie   zaprojekyowane  zgodnie  z przepisami  i  sprawdzony  dla    osób  niepełnosprawnych.
BAZA  NOCLEGOWA  DO  ZWIEDZANIA   MAŁOPOLSKI.    BLISKO  KRAKOWA   I  WIELICZKI.....
ODPOCZYNEK   W  OTOCZENIU  ZIELENI   ,SADU,  LASU,  OGRODU,  RZEKI,  JAZDA  KONNA.

szczegóły na  www.michal_murzyn.republika.pl

rezerwacja  całego   domku --  nizsza  cena

ZAPRASZAM
Nadrzędny Autor Łukasz i Marcin Dodany 2011-01-25 20:25
Uprzejmie prosimy Cię o wypełnienie ankiety, która pomoże nam zrozumieć Twoje potrzeby i być może  w przyszłości pomóc odpowiedzieć na nie w konkretny sposób. Ankieta dotyczy Twoich potrzeb socjalno-mieszkaniowych.

Dziękujemy z góry.

http://www.ankietka.pl/ankieta/52874/dostosowanie-przestrzeni-mieszkalnej-w-kontekscie-osob-niepelnosprawnych.html

Łukasz i Marcin
Nadrzędny - Autor Ella Dodany 2011-01-25 20:42
Palma wam odbiła czy co?????????????
Nadrzędny - Autor siwek Dodany 2011-01-26 14:54
Oni tylko robią sobie jaja.
Nadrzędny Autor barbara33 Dodany 2011-01-26 15:38
:-(
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Turystyka i rekreacja / Miejsca dostępne dla niepełnosprawnych (15421 - wyświetleń)

Powered by mwForum 2.16.0 © 1999--2008 Markus Wichitill